Atnaujintas Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyrius kviečia ir palangiškes gimdyves

Rasa GEDVILAITĖ, 2013-02-14
Peržiūrėta
2869
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarp sveikinusiųjų buvo ir artimiausi kolegos iš Pirminės sveikatos priežiūros centro. / G. Maciaus nuotr.
Tarp sveikinusiųjų buvo ir artimiausi kolegos iš Pirminės sveikatos priežiūros centro. / G. Maciaus nuotr.

Praėjusį pirmadienį oficialiai atidaryta atnaujinta Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus dalis. Daugelis į iškilmes susirinkusiųjų džiaugėsi nuveiktais darbais, juolab, kad kiekvienas vienaip ar kitaip prisidėjo prie skyriaus išsaugojimo. Kretingos ligoninės vyr. gydytoja Ilona Volskienė viliasi, kad, gimdyvių skaičiui kitų šalies rajonų akušerijos skyriuose mažėjant, jis, kaip ir iki šiol, liks stabilus Kretingoje. „Nors dabar kilęs vajus, kad moterys pageidauja gimdyti namie, tikiu – pamačiusios tokį skyrių, to daryti nebenorės“, – šypsojosi kai kurie atidarymo svečiai. Gal ir palangiškės gimdyvės nuo šiol labiau rinksis Akušerijos ginekologijos skyrių Kretingoje nei kur nors kitur?

Gimstamumas kitur mažėja, Kretingoje – stabilus
Kretingos ligoninės vyr. gydytoja Ilona Volskienė pasveikino visus susirinkusius, o, svarbiausia, kolektyvą. „Sakoma, kad reikia mokėti pasidžiaugti ir dideliais, ir mažais dalykais. Šiandien – taip pat svarbus įvykis. Juolab, kad Akušerijos ginekologijos skyrius turi gilias tradicijas. Anksčiau iš buvusių 30 lovų 5 lovos buvo skirtos gimdyvėms. Seniau mūsų skyriuje gimdavo 700-800 naujagimių, vėliau laikai keitėsi, gimstamumas mažėjo – pas mus gimdavo 400 naujagimių. Dabar jau kurį laiką gimstamumas mažėja visoje Lietuvoje, mes visada „perkopiame“ 300 naujagimių skaičių. Džiugu, kad mūsų skyrių pasirenka ne tik kretingiškės, bet ir skuodiškės, plungiškės, palangiškės, vis daugiau atvyksta gimdyvių ir iš Šilalės, Klaipėdos“, – papasakojo vyr. gydytoja.
Kaip teigė I. Volskienė, patirtis rodo, jog šio skyriaus kolektyvu pasitikima, jis geba sukurti ypatingą atmosferą. „Kita stiprioji mūsų pusė – turima įranga. Pavyzdžiui, turime daugiafunkcinį gimdymo stalą, – paminėjo vyr. gydytoja. – Beje, Kretingos ligoninės pastatas statytas 1958 metais, bet atvykstantys kolegos ir pati esu įsitikinusi, kad tuo ir išsiskiria iš kitų. Labai norėjosi, kad sąlygos skyriuje pagerėtų, todėl džiugu, kad Savivaldybė vykdo valstybės investicinę programą, kurios rezultatai – akivaizdūs: atliktas kapitalinis remontas administracinėse patalpose, paruoštos atnaujintos palatos ir gimdyvėms“.

Kiekvienai gimdyvei – atskira palata
Akušerijos ginekologijos skyriuje kiekviena gimdyvė turės atskirą palatą, tėveliams pageidaujant, atsiras vietos ir jiems. Norint suteikti itin jaukią aplinką, nupirkti nauji čiužiniai, baldai, užuolaidos, kurios, beje, priderintos.
„Norėčiau pakviesti visas būsimas mamytes, tėvelius, kad galėtų susipažinti su personalu, patalpomis ir nuspręsti, kur norėtų sutikti savo vaikelį. Beje, mūsų ligoninė sieks tapti naujagimiui palankia ligonine, kurios tikslas – skatinti natūralų kūdikių maitinimą“, – paminėjo vyr. gydytoja.
Akušerijos ginekologijos skyriaus vedėja Dalia Opulskienė padėkojo viso personalo vardu: „Žmogaus gimimas – didžiulis stebuklas šeimai, taip pat ir mums. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie skyriaus kūrimo, kad jis būtų išsaugotas, gerėtų sąlygos“.
Pasveikinti su naujovėmis skyriaus kolektyvo atvyko ir Seimo narė Jolita Vaickienė. „Džiugu ateiti, kai kas naujo padaryta. Kaip sakė ir vyr. gydytoja, svarbu plačiai pasidžiaugti nuveiktais darbais. Galiu drąsiai pasakyti – tikrai labai gražu. Tiesa ta, kad gimęs vaikas pirmiausiai pamato mamą, bet jis taip pat mato ir aplinką, tad labai svarbu, kad gimtų jaukioje aplinkoje. Linkiu, kad kolektyvą nuolat lydėtų grožis, sėkmė ir kuo daugiau sulaukti tų stebuklų“, – sakė ji.
Meras Juozas Mažeika taip pat džiaugėsi nuveiktais darbais. „Šis skyrius svarbus visai ligoninei. Kai sprendėsi mūsų ligoninės likimas, vienas iš kriterijų buvo būtent šio skyriaus veikla. Pats mačiau, jog buvome įrašyti į juoduosius sąrašus, tačiau gimstamumas padėjo išsilaikyti. Žinoma, visuomet jausime Klaipėdos ligoninės kvėpavimą į nugarą. Tad linkiu, kad būtų įvykdytas ir viršytas naujagimių skaičius. Aš taip pat jaučiuosi prisidėjęs, nes mano marti čia man du anūkus padovanojo, – šmaikštavo meras. – Beje, į Savivaldybės biudžetą įnešėme 4 mln. litų, kad atnaujintumėme įrangą. O tai, jog pastatas – 1958 metų, rodo, kad yra tvirtas, tik reikia jį pagražinti“.

Nenorės gimdyti namuose?
Vyr. gydytoja I. Volskienė teigė, jog nebuvo nė vienos dienos, kad neateitų patikrinti, kaip einasi darbai, savivaldybės Statybų skyriaus vedėja Rima Lukauskienė ir Administracijos direktorius Virginijus Domarkas. Direktorius neslėpė: „Jūs būtumėt matę, kaip atrodė šios patalpos prieš tai – viskas sena, kažką lyg ir bandyta atnaujinti. Labai giriu vyr. gydytoją, kad administracija įsikūrė nedidelėse patalpose, didesnį plotą atidavė Akušerijos ginekologijos skyriui. Mes sutvarkėm patalpas, o įkvėpti dvasią jau turės patys darbuotojai“. Direktoriaus duomenimis, patalpų atnaujinimas kainavo 300 tūkst. litų.
„Man labai džiugu, jog tokios permainos vyksta. Nors dabar kilęs vajus, kad moterys pageidauja gimdyti namie, tikiu – pamačiusios tokį skyrių, to daryti nebenorės“, – sakė Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto narys Povilas Turauskis.
Kuo geriausios kloties linkėjo ir įmonės „Klaista“, atlikusios statybos darbus, vadovas Laimis Ignatavičius: „Linkiu kolektyvui sėkmės darbuose, žinoma, daug gimimų. Taip pat labai noriu padėkoti Savivaldybei, kad skyrė lėšų. Simboliškai noriu padovanoti personalui naujakuriams tinkančią dovaną – paveikslą, kuriame mūsų firmos pastatytas kūrinys – Nidos bažnyčia“.

Jūsų komentaras:

evelina 2013-06-02 08:49 ([email protected] / IP: 78.61.3.239)
man si ligonine labai gera ir labai geros daktares.linkiu joms stiprybes su pacijantais ir daug daug laimes

Rožytė 2013-02-15 12:48 (IP: 78.61.48.182)
Iš Palangos? Gimdyves? Pas mus tik pencinykės belikę

Taip pat skaitykite

Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Akušerijos-ginekologijos klinikoje vykstančios permainos augina čia teikiamų paslaugų spektrą ir keičia pacienčių patirtis.


Pernai  atrėmęs Vidaus reikalų ministerijos bandymą poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ privatizuoti, šiemet „Pušynas“ taipogi gyvena laukimo nuotaikomis, tiesa, gerokai geresnėmis – iki liepos 1 dienos centras turi būti reorganizuotas jį prijungiant prie Respublikinės Klaipėdos ligoninės. „Kol kas laukiame pagrindinio dokumento, tai yra Vyriausybės nutarimo. Po prijungimo tapsime...


Palangoje balandžio 19 dieną surengtos Lietuvos ir Ukrainos draugystės dienos „Draugystės dienos“ rezultatai gerokai viršijo lūkesčius vykusios rezultatai gerokai viršijo lūkesčius: surinkta 16 504 eurai. „Tik dar kartą įsitikinome, jog kartu galime išties labai daug!“ savo Facebook paskyroje pirmadienį, balandžio 25 dieną, parašė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Pagaliau medikų vakcinavimas nuo COVID-19 prasidėjo ir Palangoje. Antradienį, gruodžio 29-ąją, Jūrininkų ligoninės Palangos departamente buvo paskiepyta 40 šios gydymo įstaigos medikų ir pagalbinių darbuotojų, keli atsisakė, motyvuodami, kad jie nežiną, kokį poveikį vakcina turės jų sveikatai. Nuo karantino pradžios kurorte „kovidu“ susirgo 621 palangiškiai...


Į redakciją paskambinusi palangiškė pasidžiaugė, jog nuo šiol palangiškiai, vykdami namo iš Klaipėdos jūrininkų ligoninės, nebeturės laukti nežinia kada atriedėsiančio autobuso – surašyti grafikai. „Iki šiol autobusų stotelėje prie Jūrininkų ligoninės buvo aišku tik tai, kada atvyks autobusai, vykstantys į Kretingą. O mums...


Itin populiariame dviračių bei pėsčiųjų take, nusidriekusiame nuo prekybos centro „Rimi“ iki miesto ligoninės, pluša darbininkai – prasidėjo maždaug dviejų kilometrų ilgio tako remonto parengiamieji darbai.


Praėjusį pirmadienį oficialiai atidaryta atnaujinta Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus dalis. Daugelis į iškilmes susirinkusiųjų džiaugėsi nuveiktais darbais, juolab, kad kiekvienas vienaip ar kitaip prisidėjo prie skyriaus išsaugojimo. Kretingos ligoninės vyr. gydytoja Ilona Volskienė viliasi, kad, gimdyvių skaičiui kitų šalies rajonų...


„Jūs – lyg angelai sargai, saugantys palangiškius nuo ligų ir negandų. Tesaugo gerumo angelas ir jus visus taip, kaip jūs mus saugote“, – įteikdamas Jūrininkų ligoninės Palangos departamento vedėjui Remigijui Kirstukui skulptoriaus Jono Grundos iš medžio išdrožtą angelą ir sveikindamas visą kolektyvą – 171 darbuotoją, penktadienį...


Nuo pat Kretingos ligoninės įkūrimo veikiantis akušerijos ginekologijos skyrius šiemet jau sulaukė 300 gimdyvių, vadinasi pasiekė Sveikatos ministerijos nustatytą ribą. Kaip teigė skyriaus vedėja Dalytė Opulskienė, jiems tai buvo „būti ar nebūti“ sprendimo metas. Tačiau metai dar nesibaigė, o gerėjančios sąlygos žadina viltis pritraukti ir daugiau gimdyvių – remontuojamos patalpos vis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius