Apsispręsti galimybės nėra

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-01-13
Peržiūrėta
437
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija UAB „Litesko“ filialui „Palangos šiluma“ patvirtino karšto vandens kainą, kuri siekia 23,05 ct už kubinį metrą su PVM. Ši kaina įsigaliojo nuo sausio 1 dienos. Kaip teigiama Energetikos ministerijos išplatintame pranešime, nustačius šilumos tiekėjams karšto vandens kainas, gyventojai galės apsispręsti, kuris būdas apsirūpinti karštu vandeniu naudingiausias. Tačiau palangiškiai rinktis karšto vandens tiekėją neturi iš ko, todėl tokia galimybe pasinaudoti negali.

 

Privalu apsispręsti

Iki šiol kurorte karšto vandens tiekėjo oficialiai nebuvo, tačiau nauji teisės aktai reikalauja iki gegužės apsispręsti ir pasirinkti įmonę, kuri tieks karštą vandenį. Buitiniai vandens vartotojai ne vėliau kaip iki 2010 metų balandžio 1 dienos turi nuspręsti dėl apsirūpinimo karštu vandeniu būdo.

Gyventojams, nepasirinkus karšto vandens tiekėjo, nuo gegužės 1 dienos juo taps šilumos tiekėjas.

Paprašius UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ direktoriaus Romualdo Jablonskio pakomentuoti, kiek brangtų paslauga palangiškiams, kaip bus keičiami apskaitos prietaisai ir koks bus aptarnavimo mokestis, kiek reikės įsteigti etatų teikiamai paslaugai kontroliuoti ir ar kiekvieną mėnesį keisis taip vadinamas „gyvatuko“ mokestis, atsakymo nesulaukta. Beje, į pateiktus klausimus įmonės vadovas pažadėjo atsakyti raštu.

 

Nėra aiškumo

Į „Palangos tilto“ redakciją telefonu paskambinęs UAB „Litesko“ komercijos direktorius Svajūnas Juodka tikino, kad esą naujoje tvarkoje nėra aiškumo, nes nepatvirtintas skaitliuko aptarnavimo mokestis, tad konkrečiai paskaičiuoti, kiek kainuotų karštas vanduo, nesą galimybės. Be to, anot jo, dauguma vartotojų nelinkę mokėti apskaitos priemonės abonentinio mokesčio. S.Juodkos teigimu, šiandien neįmanoma realizuoti siūlomos tvarkos, nes būtinos nemažos lėšos, kurių niekas skolinti nenori. Jo svarstymu, gali būti, kad atsiras naujas karšto vandens tiekėjas, kuris organizuos ir administruos šią paslaugą. Paklausus, ar „Litesko“ siekia nieko nekeisti ir ar geriau būtų, kad vartotojai rinktųsi senąją tvarką, komercijos direktorius aptakiai ir miglotai patvirtino, kad šiandien tai būtų geriausia išeitis.

 

Kvaila situacija

Palangiškės, aktyvios visuomenininkės Rūtos Ruzgutės nuomone, situacija kvaila, nes iš tiesų jokio pasirinkimo nėra. „Jei anksčiau dar buvo kalbama, kad yra trys variantai, tai dabar, patvirtinus šilumos tiekimo įmonėms karšto vandens kainas, galima likti prie senos tvarkos arba rinktis vienintelį kurorte šilumos tiekėją – monopolininką „Litesko“. Be to, gyventojai nesupranta, kaip galima rinktis patį naudingiausią būdą, nežinant už ką ir kiek reikės mokėti, ir visas šis reikalas skendi miglose. Manau, kad tai žmonių apgaudinėjimas“, - pasirinkimo galimybes įvertino R.Ruzgutė, pridūrusi, jog tai galima palyginti su  balandžio 1-osios pokštu.

Pasak palangiškės, ji dar pernai rudenį įvykusiame miesto gyventojų susitikime su „Litesko“ vadovybe atkreipė dėmesį, jog rinktis nėra iš ko, tačiau daugumai miestelėnų, matyt, tai nebuvo aktualu ir niekam nerūpėjo gvildenti šį opų klausimą.

 

Valdžia nebesuka galvos

Pasak R.Ruzgutės, pagal įstatymą miesto Savivaldybės funkcija yra rūpintis centralizuoto šildymo ir karšto bei geriamojo vandens tiekimu. Tačiau kurorto valdžia, išnuomojusi šilumos ūkį ir pardavusi palangiškius, kaip baudžiauninkus „rubikonininkams“, ramiai sau nusiplovė rankas ir nebesuka galvos. Apskritai, pašnekovės nuomone, lyginant su šalyje patvirtintomis šilumos, vandens kainomis, Palanga – vienas iš brangiausių miestų. „Kurorto žmones vis labiau slegia didėjančios elektros, dujų kainos bei mokesčiai už komunalines paslaugas. Juos jau vargiai pakelia tiek pensininkai, tiek dar dirbantys žmonės, o yra ir tokių, kurie nebemoka jokių mokesčių“, - apie sunkią palangiškių padėtį kalbėjo miestelėnė.  

Anot palangiškės, ji kreipėsi į parlamentarą Praną Žeimį su prašymu padėti išspręsti šį klausimą. Pasak jos, Seimo narys pažadėjo inicijuoti susitikimą, kuriame dalyvautų šios srities specialistai, sugebantys paaiškinti, kuris būdas naudingiausias vartotojui.

 

Nėra iš ko rinktis

Kurorto vicemeras Rimantas Garolis pripažino, kad  palangiškiams nėra iš ko rinktis. Anot jo, yra tik du būdai. Nuspręsti karštu vandeniu apsirūpinti, perkant atskirai šaltą vandenį ir šilumą, arba, kad šią paslaugą teiktų UAB „Litesko“ filialas „Palangos šiluma“. Anot jo, pagal dabartinę tvarką karštą vandenį visada tiekė šilumos tiekėjas, kuris pirko šaltą vandenį iš UAB „Palangos vandenys“.  Mero pavaduotojas aiškinosi, kad šio klausimo iš tiesų nesprendė, nes visą mėnesį sirgo, tad geriausia būtų, kad pakomentuotų bendrovės direktorius R.Jablonskis. R.Garolis sakė žinąs tik tiek, kad įmonei reikės nemažai lėšų vien apskaitos priemonėms pakeisti, nes girdėjęs, kad tik Vilniaus miestui reikia apie 150 mln. litų. Taip pat teksią steigti ir kontrolierių etatus, todėl šilumos tiekėjų veiklos sąnaudos neišvengiamai didėtų.

 

Tvyro olimpinė ramybė

Palangiškių pripažinto ir įvertinto, kaip geriausiai ginančio miestelėnų interesus, miesto Tarybos nario Šarūno Vaitkaus įsitikinimu, kurorto valdžia turi galvoti ir padėti spręsti klausimą dėl karšto vandens tiekėjo pasirinkimo, nes tokia Savivaldybės funkcija įtvirtinta įstatyme. Tačiau, anot politiko, tenka apgailestauti, jog šiuo klausimu tvyro olimpinė ramybė, tarytum Palangai apskritai tai neaktualu. Pasak Š.Vaitkaus, žmonės pasimetę ir, suprantama, kalbėti apie pasirinkimą, kai nėra absoliučiai jokios informacijos, beprasmiška. „Nesuprantama, kodėl miesto vadovas Vytautas Stalmokas neinicijuoja pasitarimo, kad išsiaiškintų karšto vandens tiekimo galimybes. Yra Komunalinio ūkio skyriaus specialistai, kurie privalo domėtis ir teikti paskaičiavimus, yra Statybos ir miesto ūkio komitetas, kuriame galima svarstyti problemą, tačiau iš esmės apskritai nieko nedaroma“, - apie valdžios neveiklumą savo nuomonę išsakė  Š.Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad siekiant užtikrinti patikimą šilumos energijos tiekimą Palangos miestui, kasmet planingai privalo būti vykdomi šilumos trasų hidrauliniai bandymai ir jų remonto darbai.


Palangos miesto įmonių ir gyventojų reikmėms išgaunamo vandens kiekis nuolat didėja nepaisant dėl Covid – 19 pandemijos viešajam gyvenimui šiemet taikomų apribojimų. Nors gyventojų skaičius Palangoje yra stabilus arba auga nežymiai, savivaldybės kontroliuojamos bendrovės „Palangos vandenys“ vandens pardavimai kasmet didėja po daugiau nei 50 tūkst....


Šį penktadienį Palangą užgrius dar viena ekstremali situacija – dauguma miestelėnų didžiąją dalį dienos neturės ne elektros, nei karšto vandens.


Palangos miesto savivaldybės tarybai per 30 kalendorinių dienų nenustačius UAB „Palangos šilumos tinklai“ šilumos kainos dedamųjų pirmiesiems šilumos bazinės kainos galiojimo metams – Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) naują bazinę kainą suderino 2019 m. spalio 18 d., šilumos kaina vartotojams nustatyta vienašališkai....


Gegužės 12 d. ir 15 d. laikinai nebus karšto vandens

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 11 | Rubrika: Miestas

UAB „Palangos šilumos tinklai“ praneša, kad nuo gegužės 12 d. 24 val. iki gegužės 15 d. 6 val. bus vykdomi magistralinių šilumos tinklų hidrauliniai bandymai, jų metu bus nutrauktas šilumos energijos tiekimas, t. y., nebus tiekiamas karštas vanduo pastatams.  


Dar tik antras mėnuo, kai UAB „Palangos šilumos tinklai“ po 16 metų pertraukos iš privatininko „Litesko“ perėmė jai nuomotą miesto šilumos ūkį, tačiau karšto vandens kaina mieste jau sumažėjo net 30 procentų.


Kad nuo 2009-ųjų, kuomet miesto savivaldybės Taryba paskutinįjį kartą patvirtino vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainas, iki šiol neprireikė didinti šių viešųjų paslaugų kainų gyventojams ir įmonėms, UAB „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis vadina „mažu stebuklu“. Bet įgyvendinant Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo...


Akylai skaičiuojantys išlaidas už šildymą, karštą vandenį bei kitas komunalines paslaugas palangiškiai, sunerimo dėl mokesčio už karštą vandenį. Jų tvirtinimu, jiems nesuprantama Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtinta karšto vandens kaina. Pasak daugiabučių namų gyventojų, jų skaičiavimu, už  vieną kubinį metrą vandens vartotojai permoka daugiau kaip tris...


Vykusiame miesto valdžios posėdyje trečiąjį kartą buvo svarstytas klausimas dėl karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio bei dėl daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros diferencijuotų maksimalių tarifų. Tačiau  sprendimas nepriimtas, nes kelti rankos už naujus mokesčius neišdrįso nei vienas politikas.


Apsispręsti galimybės nėra

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 13 | Rubrika: Miestas

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija UAB „Litesko“ filialui „Palangos šiluma“ patvirtino karšto vandens kainą, kuri siekia 23,05 ct už kubinį metrą su PVM. Ši kaina įsigaliojo nuo sausio 1 dienos. Kaip teigiama Energetikos ministerijos išplatintame pranešime, nustačius šilumos tiekėjams karšto vandens kainas, gyventojai galės apsispręsti, kuris būdas apsirūpinti karštu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius