Dėl klaidingo priesaikos teksto Palangos savivaldybės politikai turės pakartoti ceremoniją

Palangos tiltas, 2023-04-24
Peržiūrėta
809
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dėl klaidingo priesaikos teksto Palangos savivaldybės politikai turės pakartoti ceremoniją

Vilnius, balandžio 21 d. (BNS). Dėl klaidingo priesaikos teksto penkių savivaldybių politikai turės pakartoti ceremoniją.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Kazlų Rūdos, Palangos, Mažeikių, Plungės ir Trakų rajonų savivaldybių nariai bei merai prisiekė naudodami naujojo Vietos savivaldos įstatymo neatitinkantį priesaikos tekstą.

Pagal įstatymą, naujai išrinkti politikai turi prisiekti taip: „Aš, (vardas, pavardė), prisiekiu gerbti ir vykdyti Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai ir garbingai atlikti savo pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių savivaldybės gyventojų teises ir viešuosius interesus. Tepadeda man Dievas!“. Paskutinis sakinys nėra privalomas.

Tuo metu, pavyzdžiui, Palangos tarybos nariai vietoj žodžių „vykdyti Konstituciją“ pasakė „vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją“, Trakuose – „vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių savivaldybės gyventojų teises ir viešuosius interesus“.

Priesaikų ceremonijas savivaldybėse organizavo tos apygardos rinkimų komisija.

Laikinasis VRK vadovas Andrius Puksas penktadienį BNS sakė, kad komisija raštiškas rekomendacijas dėl pirmojo savivaldybės tarybos posėdžio dar šių metų kovo 13 dieną buvo išsiuntusi visiems savivaldybių rinkimų komisijų pirmininkams, o šie savo ruožtu – visoms Lietuvos savivaldybių administracijoms.

Anot jo, šiose rekomendacijose, be kitos svarbios informacijos, taip pat buvo nurodyta, kaip turi vykti naujai išrinktų tarybų narių ir merų priesaikų ceremonija bei pateiktas priesaikos tekstas.

„Vietos savivaldos įstatymas nurodo, kad nustatytas priesaikos tekstas netaisomas ir nekeičiamas. Šios nuostatos nesilaikymas, taip pat atsisakymas pasirašyti vardinį priesaikos lapą arba pasirašymas su išlyga reiškia, kad savivaldybės tarybos narys ar meras neprisiekė“, – teigė laikinasis VRK vadovas.

Jis pabrėžė, kad tose savivaldybėse, kur naudotas klaidingas priesaikos tekstas, tarybos nariai ir meras privalo prisiekti iš naujo.

„Kol priesaikos nebus duodamos laikantis Vietos savivaldos įstatyme numatytos tvarkos, nei savivaldybės taryba, nei meras savo pareigų pradėti eiti negali“, – pabrėžė A. Puksas.

Situaciją aiškinasi Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas.

Komiteto pirmininko Ričardo Juškos teigimu, susidaro kuriozinė situacija, kad dalyje savivaldybių nėra įgaliojimus turinčios valdžios, nes ankstesnės kadencijos tarybos įgaliojimai nutrūko naujai išrinktiems tarybos nariams susirinkus į pirmąjį posėdį.

„Aiškinamės, kas yra atsakingas už tokią keblią padėtį, nes kai kurios naujosios tarybos galėjo spėti jau ir teisės aktų priimti, todėl klausimas, kas prisiims atsakomybę už įgaliojimų neturinčių subjektų priimtais sprendimais sukeltas pasekmes. Toks aplaidumas yra absoliučiai netoleruotinas,“ – teigė jis.

Savivaldos rinkimai Lietuvoje vyko kovo pradžioje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau lyg ir nuslopus skandalui dėl vadinamųjų dušinių, kitaip sakant, poilsio vilos įteisinimo Meilės alėjoje, Palangoje triukšmą kelia pajūrio kopose prasidėję kavinės įrengimo darbai.


Trečiadienį, balandžio 26 d., šaukiamas pakartotinis pirmasis dešimtojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdis. Jame visiems 21 Tarybos nariams ir merui teks prisiekti iš naujo. Kaip jau skelbta, praėjusį pirmadienį, balandžio 17 d., Palangos miesto dešimtojo šaukimo savivaldybės taryba jau rinkosi į pirmąjį savo posėdį, jame prisiekė ir naujosios kadencijos vietos politikai, ir...


Vilnius, balandžio 21 d. (BNS). Dėl klaidingo priesaikos teksto penkių savivaldybių politikai turės pakartoti ceremoniją.


Balandžio mėn. 9 d. Lietuvos šaulių sąjungos vakarų jūros šaulių rinktinė, vadovaujama atsargos majoro Rolando Lukšo, organizavo gausią šaulių priesaikos ceremoniją. 


Šventoji turės naują, modernią miesto aikštę pačioje miestelio širdyje.


Palangos politikai pasiekė naują rekordą

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 02 26 | Rubrika: Miestas

Vakar į 53-ąjį septintojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį susirinkę politikai pasiekė naują rekordą: iš darbotvarkės išbraukę du klausimus, likusius keturiasdešimt keturis jie sugebėjo išnagrinėti per valandą ir penkiolika minučių. Pirmu klausimu patvirtintas šių metų biudžetas, kurį sudaro 19 mln. 378 tūkst. eurų pajamų ir 20...


Trečiadienį ir penktadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš rinkimų sąrašų išbraukė 280 kandidatų į savivaldybių tarybų narius, nuslėpusius, kad buvo teisti. Penki kandidatai – trys iškelti Darbo partijos ir po vieną partijos Tvarka ir teisingumas bei Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepartinių palangiškių sąjūdis”...


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Nors Naujųjų metų nuotaikos, ko gero, apėmusios jau daugelį savivaldybės Tarybos narių, bet Tarybos posėdyje, įvykusiame vakar, jos nelabai jautėsi – politikai narsiai gynė savo politinius ir idėjinius įsitvirtinimus abiejose apkasų pusėse. Pastebėtina, kad vakarykščiame posėdyje burnas pravėrė ir politikai –R. Kirstukas, L. Ežerinskienė ir R. Garolis, kurie paprastai linkę – išmintingai?...


Kurorto politikai rinks kvitus ir čekius

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 10 26 | Rubrika: Miestas

Nuo spalio 1 – osios dienos įsigaliojo Vietos savivaldos įstatymo pakeitimas įpareigojantis  savivaldybių tarybų narius atsiskaityti už kiekvieną iš Savivaldybės biudžeto kanceliarinėms išlaidoms gautą litą. Artimiausiame miesto savivaldybės tarybos posėdyje numatoma keisti Tarybos veiklos reglamentą, kuriame  bus įtvirtinta nuostata dėl atsiskaitymo už kanceliarines išlaidas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius