Bibliotekoje pristatyti jaunųjų dailininkių kūriniai

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-09-10
Peržiūrėta
1701
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį trečiadienį Vaikų biblioteka pasidabino nauja paroda. Šįkart savuosius darbus, kurie atspindėjo didžiulį triūsą, pristatė Palangos Stasio Vainiūno muzikos mokyklos dailės skyriaus mokinės. Jos į biblioteką atgabeno savo baigiamuosius kūrinius, įvertintus praėjusių mokslo metų pabaigoje. Drauge su vadove Dovile Oškinyte jaunosios menininkės susirinkusiems bendraminčiams atskleidė, kaip gi gimė šie įspūdingi kūriniai, suteikusios idėjų ir būsimoms menininkų kartoms.

 

Dailės darbų parodoje su savo darbais supažindino Elena Vaičiulytė, Greta Jurčytė, Ieva Rakauskaitė, Justina Kunickaitė bei Monika Kvaukaitė, žinoma, padedant mokytojai D.Oškinytei. Vaikų, kurie taip pat mokosi meno išminties, apsuptyje.

„Dabar jau šių merginų nebevadinu savo mokinėmis, jos tapo tiesiog mano draugėmis“, - nuoširdžiai ištarė D.Oškinytė, padėjusi lavinti darbų autorių meninius gabumus, kurie maloniai nustebino ne tik praėjusių metų vertintojus, bet ir susirinkusius jaunuosius meno mylėtojus.

Vis dar sklandant muzikos garsams, kuriuos padovanojo lietuvių liaudies muzikos skyriaus kanklininkės, merginos vėl pajuto jaudulį, kuris buvo apėmęs ir baigiamųjų darbų gynime, tačiau tai tik dar labiau nuspalvino jų kūrinius. „Savo darbe matau versmę, kuri pamažu vis didėja, įgauna kitokių spalvų. Būtinai prieikit arčiau, pamatysit, kiek daug detalių mano darbe, nes iš toli to nesimato“, - savo darbą, raižinį ant lino, pristatė J.Kunickaitė. Jos drobėje skleiste išsiskleidė žiedai, spinduliuojantys stiprėjančią versmę.

Kaip papasakojo E.Vaičiulytė, jos reljefevinis darbas iš modelino ir medžio atsirado labai natūraliai. Pavadinimas „Saulė ir jūra“ tai iliustruoja. „Juk Elena – pajūrio vaikas, todėl nieko keista, jog jos kūrinys tai atspindi. Kai mes su Elena kūrėm šį darbą, tai pastebėjom, jog jau vien tuo neapsiribojama – išvydom bures, laivą. Vadinasi, ėjom gera linkme, nes kūrinys jau ėmė kurti pats save“, - pasidžiaugė D.Oškinytė. Jog šio pavadinimo nebeužtenka, patvirtino ir pati darbo autorė. „Dabar jau pavadinčiau kitaip“, - pasidalino savo mintimis E.Vaičiulytė, neišdavusi, kas gi vis dėlto sukasi jos galvoje.

Papuošalus kurianti M.Kvaukaitė į pristatymo renginį atvykti negalėjo, tad jos darbas kalbėjo pats už save. Įkomponuoti papuošalai fotografijų fone išreiškė visą sukurtą žavesį. „Monika profesionaliai kuria papuošalus, be to, domisi ir fotografija, tad ir pateikimo būdas atitinkamas. Atskleisti sukurtų papuošalų grožį padėjo ir pozavusi draugė“, - savo mokinės darbą pristatė vadovė.

I.Rakauskaitė pateikė savo kūrinyje susižavėjimą Japonijos tradicijomis. „Man visuomet labai patiko ši šalis“, - neslėpdama savo darbo atsiradimo priežasties ištarė mergina, pavadinusi kūrinį „Kimono“. Paskutinioji mergina, G.Jurčytė, pristatė du darbus, kuriuose pavaizduoti istoriniai elementai – „Renesansas. XVI a. drama“ ir „Gintarinė Birutės paslaptis“. Pastarasis paveikslas skirtas Palangai. Domėjusis istorija ir jos niuansais mergina originaliai atspindėjo savo patirtį.

„Aš taip pat labai daug išmokau iš šių merginų, kartu ėjom, kartu mokėmės“, - savo mokinių pasiektais rezultatais džiaugėsi mokytoja G.Oškinytė, išlydėjusi išugdytus ir priimanti naujus mokinukus menininkė. Nestokojanti entuziazmo vadovė, perduodanti savo patirtį jaunajai kartai, didžiuodamasi išlydėjo šias gabias merginas.

Tai, jog tokia paroda atkeliavo į biblioteką džiaugėsi visos bibliotekos darbuotojos, o Vaikų bibliotekos vedėja N.Bagdonienė palinkėjo, jog prasidėjęs bendradarbiavimas nenutrūktų ir tokie darbai vis dažniau puoštų bibliotekos sienas. Neabejotina, kad tai vertinga ne tik autorėms, bet ir besilankantiems vaikams.   

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybė ieško kūrėjų, kurie galėtų subrandinti ir paskelbti idėją, kaip atrodytų skulptūra, skirta diplomatui Jamesui Youngui Simpsonui ir Derybinei grupei dėl Palangos grąžinimo. Tai "Palangos tiltui" patvirtino Palangos miesto Savivaldybė..


Gruodžio 6 d. 16 val. Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) atidaroma jaunos menininkės Augustės Santockytės tapybos darbų paroda „Pojūtis“.


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato atstovai antradienį pakvietė kurorto visuomenę į ataskaitinį susirinkimą Kurhauze. Policijos pareigūnai atskleidė, jog nusikaltimų kurorte mažėja, įvardijo su kuo tenka kovoti dažniausiai, – pats didžiausias darbymetis, kaip įprastai, būna vasaromis. Taip pat pasidžiaugta, jog auga visuomenės...


Penktadienio pavakare į susitikimą Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje pakvietusi jaunosios kartos rašytoja Monika Budinaitė kartu su leidyklos „Charibdė“ redaktore Rita Kubiliene su palangiškiais kalbėjo ne tik apie trečiąją rašytojos knygą „Kanifolijos dulkėse“, bet ir apskritai apie kūrybą ir nuolat aplink sklandančias...


„Gerbiu moteris labiau nei vyrus, gal kažkiek feministė esu, bet moterys yra vertos pagarbos. Augina vaikus, laiko tris-keturis namų kampus. Jos gali būti ir karininkėmis”, – šypsojosi Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos dailės mokytoja Ramunė Grikštaitė.   Linko prie karybos Beje, ji ir pati yra buvusi karininkė, tačiau dėl...


Po daugelio, daugelio metų į savo tikrąją tėviškę Palangą Vaikų bibliotekos ir vedėjos Nijolės Bagdonienės kvietimu sugrįžo, Palangai vėl „atgimė“ į lietuvių vaikų literatūros aruodus daug pasakiškai gero jau įnešusi iškili poetė, Nacionalinės premijos laureatė Ramutė Skučaitė.   Mažieji prirašė laiškų... Mažieji...


A. Mončio namuose – muziejuje pristatyti danų menininkų darbai

„Palangos tilto” informacija, 2011 07 11 | Rubrika: Kultūra

A. Mončio namuose-muziejuje šeštadienį atidaryta penkių Danijos menininkų darbų paroda. Kurorto publikai pristatyta 120 tapybos, litografijos bei keramikos darbų, kurių autoriai – Tage Storup, Gerd Baarstrom, Henriette Duckert, Hans Christian Thomsen bei Peter Lundberg.


Praėjusį trečiadienį Vaikų biblioteka pasidabino nauja paroda. Šįkart savuosius darbus, kurie atspindėjo didžiulį triūsą, pristatė Palangos Stasio Vainiūno muzikos mokyklos dailės skyriaus mokinės. Jos į biblioteką atgabeno savo baigiamuosius kūrinius, įvertintus praėjusių mokslo metų pabaigoje. Drauge su vadove Dovile Oškinyte jaunosios menininkės susirinkusiems bendraminčiams atskleidė...


Šventojoje gimę kūriniai pristatyti palangiškiams

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 20 | Rubrika: Kultūra

Šeštadienį Palangos viešojoje bibliotekoje savo darbus pristatyti susirinko vasarą vykusio jau ketvirtojo plenero „Šventosios žemės atminties ženklai“ dalyviai. Šis Šventojoje vykęs dailės pleneras buvo skirtas šiemet 185-etį mininčiai Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčiai.


Valdžia atsiskaitė už praėjusių metų darbus

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 08 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį bei penktadienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje politikai pritarė Tarybos, mero ir savivaldybės Administracijos direktoriaus veiklos atatskaitoms už 2008 metus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius