Į Palangą atgabentas pirmasis iš dviejų kurorte įrengti numatytų biokuro katilų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013-10-03
Peržiūrėta
2136
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į Palangą atgabentas pirmasis iš dviejų kurorte įrengti numatytų biokuro katilų

Į Palangą atkeliavo pirmasis iš dviejų kurorte įrengti numatytų biokuro katilų, kurio galingumas – 5 megavatai. Jis bus įrengtas Klaipėdos plente.
Netrukus katilas bus pradėtas montuoti, tačiau laiko pareikalaus ir kiti – vamzdynų, elektros privedimo – darbai. Išbandyti naująjį biokuro katilą ketinama pavasarį, o pigesnę šilumą miestiečiams jis gaminti pradės kitą šildymo sezoną.
Antrąjį, 0,5 megavato galingumo biokuro katilą planuojama pastatyti Šventojoje, tačiau šiuo tikslu paskelbtas katilo pirkimas jau du kartus neįvyko.
Projektas Palangoje ir Šventojoje įrengti biokuro katilines pradėtas įgyvendinti dar 2011 m., vadovaujant praėjusios kadencijos Vyriausybei. 2011 m. buvo pateiktos paraiškos Aplinkos ir Ūkio ministerijoms, 2012 m. gegužės 30 d. pasirašytas aplinkos ministro įsakymas dėl finansavimo biokuro katilinėms statyti skyrimo.
Palangoje numatyta pastatyti 5 megavatų (Klaipėdos pl. 63) galingumo katilinę, katilui skirta 2 mln. 710 tūkst. litų. Šventojoje (Mokyklos g. 9) ketinama įrengti 0,5 megavato galingumo katilinę, šiam katilui skirta 278 tūkst. 315 litų.
Centralizuotus (daugelio miestų) biokuro katilinių pirkimus organizuoja ir kuruoja Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas.
Pastačius biokuro katilines Palangoje ir Šventojoje, šaltuoju metų laikotarpiu jos pagamins maždaug 78 proc. visos miestui šildyti reikalingos šilumos, likusioji šilumos dalis bus išgaunama pasitelkus dujas.
Tačiau jau ir šį šildymo sezoną palangiškius pasiekė džiugi žinia – kurorto gyventojai šią žiemą, palyginti su praėjusia, šildysis maždaug 8 proc. pigiau. Tai lemia sumažėjusi dujų kaina: šiemet spalio mėnesį kilovatvalandė kainuos 29,42 cento su PVM, tuo pačiu laikotarpiu 2012 metais – 31,65 cento su PVM. Įkainio skirtumas – daugiau nei 2 centai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos valdžiai supaprastinus lošimo namų steigimo tvarką, kurorto viloje-galerijoje „Ramybė“, Vytauto gatvėje, šių metų pabaigoje turėtų įsikurti pirmasis kazino Palangoje. Į pastato atnaujinimą jo savininkai ruošiasi investuoti apie 1,5 mln. eurų.


VšĮ LR VRM poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ net ir žiemą tęsia sensorinio sodo įrengimo darbus. Centre kuriamas pirmasis Palangoje sensorinis sodas yra suskirstytas į dvi zonas: aktyviąją ir pasyviąją. Šiuo metu įrengiama aktyvioji sodo teritorijos dalis – palei pasivaikščiojimo taką įrengiami specialiai ekspertų atrinkti lauko sporto įrenginiai, skirti gausiausiai poilsio ir...


Pastarosiomis žiemomis kurorte būdavo įrengiama net po kelias čiuožyklas – Birutės parke ant tvenkinių, Taikos gatvėje, taip pat ir Šventojoje. Tačiau šiemet čiuožykloms įrengti pristigo šalčio. Labiausiai palangiškiai pasigedo gyvenamajame rajone įrengtos čiuožyklos. Birutės parke dar buvo bandyta, tačiau šaltukui nespaudžiant čiuožykla greit tirpo.


Šiųmetis ruduo buvo išties dėkingas šildymo atžvilgiu, tačiau paspaudus šaltukui ne vienas patapšnojame radiatorių ar dujinę krosnelę. Miestui vėluojant į darbą paleisti biokuro katilą, kuris tikima, jog galėtų šildymo sąskaitas sumažinti apie 10 ar net 15 procentų, Palanga ir toliau lieka tarp dešimties šalies savivaldybių, kur...


Jau šiais metais bus pabaigta statyti Palangos biokuro katilinė, kuri jau buvo prijungta prie centrinės katilinės. Katilas jau yra sumontuotas. „Palangos tilto“ inf.  


Palangoje prasideda ilgai laukta biokuro katilinės Klaipėdos pl. 63 statyba. Remiantis kitų savivaldybių patirtimi, naujajai biokuro katilinei pradėjus veikti, kurorto gyventojai turėtų netrukti pajusti teigiamus šildymo kainų pokyčius.


Palangoje prasideda biokuro katilinės statybos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 08 04 | Rubrika: Miestas

Palanga dar šiais metais turės antrą biokuro katilinę – penktadienį UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorius Tomas Jurgutis ir UAB „Irdaiva“ Klaipėdos regiono direktorius Julius Ščerbakovas pasirašė sutartį, kuria rangovai įsipareigojo katilinės statybos darbus atlikti iki spalio 31 d.


Buvęs savivaldybės įmonės „Palangos šilumos tinklai“ direktorius Rimantas Gliožeris sulaukė dar vieno smūgio: Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), atlikusi tyrimą, padarė išvadą, kad biokuro katilų statybos darbų viešąjį pirkimo konkursą buvęs įmonės vadovas atliko neskaidriai ir galimai nusikalstamai. Prieš dvi savaites Palangos miesto apylinkės...


Į Palangą atgabentas pirmasis iš dviejų kurorte įrengti numatytų biokuro katilų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 03 | Rubrika: Miestas

Į Palangą atkeliavo pirmasis iš dviejų kurorte įrengti numatytų biokuro katilų, kurio galingumas – 5 megavatai. Jis bus įrengtas Klaipėdos plente.


Europos Sąjungos lėšos biokuro katilinių Palangoje ir Šventojoje statybos tapo ranka pasiekiamos – trečiadienį įvykusiame Aplinkos ministerijos Projektų atrankos komiteto ir Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo svarstyme Palangos ir Šventosios biokuro katilinių paraiškos daliniam ES finansavimui buvo atrinktos tarp tų, kurioms bus skiriamas europinis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius