Apklausa skandinama demagogijos liūne

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2010-07-26
Peržiūrėta
319
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvos gyventojų apklausų duomenimis, šalies politinėje padangėje tvirtai pirmauja socialdemokratai, kurie šiandien rinkimų į Seimą atveju gautų absoliučią daugumą balsų.

Tačiau tai vargu ar gali paguosti vietos savivaldos rinkimų laukiančius Palangos socialdemokratus, apie kuriuos miesto visuomenė beveik nieko nežino.  Skirtingai nuo prognozuojamos socialdemokratų sėkmės rinkimuose į Seimą, kitais metais vyksiančiuose savivaldos rinkimuose vietos socialdemokratų, tikėtina, laukia visiškas krachas.

 

Jį artina ir kurorto taryboje prie valdančiosios daugumos prisišliejusio vietos socialdemokratų lyderio Viktoro Pivriko veiksmai, kuris vienu metu demonstruoja lojalumą Palangos valdžiai ir bando pataikauti liberalų veiksmais nepatenkintiems palangiškiams.

Paskutinis V.Pivriko politinis viražas nepasiekiamas net ir užkietėjusiems Seimo perbėgėliams, kurie per vieną kadenciją sugeba pakeisti tris frakcijas ir rasti tam pasiaiškinimą.

Į Palangą atvykus šalies socialdemokratų partijos vadovui Algirdui Butkevičiui, susitikime su palangiškiais V.Pivrikas pritariamai linkčiojo galva, kai miesto gyventojai prieš svečią skalbė kurorto valdžią.  Kliuvo ir pačiam V.Pivrikui, kai šiam buvo papriekaištauta, kad taryboje pritardamas gyventojų interesams prieštaraujantiems valdančiosios daugumos sprendimams, jis prisiima visą atsakomybę.

“Mes labai dažnai nebalsuojame”, - gynėsi V.Pivrikas, taip ir nepaaiškindamas kas tie “mes”, kai taryboje jis tėra vienintelis socialdemokratas, ir gyrėsi nepritaręs liepos 18 dieną numatytai gyventojų apklausos datai.

Netrukus po to V.Pivrikas pasirašė po dalies apklausos komisijos narių pareiškimu, kuriame pasirašiusieji pasisakė boikuotojantys komisijos darbą, tam, kad pavyktų išsaugoti teisę apklausti gyventojus jiems priimtesniu laiku - rugsėjo 19 dieną.

Regis, nuoseklus V.Pivriko, kaip politiko, žingsnis.  Nepritardamas tarybos patvirtintai datai jis prisidėjo prie to, kad apklausa būtų nukelta vėliau.  Prieš savaitę išplatintame pareiškime aiškiai buvo įvardinti tokios akcijos tikslai:  valdžiai einant prieš gyventojų valią, boikotuojant komisijos darbą buvo vienintelė likusi teisinė galimybė nesužlugdyti palangiškių iškovotos apklausos.

Kitu atveju, praėjusį sekmadienį, pareikšti savo nuomonę dėl sutarties su “Litesko” nutraukimo būtų atėję vos šimtas kitas žmonių ir apklausa būtų skelbiama neįvykusi, o antrą kartą tuo pačiu klausimu jos surengti nebebūtų galimybės.  Tai turėtų suprasti ir tie savo susierzinimo neslėpę žmonės, kurie sekmadienį apklausos vykdymo vietoje duris rado užrakintas.

Įdomus yra ir mero V.Stalmoko aiškinimas, kad liepos 18 dieną taryba pasirinko, esą, norėdama kuo greičiau sužinoti gyventojų nuomonę.  Jei iš tiesų to buvo siekiama, sprendimą dėl apklausos datos buvo galima priimti jau kovo 25 dieną, kai šis, juristų pritarimą gavęs sprendimo projektas pateiktas tarybai.  Tačiau dėl neaiškių motyvų šis projektas buvo atmestas, o kitas tarybos posėdis įvyko tik balandžio 29 dieną.

Prieš tarybos numatytą apklausos vykdymo datą pasisakęs ir apklausos boikotui pritaręs V.Pivrikas sekmadienį visų nuostabai atėjo dalyvauti komisijos darbe.

V.Pivriko pasiaiškinimas žiniasklaidai vertas aukščiausio politinės ekvilibristikos laipsnio.  “Balsavau už apklausą rugsėjo mėnesį, tad ir pareiškimą pasirašydamas sakiau, jog dedu parašą tik dėl pirmojo punkto - dėl datos.  O į apklausą atėjau todėl, kad, būdamas miesto tarybos ir apklausos komisijos narys, privalau vykdyti tarybos sprendimus”, - žurnalistams aiškino V.Pivrikas.

Anot jo, toks politiko elgesys rodo ne jo besikeičiančią nuomonę, o atvirkščiai - iliustruoja nuoseklumą.

Ekspromtu besigindamas V.Pivrikas matyt užmiršo, kad jo pasirašytame pareiškime nebuvo jokių punktų.  Jo esmė buvo - apklausos komisijos darbo boikotas ir motyvai, kodėl taip daroma.  V.Pivrikas laikraščiui teigia, kad pasirašydamas pareiškimą inciatyvinei grupei jis jau tada sakęs, kad sekmadienį į apklausą vis tiek ateis.  Bet tada susirinkę žmonės teigia tokių politiko žodžių negirdėję.

Kita vertus, kam ir pritarti komisijos darbo boikotui, jei į komisiją visvien žadama ateiti.  Juk ne parašas po pareiškimu, o nedalyvavimas komisijoje privertė valdžią atidėti apklausos datą.

Gali būti, kad geru visiems norėjęs išlikti V.Pivrikas ir pareiškimą pasirašė, ir į apklausą atėjo prieš tai viską gerai apskaičiavęs.  Net ir jam atėjus komisija reikalingo kvorumo nesurinko, todėl pasirašiųsiųjų pareiškimą tikslas buvo pasiektas.  O sekmadienį ateidamas prie apklausos vykdymo vietos V.Pivrikas padarė reveransą valdžiai.

Valdančioji dauguma tai įvertino. Tačiau kaip tokį politiko viražą įvertins Palangos gyventojai, kurie jau po pusmečio taps rinkėjais?

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasario 4 d., „Palangos tiltas“ paskelbė, kad miesto Tarybos narė Renata Surblytė paskelbė apie pasitraukimą iš Socialdemokratų partijos, taip pat iš miesto Tarybos jungtinės „Socialdemokratų ir komiteto „Palangiškiai“ frakcijos. „Palangos tiltas“ teiravosi Palangos socialdemokratų lyderės Svetlanos Grigorian, ar jai toks...


Baigėsi rinkimų į 2020-2024 Seimą balsavimas jo pirmajame ture. Po rezultatų iš Mėguvos rinkimų apygardos Saulės rinkimų apylinkės Palangoje (jie paaiškėjo 23 val. 15 min.)  kurorto konservatorių pirmininkas ir miesto meras Š. Vaitkus sveikindamas apglėbė M. Skritulską: "Mes laimėjome. Mes - antrajame rinkimų ture." Paryčiais suskaičiavus balsavimo...


Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) taryba šiandien, šeštadienį, patvirtino galutinį kandidatų Seimo rinkimuose sąrašą. Mėguvos apygardoje rinkimuose partijai atstovaus palangiškis, TS-LKD Palangos skyriaus veteranas Mindaugas Skritulskas.


Šiandien, gegužės 20 dieną, Tėvynės Sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus Taryba išrinko savo kandidatą siekti Seimo nario mandato naujai suformuotoje Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje, kurioje daugumą sudaro Palangos rinkėjai. Juo tapo Gediminas Valinevičius.


Lygiai savaitę -iki lapkričio 8 d. - Vyriausioji rinkimų komisija lauks gyventojų, politikų ir visuomeninių organizacijų pastabų dėl vėl perbraižomo rinkimų apygardų žemėlapio. Per pastaruosius ketverius metus tai jau bus trečias perbraižymas. To esą prireikė, nes demografinė situacija Lietuvoje ir vėl neatitinka teisingo demokratiško atstovavimo.


Iki kitų savivaldos ir merų rinkimų beliko vos geras pusmetis, o viešojoje erdvėje – visiškas štilis. Nei kandidatai į merus reiškiasi, nei politinės partijos miesto gyvenimo klausimais pasisako, nei visuomeniniai rinkimų komitetai buriasi.


Švenčiant Lietuvos vietos savivaldos dieną, praėjusį penktadienį įvertintos ir apdovanotos didžiausią pažangą atskirose srityse padariusios savivaldybės bei apdovanoti žmonės, prisidėję, kad vietos savivalda taptų stipresnė, efektyvesnė ir artimesnė kiekvienam gyventojui. Pernai laimėjusi „Auksinę krivūlę“ švietimo srityje, šiemet Palanga liko be...


Po dau­giau kaip de­šimt me­tų tru­ku­sių dis­ku­si­jų dėl tie­sio­gi­nių me­rų rin­ki­mų Sei­mas praėjusį ket­vir­ta­die­nį juos įtei­si­no .  Bet Palangos miesto politikai dar labiau būgštauja dėl naujovės ir sako „esą neapsisprendę“, ar juose dalyvautų.


   Prezidento rinkimų antrajame ture vakar beliko tik užfiksuoti lauktą Dalios Grybauskaitės pergalę - laimėtoja surinko 57,87 procentus balsų, o socialdemokratas Zigmantas Balčytis – 40,14 procentus. Bet Europos Parlamento (EP) rinkimų rezultatai pažėrė krūvą staigmenų – nugalėjo tik paskutinę akimirką į priekį išsiveržusi „Tėvynės sąjunga – Lietuvos...


Apklausa skandinama demagogijos liūne

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2010 07 26 | Rubrika: Miestas

Lietuvos gyventojų apklausų duomenimis, šalies politinėje padangėje tvirtai pirmauja socialdemokratai, kurie šiandien rinkimų į Seimą atveju gautų absoliučią daugumą balsų. Tačiau tai vargu ar gali paguosti vietos savivaldos rinkimų laukiančius Palangos socialdemokratus, apie kuriuos miesto visuomenė beveik nieko nežino.  Skirtingai nuo prognozuojamos socialdemokratų sėkmės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius