Besikeičianti Šventoji svečius kasmet pasitinka vis gražesnė

Palangos tiltas, 2017-07-20
Peržiūrėta
1273
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Besikeičianti Šventoji svečius kasmet pasitinka vis gražesnė

Šventoji šią vasarą kurorto svečius pasitiko gerokai pagražėjusi: tvarkomos viešosios erdvės, gražinama gyvenamoji aplinka, rekonstruojamos gatvės. Tačiau, pasak seniūno pareigas einančio Alvido Baciaus, sustoti neketinama – jau netolimoje aplinkoje Šventosios laukia dar daugiau pokyčių.

Pokyčius įvertino teigiamai
Šventosios seniūno pavaduotojas, laikinai einantis seniūno pareigas Alvidas Bacius džiaugėsi, jog Šventoji šiemet miestelio svečius pasitiko atsinaujinusi. Pokyčiais džiaugiasi ir vietiniai gyventojai, kurie ilgai jų laukė.
„Atnaujintos Jūros, Pušyno gatvės, sutvarkytas šaligatvis tarp daugiabučių, kad nereiktų gyventojams vaikščioti per žolę, nuolat tvarkomos viešosios erdvės, pjaunama žolė, šluojamos gatvės, šaligatviai, valomos kopos, miškeliai prie jų“, – apie Šventosios tvarkybos darbus pasakojo A. Bacius – Žmonės teigiamai vertina pokyčius, netruko pastebėti, jog vaizdas labai skiriasi nuo pernykščio. Stengiamės, jog miestelis kasmet vis labiau gražėtų“.
Rudenį, kaip pasakojo pašnekovas, ketinama ties Šventosios gatvės atkarpa nuo Žuvėdrų gatvės iki Miško tako pradėti tiesti pėsčiųjų ir dviratininkų taką bei įrengti jo ir gatvės atkarpos apšvietimą.

Rekonstruota Jūros gatvė
Bene didžiausia šiųmete Šventosios puošmena tapo rekonstruota Jūros gatvė, kurios viena dalis virto itin patrauklia pėsčiųjų alėja. Jūros gatvės rekonstrukcijos darbai pradėti dar 2014 metais, o baigti šį pavasarį. Sutvarkyta gatvė ne tik pakeitė Šventosios veidą, bet ir suteikė daugiau patogumo vairuotojams bei pėstiesiems. Gatvė išgrįsta trinkelėmis, ji pritaikyta pėstiesiems, neįgaliesiems bei dviratininkams. Dviračių takas nuo pėstiesiems skirtos gelsvomis trinkelėmis išklotos dalies atskirtas kita – tamsiai pilka – spalva.
Be kitų darbų, Jūros gatvėje sumontuoti ir nauji šviestuvai, suformuotos dvi žiedinės sankryžos: Kopų g., Jūros g. ir Šventosios g. susikirtimo vietoje bei Pušyno ir Jūros gatvių sankirtoje, įrengtos ir keturios poilsio salelės, skirtos dviratininkams bei pėstiesiems – čia stovi suoliukai, stovai dviračiams. Alėjoje esama ir dar keletas poilsio zonų, kuriose įrengti suolai.
Ženkliai pagražėjusi ir greta esanti Pušyno gatvė – čia atnaujintos važiuojamosios dalies ir šaligatvių dangos, įrengtas dviračių takas, gatvės apšvietimas.

Keisis Centrinė aikštė
Netolimoje ateityje planuojama pradėti rekonstruoti centrinę Šventosios aikštę, kuri bus naudojama viešiems renginiams. Planuojama įrengti automobilių sustojimo aikštelę 75 automobiliams, informacinį paviljoną su scena ir sanitariniais mazgais, didelis dėmesys bus skiriamas aikštės dangai bei takams, apšvietimui. Visa teritorija bus pritaikyta neįgaliesiems. „Bus tikrai labai graži erdvė, žmonės neabejotinai džiaugsis tokiais pokyčiais“, – kalbėjo A. Bacius.
Rekonstruota centrinė Šventosios aikštė neabejotinai taps ne tik miestelio puošmena, bet ir renginių, žmonių susibūrimo vieta. Juo labiau kad projektuotojai, planuodami būsimą aikštę, čia numatė erdves ne tik renginiams, jaukiems pasisėdėjimams prie kavos ar arbatos puodelio, bet ir vaikams žaisti skirtas zonas.
Šiuo metu centrinė Šventosios aikštė užima maždaug 8 tūkst. kv. metrų plotą, tad, siekiant po rekonstrukcijos įnešti daugiau jaukumo, projektuotojai nekasdieniais sprendiniais pasiūlė centrinę aikštės dalį sumažinti iki Palangos centrinės aikštės dydžio, kartu paliekant galimybę renginių metu aikštės erdves išplėsti.
Kampuota aikštės forma pasirinkta taip pat ne atsitiktinai – svarstant, kaip turėtų atrodyti viena iš pagrindinių Šventosios viešųjų erdvių, buvo atidžiai išstudijuota Šventosios istorija, dar prieškariu parengtas stačiakampiškas miestelio kompozicijos bei užstatymo planas ir savitas, nuo centrinės Palangos dalies gerokai besiskiriantis Šventosios „charakteris“.
Bene pagrindinis rekonstruotos Šventosios aikštės akcentas taps išskirtinis, etnografiniais elementais padabintas grindinio raštas, atkartojantis būtent šventojiškiams būdingus austų tautinių juostų raštus. Aikštės vidurį puoš varinis Šventosios herbas, kurio funkcija – ne tik dabinti grindinį, bet ir pridengti vietą, skirtą kalėdiniu laikotarpiu pastatyti miesto eglę.
Neįprastas savo forma bus ir grindinio fontanas, įkurtas aikštės priekyje: vanduo sruvens tarp iš grindinio „išaugintų“ akmenų. Šiaurinėje aikštės dalyje planuojama įrengti maždaug 100 kv. metrų ploto, 7 metrų aukščio paviljoną.
Kita aikštės pusė skirta mažiesiems lankytojams – čia planuojama įrengti netradicinius, skulptūrinės formos vaikų žaidimo elementus, atraktyvumo suteiks ir suformuotos vejos kalveles.

Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Vilnietis 2017-07-23 09:50 ([email protected]/com / IP: 88.119.39.72)
Na visiskai nera kas veikti Sventojoje ir visur apsiure nameliai.

Taip pat skaitykite

Tradiciškai šiąnakt, iš penktadienio į šeštadienio naktį, organizuojamas naktinis pėsčiųjų žygis „Klaipėdos sukilimo dalyvių keliais“. Žygio dalyviai šiemet patrauks iš Palangos. Kasmet žygio maršrutas būna skirtingas. Kaip atskleidė žygio organizatorius Algirdas Grublys, iki savaitės vidurio jau buvo užsiregistravusių...


Šventoji šią vasarą kurorto svečius pasitiko gerokai pagražėjusi: tvarkomos viešosios erdvės, gražinama gyvenamoji aplinka, rekonstruojamos gatvės. Tačiau, pasak seniūno pareigas einančio Alvido Baciaus, sustoti neketinama – jau netolimoje aplinkoje Šventosios laukia dar daugiau pokyčių.


„Kas ieško, tas randa“, – sakė kai kurie verslininkai, paklausti, kaip sekasi ieškoti beprasidedančiam vasaros sezonui darbuotojų. Tačiau visi kalbintieji sutiko, jog kasmet į Palangą vasaros sezonu prisikviesti kvalifikuotų darbuotojų tampa vis sunkiau, apskritai pastebi tendenciją, jog žmonių, kuriuos galėtum priimti dirbti, nebėra. Kur kas aktyviau darbų...


Šventosios seniūnaitis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Palangos skyriaus aktyvistas Romutis Šeštokas įsitikinęs, kad Šventoji ateityje turėtų virsti gamtos kurortu. „Šventojoje daug miškų priklauso miškų urėdijai – jie kitaip vertina miškus. Aš miestelyje esantį mišką...


Laikrodžio rodyklėms slenkant prie 2011-ųjų pabaigos, prisiminkime svarbiausius bei ryškiausius į istoriją nueinančių metų įvykius, kurie buvo svarbūs kurorto ir mūsų visų, palangiškiai, gyvenimui. Net didžiausi niurzgliai turėtų sutikti, kad Palanga 2011 – keitėsi: gražėjo, tapo mielesnė ir, svarbiausia, klojo pamatus dar didesniems kurorto projektams, kurie mūsų miesto...


Palangos turizmo informacijos centrą (TIC) kasmet lanko gausus būrys poilsiautojų, kuriems aktualiausia informacija randama būtent šioje vietoje. Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje užbaigtas ES projektas „Palangos turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“, gelbstintis ne tik darbuotojams, bet ir turistams. Juo labiau, kaip paminėjo Palangos...


Sunkiai suvokiama, tačiau kasmet Lietuvoje dingsta tūkstančiai šalies gyventojų. Ne išimtis ir Palanga. Palangos policijos komisariato kriminalinės policijos skyriaus vyresnysis tyrėjas Vaidas Vaškys teigė, kad šiuo metu Palangoje yra trys be žinios dingę žmonės. „Visi iš jų yra vyrai. Kriminalinės policijos pareigūnai visuose miestuose padeda vieni kitiems dirbti, tad į paieškas yra...


„Šventoji 2010“ - vasaros sezono atidarymas


Šventoji linksmybėmis pradėjo vasaros sezoną

„Palangos tilto“ informacija, 2009 06 10 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį Šventoji, kuri būdavo vadinama Palangos podukra, linksmai ir išradingai atšventė vasaros sezono atidarymą. Penktadienį vyko kermošius, kalviai varžėsi, kuris nukals ilgiausią vinį, svečius linksmino Pajūrio krašto kapelos ir etnografiniai ansambliai.


Šventoji vasarą pasitiks švaresnė ir gražesnė

Valda Šarkienė, Šventosios pagrindinės mokyklos direktorė, 2009 04 21 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį Šventosios pagrindinės mokyklos mokiniai, jų tėveliai, pedagogai ir kiti, neabejingi gimtojo krašto gamtai šventojiškiai, dalyvavo visuotinėje aplinkos švarinimo ir tvarkymo akcijoje „Darom 2009“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius