„Bibliotekos pažangai“ projektas pasiteisino

Palangos viešosios bibliotekos Informacijos ir bibliografijos skyriaus vedėja Miglė Jonaitienė, 2010-06-16
Peržiūrėta
303
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Birželio 9 d. Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vykusiame  pasitarime-diskusijoje „Naujoviška biblioteka Klaipėdos regione – kurkime ją patys“ buvo apibendrinti „Bibliotekos pažangai“ projekto, vykdomo jau nuo 2008 metų, rezultatai mūsų regione. Renginyje dalyvavo Palangos mero patarėja Nijolė Steponavičiūtė, tarybos narys Arvydas Martinkėnas ir bibliotekos  atstovai – direktorius Kęstutis Rudys, informacijos ir bibliografijos skyriaus vedėja Miglė Jonaitienė.

 

Lietuvos viešosiose bibliotekose projektas „Bibliotekos pažangai“ pradėtas 2008 metais, kurio numatoma  trukmė – keturi su puse metų (2008-2012 m.). Šis projektas įgyvendinamas pagal tarptautinį trišalį susitarimą tarp Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir Bilo ir Melindos Geitsų fondo. Projekto tikslas – stiprinant ir panaudojant viešųjų bibliotekų pajėgumus, pasiekti, kad Lietuvos gyventojai žymiai geriau naudotųsi informacinių technologijų galimybėmis naudingos informacijos gavimui ir bendravimui.  Lietuvos šalių  įsipareigojimai – iš valstybės biudžeto bendrafinansuoti projekto įgyvendinimą ir užtikrinti sukurtų paslaugų gyventojams tęstinumą, savivaldybių įsipareigojimai – apmokėti interneto ryšio paslaugas, keliones į mokymosi kursus, tinkamai parengti bibliotekų patalpas viešai prieigai pagal apibrėžtus ploto, apsaugos ir kitus reikalavimus, bibliotekų ir bibliotekininkų įsipareigojimai – dalyvauti projekto veiklose, šių veiklų tęstinumo garantijos.

Projektas „Bibliotekos pažangai“  įnešė teigiamas permainas ir į Palangos viešąją biblioteką. Bibliotekos kolektyvas turi  kuo pasidžiaugti: sujungus anksčiau turėtas pajėgas su „Bibliotekos pažangai“  naujovėmis biblioteka tapo rimtu viešojo interneto prieigos centru su darbuotojais, gebančiais konsultuoti informacinių technologijų  ir informacijos paieškos internete klausimais. Bendra projekto investicijų suma skirta Palangos viešajai bibliotekai – 385 882 Lt. Jau įsisavinta – 83 proc.,  t.y. 320 982 Lt.

Dabar  bibliotekoje vartotojams skirtos 25 kompiuterizuotos darbo vietos : 7 – Interneto skaitykloje, 4 – Bendrojoje skaitykloje, 6 – Vaikų bibliotekoje, 4 – paslaugų punkte „Gintaras“, 3 – Šventosios bibliotekoje. Jose įdiegtos programos: Microsoft Vista, Microsoft Office 2007, Skype, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Adobe Reader ir kt., vartotojams su regėjimo negalia  skirta 1 vieta su specialiosiomis programomis: Magic 11.0 lnk, JAWS 9.0 lnk. Iš viso gauta programinės įrangos už beveik  200 tūkst. litų. Bibliotekoje veikia bevielis interneto ryšys.

Projektas „Bibliotekos pažangai“ be kompiuterinės ir programinės įrangos  suteikia galimybę tobulėti bibliotekos specialistams. 2009 m. Palangos viešosios bibliotekos bibliotekininkės mokėsi kompiuterinių žinių – baigė bazinius kompiuterinio raštingumo  ir interneto išteklių kursus (ECDL). Darbuotojų mokymams iš „Bibliotekos pažangai“ lėšų buvo skirta daugiau kaip 26 tūkst. litų. Planuojama šiuos mokymus tęsti. Bibliotekininkės toliau tobulina savo žinias „Bibliotekos pažangai“ rengiamuose nuotoliniuose kursuose – viešųjų ryšių, „Žiniatinklis 2.0“, bendravimo su žiniasklaida.

2009 rudenį pradėti gyventojų, kuriems kompiuteris ir internetas dar buvo naujiena, mokymai. Mokymosi grupėse jau dalyvavo 246 miesto gyventojai, daugiausia senjorai, 219 bibliotekos lankytojų konsultuota darbo vietose. Visi ne tik įgijo pagrindines kompiuterines žinias, bet ir norą tobulėti, daugiau ir akyviau naudotis internetu. 2009 m. rudenį surengti ir teminiai mokymai:  bedarbiams - „Ieškau darbo“, silpnaregiams – „Prakalbink internetą bibliotekoje“. Vasarą gyventojų mokymai nevykdomi, kompiuterinio raštingumo kursai bus tęsiami rudenį, jau dabar yra suformuotos kelios pageidaujančiųjų grupės.

Bibliotekoje laukiami  įvairaus amžiaus ir kompiuterinio  raštingumo lygio vartotojai. Interneto paslaugos ir kompiuterinio raštingumo mokymai gyventojams yra nemokami, tačiau būtina tapti bibliotekos skaitytoju – įsigyti vieningą skaitytojo pažymėjimą, kainuojantį 5 Lt ir galiojantį visoje Lietuvoje neribotą laiką. 

Dabar  vasaros rūpesčiai, kai kelis kart padaugėja vartotojų, nes aptarnaujami skaitytojai atvykę iš įvairių Lietuvos vietų. 2009 m. vasaros pabaigoje  pagal naujai užregistruotų viešosios prieigos vartotojų (1037) skaičių Palangos viešoji biblioteka buvo  ketvirta šalyje – po Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų viešųjų bibliotekų (pagal „Bibliotekos pažangai“ įdiegtą vartotojų registracijos ir statistikos sistemą).

Didelis vartotojų skaičius vasarą įneša šurmulio, skubotumo, todėl bibliotekos darbuotojai atsiprašo skaitytojų nesulaukiančių pakankamai dėmesio arba nerandančių skaityklose ramesnio kampelio.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Knygomatas – nauja Palangos viešosios bibliotekos paslauga

"Palangos tilto" informacija, 2021 04 20 | Rubrika: Miestas

Nuo šiol jokio skubėjimo ir derinimosi prie bibliotekos darbo laiko! Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka pristato naują nemokamą paslaugą – knygomatą, kuriame galima iš anksto užsakytas knygas atsiimti bekontakčiu būdu, skaitytojams patogiu metu, 24 val. per parą.


Nauja bibliotekos paslauga – knygų grąžinimo dėžė

"Palangos tilto" informacija, 2020 12 09 | Rubrika: Miestas

Nespėjote grąžinti pasiskolintos knygos bibliotekos darbo metu? Jau galite tai padaryti ir kai biblioteka uždaryta. Knygų grąžinimo dėžė yra prie pagrindinio įėjimo į biblioteką iš Vytauto gatvės. Knygų grąžinimo dėžė atidaroma bibliotekai baigus darbą. Dėžė bus atidaryta ir tomis dienomis, kai biblioteka nedirba (sekmadieniais, šventinėmis dienomis ir pan.). Maloniai...


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka organizavo ir įgyvendino kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“. Nuo rugsėjo 10 d. bibliotekoje įvyko 7 mokymai, kuriuose dalyvavo bibliotekininkai iš Palangos miesto švietimo įstaigų, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos...


Šių metų lapkričio mėnesį minime kraštiečio Vlado Jurgučio – dvasininko, teologijos magistro, ekonomisto, ekonomikos profesoriaus, politiko, valstybės veikėjo, Lietuvos Steigiamojo Seimo nario, užsienio reikalų ministro, finansininko, Lietuvos finansų mokslo pradininko, finansų terminijos kūrėjo, pirmojo Lietuvos banko valdytojo, Lietuvos nacionalinės valiutos įkūrėjo...


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka rugsėjo 11 d. – spalio 3 d. kviečia į projekto „lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ renginius.  


Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos lankytojai galės naudotis nemokama teisine pagalba, kurią nuotoliniu būdu teiks Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai. Rugpjūčio 29 d. 14 val. gyventojai ir miesto svečiai kviečiami į šventišką teisinės pagalbos atviros prieigos taško atidarymą bibliotekos interneto skaitykloje. Atidarymo metu...


Butkų Juzė – poetas, dramaturgas, pedagogas, žurnalistas, bibliotekininkas. Tikroji pavardė – Juozas Butkus. Šiemet minime 120-ąsias poeto gimimo metines.


Lietuvos bibliotekininkų draugija 2013 metų balandžio 23-iąją, Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, jau tryliktą kartą skelbia Nacionalinę bibliotekų savaitę, kurios šūkis „Nežinai? Pėdink į biblioteką!”.


Palangos viešoji miesto biblioteka neparduoda bandelių ar alaus, bet įstaigos buhalterė Rima Padroštytė per du metus mažai grynaisiais pinigais operacijų vykdančioje įstaigoje sugebėjo pasisavinti 26 355 litus. Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai išaiškinus pinigų trūkumą, direktorius Kęstutis Rudys paskubėjo nesąžiningą darbuotoją atleisti, o kontrolės...


„Bibliotekos pažangai“ projektas pasiteisino

Palangos viešosios bibliotekos Informacijos ir bibliografijos skyriaus vedėja Miglė Jonaitienė, 2010 06 16 | Rubrika: Miestas

Birželio 9 d. Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vykusiame  pasitarime-diskusijoje „Naujoviška biblioteka Klaipėdos regione – kurkime ją patys“ buvo apibendrinti „Bibliotekos pažangai“ projekto, vykdomo jau nuo 2008 metų, rezultatai mūsų regione. Renginyje dalyvavo Palangos mero patarėja Nijolė Steponavičiūtė, tarybos narys Arvydas Martinkėnas ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius