Valstybinės ligonių kasos atstovai susitiko su vietos medikais aptarti opiausių problemų

Jurgita Vanagė, Palangos savivaldybės mero patarėja, 2011-06-30
Peržiūrėta
2175
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Valstybinės ligonių kasos atstovai susitiko su vietos medikais aptarti opiausių problemų

Antradienį, Klaipėdos Jūrininkų ligoninės (KLJ) Palangos departamente lankėsi bei opiausias problemas aptarė Valstybinės ligonių kasos (VLK) atstovai. Su KLJ Palangos departamento vedėju Remigijumi Kirstuku, skyriaus vedėja Laimute Ežerinskiene bei S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojų centro savininke Sondra Kulikauskiene susitiko VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktorius Viačeslavas Zaksas, Strategijos skyriaus vedėjas Kęstutis Miškinis, vedėjo pavaduotoja Edita Navickienė, Draudimo plėtros departamento direktorius Gintaras Kacevičius, Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Jūratė Sabalienė bei Klaipėdos teritorinių ligonių kasų direktorius Algirdas Bumblys. Susitikime su Ligonių kasų atstovais taip pat dalyvavo Palangos mero pavaduotojas Saulius Simė bei Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė.

 

Pasak G.Kacevičiaus, susitikimo tikslas yra gauti informacijos, praversiančios kuriant VLK  2012 – 2014 m. strateginį planą. „Strategijas galima kurti kabinetuose, bet reikia kokybiškų, kurias parengsime tik bendraudami su žmonėmis, įsigilindami į juos jaudinančias problemas. Turime parengę projektą, su juo lankėmės visose Teritorinėse ligonių kasose o kartu ir vienoje iš miesto ligoninių“, - sakė G.Kacevičius.

Pokalbio metu R.Kirstukas, L.Ežerinskienė bei S.Kulikauskienė pristatė pagrindines problemas, su kuriomis susiduria kurorto medikai. Viena iš opiausių – greitosios medicinos pagalbos (GMP) brigadų skaičius. Pasak R. Kirstuko, vasarą turėdami tris brigadas medikai šiaip taip išsiverčia, tačiau iškvietimų vis daugėja. R. Kirstukas atkreipė dėmesį, jog pagal asmenų, gavusiųjų greitąją pagalbą, skaičių tūkstančiui gyventojų Palanga Klaipėdos apskrities ir šalies vidurkį viršija 60 – 70 proc. Tačiau pacientų, apsilankiusių pirminės sveikatos priežiūros centruose, vidurkis Palangoje yra mažesnis, nei bendrai šalyje. Susitikimo dalyviai pripažino – reikia ieškoti svertų, priversiančių sveikatos priežiūros centrus kooperuotis ir medicinos paslaugas gyventojams teikti visą parą. Tai ženkliai sumažintų GMP brigadų darbo krūvį.

Iškeltas ir finansavimo už pirminių sveikatos priežiūros centrų suteiktas paslaugas klausimas, slaugos lovų finansavimo problema. Nesklandumų Palangos medikams kyla ir su medicinines paslaugas gavusiais užsieniečiais. Anot L.Ežerinskienės, svečiai iš Vakarų Europos už paslaugas susimoka, o latviai bei baltarusiai neretai atsisako pateikti savo dokumentus bei susimokėti už gydymą. 

L.Ežerinskienė atkreipė dėmesį, jog gyventojai nepatenkinti ilgomis eilėmis pas siauros srities specialistus, o medikai susiduria su kita opia problema – neblaiviais asmenimis, patenkančiais į ligoninę ne dėl ligos ar traumos, o tik dėl girtumo. Tokie asmenys trukdo medikams dirbti tiesioginį darbą.

V. Zaksas teigė likęs patenkintas pokalbiu su medikais „Buvo labai naudinga. Tokių susitikimų su savivaldos bei gydymo įstaigų atstovais metu galima išgirsti įdomių niuansų, kurių neiškyla kituose miestuose. Pavyzdžiui, kitur nebuvo iškelta greitosios medicinos pagalbos sezoniškumo problema. Tam, kad greitoji dirbtų kitaip, reikalingi pokyčiai pirminėje priežiūroje.  Ką daryti? Iš karto pasakyti recepto, kaip išspręsti šią problemą, negalėčiau, bet galvosime apie tai“, - sakė V. Zaksas. Jis taip pat atkreipė dėmesį, jog papildoma GMP brigada vasaros sezono metu skiriama tik Palangai bei Neringai. „R. Kirstukas minėjo, kad tam tikras bendradarbiavimas tarp kaimyninių miestų greitųjų yra, bet gal jis galėtų būti didesnis. Šalia Palangos – Kretinga, Klaipėda, tad pajėgumų, jei juos racionaliai išnaudotume, užtektų“, - sakė V. Zaksas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tilto“ straipsnis „Tūkstantmečio mokyklų“ kūrybingumo ugdymo mokymuose Palangos mokytojos turi papasakoti ir apie savo pirmąjį bučinį kitoms tai filmuojant“, kurį paskelbėme balandžio 18-ąją, sulaukė didelio skaitytojų ir kurorto švietimo bendruomenės dėmesio. Tačiau Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Nedzveckienė  užima gynybines pozicijas ir į kritiką nereaguoja....


Birželio 19–25 dienomis minėdamos Tarptautinę inkontinencijos savaitę, ligonių kasos kviečia pacientus, turinčius šlapimo ar išmatų nelaikymo problemų, drąsiau kreiptis į medikus pagalbos ir primena, kokios priemonės kokiais atvejais yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.


Vasario 11-ąją minima Pasaulinė ligonių diena. Šią dieną Vilniaus universiteto profesorius, Širdies ir kraujagyslių klinikos kardiologas Pranas Šerpytis nori atkreipti dėmesį į vieną dažniausių mirties priežasčių Lietuvoje – širdies ir kraujagyslių ligas.


Kai dauguma Kūčias ir Kalėdas sutiko artimiausiųjų žmonių rate ilsėdamiesi, kai kurie Palangos miesto poliklinikos, S. Kulikauskienės ir „Ave Medica“ šeimos gydytojų teikė konsultacijas telefonu. Kūčių dieną ligonius konsultavusi Jūratė Mikutienė, miesto poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro) direktorė, o kartu ir šeimos gydytoja, sakė...


Klaipėdos jūrininkų ligoninė stabdo planinių ir ekstrinių paslaugų teikimą kai kuriuose Palangos departamento skyriuose. Toks sprendimas priimtas dviem departamento slaugytojoms patvirtinus COVID – 19 infekcijos tyrimų teigiamus rezultatus.


Karantinas mus uždarė namuose tarp keturių sienų ir, net jam laisvėjant, labiau žvalgomės į namų pusę. Priverstinė saviizoliacija veikia kiekvieną: nerimaujame, keiksnojamės, o nusiraminimo neretai ieškome sočiau valgydami ar...mylėdamiesi. Ko Palangoje tikėtis metų pabaigoje: kūdikių ar psichikos ligonių bangos? „Palangos tiltas“ ieškojo atsakymų pas seksologą...


Kol Palangoje tikėtis metų pabaigoje: kūdikių bangos ar psichikos ligonių bangos? "Palangos tiltas" ieškojo atsakymų pas seksologus, psichinės sveikatos specialistus ir palangiškius.


Aušra Kedienė- naujoji Savivaldybės Biudžeto skyriaus vedėja

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 31 | Rubrika: Miestas

Spalio 31 d. Tarybos sprendimu Aušra Kedienė buvo perkelta iš Savivaldybės kontrolieriaus pavaduotojo pareigų į Savivaldybės Biudžeto skyriaus vedėjos pareigas.


Nuo spalio 21 dienos iš pareigų atleidžiama Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Palangos skyriaus vedėja Nijolė Jonikienė. Palangos skyriaus vedėjo funkcijas atliks vyriausiasis specialistas Martynas Mikelevičius. Palangos skyriaus vedėjai trauktis iš pareigų buvo pasiūlyta po to, kai paaiškėjo gausybė šio teritorinio NŽT padalinio veiklos pažeidimų. NŽT Palangos...


Valstybinės ligonių kasos atstovai susitiko su vietos medikais aptarti opiausių problemų

Jurgita Vanagė, Palangos savivaldybės mero patarėja, 2011 06 30 | Rubrika: Miestas

Antradienį, Klaipėdos Jūrininkų ligoninės (KLJ) Palangos departamente lankėsi bei opiausias problemas aptarė Valstybinės ligonių kasos (VLK) atstovai. Su KLJ Palangos departamento vedėju Remigijumi Kirstuku, skyriaus vedėja Laimute Ežerinskiene bei S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojų centro savininke Sondra Kulikauskiene susitiko VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius