Palanga taria: iki kitų metų, trumpute vasara!

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-08-30
Peržiūrėta
2442
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga taria: iki kitų metų, trumpute vasara!

Jeigu nesate abejingi vasaros teikiamiems džiaugsmams ir privalumams, šiandien turėtumėte liūdnai atsidusti: baigiasi kalendorinė vasara. Vadinasi, verslininkų būriui – ir kurorto svečių pinigų byrėjimas į kišenę, moksleivijai – atostogos, mėgstantiems lepintis saule paskutinė mėnesio diena reiškia, kad jos šilumos mažės. Kokia buvo vasara palangiškiams? O –įsivaizduokime! – kaip palangiškių ir kurorto gyvenimas pasikeistų, jeigu saulė spigintų iki... Kalėdų? O gal Palangai vertėtų pamąstyti pačiai sukurti visus metus veikiančią dirbtinę atogrąžų oazę – su visus metus po stogu esančiu paplūdimiu, saule ir net palmėmis?

Palanga žinoma dėl natūralios gamtos
Palangos merui Šarūnui Vaitkui, kurio pastangomis šiemet Palanga vasarą naujam gyvenimui kėlė kurhauzą, buvo pastatytas Vaikų parkas, atnaujintos vaikų žaidimo aikštelės, gautas finansavimas biokuro katilinių statybai kurorte ir Šventojoje, vasara buvo... trumpa ir darbinga.
„Kalbant apie orus, birželis buvo prastokas – šiluma nelepino, atsigriebėme saulės liepą ir rugpjūtį. Nereikia turėti lakios vaizduotės, kad įsivaizduotume, kaip pasikeistų kurorto gyvenimas, jeigu saulė lepintų nors kelis mėnesius ilgiau nei įprastai“, – sakė meras.
Pasiteiravus, ar sezono nepratęstų dirbtinis, visus metus kviečiantis pasideginti paplūdimys, Š. Vaitkus sakė: „Kai Palanga turi tokį nuostabų natūralų paplūdimį, tokią jūrą ir saulę, jų dirbtinių kurortui, nemanau, kad reikėtų. Kas myli natūralią kurorto gamtą, tas važiuoja į Palangą visus metus“.
Žurnalisto skambutis jį „pagavo“ pakeliui pas premjerą A. Kubilių.
„Vykstu kalbėtis dėl Vasaros estrados statybos finansavimo“, – teigė Š. Vaitkus.
Anot jo, kai bus pastatyta estrada ir sporto salė, kurorte svečių padaugės.

Skyrė daug dėmesio tėvams
Seimo nariui Pranui Žeimiui vasara buvo panaši į kitas.
„Darbas darbą vijo. Bet džiaugiuosi, kad pavyko su žmona nuvykti aplankyti uošvius Rusijoje, kur viešėjome dešimt dienų“, – sakė kurorto politikos veteranas.
Jis prisipažino, kad didžiąją dalį laisvo laiko vasarą stengėsi praleisti su aštuoniasdešimtmetį perkopusiais tėvais.
„Man tokios atostogos pas juos – labai prie širdies. Reikia branginti kiekvieną akimirką, kol turi pačius artimiausius žmones“, – sakė P. Žeimys.
Kas nutiktų Palangai, jeigu ji sezoną dėl gausios saulės pabaigtų ne rugsėjo 15-ąją, o prieš... Kalėdas?
„Visi suklestėtume!” – šyptelėjo kadenciją baigiantis Seimo narys.
Skirtingai nei meras, P. Žeimys palankiai vertina visus metus Palangoje veikiančios arenos su dirbtine jūra, paplūdimiu ir saule idėją.
„Tokia idėja nėra nauja nei pasaulyje, nei Lietuvoje. Ją svarsto ir Druskininkai. Tik, mano žiniomis, daug atsargiau nei prieš kelis metus, nes Sniego arena, nors ir pritraukia daug svečių, yra labai didelė investicija, ir buvo tikimasi didesnių srautų į ją“, – sakė P. Žeimys.
Jis pritarė nuomonei, kad Druskininkai, atvėrę Sniego arenos duris, nuviliojo dalį ir Palangos svečių.
„Ypač jaunimo“, – pabrėžė buvęs kurorto meras.
Anot jo, Palangos ar pajūrio verslininkams įgyvendinti tokį projektą nėra jų pačių jėgoms, todėl reikėtų, kad lėšų tokiam sumanymui, kaip Druskininkų atveju, skirtų valstybė ir, svarbiausia, kad ir vietos valdžios, ir Vilniaus pastangomis būtų priviliotas užsienio investuotojas.

Eilinį kartą lankėsi Londone
Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė pirmus du vasaros mėnesius triūsė, o rugpjūtį – jau tradiciškai, net dvyliktą kartą – važiavo į Londoną aplankyti dukros.
„Kiekvienąkart stengiuosi Londone pamatyti ką nors naujo. Pritaikyti, ką sužinojau, darželio veikloje. Taip ir šią vasarą buvau susitikusi su vienu Londono lietuvių bendruomenės atstovu, kuris turi patirties ikimokyklinio auklėjimo srityje. Buvo įdomu ir naudinga pasikeisti nuomonėmis“, – sakė I. Milkontė.
Bet ji nė už ką nesutiktų vasaros „prailginti“ iki Kalėdų.
„O kam? Man labai patinka sniegas!” – juokėsi direktorė.
Užtat visus metus veikiančios arenos su paplūdimiu ar net dirbtine jūra idėja poniai Ilonai yra patraukli.
„Palangai daugiau pramogų tikrai reikia. Ypač žiemą“, – tvirtino pašnekovė, kuri džiaugėsi, kad meras Š. Vaitkus padarė labai daug, ką galima padaryti esamomis finansinėmis sąlygomis.
„Tėvams su mažais vaikais Vaikų parkas buvo didžiausias šios vasaros atradimas Palangoje. Labai smagu, kad buvo įrengtos ir sutvarkytos kitos vaikų žaidimo aikštelės mieste. Tėvai labai džiaugiasi ir dėkoja“, – sakė I. Milkontė.

Dubajus Šventojoje?
Šventosios seniūnijos seniūno pavaduotoja Elena Vigelienė sako, kad praėjusi vasara buvo panaši kaip ir kitos.
„Žinoma, ji galėjo būti šiltesnė. Saulės niekada nėra per daug Palangoje ir Šventojoje“, – sakė moteris.
O dėl vasaros iki Kalėdų?
„Neįmanomas dalykas!” – E. Vigelienė kartojo. – Tada viskas būtų kaip Dubajuje“.
Seniūno pavaduotojos nežavi ir dirbtinio paplūdimio su tokia pat saule mintis.
„Tegul Druskininkai stato dirbtinius dalykus. Mes jau turime dirbtinę J.Basanavičiaus gatvę su dirbtinėmis gėlėmis“, – sakė pašnekovė.
Bet vandens parko idėja jai – itin patraukli.
„Reikėtų jį pastatyti Šventojoje, kad mes neatrodytumėme tokie atsilikę nuo Palangos. Vandens parke reikėtų daug gėlių pasodinti. Turėtume Dubajų Šventojoje“, – įsivaizdavo E. Vigelienė.

Klebonas važinėjo dviračiu
Palangos klebonas Marius Venskus sakė, kad vasara jam buvusi prastoka vien dėl to, kad dėl jos girdėjęs daug nusiskundimų iš parapijiečių ir miestiečių.
„Žmonės guodėsi, kad dėl apsiniaukiusių dienų negalėjo tiek užsidirbti pinigėlių, kad galėtų ramiai visą žiemą praleisti“, – pasakojo klebonas.
Pasak jo, vasara Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčiai dėl prastokų orų buvo labai gera.
„Mums taip: kuo mažiau saulės, tuo geriau, nes kurorto svečiai tuomet mieliau vaikštinėja centrinėmis miesto gatvėmis ir būtinai užsuka į mūsų bažnyčią pasiklausyti sakralinės muzikos ar koncertų. Kai tik nevyksta Mišios, visada bažnyčioje turime muzikinį foną“, – sakė „Palangos tiltui“ M. Venskus.
Pašnekovas teigė, kad vasarą buvo baigiamas ruošti klebonijos renovacijos projektas, su miesto valdžia buvo derinamas kapinių koplyčios remontas.
„Kad jau per Vėlines visi galėtų užeiti į ją ir uždegti žvakutę“, – sakė klebonas.
Jis prisipažino, kad Bažnyčios įstatymai leidžia kunigams ir į pliažą nueiti, ir kitaip džiaugtis vasaros teikiamomis pramogomis, bet M. Venskaus pliaže besilepinančio saule niekas vasarą neišvydo.
„Aš rinkausi dviratį. Man padėjo nebrangiai nusipirkti. Žinau, kad yra puikus dviračių takelis iki Šventosios, bet įveikiau tik tris kilometrus, nors patyriau daug šaunių įspūdžių“, – atskleidė kurorto krikščionių bendruomenės siela.
Jis teigė, kad jam labiau prie širdies yra natūralūs kurorto turtai – gamta.

Skausmas dėl valdžios požiūrio į futbolą
Futbolo klubo „Palanga“ prezidentas Romas Zubernis net ir vasarą gyveno tokiomis pačiomis bėdomis: maža vietos valdžios pagalba I-oje šalies lygoje žaidžiančiai futbolo komandai.
„Žadėjo skirti daugiau lėšų be tų 27 tūkstančių, duotų pavasarį, bet pažado netesėjo“, – dalijosi rūpesčiais futbolo aistruolis.
Pašnekovas prisipažino, kad visą vasarą niekur nebuvo išvykęs.
„Galiu pailsėti ir vietoje“, – sakė R. Zubernis.
Anot jo, jei vasara nors mėnesiu būtų ilgesnė, Palanga
susižertų kur kas daugiau pinigėlių.
Romas palaikė ir arenos-paplūdimio mintį, tik netiki, kad ji artimiausioje ateityje galėtų būti įgyvendinta Palangoje.
„Tam reikia ir drąsos, ir nemažų investicijų. Net sporto salės statybų pradžia yra nukelta ne kartą“, – pastebėjo jis.
„Vaikų aikštelės ir parkas – labai gerai, bet kurortui reikia skirti gerokai daugiau dėmesio sportui“, – įsitikinęs futbolo propaguotojas.

Būtini investuotojai iš užsienio
Verslininkas Vaidas Šimaitis su šeima vasarą leido Palangoje, bet buvo išvažiavęs ir į Graikiją.
Jo vadovaujamam „Kuršių kaimui“ vasara dėl kintančių orų irgi nebuvo pati geriausia.
V. Šimaitis nė kiek neabejoja arenos su dirbtine jūra ir paplūdimiu reikalingumu kurorte.
„Kokie kintantys būna orai Palangoje, net vasarą, visi žinome. Net sezono metu viešbučiuose dėl blogų orų yra panaikinama nemažai rezervacijų“, – pastebėjo V. Šimaitis.
Anot jo, pastatyti tokią areną kurorte reikėtų pritraukti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio investuotojus.
„Ir tai turi daryti miesto valdžia“, – teigia V. Šimaitis.
 

Jūsų komentaras:

palangiškė 2012-09-01 20:00 (IP: 78.61.48.182)
Vasara žiaaaauriai per trumpa ir per šalta.Aš važiuosiu rudenį prie šiltų jūrų,kad pajusti ir pasidžiaugti tikra vasara.O pramogų ir dengtų baseinų reikia būtinai,nes į mūsų kurortą niekas nevažiuoja,kai nešviečia saulė

nona 2012-08-31 08:37 (IP: 195.182.88.82)
Vasarėlė prabėgo, lauksim kitos, bet ir žiemą prie jūros ir Birutės parke labai gražu..., o Palangai tikrai nereikia netikrų "jūrų"

Taip pat skaitykite

Jau trečius metus iš eilės Palangos kultūros ir jaunimo centras inicijuoja projektą „Tarptautinių filmų vasara Šventojoje“.


Kai kuriems Nidos verslininkams ši vasara buvo auksinė. Jų pelnas buvo tris kartus didesnis nei pernai. Bet buvo ir tokių, kurie nesulaukę vokiečių turistų liko be pajamų. Tuo tarpu Palangos verslininkai taip pat ploja rankomis, nes šią vasarą pajamos išaugo ir kurortas tikrai negalėjo skųstis poilsiautojų stygiumi.


Vasara, kuri šiemet savo gerais orais džiugino tiek poilsiautojus, tiek ir verslininkus, jau suskaičiavo paskutines savo dienas. Jau daug metų tokios vasaros nebūta, – džiaugėsi visi, ir teliko ja tik mėgautis. Beje, puikūs orai lepina iki šiol. Ir nors vasara oficialiai jau baigėsi, palangiškiai pastebi, jog būtent prasidėjus rudeniui poilsiauti mėgsta mūsų...


Jeigu susiruošėte remontuoti savo butą, nepamirškite pranešti apie tai Savivaldybei, o po kurio laiko sulauksite ir svečių – Savivaldybės darbuotojai ateis patikrinti jūsų rezultatų. Žinoma, tik tada, jeigu esate sąžiningas, paisote visuotinių taisyklių ir prasinešėte apie planuojamus darbus. Iš Šiaulių į Palangą nusprendęs atsikraustyti...


Dar viena vasara baigėsi, pakviesdama jos vietą užimti spalvotajam rudeniui. Šiandien – pirmoji ne tik kalendorinio rudens diena, bet irpirmoji naujųjų mokslo metų diena, kuomet ne tik palydima vasara, bet ir pasveikinami sugrįžę į mokyklų suolus mokinukai bei mokytojai. O kaip atrodė Palanga paskutinę vasaros dieną? Ne, visai neliūdnai, liūdesiui kurorte vietos nėra net ir...


Sekmadienį Palangos parapijos tikintieji ir miesto svečiai šventė Šv. Roko atlaidus. Tradiciškai per Šv. Roko atlaidus atsisveikinama ir su vasaros sezonu. „Atsisveikinome su vasara, bet ne vienas su kitu. Palanga – svetingas ir visų laukiantis miestas visus metus“, – tvirtino Palangos parapijos klebonas Marius Venskus.


Lietinga vasara Palangos gelbėtojams buvo geriausia pagalbininkė, bet bėdų vandeny – ir paplūdimyje – netrūko. Gelbėjimo sezoną baigę gelbėtojai skaičiuoja ne tik dešimtis iš vandens gniaužtų ištrauktų poilsiautojų, bet ir konstatuoja liūdnąją statistiką – jūra šią vasarą pasiglemžė gyvybes. „Geriausia visų nelaimių prevencija paplūdimyje...


Su visais atsisveikinanti vasara nedžiugino gerais, saulėtais orais nei Palangos verslininkų, nei poilsiautojų. Liepa ir rugpjūtis buvo drėgni ir lietingi. Tik ir tebuvo girdėti: „Tokios šaltos vasaros dar nėra buvę!“ Bet ar yra pagrindo taip dūsauti? Meteorologai sako, kad ši vasara kuo nors kitokia nebuvo. „Ji buvo normali, tipiškai lietuviška...


„Palangos vasara“ organizatoriams pristatytos naujos kurorto kultūrinės erdvės

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 10 | Rubrika: Miestas

Lietuvos kultūros sostinė Palanga jau netrukus pristatys naujas erdves, skirtas kultūriniams renginiams. Kokios jos ir kokio žanro renginiams tinkamos, kurorto mero Šarūno Vaitkaus kabinete su miesto bei Kultūros centro vadovais aptarė tarptautinio festivalio „Palangos vasara“ organizatorė Audra Keniausytė.  


Jeigu nesate abejingi vasaros teikiamiems džiaugsmams ir privalumams, šiandien turėtumėte liūdnai atsidusti: baigiasi kalendorinė vasara. Vadinasi, verslininkų būriui – ir kurorto svečių pinigų byrėjimas į kišenę, moksleivijai – atostogos, mėgstantiems lepintis saule paskutinė mėnesio diena reiškia, kad jos šilumos mažės. Kokia buvo vasara...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius