Baigiamas įrengti pirmasis sensorinis sodas Palangoje

Palangos tiltas, 2022-02-03
Peržiūrėta
1483
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ nuotr.
Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ nuotr.

VšĮ LR VRM poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ net ir žiemą tęsia sensorinio sodo įrengimo darbus. Centre kuriamas pirmasis Palangoje sensorinis sodas yra suskirstytas į dvi zonas: aktyviąją ir pasyviąją. Šiuo metu įrengiama aktyvioji sodo teritorijos dalis – palei pasivaikščiojimo taką įrengiami specialiai ekspertų atrinkti lauko sporto įrenginiai, skirti gausiausiai poilsio ir reabilitacijos centro pacientų grupei – pagyvenusiems žmonėms.

Sensorinis sodas yra struktūruota aplinka, kurioje dera ir augalai, ir žmogaus kurti elementai (pavyzdžiui, takai, mažoji architektūra). Sodas kuriamas taip, kad būtų stimuliuojami visi žmogaus pojūčiai – regos, klausos, lytėjimo, uoslės, skonio, vestibuliniai, propriocepcijos. Sensoriniai sodai yra galimybė toms visuomenės grupėms, kurios dėl ligų, negalios, amžiaus, socialinės padėties ar kitų priežasčių kenčia nuo ilgalaikių fizinių ar psichoemocinių sutrikimų ir negali patirti teigiamo buvimo natūralioje aplinkoje poveikio.

Jau praėjusiais metais pasyviojoje sensorinio sodo zonoje buvo pasodinta vienmetė ir daugiametė augmenija, kuri stimuliuos visus žmogaus pojūčius. Specialiai ekspertų ergoterapeutės dr. Giedrės Kavaliauskienės ir dekoratyvinio apželdinimo specialistės Romos Urbonienės (Klaipėdos universitetas) sensoriniam sodui parinkti augalai vilios drugelius, vabzdžius ir įvairius paukščius, kuriuos patogiai įsitaisę ant suoliukų galės stebėti poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ pacientai ir kiti kurorto lankytojai.

Jau šią vasarą sodas bus atviras centro pacientams ir lankytojams. Lankytojai į jį pateks pro arką. Šalia jos yra įrengtas skirtingų dangų paviršių basų pėdų takas. Įrengiant sensorinį sodą ypatingas dėmesys buvo skirtas lankytojų saugumui. Takai yra įrengti iš neslidžios dangos ir yra aiškūs, jais bus lengva vaikščioti pasiremiant lazda, su vaikštyne, judant su vežimėliu. Iš vienos tako pusės įrengti dvigubo aukščio turėklai skirti neįgaliems asmenims. Sensorinio sodo lankytojams specialiai suformuotos poilsio aikštelės su suoliukais, nuo kurių bus galima grožėtis augalais ir stebėti sparnuotuosius lankytojus. Visame sode yra numatytas akcentinis takų ir augalų apšvietimas. Sensorinio sodo kalvos viršuje pastatyta pavėsinė, kurioje galima ramiai bendrauti ar ilsėsis. Jau šią vasarą sodas bus sėkmingai naudojamas centro pacientų reabilitacijai ir sveikatos rekreacijai.

Sensorinio sodo įkūrimas yra VšĮ LR VRM Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas” kartu su partneriais Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolynu ir Liepojos ligonine „Piejūras“ (Latvija) įgyvendinamo projekto „Sensoriniai sodai – socialinei pažeidžiamų grupių įtraukčiai LAT-LIT teritorijoje“ (Sensory Gardens, Nr. LLI-445) dalis. Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą. Visas projekto biudžetas – 689 992 eurai. Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 586 493 eurai. VšĮ LR VRM Poilsio ir reabilitacijos centrui „Pušynas“ numatytas finansavimas sudaro 153 435 eurus.

Ši informacija parengta naudojant ES finansinę paramą. Už šios informacijos turinį atsako VšĮ LR VRM Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi ES nuomonę.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau beveik metus Kretingos muziejuje pasigirdus telefono skambučiui, ragelyje dažniausiai skamba vienas klausimas: kada bus atidarytas Žiemos sodas?


Palangoje baigiamas statyti pirmasis A++ energinės klasės poilsio paskirties ypatingas statinys, kuris čia įsikūrusius gyventojus džiugins itin mažomis sąskaitomis už šildymą. 


Šiandien (liepos 7 d.) Palangoje įvyko pirmojo mieste sensorinio sodo atidarymo šventė. 


Šių metų liepos 7 d., 12:00 val., bus atidarytas pirmasis sensorinis sodas Palangoje. Sensorinis sodas bus atidaromas VšĮ LR VRM Poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“, Žvejų g. 1, Palanga.


VšĮ LR VRM poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ net ir žiemą tęsia sensorinio sodo įrengimo darbus. Centre kuriamas pirmasis Palangoje sensorinis sodas yra suskirstytas į dvi zonas: aktyviąją ir pasyviąją. Šiuo metu įrengiama aktyvioji sodo teritorijos dalis – palei pasivaikščiojimo taką įrengiami specialiai ekspertų atrinkti lauko sporto įrenginiai, skirti gausiausiai poilsio ir...


Palangoje, Vanagupės g. 22B, pradėtos naujų apartamentų „Santjago“ statybos. Keturių aukštų pastate bus įrengti 79 vieno–trijų kambarių butai, kurių plotas 27–72 kv. m. Projektą vystanti bendrovė „Inžinerinė grupė“ skaičiuoja, kad projekto vertė sieks apie 16 mln. eurų.


Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, pasirašytas Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą dėl šildymo sezono pabaigos Palangos miesto savivaldybės teritorijoje. Nustatyta 2020–2021 metų šildymo sezono Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pabaiga – 2021 m. gegužės 6 d.


Palangos ir Šventosios paplūdimiuose įrengti treniruokliai

"Palangos tilto" informacija, 2020 07 17 | Rubrika: Miestas

Palangos ir Šventosios paplūdimiuose vos prieš kelias savaites įrengti treniruokliai netruko tapti populiarūs. Norinčiųjų pasimankštinti pajūryje netrūksta – šia galimybe noriai naudojasi tiek vietos gyventojai, tiek ir kurorto svečiai.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Į Palangą atgabentas pirmasis iš dviejų kurorte įrengti numatytų biokuro katilų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 03 | Rubrika: Miestas

Į Palangą atkeliavo pirmasis iš dviejų kurorte įrengti numatytų biokuro katilų, kurio galingumas – 5 megavatai. Jis bus įrengtas Klaipėdos plente.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas