Ar paramos ir labdaros Palangoje nėra kam... padalinti?

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2015-12-03
Peržiūrėta
2176
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar paramos ir labdaros Palangoje nėra kam... padalinti?

 Artėjant didžiausioms metų šventėms vis dažniau – ir, ko gero, įkyriau – esame kviečiami ir raginami aukoti įvairių labdaros ir gerumo akcijų metu, tuomet renkamos lėšos vaikams, sunkiai besiverčiančioms šeimoms, onkologiniams ligoniams ir visiems, kuriems reikia vienokios ar kitokios pagalbos. Palangiškiai noriai aukoja, bet, pasirodo, kad surinktos labdaros ar paramos kartais Palangoje nėra kam... atiduoti. Neįtikėtina, bet taip.

Maisto paramos Palangai nereikia?
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“, kuris paramai renka maisto aukas, žinomas, be abejonės, visiems. Bet „Maisto banko“ Klaipėdos regiono vadovas Raimundas Danupas stebisi, jog nors jau ne pirmus metus Palangoje organizuojama ši akcija, tačiau kurorte dar nebuvo nė vienos organizacijos neatsiliepė jokia socialinė įstaiga, kuri norėtų bendradarbiauti su fondu – dalinti maistą palangiškėms šeimoms.
„Šiemet spalio mėnesį rengtos akcijos metu palangiškiai aukojo tikrai dosniai, tačiau surinkti maisto produktai buvo išdalinti Kretingos miesto ir rajono gyventojams, kuriems ši parama labai svarbi. Kyla klausimas – nejau Palangoje nėra šeimų, kurioms būtų reikalinga parama? – retoriškai klausė R. Danupas. – O kad visi gerai gyvena ir kad parama Palangoje nereikalinga – nepasakyčiau“.

Maltos ordinas palaikymo nesulaukia
Maltos ordinas, padedantis skurstantiems ir socialinę atskirtį patiriantiems senjorams, šiais metais gruodžio 13 dieną Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčios šventoriuje jau penktą kartą organizuos labdaros akciją Palangoje. Šio ordino iniciatyvinė grupė Palangoje ir jos koordinatorė Aida Ramanauskienė iš dalies taip pat patvirtino „Maisto banko“ padalinio Klaipėdoje vadovo R. Danupo žodžius, kad Palangos socialiniai darbuotojai ir įstaigos nerodo didelio noro bendradarbiauti.
„Susiduriame su didžiule problema, nes negauname gyventojų, ypač nevaikštančių ir nebegalinčių savęs apsitarnauti, adresų, kuriuos galėtume aplankyti ir suteikti paramą. Socialinių paslaugų tarnybos taip pat atsisako su mumis bendradarbiauti. Jau prieš trejus metus kreipėmės, kad nurodytų senolius, kuriems tikrai labai reikia pagalbos, tačiau atsimušėme kaip į sieną. Tad kiek sugebame savo jėgomis, tiek aplankome. Prašome vaikų mokyklose, kad klausinėtų savo senelių, pažįstamų, kaimynų, kam reikalinga pagalba, tačiau patys pasakyti bijo. Įstatymai draudžia suteikti konfidencialią informaciją, tačiau darosi keista – informacijos prašo ne bet kas, o iniciatyvinė grupė, kuri suteiktų pagalbą taip jos laukiantiems“, – pasakojo A. Ramanauskienė.

Surinktos aukos – Palangos senjorams
A. Ramanauskienė viliasi šiemet surinkti bent 300 eurų. Šiemet surinktos lėšos, kaip ir pernai, nebebus atiduotos į bendrąjį Maltos ordino centrą Vilniuje, o bus panaudotos kurorto žmonių reikmėms: „Pernai už surinktas lėšas senelių namams nupirkome naują kraujo spaudimo aparatą, nudžiuginome smulkiomis dovanomis, kuriomis garbaus amžiaus senoliai labai džiaugėsi. Taip pat iš surinktų pinigų (virš 1000 litų, t. y. daugiau nei 300 eurų – aut. past.) praėjusiais metais rišome dovanų paketus ir pagal savo galimybes nešiojome po namus: įdėjome juodos duonos, medaus ar uogienės. Jums reikėtų pamatyti tų senolių, daugelio pamirštų, akis, kuomet sulaukia dėmesio“.
Paklausus, ar palangiškiai noriai aukoja, A. Ramanauskienė teigia, jog negalinti skųstis ir ragina, kad kiekvienas prisidėtų bent minimaliai. Organizacijai netrūksta savanorių, kurie vykdo šią veiklą. Talkina ir mokiniai, kurie noriai vaikščioja su Maltos ordino aukų dėžutėmis. Šiemet surinktas lėšas ši iniciatyvinė grupė ketina padalinti į tris dalis – pasidalinti su Caritu ir bažnyčia. „Mūsų misija bent minimaliai prisidėti prie seno žmogaus sunkios kasdienybės“, – apibendrino pašnekovė.
Kreiptasi nebuvo
Palangos miesto savivaldybės Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Genutė Kavarzienė, paklausta, ar Palangoje taip gerai visi gyvena, kad niekam nereikia „Maisto banko“ paramos, atsakė labai lakoniškai ir daugiau nepanoro nieko komentuoti: „Ši labdaros organizacija nebuvo kreipusis į mūsų skyrių ir nerodė jokio noro bendradarbiauti“.
Tą patį atsakė ir Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Emilija Lapėnienė, tačiau ji tikino, kad visada geranoriškai žiūri į tokias organizacijų rengiamas akcijas: „Pati aukoju ir žinau, kad Palangoje yra šeimų, kurioms reikalinga bet kokia parama, tad jei būtų parodomas noras bendradarbiauti, tikrai veiktume kartu. Jeigu „Maisto banko“ atstovo teiginiai, kad paramos Palangoje, girdi, niekam nereikia, mažų mažiausiai skamba keistai ir verčia abejoti“.
Palangos miesto Socialinių paslaugų tarnybos direktorė Daiva Dekontaitė, vadovaujanti dar neseniai, teigė negalinti tvirtinti, kad kas nors iš „Maisto banko“ atstovų būtų kreipęsis dėl bendradarbiavimo. „Palangoje yra ir pavienių asmenų, ir šeimų, kuriems bet kokia parama labai svarbi. Labai skaudu girdėti tokius žodžius, kad, girdi, kas nors ko nors nepadarė. Galiu patvirtinti tiek nuo savęs, tiek nuo visos tarnybos darbuotojų – esame pasiruošę bendradarbiauti ir padėti. Tad raginu visus labdaros ir paramos klausimais kreiptis tiesiai į mane, tikrai galėsime nuveikti daug gražių darbų“, – sakė D. Dekontaitė.

Pinigai Palangą garsinantiems vaikams
Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (VRA) taip pat kasmet vykdo kalėdinę akciją – labdaros vakarus. 2014 metais jau devintą kartą vykusio labdaros vakaro metu surinktos lėšos (beveik 9000 tūkstančiai eurų) buvo skirtos Palangos vardą garsinantiems gabiems vaikams ir kolektyvams. Vien 3500 eurų buvo skirta gabiam Senosios gimnazijos moksleiviui, sergančiam onkologine liga, dėl kurios jis neteko kojos, tad pinigai buvo skiriami įsigyti kojos protezą. Paramą gavo ir sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“, šokių studija „Palangos vėtrungė“, ne tik miestą, bet ir rajoną savo pasiekimais garsinantys Palangos moksleiviai.
Šiais metais, VRA prezidentas Darius Miklovas pasakojo, labdaros kontekstas keičiasi: „Anksčiau organizuodavome labdaros akcijas, aukcionus, kurių metu buvo renkami pinigai. Šiemet elgsimės kiek kitaip. Bendradarbiaudami su Palangos socialiniais darbuotojais, geriausiai žinančiais sunkiai besiverčiančias šeimas, kuriose gyvenantys vaikai retai kada patiria švenčių džiaugsmą. Tad šiemet organizuosime bendrą šventę likimo nuskriaustiems vaikams, kad jie galėtų pajusti, kas yra tikros Kalėdos“.

LIONS moterų klubo lėšos skirstomos atsakingai
Palangos LIONS moterų klubas, gyvuojantis jau aštuntus metus, globoja vaikus, turinčius negalią, remia Palangos Dienos centrą ir kasmet skiria paramą ne tik prieš Kalėdas, bet stengiasi padėti visus metus. Šventiniu laikotarpiu organizuojamas išskirtinis labdaros renginys „Sapnuok baltai“, kurio metu surenkama nemažai lėšų. Klubo prezidentė Raimonda Mitkuvienė dalijosi, kokius gražius darbus pavyko nuveikti pernai: „Praėjusiais metais Kurhauze vykusio labdaros koncerto metu surinktų lėšų didžiausia sumos dalis buvo skirta berniukui, sergančiam onkologine liga, kad būtų galima nupirkti vaikščiojimui reikalingą protezą. Čia buvo vienas iš daugelio mūsų didelių džiaugsmų, kad galėjome prisiliesti prie berniuko gyvenimo ir jam padėti. Jam buvo pervesta 10 tūkstančių litų (~2 900 eurų)“.
Klubo prezidentė nepaliauja stebėtis geros valios žmonėmis, kurių, pasak jos, Palangoje išties yra nemažai. Moteris pasakojo, kad baimintasi, jog dėl pasikeitusios valiutos galbūt žmonės mažiau aukos, labiau skaičiuos, tačiau nieko panašaus.
Šiais metais, kaip ir kasmet, organizuojamas labdaros kalėdinis vakaras: „Šiemet turime labai gražaus renginio viziją. Šią svajonę turėjau seniai ir džiaugiuosi, kad pagaliau ją galėsiu įgyvendinti. Muzikinio literatūrinio spektaklio metu koncertuos nuostabūs žmonės – Nacionalinės premijos laureatai, tad vakaras bus išskirtinis. Daug menininkų, dailininkų paaukojo savo kūrybos darbus. Mes organizuosime aukcioną, kuriame bus parduodami paveikslai, gintaro dirbiniai, vitražai. Visa tai mums padovanojo, tad kviečiame dosnius žmones įsigyti šiuos darbus su mintimi, kad kažkam tai bus didelė pagalba ir parama“.
Šiais metais klubo surinktos lėšos bus skiriamos Palangos miesto neįgaliems vaikams. „Bendraujame su tėveliais, su įstaigų darbuotojais ir aiškinamės, ko labiausiai vaikams reikia, kad pinigai būtų skiriami tikslingai. Kad tai būtų matoma, nes visos lėšos klubo moterų yra skirstomos itin atsakingai“, – sakė R. Mitkuvienė. Kalėdinis klubo organizuojamas labdaros vakaras vyks gruodžio 9 dieną klube „Vandenis“, į kurį įeinantis vienas žmogus jau iškart paaukos 30 eurų.

Pildo vaikų svajones
Gerų darbų iniciatorė R. Mitkuvienė su viso klubo moterimis ne tik organizuoja labdaros vakarus prieš šventes, tačiau jau trečius metus pildo vaikų svajones: „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokiniai, turintys specialių poreikių, Dienos centro vaikai rašo laiškus Kalėdų seneliui, kuriuose prašo konkrečios dovanos. Tuos laiškus gauna mūsų klubas, o mes per jų organizuojamas šventes lankome vaikus būtent su tomis dovanomis, kurių jie norėjo“.
Klubo prezidentė skubėjo džiaugtis dar viena įgyvendinta svajone, laukta ne vienerius metus. „J. Basanavičiaus gatvės esančioje eglučių alėjoje pagaliau turėsime savo eglutę, kurią kartu su neįgaliais vaikais ir jų darytais papuošimais visi kartu puošime. Būsime dar labiau matomi“, – pasidžiaugė pašnekovė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį savaitgalį didžiausiame Lietuvos kurorte jau 26 kartą vyko labdaros renginys „Vilties žvaigždė“. Šįmet jo organizatoriai jėgas suvienijo su Rimanto Kaukėno paramos fondu. Iškilmingą renginį vainikavo žinomo atlikėjo Vaido Baumilos koncertas.


Savaitgalį Palangoje vykęs, jau tradiciniu tapęs, labdaros renginys „Vilties žvaigždė“ subūrė pajūrio elito atstovus.


Klaipėdos apskrities paramos gavėjams šiemet gyventojai skyrė per 2,3 mln. eurų ir tai yra didžiausia iki šiol skirta paramos suma.


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog pirmadienį, lapkričio 9 d., pervedė pirmąją gyventojų skirtą paramą nuo pernai sumokėto GPM, apie 4 mln. eurų, organizacijoms, meno kūrėjams, profsąjungoms ir jų susivienijimams bei politinėms partijoms. O kas daugiausiai paramos gavo Palangoje? To „Palangos tiltas“ pasiteiravo Laimos Domarkienės, Klaipėdos AVMI atstovės spaudai.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Spalio 25-26 dienomis labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ vykdys tradicinę maisto produktų rinkimo nepasiturintiems akciją.  


Prieš didžiąsias metų šventes Palangos senojoje gimnazijoje šurmuliavo tradicinė kalėdinė labdaros mugė „Ištiesk gerumo ranką“, kurios metu gimnazijos bendruomenės – mokinių, tėvų ir mokytojų – surinktos lėšos bus skiriamos kilniam tikslui.


Ar paramos ir labdaros Palangoje nėra kam... padalinti?

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2015 12 03 | Rubrika: Miestas

Artėjant didžiausioms metų šventėms vis dažniau – ir, ko gero, įkyriau – esame kviečiami ir raginami aukoti įvairių labdaros ir gerumo akcijų metu, tuomet renkamos lėšos vaikams, sunkiai besiverčiančioms šeimoms, onkologiniams ligoniams ir visiems, kuriems reikia vienokios ar kitokios pagalbos. Palangiškiai noriai aukoja, bet, pasirodo, kad surinktos...


Septintus metus skaičiuojantis Palangos moterų Lions klubas globoja Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje besimokančius neįgaliuosius vaikus bei remia Palangos Dienos centrą, taip pat skiria paramą sunkiausiai sergantiems Palangos miesto vaikams, kasmet rengia įvairias labdaros akcijas bei vakarus, kurių metu renkamos lėšos tiems, kuriems labiausiai reikia mūsų...


„Coca-Colos“ labdaros karavanas apsilankė ir Palangoje

Palangos kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis, 2010 12 19 | Rubrika: Miestas

Gruodžio 15 dieną Palangos Baltijos jūros šalių Kalėdų alėjoje svečiavosi A. Adamkienės labdaros fondo ir kompanijos „Coca – Cola“ jau vienuoliktą kartą organizuojamas Kalėdų karavanas. Šiais metais labdaros karavanas važiuodamas per Lietuvą rinko aukojamą sportinį inventorių, kurį vėliau padovanos 14 kaimo mokyklų. Džiugu, kad Kalėdų Senelį, atvykusį su vienu iš šviesos instaliacijomis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius