Remontuoji namus, net jeigu ir tyliai – lauk svečių

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-11-27
Peržiūrėta
2148
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Remontuoji namus, net jeigu ir tyliai – lauk svečių

Jeigu susiruošėte remontuoti savo butą, nepamirškite pranešti apie tai Savivaldybei, o po kurio laiko sulauksite ir svečių – Savivaldybės darbuotojai ateis patikrinti jūsų rezultatų. Žinoma, tik tada, jeigu esate sąžiningas, paisote visuotinių taisyklių ir prasinešėte apie planuojamus darbus. Iš Šiaulių į Palangą nusprendęs atsikraustyti Romualdas Ivoškus būtent su tokiu patikrinimu ir susidūrė. „Jokio skundo nebuvo, po truputį remontuoju, netriukšmauju, neturiu pinigų greit susitvarkyti, tad toks vizitas buvo išties keistas“, – suglumęs buvo naujasis palangiškis.

Nuskuodė į Savivaldybę
Kaip papasakojo Romualdas, prieš kurį laiką sugalvojęs persikelti į Palangą – pensininkų ramybės uostą, kaip pats įvardino, iš Šiaulių. Susirado butą, nusipirko jį, deja, butas nebuvo pačios geriausios būklės.
„Butas neremontuotas nuo to laiko, kai buvo daugiabutis pastatytas. Kaip sakoma, „brežnevinis“ butelis be remonto. Norėjosi gražiau gyventi, tad pradėjau tvarkytis“, – pasakojo vyras.
Ėmus krutėti, nešti šiukšles į konteinerį, jį pastebėjo pro šalį ėjusi palangiškė. „Tai ką sienas griaunat, negalima, reikia prasinešti, būtinas leidimas remontuoti, – pagrasė ji man. Kaip supratau, sistema „Laiptinė stebima kaimynų“ veikia, tad aš, kaip sąžiningas pilietis, nuskuodžiau į Savivaldybę ir pasipasakojau, ką ketinu daryti, kokiais įrankiais darbuotis“, – šypsojosi Romualdas.
Vyriškis pasvarstė, jog tikriausiai iki metų pabaigos spės visus darbus atlikti, tačiau ėmęs darbuotis pamatė, kad pinigėliai senka, darbai nejuda – nesuspės.
„Aš pats esu pensininkas, kaip žinote, pensija nėra didelė, kalnų nuversti nelabai išeina su tais gaunamais pinigėliais. Samdyti brigados negaliu, o vienas pats dirbdamas nelabai ir daug triukšmo keliu. Be to, aš nedirbu nei naktimis, nei kitomis ramybės valandomis. Remontuoju po truputį“, – apie darbų eigą pasakojo Romualdas.
Anot pašnekovo, daug kainavę ir būtiniausi darbai. „Nureketavo mane langininkai, durininkai, santechnikai, butų ūkis ir net projektuotojas. O tenorėjau pasikeisti radiatorių, mat sugalvojau, kad noriu nestandartinio lango“, – atskleidė pašnekovas.

Teko rodyti ir įrankius
Tad ramiai namus sau po truputį dabinęs naujakurys vieną dieną sulaukė skambučio, kad nori pas jį apsilankyti Savivaldybės darbuotojai – pažiūrėti, kaip sekasi remontuoti savo butą, ar viskas taip, kaip buvo nurodęs vyras.
„Pensija – trumpa, remontas – ilgas. Viskam lėšų nebeužtenka. O čia dar tikrintojai iš Savivaldybės prisistatė. Pagal gražiausias katalikiškas tradicijas kalėdoti nutarė. Metė visus darbus ir visu būriu (net trise) pas mane apsireiškė. Negi nebėra svarbesnių darbų, kaip tikrinti besiremontuojančio pensininko namus. Dar kai atėjo, nenorėjau įleisti, ką aš žinau, gi visi žinome, kad taip ir sukčiai veikia – paskui išvis liksiu it musę kandęs. Parodė man pažymėjimą, pagrasė, kad jeigu neįleisiu, tuomet turiu pasirašyti. O ką aš žinau, kokios sankcijos tuomet manęs lauks, jeigu neįleisiu. Atlapojau duris, nors jie orderio ir neturėjo, – ironizavo naujakurys. – Ėmė manęs klausinėti, kodėl netinkuota, plytelės nesuklijuotos, grindys nešlifuotos ir išvis, kodėl remontas nejuda. Bandžiau paaiškinti, kad pensininkai nėra turtingiausi žmonės. Tada dar manęs paprašė parodyti deklaruotuosius darbo įrankius. Neva iš klausos nustatys jų keliamą triukšmą, net aparatūros išmatuoti triukšmui nereikia“.
Specialistai naujakurio bute neužtruko – pasižymėjo, kas jiems atrodė reikalinga ir išėjo. Romualdui tik nedavė ramybės mintis: negi nėra rimtesnio darbo Savivaldybėje, o gal valstybės tarnautojų yra gerokai per daug, kad tokius menkaverčius patikrinimus turėtų atlikti net po tris žmones. „To net sovietmečiu nebuvo“, – lingavo galva Romualdas.

Griežčiau nuo metų pradžios
Išties, nuo metų pradžios Triukšmo valdymo įstatymas buvo papildytas nauju kontrolės tvarkos aprašu, kuris sugriežtino iki tol galiojusį reikalavimą informuoti savivaldybes apie statybos ir remonto darbus daugiabučiuose. Nuo šių metų gyventojai privalo ne tik likus septynioms dienoms iki planuojamo remonto pradžios raštu pateikti pranešimą savivaldybei, tačiau ir rizikuoja sumokėti 600 eurų baudą, jeigu keliamas triukšmas erzintų kaimynus.
Specialistams reikia nurodyti, koks remontas bus atliekamas namuose, kiek laiko jis truks ir kokie įrankiai bus naudojami. Mat nauja tvarka siekiama sutramdyti vakarais daromus remontus, kai triukšmas trukdo kaimynams ilsėtis. Nesilaikantiems taisyklų gresia rimta bauda – nuo 57 iki 289 eurų.
Planuojant statybos ir remonto darbus gyvenamojoje aplinkoje, privaloma, kaip minėta, ne vėliau kaip prieš septynias kalendorines dienas iki šių darbų pradžios Savivaldybei pateikti informaciją apie triukšmo šaltinių naudojimo vietą, planuojamą triukšmo lygį ir jo trukmę per parą bei triukšmo mažinimo priemones. Nepateikus informacijos, darbai negali būti pradėti, o jau pradėti turi būti nedelsiant nutraukti.

Privalo laikytis įstatymo
Kaip teigė Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistė Inga Šileikienė, patikrinimais jie tiesiog laikosi numatytos tvarkos ir jeigu to nedarytų, patys būtų tikrinami, kodėl neatlieka to, kas numatyta įstatymų.
„Vyksta planiniai patikrinimai, kuriuos privalu atlikti. Juolab, kad mes prieš apsilankydami pas žmones, jiems iš anksto pranešame, nesiveržiame netikėtai. O jeigu tokių tikrinimų nevykdytume, mes pažeistume tvarką, mums grėstų atsakomybė. Viena vertus, tą atliekame prevenciškai, tai naudinga ir kaimynams, ir pačiam remontą atliekančiam žmogui. Dabar gi visi labai jautrūs triukšmui“, – teigė vyr. specialistė.
Ji paminėjo, kad po vieną tokių tikrinimų neatlieka – kiekvienas specialistas turi savas užduotis. O be to, ne taip ir smagu jiems ir patiems tikrinti gyventojų namus, bet toks jų darbas, jie atlieka tai, kas jiems pavesta.
Gyventojai turi teisę kreiptis į policijos pareigūnus dėl bet kokio kaimynų keliamo triukšmo ar diskomforto. Ne kiekvienas keliamas triukšmas matuojamas. Vertinant statybų, laisvalaikio ir buitinį triukšmą, matuoti neprivaloma, gali būti remiamasi liudytojų, nukentėjusiųjų parodymais, garso, vaizdo įrašais ir panašiai. Jei kviečiama policija, užtenka vien to, kad atvykę pareigūnai girdėtų keliamą triukšmą.

Jūsų komentaras:

Jonas 2017-11-29 08:41 (zo@ gmail.com / IP: 78.60.135.247)
Palangos bomzai-vieni tikrina konteinerius,kiti butus.

palangiškis 2017-11-28 07:21 ([email protected] / IP: 86.100.63.84)
Taip ir veisiasi biurokratai. Trys vieną tikrina, tuos tikrintojus kiti devyni tikrintojai tikrina. Tuos kitus dar 27 kiti... Kas sutramdys veltėdžius?

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“, vienintelis Palangos laikraštis, prieš šv. Kalėdas sulaukė netikėtų svečių – porelės antelių. Poilsis Palangoje atostogautojų grupei virto ašaromis, policijos kvietimu ir išvarymu į gatvę. Nors ir toje pačioje vietoje apsistodavo jau penkerius metus, o namelis buvo užsakytas dar pavasarį, tačiau nesitikėjo tokio šeimininko elgesio, rašo Jogintė Užusienytė, delfi.lt žurnalistė.


Vyriausybės itin daug nereklamuotu sprendimu į prioritetine tvarka nuo COVID-19 skiepijamų asmenų sąrašą įtraukti savivaldybių merus ir savivaldybių administracijos direktorius, Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasinaudojo tyliai – jis nuo koronaviruso „AstraZeneca“ vakcina pasiskiepijo dar prieš Velykas, balandžio 2 dieną. Skirtingai nei kai kurie kiti...


Ar galima suderinti griežtas dėl COVID-19 pandemijos įvesto karantino taisykles, įsigaliojančią naują laisvesnę tvarką ir... pavasario malonumus? Visi būsime saugūs ir galėsime mėgautis atnaujinta ar nauja veikla, jeigu laikysimės karantino laikotarpiu nustatytų taisyklių ar dėl karantino lengvinimo įsigaliojančios naujos tvarkos – teigia Palangos visuomenės sveikatos specialistės.


Šalyje kylančia panika dėl koronaviruso gali pasinaudoti ir sukčiai ar vagys. Policija įspėja gyventojus neatidarinėti durų nepažįstamiems asmenims, kurie apsimeta medikais, pareigūnais, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar kitų tarnybų pareigūnais ir siūlo dezinfekuoti namus, apžiūrėti asmenis ar kambarius ir pan.


Jeigu susiruošėte remontuoti savo butą, nepamirškite pranešti apie tai Savivaldybei, o po kurio laiko sulauksite ir svečių – Savivaldybės darbuotojai ateis patikrinti jūsų rezultatų. Žinoma, tik tada, jeigu esate sąžiningas, paisote visuotinių taisyklių ir prasinešėte apie planuojamus darbus. Iš Šiaulių į Palangą nusprendęs atsikraustyti...


Kasmet prieš šv. Kalėdas Lietuvos miškininkai visiems gyventojams įteikia gražią dovaną – išdalina kelis tūkstančius eglių šakų. Akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ šiemet organizuota dešimtą kartą. Jos kasmet su nekantrumu laukia ir palangiškiai. Kalėdas į namus parsineša daug žmonių. Kalbinti...


2014-ųjų metų sutiktuvės Palangoje, nors ir itin gausios gero oro priviliotų svečių, specialiųjų tarnybų atstovų tikinimu, buvo vienos iš ramiausių per keletą pastarųjų metų, nors šiemet, skirtingai nei pernai, kurorte linksminosi daug jaunimo. Tačiau šventę aptemdė iškart po vidurnakčio kilęs gaisras.


Klaipėda prisidės prie skrydžio į Londoną finansavimo, jeigu Palangos valdžia sutiks prie oro uosto kurorte pavadinimo įrašyti ir žodį „Klaipėda“?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius