Čempionų ugdytoja

Rasa GEDVILAITĖ, 2009-09-13
Peržiūrėta
534
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto kelius mina aktyvūs, gabūs, veiklūs žmonės, nusipelnę už savo atsidavimą darbui pagarbos. Savo darbui ypatingai atsidavusi ir aukojanti besąlygiškai visą savo laisvalaikį jam yra teniso trenerė Birutė Rabikaitė. Iš jos sklindanti šiluma atskleidžia paslaptį, kodėl ją taip myli ir gerbia jos treniruojami teniso mylėtojai.

 

Teniso mylėtojų daugėja

Jau gausus būrys žmonių, savo galvose ir sapnuose vis regintys skriejančius link jų teniso kamuoliukus, gali pasigirti pabuvoję šalia trenerės B.Rabikaitės. Jos sąraše nemenkas skaičius žmonių, kurie iki šiol negali gyventi be teniso ir pergalių. Šis žaidimas susilaukia vis didesnio dėmesio ir norinčių jį lankyti atsiranda vis daugiau. Tokią kibirkštį įžiebti ir ją nuolat kūrenti gali ir gabūs treneriai. B.Rabikaitė negali nuslėpti savo meilės šiai sporto šakai, taip ją perduodama visiems susižavėjusiems tenisu.

 

Ankstyva pradžia

Pati trenerė neprisimena savęs nežaidžiančios. Ji užaugo, subrendo ir iki šiol gyvena su šiuo širdį pakerėjusiu žaidimu. Dar mokykloj būdama, nestygstanti vietoje mergaičiukė atkreipė kūno kultūros mokytojo dėmesį ir pamatė, kad ji turi talentą, kuriam lemta „išvysti dienos šviesą“. Mokytojo pastabos apie tai, kad ji ateis žaisti teniso, pro ausis nepraleido. Atradusi savo pašaukimą jau ankstyvame amžiuje, ji gyveno taip, kaip pats gyvenimas tiesė kelią.

Gimusi Kėdainiuose sportininkė su nostalgija prisimena savo gimtąjį miestą ir vietą, kurioje paslapčia nuo mamos bėgdavo žaisti teniso. Tai prisiminimai, kurie atskleidžia didžiulį norą žaisti ir kitus išmokyti.

 

Pergalių skonis

Su užsidegimu skindamasi kelią iki pergalės, jaunystėje ji žaidė Lietuvos rinktinėje, tapo Respublikos prizininke, taip pat dalyvaudavo mokyklos spartakiadose. Apgailestaudama ji palygino su dabartiniu metu, kai kolektyviniai žaidimai nebėra mėgstami. Vaikai bijo jiems užkraunamos atsakomybės, ima jausti psichologinius suvaržymus ir nesugeba tinkamai aikštelėje savęs atskleisti. Psichologinis spaudimas vaikų galvose sukuria didžiulį barjerą.

Tėvų paskatinti ar paklusdami savo svajonėms vaikai pradeda lankyti tenisą netgi nuo 5 metų. Pasak trenerės B.Rabikaitės, sunkiausia visuomet yra pradžia. Su savimi galynėjasi daug norinčių, bet nesugebančių žaisti vaikų. Pamilę šį sportą atkakliai imasi visos savo iniciatyvos ir trenerės pagalbos dėka kantriausieji sugeba pasiekti aukščiausiųjų viršūnių. B.Rabikaitė su malonumu imasi netgi sunkiausių užduočių. Stipri moteris nebijo jokių jai mestų iššūkių. Be išimties su visais mielai dirbanti moteris jaučiasi laiminga, galėdama perduoti per metus sukauptą patirtį.

 

Be sunkumų

Nuo 1978 metų Palangoje gyvenanti aktyvi sportininkė nesiskundžia nei norinčiųjų užsiimti lauko tenisu skaičiumi, nei vietomis, kuriose susirenka visi aistruoliai parodyti savo miklumą. B.Rabikaitė pripažįsta, kad vasarą vietų surasti kur kas paprasčiau, atėjus žiemai kyla nedidelių nesklandumų, tačiau tai nepalaužia jaunatvišku entuziazmu trykštančios moters.

 

„Kaip koją dedu, taip ir gyvenu“

Visą savo laisvalaikį atiduodanti savo viso gyvenimo darbui bei hobiui – tenisui, moteris laisvom minutėlėm pasimėgauja spręsdama galvosūkius. Neslėpdama noro jau atsiriboti nuo teniso, trenerė dažnai susimąsto, ką ji veiktų, jei iš jos gyvenimo išsibrauktų ši veikla. Paskendusi tarp augančių čempionų rūpesčių, ji džiaugiasi, kad jos įneštos pastangos atsiperka ir vaikai džiaugiaus prizinėmis vietomis. Į ateitį moteris dažnai nesižvalgo ir nesistengia nieko prognozuoti, tiesiog gyvena šia diena. „Kaip koją dedu, taip ir gyvenu“, - teigia gyvenimo planais savęs neužkraunanti gyvybinga sportininkė, suteikdama vilties dar ne vienam augančiam tenisininkui pabūti šalia šios meilę skleidžiančios trenerės.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangiškiai jau neilgai trukus turės galimybę sportuoti uždaruose teniso kortuose – juos įrengti planuojama Bangų gatvėje, numatomo statyti pastato antrajame aukšte. Čia taip pat bus įrengtos ir keturios tensio aikštelės. Apie tai savo Facebook paskyroje penktadienį, balandžio 30 d., pranešė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. PT žiniomis, kortai atsiras...


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai. Kurorto gyventojai taip pat kviečiami pažymėti šią visai šaliai svarbią sukaktį –...


Šiandien, ketvirtadienį, nuotoliniu būdu įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje visi 19 jame dalyvavusių kurorto politikų balsavo už sprendimo projektą, kuriuo jauni asmenys, per tikslines išmokas, bus skatinami rinktis Palangą nuolatiniam gyvenimui, darbui, vaikų auginimui. Tokį projektą parengė Savivaldybės Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Irena...


Praėjusį savaitgalį Palangos teniso kortuose vyko turnyras, kurį organizavo Simas Kučas ir Otilija Norkutė. Čia susirinko visi teniso mylėtojai ir entuziastai, tarp kurių buvo ir Edgaras Jankauskas, Ervinas Kvitkauskas, Vladas Numavičius ir kiti.


Teniso kortai, esantys Gėlių aikštėje, trečiadienį, balandžio 3 d., Vyriausybės nutarimu perduoti Palangos miesto savivaldybei. Kurorto mero Šarūno Vaitkaus teigimu, ateityje čia numatoma sukurti patrauklią ir modernią sportininkams bei moksleiviams ir jaunimui skirtą teniso bazę. Palangos miesto savivaldybei perduota sporto bazė su inventoriumi, taip pat – dvi buitinės...


Tenisas gali tapti dar viena sporto šaka, kurią propaguos Palanga. Didžiausio šalies kurorto savivaldybė siekia perimti Gėlių alėjoje esantį nebenaudojamą teniso aikštyną ir jo pastatus. Tam pritarė Palangos taryba. Dabar bus laukiama atitinkamo Vyriausybės nutarimo, kuris atrištų rankas plėtoti kurorte naują sporto veiklą. „Ta bazė didelė, ji buvo perduota...


Palangos teniso klubo valdybos narys, teniso entuziastas Rimantas Budginas su tenisu susidraugavo išbandęs keletą kitų sporto šakų. Nors ir kitur sekėsi neblogai, palangiškis tikino nesigailintis galiausiai pasirinkęs būtent tenisą. „Jau dvidešimt metų kiekvieną savaitę su teniso rakete draugauju 3-4 kartus po dvi valandas per dieną. Šis sportas mane...


Šį savaitgalį prasideda tradicinis ITF Palanga OPEN teniso turnyras. Džiugu, kad jau 51 kartą į Palangą susirinks ne tik stipriausi Lietuvos teniso žaidėjai, bet ir stiprūs žaidėjai iš užsienio.


Kalėdiniame teniso mače – be pralaimėjimo kartėlio

„Palangos tilto“ informacija, 2009 12 16 | Rubrika: Miestas

Savaitgalį Sporto mokyklos salėje savo jėgas išbandė jaunieji tenisininkai. Tradiciniame kalėdiniame vaikų teniso mače „raketes surėmė“ dešimtmečiai bei dvylikamečiai iš Palangos ir svečiai iš Liepojos. Draugiškai išsidalinę prizines vietas vaikai džiaugėsi kiekviena patirta akimirka bei įteiktomis kalėdinėmis dovanėlėmis.


Čempionų ugdytoja

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 09 13 | Rubrika: Kultūra

Palangos miesto kelius mina aktyvūs, gabūs, veiklūs žmonės, nusipelnę už savo atsidavimą darbui pagarbos. Savo darbui ypatingai atsidavusi ir aukojanti besąlygiškai visą savo laisvalaikį jam yra teniso trenerė Birutė Rabikaitė. Iš jos sklindanti šiluma atskleidžia paslaptį, kodėl ją taip myli ir gerbia jos treniruojami teniso mylėtojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius