Bėgute iš Vilniaus į Klaipėdą – per 28 valandas, o mintyse – Palangos maratonas

Linas JEGELEVIČIUS, 2019-03-27
Peržiūrėta
76
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Bėgute iš Vilniaus į Klaipėdą?! Sakote, kad beprotybė? Tačiau palangiškis Aurimas Gečas, UAB „Projekto partneris“ direktorius, šypsosi, nors, prisipažįsta, kad po bėgimo ant pėdų ne viena kraujinga nuospauda atsivėrė: „Aš mėgstu iššūkius,“ – sako vyras, pernai su bičiulių kompanija dviračiais „išmalęs“ Kubą, o dar anksčiau – Indiją. Jis mielai atsakė į „Palangos tiltas“ klausimus:
–Kaip toks rimtas vyras kaip jūs ryžotės tokiais avantiūrai?
–(juokiasi) Aš mėgstu įvairias avantiūras gyvenime. Čia – toli gražu ne pirmoji. Kai pamačiau kvietimą (bėgti iš sostinės į Klaipėdą), iškart panorau sudalyvauti. Esu pastebėjęs, kad tokie išbandymai – ar kelionės šimtus kilometrų dviračiais ar bėgimas – labai gerai „išvalo“ galvą, „atitraukia“ nuo rūpesčių...
–Į kokias kitas avantiūras buvote „įsivėlęs“ savo gyvenime?
–Ispanijoje Jokūbo kelią vienas ant dviračio įveikiau (Šv. Jokūbo kelias – maždaug 800 kilometrų katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas – aut.). Į Ispaniją savo mašina vykau. Kartą su „palūžusiu“ jachta plaukėme iš Stavangerio, miesto pietų Norvegijoje, į Klaipėdą. Daug nuotykių buvo, ypač, kad sergu jūros liga.
–Kokia buvo jūsų mamos ir žmonos reakcija, kai pasakėte joms, kad bėgsite iš Vilniaus į Klaipėdą?
–(juokiasi) Žmonos reakcija buvo įdomi –ji nelabai nori manęs išleisti, kaip jūs sakote, avantiūras, tačiau ir šįkart mums pavyko susitarti (juokiasi). O mama normaliai pasižiūrėjo – ji jau įpratusi prie mno tokių nuotykių. Žinoma, labai domėjosi, kai įveikiu kelią.
–Kaip ruošėtės bėgimui? Ar įvertinote savo sveikatą ir fiizinę būklę?
–Taip. Savo būklę žinau. Balandžio pirmąją sukako metai, kai aš rimtai bėgioju, aišku, dažniausiai Palangoje. Jau būsiu įveikęs apie 2000 kilometrų. Tad skaičiuokite: vos ne du šimtai per mėnesį? Nemažai, ar ne? Tad šis bėgimas nebuvo man didelis šokas. Tačiau, tiesą pasakius, maniau, kad bus lengviau įveikti tuos 350 kilometrų tarp Vilniaus ir Klaipėdos.
–Kas buvo sunkiausia?
–Bėgome naktį. Penktadienį 19 valandą nuo Katedros aikštės pradėjome bėgti ir tai darėme nesustodami. Planavome atbėgti sekmadienį paryčiais, 7-8 val. Iš pradžių komandos nariai keitėsi kas 5 kilometrus. Juos nubėgęs ateini iki kemperio (kiekviena komanda turėjo savo kemperį. – aut. past.), kitas komandos narys jau būna pasirengęs. Vėliau keitėmės kas 10 km, nes reikėjo šiek tiek pamiegoti. Prieš pat Klaipėdą pūtė stiprus priešpriešinis vėjas, tad vėl keitėmės kas 5 kilometrus. Kiekvienas iš komandos narių nubėgo apie 60 kilometrų. Bėgo 7 komandos po 6 žmones, kurie visą distanciją įveikė per 28 valandas. Ne vienam dalyviui, ir man, didžiausias iššūkis buvo miegas. Prisnausdavau šiek tiek kemperyje.
–Sutikite, pasakyti, kad nubėgote iš Vilniaus į Klaipėda – nebūtų tikslu: juk ilsėjotės ir net prisnūsdavote kempery...
–(šypsosi) Tokia yra bėgimo koncepcija, ji nukopijuota iš Amerikos, kur tokie bėgimai labai populiarūs. Žinoma, gerai gauti pailsėti, tačiau bėgti naktį, vienam – didelis iššūkis. Didesnis nei tikėjausi.
–Ko kelyje labiau saugojotės: pravažiuojančių „fūrų“ ar briedžių?
–(Šypsosi). Tikrai labiau nerimą kėlė ne „fūros“, nors bėgome prieš eismą, o gyvūnų galimas pavojus. Tiesą pasakius, mano kelyje tik lapė pasitaikė. Įsivaizduokite, jeigu būtų pasitaikiusi šernų banda...
–Ar buvote tik vienas palangiškis?
–Taip. Tik aš. Kiti mūsų komandos nariai – iš Klaipėdos, tiesa, dar vienas vilnietis joje buvo.
–Kam pašventėte savo žygdarbį?
–(Galvoja) Aišku, kad žmonai. Už jos supratingumą ir palaikymą. Ji jau susitaikė, kad esu truputį keistas dėl adrenalino iššūkiams gyvenime.
–Ar padai svilo, o galva sukosi įveikus distanciją?
–Padai nesvilo, bet juos gerokai nutryniau, net ir šiandien (šnekėjomės antradienį) man sunkiai sekasi normaliai eiti. Kojos – tarsi betono pripiltos, tačiau jau šįryt jau 12 kilomterų pajūriu nurisnojau. Beje, jau esu užsiregistravęs ir Vilniaus maratonui rudenį.
–Ar naujas jūsų sumanymas bus bėgimas apie Palangą? Kada jis bus?
–Išties, tokią idėją labai svarstau kartu su iniciatyvine grupe, į kurią įeina ir Sporto centro Saulius Simė, Taip pat treneris Andrius Bajoras, Diana Lazdauskienė. Mes labai norime rudenį suorganizuoti Palangos maratoną. Tokius maratonus jau seniai turi kiti miestai, pavyzdžiui, Nida, net Širvintos. Mes jau susitikinėjame – užsiimame organizacija. Labai norisi pabandyti. Paskaičiavome, kad būtų keturi ratai aplink Palangą.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga jau senokai pranešė, kad poilsiautojai karantino metu nepageidaujami, tačiau naktį iš šeštadienio į sekmadienį į pajūrį vis tiek brovėsi girta kompanija iš sostinės.


Karantinas palietė ir vienintelio Palangos laikraščio "Palangos tiltas" darbą.


Bėgute iš Vilniaus į Klaipėdą?! Sakote, kad beprotybė? Tačiau palangiškis Aurimas Gečas, UAB „Projekto partneris“ direktorius, šypsosi, nors, prisipažįsta, kad ant pėdų ne viena kraujinga nuospauda atsivėrė: „Aš mėgstu iššūkius,“ – sako vyras, pernai su bičiulių kompanija dviračiais „išmalęs“ Kubą, o dar...


Savaitgalį Palangos delegacija lankėsi Svetlogorske, kurortiniame miestelyje Kaliningrado srities vakarinėje dalyje. Tai yra Palangos miestas partneris, su kuriuo kurorto savivaldybei sekasi megzti puikius bendradarbiavimo saitus. Svetlogorske buvo švenčiamas miesto 70 metų jubiliejus.


Palangoje, birželio 20-22 d., prie jūros tilto įvyks tarptautinis Pirties – SPA festivalis „Gintarinė Baltija 2014“ ir antrosios pirtininkų sportinio pėrimo varžybos, kuriose dalyvaus svečiai iš įvairių šalių: Latvijos, Estijos, Rusijos, Lietuvos. Praėjusiais metais Austrijoje vykusiame pasaulio pirties čempionate („Sauna WM 2013 Cup“) Lietuvos...


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Toli į politikos užribius išsviesti liberalcentristai šeštadienį įvykusiame suvažiavime Vilniuje postringavo apie piršimąsi populiariam Liberalų sąjūdžiui, nors šis tokių sutuoktuvių kratyte kratosi. Išnykstančios partijos pirmininku išrinktas buvęs vidaus reikalų ministras Artūras Melianas. Palangiškiams gerai pažįstamas Raimundas...


Palangos tiltas – kaip iki šiol ar nuo šiol – Draugystės tiltas, simbolizuojantis Latvijos, Lietuvos ir Estijos tikrą ar menamą draugystę, nes ant jo penktadienį, pradedant kurorto sezono atidarymo šventę „Myliu Palangą“, lipo ir komplimentų Palangai pažėrė trijų Baltijos šalių parlamentų pirmininkės? Vakar Palangos savivaldybės vicemeras S....


Praėjusį ketvirtadienį miesto Taryba patvirtino žemės sklypo, esančio Vytauto g. 155, detaliojo plano koncepciją. „Palangos lino“ direktorius Algirdas Jonaitis džiaugiasi gavęs detaliojo plano patvirtinimą: „Su šiuo projektu vargstame nuo 2006 metų. Žinoma, kad džiaugiamės tarybos sprendimu, tačiau kada prasidės „Palangos lino“ plėtros darbai, prognozuoti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius