Artimiausi Šarūno Vaitkaus bendražygiai: „Jis nedalyvaus Seimo rinkimuose“ (VISAS STRAIPSNIS)

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-01-24
Peržiūrėta
1927
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Po to, kai Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto meras ir Tėvynės Sąjungos - Lietuvos Krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus pirmininkas naujų metų pradžioje neprieštaravo, kad jo kandidatūra vėl būtų keliama naujai dvejų metų partijos skyriaus pirmininko kadencijai, jo artimiausi politiniai bendražygiai neabejoja, kad Š. Vaitkus Seimo rinkimuose rudenį nedalyvaus.
„Duodu 99 procentus, kad Šarūnas į Seimą neis,“ – „Palangos tiltui“ sakė kurorto konservatorius, vienas iš TS-LKD Palangos skyriaus programos strategų. „Kokia prasmė dalyvauti rinkimuose skyriaus pirmininko pareigoms užimti, jeigu didžiąją dalį laiko tektų praleisti ne Palangoje, o Seime Vilniuje?“ – svarstė jis.
Anot jo, „tam tikru laiku“ Š. Vaitkus buvo „užsidegęs“ idėja rudenį dalyvauti Seimo rinkimuose, tačiau „užgeso“, kai Saulius Skvernelis, Vyriausybės ministras pirmininkas ir artimas Šarūno Vaitkaus bičiulis, ėmė „rietis“ su konservatoriais.
Dar atviresnis su „Palangos tiltu“ buvo kitas Š. Vaitkaus bendražygis: „Įsitikinęs, kad jis (Š. Vaitkus – L.J.) liks čia, Palangoje.“
„Kas iš to, kad konservatoriai sulaukia daugiausiai palaikymo apklausose, įdomu, su kuo jie galėtų dėlioti naują valdančią koaliciją? O ji dar – migla,“ – sakė konservatorių veteranas.
„Kad Šarūnas, neabejoju, dalyvaus partijos skyriaus pirmininko rinkimuose, aiškus rodiklis, kur jis pats save mato artimiausioje ateityje,“ – sakė „Palangos tilto“ pašnekovas. „Matau ir iš visos jo elgsenos, kad jis dabar – nurimęs.“
Į skyriaus pirmininko pareigas kol kas iškelta tik viena kandidatūra – Šarūno Vaitkaus. Tačiau kurorto konservatorių susirinkime vasario 20 dieną jų gali būti iškelta ir daugiau.
„Aš stebiu ir Sauliaus Skvernelio, su kuriuo Šarūnas labai gerai sutaria, veiksmus. Šarūnas tikrai nenorėtų būti eiliniu Seimo nariu, „taikytųsi“ į ministro ar viceministro kėdę. Jeigu Skvernelis būtų kūręs savo partiją, jeigu nebūtų susibaręs su konservatoriais ir nepavadinęs jų antivalstybine partija, Šarūno Vaitkaus galimybės užimti svarbų postą naujajame Seime ar Vyriausybėje būtų žymiai didesnės,“ – svarstė kurorto konservatorių politikos sunkiasvoris.
Anot redakcijos šaltinio, Š. Vaitkus – šeimos žmogus.
„Tai – svarbus faktorius. Aš asmeniškai neįsivaizduoju, kad jis čia paliktų savo šeimą, tris vaikus, o pats važiuotų gyventi į Vilnių. Įsitikinęs, kad jam Žeimys (Pranas Žeimys – Š. Vaitkaus patarėjas – aut.) nekart pasakojo, ką reiškia vienam Vilniuje praleisti aštuonis metus. Be to, Vaitkus jau baigia ir namą statytis – irgi faktorius apsisprendžiant, ką veikti toliau,“ – svarstė įtakingas kurorto konservatorius.
„Be to, įsivaizduokite, kad Šarūnas tampa Seimo nariu. O ar naujas Palangos meras – įsitikinęs, kad juo taptų mūsų partijos narys – norėtų, kad toliau Savivaldybės administracijai vadovautų tas pats žmogus? Kad liktų tas pats vicemeras? Patarėjas? Administracijos direktoriaus pavaduotoja? Šitų dalykų Vaitkus Seime jau negalėtų sukontroliuoti,“ – svarstė „Palangos tilto“ pašnekovas.
Anot jo, TS-LKD yra „uždraudusi“ savo merams dalyvauti Seimo rinkimuose vienmandatinėse apygardose.
„Tai Šarūno draugysčių su partijos viršūnėmis nepakaktų – reikėtų oficialaus partijos sprendimo,“ – sakė pašnekovas.
„Šarūnas – slapukas, bet jeigu jis būtų nusprendęs dalyvauti Seimo rinkimuose, jau būtų apie tai artimiausiems bendražygiams vienaip ar kitaip pasakęs, juolab, kad jau netrukus skyriui reikės tvirtinti savo kandidatą Seimo rinkimuose,“ – reziumavo TS-LKD Palangos skyriaus Tarybos narys.
„Manau, kad jis liks Palangoje,“ – „Palangos tiltui“ sakė dar vienas Šarūno Vaitkaus artimos politinės aplinkos žmogus.
Paprašytas pagrįsti savo samprotavimą, jis sakė: „Nemanau jokios logikos, kad Šarūnas dalyvautų artėjančiuose Seimo rinkimuose. Tiesiog nėra prasmės keisti mero kėdę į eilinio Seimo nario kėdę.“
„Bendras politinis kontekstas, kuris dėliojasi šalyje ir valdžioje, jam dabar nėra palankus. Galbūt jis minčių dalyvauti Seimo rinkimuose turėjo anksčiau, prieš pusmetį, kuomet politinė situacija buvo kita,“ – svarstė redakcijos šaltinis.
Jis nedetalizavo, ką turįs omeny – viso labo pasakė, kad dabar „tam tikroms“ politinėms jėgoms yra gerokai mažiau politinių perspektyvų.
„Kas iš to, kad Tėvynės Sąjunga- Lietuvos Krikščionys Demokratai pirmauja visuomenės nuomonės apklausose. Norinčių ir galinčių pasistumdyti dėl aukštų postų yra daug ir Vilniuje, o kaip dėliosis valdančioji koalicija – labai neaišku.“
„Nors mero darbas – kasdieninė įtampa, ir didelė, bet jam toks darbas jau – jau labai gerai pažįstamas, Palanga, kaip didžiausias šalies kurortas, turi didelę reikšmę valstybės masteliu. Paradoksalu, bet politinis eilinio Seimo nario svoris – mažesnis nei tokio kurorto kaip Palanga mero,“ – sakė vienas iš trijų kurorto įtakingiausių konservatorių.
Pašnekovas teigė „beveik neabejojąs“, kad Š. Vaitkus sutiks, kad jo kandidatūra būtų keliama į partijos Palangos skyriaus pirmininko pareigas naujai dvejų metų kadencijai.
„Tai taip pat rodo, kad Š. Vaitkus savo gyvenimą artimiausioje perspektyvoje sieja su Palanga, o ne su Vilniumi.
Š. Vaitkaus bendražygis teigė „niekada“ neturėjęs pokalbių su Š. Vaitkumi dalyvavimo Seimo rinkimuose tema.
„Aš daug metų jį pažįstu, tad jaučiu jo nuotaikas, specialiai kalbėtis ir nereikia,“ – sakė TS-LKD Palangos skyriaus Tarybos narys.
O ką dėl Seimo rinkimų nusprendė pats Šarūnas Vaitkus?
Vakar kalbėdamasis su „Palangos tilto“ redaktoriumi, Š. Vaitkus juokavo: „O jeigu mūsų skyrius jūsų kandidatūrą siūlytų į Seimo rinkimus?“
„Ką aš nusprendęs, luktelkite, sužinosite – nekelkite ažiotažo, neintriguokite miesto. Pažadu, kad „Palangos tiltas“ bus pirmasis, kuriam tai pranešiu,“ – sakė Š. Vaitkus.
Anot jo, partijos skyriaus susirinkime vasarį nebus dar įvardijami skyriaus kandidatai Seimo rinkimuose. „Per anksti dar,“ – sakė Š. Vaitkus.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien, lapkričio 10-ąją, 15 val. baigėsi laikas, iki kurio buvo galima pateikti dokumentus dalyvauti Klaipėdos universiteto (KU) rektoriaus rinkimuose.


Vasario 27 d., likus vienai dienai iki išankstinio balsavimo pradžios, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino galutinį 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose turinčių teisę balsuoti rinkėjų sąrašą. 


Buvęs kurorto meras ir buvęs Seimo narys, ilgametis TS-LKD narys Pranas Žeimys jau nebedirba Palangos mero Šarūno Vaitkaus patarėju.


Prieš pasveikindamas miesto pedagogus Š. Vaitkus pirmadienį atidavė savo balsą Seimo rinkimuose.


Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) taryba šiandien, šeštadienį, patvirtino galutinį kandidatų Seimo rinkimuose sąrašą. Mėguvos apygardoje rinkimuose partijai atstovaus palangiškis, TS-LKD Palangos skyriaus veteranas Mindaugas Skritulskas.


Šiandien, sekmadienį, gegužės 10 d., meras Šarūnas Vaitkus savo asmeninėje Facebook paskyroje visiems davė atsakymą dėl jo dalyvavimo Seimo rinkimuose: "Mano atsakymas kurorto gyventojams toks: aš lieku namie, Palangoje." "Palangos tiltas" skelbia visą Š. Vaitkaus įrašą.


TS-LKD Palangos skyriaus nariai tikisi, kad aiškumo daugiau atsiras rytoj, ketvirtadienį, vasario 27 d., per skyriaus ataskaitinį- rinkiminį susirinkimą. Tikimasi, kad miesto meras Šarūnas Vaitkus, kuris yra ir TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas, pasakys savo apsisprendimą dalyvauti ar ne ateinančiuose Seimo rinkimuose.


TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis, pažadėjęs atsakyti į klausimus dėl Palangos mero Šarūno Vaitkaus dalyvavimo Seimo rinkimuose, savo pažado neišpildė.


Po to, kai Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto meras ir Tėvynės Sąjungos - Lietuvos Krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus pirmininkas naujų metų pradžioje neprieštaravo, kad jo kandidatūra vėl būtų keliama naujai dvejų metų partijos skyriaus pirmininko kadencijai, jo artimiausi politiniai bendražygiai neabejoja, kad Š. Vaitkus Seimo rinkimuose rudenį...


Tradiciniuose žurnalo „Veidas“ geriausių šalies merų rinkimuose Palangos meras Šarūnas Vaitkus užėmė 19-ąją vietą. Tai yra aukščiausias Palangos miesto vadovo įvertinimas iki šiol surengtuose žurnalo geriausio mero rinkimuose. Sveikiname!   Palangos meras – 19-as tarp geriausiųjų „Turint omenyje, kad Š. Vaitkus realiai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius