„Auksinės“ „Palangos vandenų“ irkluotojos: svarbiau už pergalę – komandos susitelkimas tiek sporte, tiek darbe

Palangos tiltas, 2023-08-22
Peržiūrėta
1323
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Auksinės“ „Palangos vandenų“ irkluotojos: svarbiau už pergalę – komandos susitelkimas tiek sporte, tiek darbe

Įvairiuose miesto bei regiono renginiuose aktyviai dalyvaujantys bendrovės „Palangos vandenys“ darbuotojai šį savaitgalį maloniai nustebino sportiniais pasiekimais – šeštadienį įmonės  moterų irkluotojų komanda nugalėjo visas konkurentes ir tapo Plungės rajone vykusios Vandens sporto šventės Vikingų laivų varžybų nugalėtojomis. Tai – pirmasis vandentiekiečių moterų bandymas dalyvauti tokioje rungtyje, tad iškovota įspūdingo dydžio pereinamoji taurė džiugina ne tik šių varžybų dalyves, bet ir visą kolektyvą. 

Visuomet aktyvūs

Dainius Želvys, bendrovės „Palangos vandenys“ direktoriaus pavaduotojas, atkreipė dėmesį, kad įmonės kolektyvas jau ne pirmus metus džiugina aktyvumu bei noru atstovauti „Palangos vandenims“ įvairiose sporto varžybose. „Galbūt esame vienintelė Palangos savivaldybės įmonė, taip aktyviai kaip kolektyvas dalyvaujanti įvairiose varžybose. Džiugu, kad darbuotojai yra iniciatyvūs ir entuziastingi – jų net įkalbinėti atstovauti „Palangos vandenims“ nereikia, visuomet sulaukiame būrio savanorių. Daugiausiai dalyvauta Vikingų kuršių regatoje, taip pat – įvairiuose sąskrydžiuose – čia jėgas noriai išbando mūsų vyrų komanda. Džiugu, kad šiais metais jėgas išbandyti panoro ir moterys“, – kalbėjo D. Želvys. 

Plungės sporto ir rekreacijos centro organizuojama Vandens sporto šventė jau ne vienerius metus sutraukia gausų būrį dalyvių bei žiūrovų iš visos Vakarų Lietuvos. Šiais metais jų buvo apie pusantro tūkstančio, tad sportiškam „Palangos vandenų“ kolektyvui rimtų varžovų nestigo.

Treniruotės – Klaipėdoje

Silvija Lukošienė, Vikingų laivų varžybose dalyvavusios „Palangos vandenų“ komandos kapitonė, pasakojo, jog suburti dešimties moterų, ketinančių išbandyti jėgas šiose lenktynėse, komandą, nebuvo sudėtinga – norinčiųjų nestigo. Juo labiau kad moterys turėjo puikų trenerį – Gediminą Lukošį, jau trejus metus treniruojantį vyrų irkluotojų komandą bei šiais metais Vandens sporto šventėje su savo suburta komanda nugalėjusį Vikingų laivų varžybų vyrų rungtyje. 

Apsisprendusios išbandyti jėgas šioje atraktyvioje, tačiau kartu ir nelengvoje rungtyje, treniruodavosi moterys Klaipėdoje, Danės upėje. Čia irkluoti nebuvo lengva – irklavo jos ne mažąją, o didžiąją vikingų valtį, treniruotėse dalyvaudavo ne 10, o 8 komandos narės, o dar ir treneris valtyje sėdėdavo, sudarydamas papildomą svorį. Šis, beje, pasak Silvijos, buvo griežtas, teisingas ir labai atsakingai vedė irkluotojas į tikslą. Tad paskutiniųjų treniruočių metu komandos narės jau turėjo išsikėlusios tikslą – varžybų meti patekti į geriausiųjų trejetuką. 

Kupinos entuziazmo

„Palangos vandenų“ Vikingų laivų varžybų komandą sudarė kapitonė Silvija Lukošienė, Daiva Laučytė-Sauk, Evelina Šeškuvienė, Edita Bertašienė Aušra Valaitienė, Indrė Petravičienė, Raimonda Daukantienė, Evelina Donskovaitė ir Edita Silkauskienė (vairininkė). 

„Visos moterys buvo motyvuotos, užsidegusios, viena iš mūsų komandos narių, vykdama į treniruotes, namuose artimųjų priežiūrai netgi palikdavo 8 mėnesių mažylį – taip norėjo dalyvauti varžybose. Subūrėme komandą, o pareigas Vikingų laive (čia reikia 8 irkluotojų, būgnininko ir vairininko) pasiskirstėme pagal fizinį pajėgumą. Kadangi būgnininkas turi būti kuo lengvesnis, į komandą įtraukėme du mūsų darbuotojų vaikus – Aistę Daukantaitę ir Gytį Ditkevičių. Jie varžybų metu pasikeisdami dalyvavo rungtyse. Vaikams tai buvo ne tik didžiulė atrakcija, bet ir nemenka atsakomybė – reikėjo tiksliai į taktą mušti būgną, nesuklaidinti irkluotojų. Žinoma, šį vargą su kaupu atpirko iškovoti medaliai“, – pasakojo Silvija. 

Vienija bendras tikslas

Vandens sporto šventėje finaliniame plaukime įveikusios patyrusias varžoves – antroje vietoje likusią komandą „Plungės verslios moterys“ bei triskart šių varžybų nugalėtojas – Plungės rajono savivaldybės komandą – palangiškės tapo nugalėtojos bei iškovojo įspūdingo dydžio pereinamąją taurę. „Mums ši pergalė buvo džiugus įvykis ne tik dėl sportinio azarto. Kartu tai pakėlė ir savivertę, atnešė didesnį pasitikėjimą savo jėgomis – įrodėme, kad „Palangos vandenų“  moterys ne tik kompiuteriu gali puikiai dirbti“, – šypsojosi Silvija. 

Ne mažiau svarbu, pašnekovės teigimu, buvo ir komandinė dvasia. „Dalyvavimas komandoje labai svarbus ir darbinėje aplinkoje, nes taip ugdomas ir bendro tikslo matymas, bendras siekis“, – sakė Silvija. 

Palaikymas - svarbu

„Palangos vandenų“ irkluotojos džiaugiasi turėjusios ir labai stiprią palaikymo komandą – ji taip pat ženkliai prisidėjo prie pergalės. „Sulaukėme didžiulio palaikymo iš įmonės – mūsų iniciatyvą dalyvauti Vikingų laivų varžybose labai palaikė bendrovės direktorius Virgilijus Beržanskis, pasirūpinęs startiniu varžybų mokesčiu, specialia varžybų apranga su Palangos miesto ženklu. Didžiulio moralinio palaikymo, o po sėkmingo finišo – ir glėbio rožių sulaukėme iš direktoriaus pavaduotojo Dainiaus Želvio. Be to, į Vandens sporto šventę suvažiavo mūsų šeimų nariai. Palaikymas buvo didžiulis, ir mums, dalyvėms, jis buvo labai svarbus – jutome, kad esame ne vienos, kad varžybose dalyvaujame ne kaip draugių grupelė, po kaip kolektyvo „Palangos vandenys“ atstovės“, – kalbėjo Silvija. 

Tai, kad irkluotojų pergalė labai pradžiugino ne tik pačias varžybų dalyves, bet ir visą „Palangos vandenų“ kolektyvą, patvirtino ir kolegos. „Dvi savaites, kol vyko mūsų irkluotojų treniruotės, su nekantrumu laukėme varžybų ir sėkmingos jų baigties. O kiek būdavo rytais, kitą dieną susirinkus į darbą po vakarinės moterų treniruotės, aptarimo – tiesiog kunkuliuodavome. Na, o varžybų dieną iš rankų nepaleidome telefono – vis laukėme džiugių naujienų“, – su šypsena pasakojo kolegė Daiva.

O kai po pergalingo finišo pirmadienį irkluotojos atėjo į darbą, įmonės kolektyvas gimimo dienos proga su tortu pasveikino direktoriaus pavaduotoją Kęstutį Veisą. „Tačiau jis net savo gimtadienio tortą dedikavo „Palangos vandenų“ irkluotojoms, kaip pats sakė – „merginoms nugalėtojoms“, – šypsojosi Silvija. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Profesines mokyklas baigusių specialistai šalies darbo rinkoje graibstomi, tačiau profesinis mokymas vis dar nėra toks populiarus, koks galėtų būti.


Įvairiuose miesto bei regiono renginiuose aktyviai dalyvaujantys bendrovės „Palangos vandenys“ darbuotojai šį savaitgalį maloniai nustebino sportiniais pasiekimais – šeštadienį įmonės  moterų irkluotojų komanda nugalėjo visas konkurentes ir tapo Plungės rajone vykusios Vandens sporto šventės Vikingų laivų varžybų nugalėtojomis. 


„Aš tiek neuždirbu, kad važiuočiau į Palangą. Aš geriau dviem savaitėms į Tunisą“, – taip apie atostogas atsiliepia lietuvis Saulius. 


Palangiškiams teikiamos nemokamos kompleksinės paslaugos, skirtos visai šeimai.


Kai kas Mindaugą Skritulską, TS-LKD narį, išrinktą į Seimą Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, į kurią įeina ne tik Palanga, bet ir dalis Kretingos bei Klaipėdos rajonų, vadina vienu produktyviausiu kada nors Palangai Seime atstovavusiu parlamentaru. Per 2021-uosius, vienas ar kartu su kitais kolegomis, jis pateikė 24 įstatymų projektus. 


Šią savaitę paskelbta, kad du „Lietuvos pašto“ skyriai Palangoje po kelių dienų bus uždaryti, o vietoje jų bus atidarytas naujas viename prekybos centre. Tokia žinia itin papiktino ir palangiškius, ir miesto merą.


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Šiandien Palanga didžiuojasi, kad šilumos kainą miestelėnams per kelis metus sumažino 25 procentais, karšto vandens kainą vos per metus su trupučiu – 15 procentų. Mieste šalto vandens kaina nesikeičia jau nuo 2009 metų, nors darbo užmokesčio, kuro kaštai gerokai išaugo. Šalto vandens kaina šiemet kurorte net sumažėjo 5 procentais....


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Lietuvos kredito unijoms pastaruoju metu dėmesio nestinga. Sparčiai joms augant, Lietuvos bankas priėmė kredito unijų priežiūros ir veiklos sugriežtinimo priemones. Tačiau į jas Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus linkęs žiūrėti optimistiškai: „Galima ir pasidžiaugti, kad eilę metų besikaupusios problemos pagaliau buvo pradėtos spręsti, kredito unija...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius