Aplankė Vokietijos Palanga vadinamą salą: ką verta pamatyti pagrindiniuose kurortuose ir kodėl čia neatostogauja užsieniečiai?

Palangos tiltas, 2022-08-10
Peržiūrėta
1724
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aplankė Vokietijos Palanga vadinamą salą: ką verta pamatyti pagrindiniuose kurortuose ir kodėl čia neatostogauja užsieniečiai?

Viešėdamas Vokietijoje nusprendžiau nuvykti ten, kur patys vokiečiai keliauja kiekvieną vasarą. Pasirodo, būtent Šiaurės Vokietijoje yra pagrindinis šios šalies kurortas. Tai Riugeno sala, kurią aš labai drąsiai lyginu su mūsu Palanga.

Beveik 1000 kv. kilometrų ploto Riugeno sala yra didžiausia, o daugelio vokiečių laikoma ir gražiausia Vokietijos sala. Be to, ši sala neretai vadinama saulėčiausia Vokietijos vieta – teigiama, jog Baltijos jūros bangų skalaujamoje saloje per metus būna 100 valandų daugiau saulės, nei pietiniame Vokietijos mieste Miunchene.

Salos, kurią su žemynu jungia tiltai, kraštovaizdis itin įvairus – nuo baltų uolėtų kalkakmenio pakrančių iki pelkių bei užliejamų pievų, nuo balto smėlio paplūdimių iki tankių bukų ir ąžuolų miškų. Žvelgiant į salos žemėlapį sunku įsivaizduoti, kaip tikrovėje atrodo tokia gausybė įlankų įlankėlių, užutėkių ir salos vidury tyvuliuojančių ežerų bei marių. Iš tikrųjų salą supa apie 30 smulkių salelių ir vaizdingų žemyninės dalies iškyšulių.

Jeigu į Google įvestumėte Riugeno pavadinimą, tai pirmiausia jums parodytų nuostabią Zelino krantinę. Tai yra miesto paplūdimys, tiltas, ir nuostabi, sakyčiau, pilaitė ant tilto. Vaizdas kaip iš pasakos, ir kai mačiau nuotraukas, tai atrodė, kad visa tai yra netikra, bet atvykęs įsitikinau, kad taip ir yra. Lygiai taip pat gražu, kaip nuotraukose – balta pilis ant vandens.

Tai nėra pats geriausias Riugeno salos paplūdimys, todėl dažniausiai žmonės čia atvyksta tam, kad pasidarytų nuotraukų. O nuotraukų čia verta atvažiuoti kelis kartus: ryte, kai kyla rytinė saulė, ir vakare, kai saulė leidžiasi, o dangus nusidažo ryškiomis spalvomis. Prie pilies įrengti balkonai, kuriuose galima labai patogiai įsitaisyti ir pasidaryti nuotrauką-atviruką. Jį čia pat galima ir atsispausdinti.

Žinoma, visiems yra įdomu, kas gi tos pilies viduje, tačiau nieko įspūdingo ten neradau. Pilyje įsikūrusios kelios kavinės, kuriose maisto kainos tikrai didelės. Karštas patiekalas čia kainuoja apie 20 – 30 eurų, salotos apie 10 – 15 eurų, pyrago gabaliukas maždaus 4 – 6 eurus.

Zelino paplūdimyje nevyksta vakarėliai, neveikia barai. Šis pliažas skirtas ramesniam poilsiui, o taip pat čia vyksta jogos stovykla. Kiekvieną vasarą čia suvažiuoja jogai iš visos Vokietijos ir labai rimtai gilinasi į jogos meistrystę.

Zelinas tikriausiai ramiausias Riugeno salos kurortas, kurį dažniausiai renkasi vyresni žmonės ir tie, kas ieško tylesnės vietos poilsiui. O taip pat čia atvyksta šito nuostabaus tilto gerbėjai iš viso pasaulio.

Dar vienas unikalus dalykas šiame kurorte, tai paplūdimio gultai. Aš keliavau tikrai daug kur, bet nesu matęs nieko panašaus. Jie labai primena karietas, tik šitos karietos yra paplūdimiui, gulėjimui ir deginimuisi, o žirgo tempimui. Labai gražios, elegantiškos, tvarkingos, ir aš manau, kad jos tikrai prigytų ir pas mus Palangoje.

Man pamatyti šituos gultus prilygo stebuklui, o vokiečiams nieko įdomaus, pasirodo, tokius pačius gultus galite pamatyti ir kituose populiariuose šios šalies kurortuose.

Labiausiai Palangą primena populiariausias, didžiausias ir lankomiausias Riugeno salos kurortas, pavadinimu Bincas. Vasarą į Binco kurortą suvažiuoja vokiečiai iš visos šalies. Čia yra žmonių iš Berlyno, iš Hamburgo, iš Miuncheno, iš absoliučiai visų Vokietijos kraštų, ir įdomiausia, kad užsieniečių čia labai nedaug. Dauguma žmonių kalba vokiškai, todėl angliškai susikalbėti tiek su paplūdimio kioskų darbuotojais, ar su vietinių kavinių darbuotojais beveik neįmanoma. Mažai kas moka anglų kalbą, todėl reikia aiškinti viską gestais.

Kuo šis kurortas panašus į lietuvišką Palangą ir kokių pikantiškų vietelių galima čia surasti sužinosite naujausioje „Orijaus kelionės“ laidoje.

Orijus Gasanovas; Parengė Dalia Vaitkutė-Šiaulienė

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kodėl Marijos skulptūra Maltoje verkė kraujo ašaromis ir mokslininkai nerado priežasties ir įrodymų, kad įsikišo žmogus?


O kas ta piligriminė kelionė? Nesistebėkite, nes to nežinojo net kai kurie kelionės bendrakeleiviai, išdrįsę leistis į avantiūrą. Nuotykį, kuris pakeitė gyvenimą iš esmės. 


Nestabili elektros kaina rinkoje daugelį gyventojų ir verslo įmonių privertė ieškoti sprendimų – įsirengti saulės elektrinę ir užsitikrinti pigią elektros energiją.


Jei dabar kas pasigirs, kad atostogauja Filipinuose, Brazilijoje, apie Turkiją nėra net kalbos, tai sakys: „Fui, esi žemos prabos“.


Klimato kaita yra viena iš didžiausių problemų šiuolaikiniame pasaulyje. Ar žinojote, kad transporto sektorius yra atsakingas už didelę dalį išmetamųjų dujų, kurių daugumą sukelia lengvieji automobiliai? 


Viešėdamas Vokietijoje nusprendžiau nuvykti ten, kur patys vokiečiai keliauja kiekvieną vasarą. Pasirodo, būtent Šiaurės Vokietijoje yra pagrindinis šios šalies kurortas. Tai Riugeno sala, kurią aš labai drąsiai lyginu su mūsu Palanga.


Rinktis patogumą ir estetiką – ne nuodėmė, o normalaus žmogaus poreikis.


Graikija yra valstybė Europos pietuose, šalia Viduržemio jūros. Ji apima pietinį Balkanų pusiasalį ir turi daugiau nei 100 salų, kurios sudaro 19% šalies teritorijos. Graikija šiaurės vakaruose ribojasi su Albanija, šiaurėje - Makedonija ir Bulgarija, o šiaurės rytuose - su Turkija. Šalies pakrantę skalauja Egėjo, Jonijos ir Viduržemio jūros.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Budintis globotojas: kodėl verta juo tapti

Rasa GEDVILAITĖ, 2019 03 02 | Rubrika: Miestas

Tapti budinčiu globotoju – prasminga veikla, galinti pagelbėti vaikams, kuriems tos pagalbos tuo metu labai reikia. Specialistės perspėja, jog šiai veiklai reikia pasiruošti, nes tai – didžiulė atsakomybė, tačiau baimintis dėl to neverta, nes Globos centro pagalba nuolat teikiama. Tereikia žengti pirmą žingsnį ir pasiryžti šiai kilniai misijai, kuri yra...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius