Bloga vasara? Ne! Normali, tipiškai lietuviška

Palangos tiltas, 2016-08-29
Peržiūrėta
4297
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Bloga vasara? Ne! Normali, tipiškai lietuviška

Salomėja GALDIKAITĖ

Su visais atsisveikinanti vasara nedžiugino gerais, saulėtais orais nei Palangos verslininkų, nei poilsiautojų. Liepa ir rugpjūtis buvo drėgni ir lietingi. Tik ir tebuvo girdėti: „Tokios šaltos vasaros dar nėra buvę!“ Bet ar yra pagrindo taip dūsauti? Meteorologai sako, kad ši vasara kuo nors kitokia nebuvo. „Ji buvo normali, tipiškai lietuviška vasara. Tikėjęsi karščių, turėtų keliauti ne į Palangą, o į tropikus“, – „Palangos tiltui“ sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie AM Klimatologijos skyriaus vedėjas dr. Donatas Valiukas.


Anot jo, palyginti šios vasaros temperatūrą su daugiamečiais temperatūros vidurkiais, teigti, jog ji buvo labai vėsi, negalima.
„Pavyzdžiui, liepą oro temperatūra pajūryje buvo net aukštesnė už standartinę klimato normą (1981–2010 m. vidurkis). Aukštesnė už daugiamečius vidurkius buvo ir birželio oro temperatūra. Vėsesnis kol kas yra tik rugpjūtis“, – sakė D. Valiukas.
Palangos svečiai turbūt yra pripratę, jog pajūryje rugpjūčio mėnuo yra šiltas ir sausas.
„Pajūryje rugpjūčio vidutinė oro temperatūra dažniausiai būna aukštesnė nei liepos (pajūryje rugpjūtis šilčiausias metų mėnuo), o šilčiausias metų periodas – pirmasis rugpjūčio dešimtadienis. Šiemet taip nenutiko, rugpjūtis buvo vėsesnis nei įprastai. Šis rugpjūtis kol kas buvo ne tik vėsesnis, mažiau saulėtas bet ir drėgnesnis nei dažniausiai būna. 2016 metų vasarą daugiau buvo apniukusių, o mažiau saulėtų dienų, būtent saulėtumo faktorius pakankami svarbus poilsiautojams“, – kalbėjo D. Valiukas.
Šią vasarą jokių ypatingų klimato rekordų, anot jo, nepasitaikė. „Buvo tipinė, lietuviška vasara“, – pabrėžė pašnekovas.
Ir nors garsiausių šalies portalų antraštės tikina, jog baisesnės vasaros Lietuvos verslininkams nėra buvę, D. Valiukas krato galvą.
„Prie tokių orų, kaip šią vasarą, reikia priprasti, nes tai tiesiog mūsų šalies klimatas. Tropiniai karščiai pas mus yra retenybė, todėl nereikia jų priimti kaip normos“, – sakė klimatologas.
D. Valiuko paklausiau, ar galima šiais metais tikėtis „bobų vasaros“.
„Bobų vasaros“ dar teks palaukti, nes paprastai jos pradžia būna jau antroje rugsėjo pusėje, o kartais net spalio pradžioje. Taip turėtų būti ir šiais metais“, – atsakė pašnekovas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 28 d., 13 val., prie Palangos centrinės gelbėjimo stoties (Žvejų g. 2A, Palanga), vyks akcija „Saugi mano vasara“! 


Nors dabartinė Vyriausybė Šventosios uostui – tarsi bloga pamotė –  Seimo Ekonomikos komitetui prieš daugiau kaip metus vienbalsiai pritarus nutarimui siūlyti Vyriausybei 2022-2024 metų biudžetuose numatyti 12 milijonų eurų Šventosios uosto molų statybai, pinigai nebuvo skirti –vis tik uosto statybos vyksta.


Jau trečius metus iš eilės Palangos kultūros ir jaunimo centras inicijuoja projektą „Tarptautinių filmų vasara Šventojoje“.


Palangiškis menininkas Vytautas Kusas šaliai padovanojo naują rekordą – šią savaitę oficialiai užfiksuota, kad V. Kuso sukurta knyga „Būsenos“ yra mažiausia lietuviška knyga šalyje. Naujasis šio menininko rankomis sukurtas šalies rekordas – eilėraščių knyga „Būsenos“ – yra 8 milimetrų...


Su visais atsisveikinanti vasara nedžiugino gerais, saulėtais orais nei Palangos verslininkų, nei poilsiautojų. Liepa ir rugpjūtis buvo drėgni ir lietingi. Tik ir tebuvo girdėti: „Tokios šaltos vasaros dar nėra buvę!“ Bet ar yra pagrindo taip dūsauti? Meteorologai sako, kad ši vasara kuo nors kitokia nebuvo. „Ji buvo normali, tipiškai lietuviška...


Ruduo – toks metas, kuomet daugelį pradeda kamuoti bloga nuotaika, vis labiau tamsėjantys vakarai verčia vis dažniau likti namuose. Neretai kyla niūrių minčių, kamuoja slogi nuotaika. Dažnas linkęs visus šiuos simptomus skirti rudeninei depresijai. Tačiau ar tikrai įvertiname, kokia pavojinga yra ši liga, ir kaip ją atskirti nuo prastos nuotaikos? Kasmet Europoje...


Pučiamųjų muzikos koncertų ciklas   „Dūdų vasara“


„Idant lietuviška daina garsiau skambėtų, idant tautinis šokis kuo smagiau širdį užgautų!“

Janina SERAPINIENĖ Palangos kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių ansamblio „Bočiai“ vadovė , 2013 06 13 | Rubrika: Kultūra

Palangos kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių ansamblis „Bočiai“ dalyvavo XII-ajame respublikiniame tautinių šokių festivalyje „Veliuonos kadrilis“. Šis renginys – tai tarsi mažoji Dainų šventės šokių diena – reikalinga, jaudinanti, lietuviška.


„Kalbant apie kultūros vertybių būklę Palangoje, derėtų pasakyti, jog, palyginti su kitomis savivaldybėmis, situacija pas mus gana gera, – sakė paveldosaugos klausimus kuruojanti Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Litvinienė. – Didžiosios daugumos objektų būklė yra gera arba patenkinama, ir tik dešimties procentų – bloga“.


Jeigu nesate abejingi vasaros teikiamiems džiaugsmams ir privalumams, šiandien turėtumėte liūdnai atsidusti: baigiasi kalendorinė vasara. Vadinasi, verslininkų būriui – ir kurorto svečių pinigų byrėjimas į kišenę, moksleivijai – atostogos, mėgstantiems lepintis saule paskutinė mėnesio diena reiškia, kad jos šilumos mažės. Kokia buvo vasara...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius