Daugiabučių laiptinėse aptiko sveikatai itin pavojingų bakterijų, Palanga pradės dezinfekuoti laiptines naują savaitę, tačiau dalis namų bendrijų pirmininkų apie tai dar nieko negirdėjo

Palangos tiltas, 2020-03-22
Peržiūrėta
1446
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Daugiabučių namų gyventojai, kurių laiptinės nėra periodiškai valomos šlapiuoju būdu, turėtų sunerimti. Atlikę mikrobiologinius ir parazitologinius tyrimus specialistai nešvariose Klaipėdos daugiabučių namų laiptinėse aptiko žmogaus sveikatai itin pavojingų užkratų – parazitų ir bakterijų. Neabejojama, kad situacija yra panaši ir kitų miestų daugiabučių laiptinėse.

 Kaip informavo "Palangos tiltą" Palangos meras Šarūnas Vaitkus, visų Palangos daugiabučių namų administratoriai jau yra informuoti, jog jie turi pasirengti ir nuo ateinančios savaitės pradėti dezinfekuoti daugiabučių namų laiptines. Tokį įpareigojimą jau  rytoj, pirmadienį, patvirtins Savivaldybės ekstremalių situacijų komisija.

 Š. Vaitkus teigia, jog Savivaldybės administracija kartu su mero pavaduotoju Rimantu Mikalkėnu, nelaukdami jokių nurodymų iš šalies valdžios institucijų,  jau susisiekė su daugiabučių namų administratoriais ir aptarė su jais dėl laiptinių dezinfekavimo. Meras teigia, kad Palanga dezinfekcijos priemonių turi. Reikalingų priemonių kol kas turintys teigė ir daugiabučių namų administratoriai.

 Tačiau, regis, Savivaldybė užbėgo įvykiams už akių. Tarybos opozicijos narė Svetlana Grigorian šiandien ryte paskelbė tokią žinutę savo Facebook paskyroje: "Šiandien netyla mano telefonas.
Kalbamės su Palangos namų bendrijų pirmininkais dėl nuo ryt įsigaliojančios tvarkos dezinfekuoti laiptines. Pirmininkai nustebę, nes apie planuojamus pokyčius, skirtingai negu teigiama komentare spaudai esą "VISI administratoriai yra įspėti, jog pirmadienį Savivaldybės ekstremalių situacijų komisija oficialiai patvirtins įpareigojimą dėl laiptinių dezinfekavimo", nebuvo informuoti nei skambučiu nei elektroniniu laišku."

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Retas apie tai susimąstome, tačiau už galimybę kasdien kibti į darbus, keliauti, bendrauti, džiaugtis gyvenimu ir netgi skaityti šį tekstą turime būti dėkingi nedideliam, kumščio dydžio, ir bene svarbiausiam organui, kuris nepailstamai darbuojasi net ir tuomet, kai miegame.


Klaipėdos apskrityje pareigūnai sučiupo du vyrus su narkotikais. Dar vienas vyriškis įkliuvo, kuomet jo namuose buvo aptikta naminukė.


Palangos medikams, įtemptai ir pasiaukojančiai dirbusiems visų mūsų labui karantino metu bei įnešusiems svarų indėlį suvaldant COVID-19 (koronaviruso infekcijos) plitimą, trečiadienį Klaipėdos universitete vykusio iškilmingo renginio metu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įteikė apdovanojimus “Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“.


Daugiabučių namų gyventojai, kurių laiptinės nėra periodiškai valomos šlapiuoju būdu, turėtų sunerimti. Atlikę mikrobiologinius ir parazitologinius tyrimus specialistai nešvariose Klaipėdos daugiabučių namų laiptinėse aptiko žmogaus sveikatai itin pavojingų užkratų – parazitų ir bakterijų. Neabejojama, kad situacija yra panaši ir kitų miestų daugiabučių...


Kviečiame į seminarą gyventojams, juos atstovaujančioms ir vienijančioms organizacijoms daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) tema. Seminaro vieta: Vytauto g. 112, Palangos miesto savivaldybė Seminaro laikas: 2019 m. rugsėjo 12 d. 9:30val. Seminare bus aptariama naujausia informacija daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) klausimais, susijusiais su statybiniu-energetiniu...


Palanga, viena iš šalies daugiabučių renovacijos lyderių, daugiabučių renovavimo patirties semiasi ne tik iš kitų šalies savivaldybių, bet taip pat ir iš vokiečių bei austrų. Nuo 2013-ųjų metų Palangoje jau renovuota per 60 daugiabučių, o po namų renovacijos rengiami projektai ir kiemų infrastruktūrai atnaujinti.


Palanga – regiono lyderė daugiabučių renovacijos procese

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 11 27 | Rubrika: Verslas pinigai

Palangos miesto savivaldybė – regiono lyderė daugiabučių renovacijos procese. Tokį įvertinimą kurorto vadovai parsivežė iš Vilniaus, Lietuvos valdovų rūmuose vykusio renginio, skirto apibendrinti šiųmečius daugiabučių renovacijos rezultatus.


Penktadienį Aplinkos ministerijoje pasirašyta rangos darbų sutartis dėl 14 Palangos daugiabučių renovacijos pradžios. Tad jau metų pabaigoje nemaža dalis kurorto gyventojų galės įvertinti namo renovacijos naudą – iki lapkričio dalyje miesto daugiabučių bus baigti modernizavimo darbai.


Vakar rytą Lietuvą pasiekė vieno galingiausių Saulės žybsnių „išspjautas“ elektringų dalelių srautas. Jis jau sutrikdė lietuviškų palydovų kelionę į kosmosą, tačiau vertėtų nepamiršti, kad tokių žybsnių sukeliamos geomagnetinės audros itin stipriai veikia mūsų organizmą.


Kurorto visuomenės sveikatai – pinigų mažiau

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 06 | Rubrika: Miestas

Baigiantis pirmajam metų ketvirčiui, valdžia patvirtino šiųmetę visuomenės sveikatos rėmimo specialiąją programą, kuriai įgyvendinti skirta 168,3 tūkst. litų. Pernai kurorto visuomenės sveikatai remti lėšų skirta net šešiolika tūkstančių litų daugiau. Pasak Palangos miesto savivaldybės gydytojos Linos Riaubaitės, sumažėjus miesto biudžetui, sumenko ir lėšos įvairioms sveikatos programoms...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius