Diakonai nelaikys Mišių ir neklausys išpažinčių, bet pagelbės kunigams

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-12-19
Peržiūrėta
1279
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Diakonai nelaikys Mišių ir neklausys išpažinčių, bet pagelbės kunigams

Vis mažiau jaunuolių renkantis kunigo kelią ir trūkstant parapijose kunigų, Kauno arkivyskupija ketina kai kuriuos bažnytinius patarnavimus leisti atlikti diakonams. Kokias bažnytines paslaugas jie teiks?

 

Diakonai gali turėti šeimas

Atidžiai studijavusieji katekizmą žino, kad vienas iš septynių Kristaus įsteigtų sakramentų yra Kunigystės sakramentas, kurį per šventinimo apeigas suteikia vyskupas. „Kunigystės sakramentas turi tris laipsnius: diakono šventinimai, kunigystės šventinimai ir vyskupo konsekracija. Diakonas – ne kunigas, o vyskupo ir kunigo bendradarbis“, – sako miesto Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios klebonas Marius Venskus.

Bažnyčioje diakonai, anot klebono, būna laikinieji arba nuolatinai.

„Laikinieji diakonai – tai visi gavę diakono šventinimus, tačiau norintys tapti kunigais. Tam, kad gautų laikinojo diakono šventinimus vyras turi būti baigęs kunigų seminariją bei pripažintas tinkamu kunigystei ir sulaukęs 23 metų amžiaus. Taigi, kiekvienas kunigas ilgesnį ar trumpesnį laiką yra buvęs diakonu“, – paaiškina Palangos katalikų parapijos vadovas.

„Nuolatiniai diakonai – šeimas turintys dvasininkai, kurie gali teikti įvairius palaiminimus ir pašventinimus, krikštyti, laiminti santuoką, vadovauti laidotuvių apeigoms. Bažnyčia moko, kad vyskupai ir kunigai apeigas atlieka „in persona Christi capitis“ (lotyniškai – Kristaus asmeniu), tuo tarpu diakonai „in nomine Christi capitis“ (lotyniškai – Kristaus vardu). Tai reiškia, kad diakonai atlikdami apeigas Kristaus vardu, negali nei aukoti Šv. Mišių, nei klausytis išpažinčių (štai kodėl nuolatiniams diakonams leidžiama sudaryti šeimas, – aut.)“, – pasakojo M. Venskus.

 

Bus ruošiami ir Lietuvoje

Antrajam Vatikano susirinkimui leidus, mūsų šalyje jau nuo kitų mokslo metų bus pradėti rengti nuolatiniai diakonai.

Baigę trejų metų neakivaizdinę mokymosi programą, nuolatiniai diakonai savo pareigą galės atlikti neatsisakydami tiesioginio pasaulietinio darbo. M. Venskus prisiminė, jog Vokietijoje yra nuolatinis diakonas, kuris dirbo policijoje:

„Studijuodamas Venecijoje pažinojau nuolatinį diakoną, kuris buvo sporto klubo savininkas. Kuomet dirbau vienoje iš Sicilijos parapijų, ten nuolatinis diakonas buvo taip pat ir mokytojas mokykloje. Apibendrinant, nuolatinis diakonas galėtų būti bet kokios, krikščioniškoms vertybėms neprieštaraujančios profesijos atstovas“.

 

Parapijoje – šeimos centras

Pokalbiui pakrypus apie santuoką planuojančius asmenis, M. Venskus primena apie Palangos parapijoje įsteigtą šeimos centrą.

„Gerbiamo klebono kan. A. Genučio rūpesčiu ir iniciatyva šis centras buvo įsteigtas ir mūsų parapijoje. Dabar mūsų dekanate veikia du šeimos centrai (Kretingoje ir Palangoje), kuriuose įvairiausios pagalbos gali sulaukti besiruošiantys ar gyvenantys šeimos gyvenimą. Palangos šeimos centre veikia gausus būrys savanorių, kurie savo laiką skiria, norėdami padėti jauniems žmonėms krikščioniškos santuokos pasiruošimui“, – šeimos centro nauda neabejojo kunigas.

M. Venskus pasakojo, kad centre dirba ir dvi psichologės, kurios nemokamai teikia konsultacijas: „Užsiregistruoti galima telefonu, kurį rasite prie bažnyčios esančioje skelbimų lentoje. Džiaugiuosi, kad į šeimos centro veiklą aktyviai įsijungia ir keletas porų sutuoktinių. Tikimės, kad jų skaičius augs ir ateityje. Poros ateityje galės vesti kursus būsimiems jaunavedžiams bei gyvenimo patirtimi pasidalinti. Artimiausiu metu (gruodžio 30 dieną), kuomet švęsime Šv. Šeimos šventę, kviesime ir visus gyvenančius santuokoje. Šia proga laiminsime šių porų santuokinę priesaiką“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žieminiai batai – išties svarbi aprangos dalis, galinti ne tik užbaigti mūsų įvaizdį, bet ir apsaugoti nuo tokio aplinkos poveikio kaip šaltis ar drėgmė. Visgi, ne visuomet pavyksta išsirinkti tokius batus, kurie tinkamai atliktų minėtą funkciją, ir tikrai ne visuomet dėl to yra kalta kokybė.  Žymiai dažniau viso to priežastis yra tai, jog nežinome, pagal ką reikėtų rinktis batus žiemai....


Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują skalbimo mašiną? Nusprendus įsigyti naują skalbimo mašiną vartotojams neretai kyla įvairių klausimų.


Jei nagus lakuojate geliniu laku, pirmiausia įsigykite ultravioletinių spindulių lempą, kuri padeda greitai išdžiovinti nagus ir išlaiko juos ryškius bent dvi ar tris savaites. Norintieji pagerinti savo nagų išvaizdą pirmiausia turėtų rinkoje įsigyti gelinio lako ir atitinkamų priedų. Štai keletas svarbių dalykų, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti prieš įsigydami juos iš rinkos už priimtiną...


Lietuvos oro uostai praneša, kad turto nuomos konkursą koronaviruso testavimo paslaugoms teikti išnuomojamuose plotuose laimėjo medicinos laboratorinių tyrimų bendrovė „Rezus.lt“. Planuojama, kad jau vasario pabaigoje įvairaus tipo koronaviruso testavimas vyks greta Vilniaus oro uosto, balandį paslaugos bus pradėtos teikti greta Kauno bei Palangos oro uostų.  


Seimo narių grupė siūlo leisti visas alkoholinių gėrimų rūšis pardavinėti bei vartoti nestacionariuose įrenginiuose, paplūdimiuose, parodose, mugėse ir kituose masiniuose renginiuose.


Siekęs kunigo kelio tapo konfliktų sprendimų žinovu

Vaidilė GEDMINAITĖ, 2015 11 02 | Rubrika: Miestas

Jau beveik penkerius metus Palangoje gyvenantis Kęstutis Trakšelys galėtų pasigirti itin ryškia gyvenimo istorija: siekęs kunigo kelio Telšių kunigų seminarijoje, o vėliau Romoje, studijas metė, aiškindamas, kad „kiekvienas mūsų tam tikru laiku sulaukiame kažkokių pašaukimų“, kurie vėliau gali išblėsti. Teologijos studijas į filosofijos...


Žinote tą siaubingą jausmą, kai stipriai niežti, tačiau kasymasis nepadeda? Pasirodo, niežėjimas – rimta problema, kuri dar nėra iki galo ištirta. Kauno klinikų Odos ir venerinių ligų klinikos docentė gydytoja dermatovenerologė Vesta Kučinskienė pasakojo, kad sunkiausiai būna naktį, kai nėra kitų dirgiklių ir visas dėmesys sutelktas į vienintelį, iš proto vedantį pojūtį....


Vis mažiau jaunuolių renkantis kunigo kelią ir trūkstant parapijose kunigų, Kauno arkivyskupija ketina kai kuriuos bažnytinius patarnavimus leisti atlikti diakonams. Kokias bažnytines paslaugas jie teiks?


83-ejų metų palangiškė Magdalena Ignotienė – guvi ir aristokratiškų, tarsi Anglijos karalienės, manierų moteris. Tačiau Palangos apylinkės prokurorei Nijolei Požarskienei ji – įkyruolė, kuri trukdo prokurorų darbą ir ramybę. „Prokuratūrai būtų geriausia, kad aš išleisčiau paskutinį kvapą – tuomet, nesant nukentėjusiems mano brolio kunigo žūties byloje, ji savaime būtų baigta“, - sako...


87-erių metų kunigo jubiliato Liudo Serapino mirtis ir jo palydos šiandien į paskutinę žemišką kelionę – pokalbių temos, kurios pastarosiomis dienomis buvo daugybės palangiškių lūpose. Kuklaus, bet didele tikėjimo ugnimi degusio žmogaus dvasia, pagerbiant velionį, kartu parklupdė net nesutaikomus politinius priešininkus. Net tuos, kurie iki šiol niekada ar labai retai praverdavo bažnyčios...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius