Apie Kretingą ir jos įkūrėją J. K. Chodkevičių papasakojo komiksu

Palangos tiltas, 2021-12-13
Peržiūrėta
2402
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Apie Kretingą ir jos įkūrėją J. K. Chodkevičių papasakojo komiksu

Šiemet per visą Lietuvą nuvilnijus renginiams, skirtiems Kretingos miesto įkūrėju tituluojamo garsaus XVI–XVII a. Lietuvos ir Lenkijos karo vado, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didžiojo etmono, Vilniaus vaivados, Žemaičių seniūno Jono Karolio Chodkevičiaus mirties 400-osioms metinėms, Kretingos rajono švietimo centras nusprendė prisidėti prie jubiliejinių metų minėjimo ir išleido patiems mažiausiems kretingiškiams ir į Kretingą atvyksiantiems jauniesiems turistams skirtą  leidinį „Karolio nuotykiai Kretingoje“. 

„Apie Kretingos miesto įkūrėją Joną Karolį Chodkevičių kurtos televizijos laidos, jo gyvenimo istorija priminta publikacijose. Tačiau atkreipėme dėmesį, kad papasakoti J. K. Chodkevičiaus gyvenimo ir Kretingos įkūrimo istoriją ne suaugusiems, o vaikams, bandyta nebuvo. Tad, norėdami prisidėti prie jubiliejinių metų minėjimo ir tuo pačiu su istorija supažindinti vaikus, nusprendėme išleisti būtent jiems skirtą leidinį“, – kaip gimė sumanymas papasakojo Kretingos rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja turizmui Rita Beržanskienė.

Tekstą, kuriame Kretingos įkūrėjo istorija perteikiama vaiko akimis: Jono Karolio Chodkevičiaus bendravardis berniukas Karoliukas, skaitydamas knygą apie didįjį karvedį, magiškai persikelia į senovę ir dalyvauja mūšiuose bei statant Kretingą, – parašė gidė, Kretingos muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė Diana Jomantaitė-Jonaitienė. 

Iliustracijas sukūrė komiksų knygeles apie Kretingos miesto ir jo dvaro istoriją „Pamirštos dvaro pasakaitės“, „Istorijos prie laužo“, „Iš pirmų lūpų arba ką slepia palėpės“ išleidęs Kretingos muziejaus darbuotojas Artūras Patamsis, sakęs, kad įkvėpimo piešiniams, pasakojantiems J. K. Chodkevičiaus ir Kretingos miesto įkūrimo istoriją, pasisėmęs iš dokumentinio filmo „Triumfo kelias. Jonas Karolis Chodkevičius“. 

„J. K. Chodkevičius – neeilinė asmenybė, ir sumanymas apie jį papasakoti taip, kad suprastų ir priimtų vaikai, puikus. O, kiek teko įsitikinti, ir suaugusieji mielai perverčia istorinius įvykius ir asmenybes pristatančius komiksus: trumpi tekstai ir piešiniai ilgam įsimena ir nenuvargina skaitančiojo“, – paaiškino A. Patamsis, nupiešęs dešimt istorinius įvykius iliustruojančių piešinių ir knygos viršelį.

Kaip sakė iliustratorius, paprastai piešiniams jis renkasi juodai-baltą grafiką. Leidėjams pasiūlius, šįkart viršelį puošia spalvoti, lyg mediniais pieštukais nuspalvinti piešiniai: pirmajame viršelyje į skaitytoją žvelgia pats J. K. Chodkevičius, stovintis jo kuriamo miesto fone, leidinio nugarėlėje – dabartinė Kretinga.

Komiksą „Karolio nuotykiai Kretingoje“ galima nemokamai įsigyti Kretingos rajono turizmo informacijos centre (Vilniaus g. 2B, Kretinga). Leidinį PDF formatu galima rasti Kretingos rajono TIC interneto svetainėje aplankykkretinga.lt

 

Kretingos rajono turizmo informacijos centro informacija

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje atidaryta Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda  „Kas išsigando Šliūpo?“ , parengta pagal Miglės Anušauskaitės komiksų knygą. 


Atšilus orui, lietuviai pradeda planuoti ne tik savaitgalius, bet ir poilsį vasaros metu. 


Kalbėdami apie artėjantį aktyvaus turizmo laikotarpį Lietuvoje žinovai sako, kad šiais metais mūsų šalyje karaliaus ir draugiškai sugyventi bandys gamta ir kultūra.


Per pastaruosius kelerius metus Lietuvos pajūris tapo tikru fenomenu: būstai čia buvo tiesiog graibstomi bet kokiomis kainomis, o NT vystytojai, pamatę neįtikėtiną šio regiono populiarumą, ėmė ieškoti galimybių jame ką nors pastatyti. 


Penktadienį Šiauliuose atsisveikinta su trečiadienį Anapilin iškeliavusia 67-erių Lietuvos estrados primadona Vitalija Katunskyte. Į laidojimo namus „Tylos namai“ gerbėjai ir artimieji rinkosi nešini baltų gėlių žiedais, o salėje skambėjo V.Katunskytės dainos.


Šiemet per visą Lietuvą nuvilnijus renginiams, skirtiems Kretingos miesto įkūrėju tituluojamo garsaus XVI–XVII a. Lietuvos ir Lenkijos karo vado, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didžiojo etmono, Vilniaus vaivados, Žemaičių seniūno Jono Karolio Chodkevičiaus mirties 400-osioms metinėms, Kretingos rajono švietimo centras nusprendė prisidėti prie jubiliejinių metų minėjimo ir išleido patiems...


Lapkričio 10 d. 17 val. Jono Šliūpo muziejuje Palangoje visuomenei bus pristatytas ką tik pasirodęs ir į knygynų lentynas dar tik keliaujantis Miglės Anušauskaitės komiksas Kas išsigando Šliūpo? .


Aktorius Gintaras Mikalauskas su žmona Jūrate per karantiną priėmė ilgai lauktą sprendimą. Šeima metė Vilnių ir persikėlė gyvent į Palangą, kurioje gyvendavo tik vasaromis, rašo lrytas.lt


Palangos paplūdimiuose klesti nelegali alkoholinių gėrimų ir čeburekų prekyba: siekdami išvengti baudų, prekiautojai nevengia imtis gudrybių, praneša "Lietuvos rytas" televizija.


Robert Stephenson Smyth Baden-Powell (Robertas Stivensonas Smitas Badenas-Povelis) – britų karinis veikėjas, skautų judėjimo pradininkas, pasaulio skautų sąjūdžio įkūrėjas ir šefas. 1933 m. jis su anglų skautais lankėsi Baltijos valstybėse, svečiavosi Palangoje. Šiemet minime R. Baden-Powell gimimo160 m. sukaktį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius