Duris atveriantis atsinaujinęs Palangos gintaro muziejus lankytojų lauks ir gegužės 1 ir 2 dienomis (FOTO GALERIJA)

"Palangos tilto" informacija, 2021-04-28
Peržiūrėta
1270
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pauliaus Makausko foto
Pauliaus Makausko foto

Lietuvos nacionalinis dailės muziejus nuo balandžio 30 d., penktadienio, kviečia apsilankyti Palangos gintaro muziejuje (Palanga, Vytauto g. 17), kuris lankytojams atveria duris su atnaujintomis ekspozicijomis ir kviečia užeiti pro pagrindinį grafų Tiškevičių rūmų įėjimą, užkopus reprezentaciniais laiptais nuo didžiojo parterio su fontanu pusės.
Muziejaus svečiai pateks į rūmų holą, kuriame naujai įrengtoje elektroninėje kasoje galės įsigyti bilietus, o cokoliniame aukšte savo patogumui ras rakinamas spinteles rūbams ir didesniems daiktams. Senasis įėjimas iš vakarų pusės su keltuvu atviras lankytojams su negalia bei tiems, kuriems sunku kopti laiptais.
Cokoliniame aukšte įkurta ir erdvė mažiesiems – susibūrę po Gintaro medžiu, jie galės spalvinti specialiai sukurtą knygelę apie gintarą, pažaisti žaidimą „Gintaro kelias“.

Marmuriniais laiptais į antrą aukštą pakilusius lankytojus pasitiks nauja įvadinė gintaro ekspozicijos salė, kurioje pristatomas Gintaro muziejaus aukso fondas ir kviečiama išsamiai susipažinti su gintaro susidarymu bei panaudojimu. Gintaro ekspozicija papildyta dar niekada nerodytais eksponatais, įdiegta nauja apšvietimo sistema. Šiuo atnaujinimu pradedama gintaro ekspozicijos pertvarka, kurią ateityje užbaigs naujos ekspozicijos sukūrimas. Balandžio 30 d. atveriamą atnaujintą ekspoziciją sudarė muziejaus specialistai kartu su Sauliumi Valiumi, žymiu dailininku, kuriančiu ekspozicijas ir parodas.
Pirmame rūmų aukšte kelios salės skirtos rezidencijos kūrėjams grafams Tiškevičiams. Apžvelgiama jų išskirtinė kultūrinė, meninė ir socialinė veikla. Gintaro eksponatų lankytojai ras ir čia – grafas Feliksas Tiškevičius ne tik kolekcionavo, bet ir kasė gintarą. Jo archeologinio gintaro rinkinys XX a. pradžioje buvo eksponuojamas Paryžiuje ir sulaukė itin palankaus vertinimo.

Buvusiame rūmų Didžiajame salone (Židinio menėje) iki vasaros pradžios įsikurs kavinė, o Raudonajame salone lankytojai galės įsigyti leidinių ir gintaro suvenyrų bei papuošalų.

Po ilgos karantino pertraukos atsidarančiame Gintaro muziejuje lauks ir naujos parodos.
Nuo balandžio 30 d. galima apžiūrėti Raudondvario grafo Benedikto Henriko Tiškevičiaus istorinių fotografijų parodą „Nenuilstamos horizonto paieškos, arba Keliautojo dienoraštis“ iš LNDM rinkinių (kuratorė Ugnė Marija Makauskaitė).

Gegužės 18 d., Tarptautinę muziejų dieną, Koplyčios parodų salėje pakviesime į metalo menininkės Vitos Pukštaitės-Bružės personalinę parodą-juvelyrinę instaliaciją „Po saule“, kurioje bus eksponuojami specialiai šiai parodai sukurti naujausi autorės darbai – metalo meno bei autorinės juvelyrikos objektai iš gintaro, emalio, vario, sidabro, geležies, mamuto kaulo ir kitų medžiagų (kuratorės dr. Jurgita Ludavičienė ir Regina Makauskienė).

Liepos 2 d. Gintaro muziejaus rūmų terasoje didžiuliame LED ekrane visi parko ir muziejaus svečiai galės pamatyti parodą, skirtą pasaulinio garso peizažo architektui ir parkų meno teoretikui Édouard’ui André (1840–1911). Šia paroda pradedamas 2021 m. Lietuvos muziejų kelias, kuris užbaigs trejų metų ciklą „Tėvynės ieškojimas“ (2019‒2021 m.) ir pakvies dalyvauti renginiuose, kurių tema „Kultūriniai kraštovaizdžiai: parkų ir sodų menas“.

Palangos gintaro muziejus lankytojų lauks ir šventinį savaitgalį – gegužės 1 ir 2 d.
Muziejaus darbo laikas:
Antradieniais–šeštadieniais 11.00–17.00 val. (lankytojai įleidžiami iki 16.30 val.)
Sekmadieniais 11.00–16.00 val. (lankytojai įleidžiami iki 15.30 val.)
Nedirba pirmadieniais
Informacija tel. 8 460 51 319

Muziejus prašo lankytojų nuolat dėvėti apsauginę kaukę, dezinfekuoti rankas, išlaikyti ne mažesnį nei 2 metrų atstumą nuo kitų asmenų, atkreipti dėmesį į ant grindų esančias informacines linijas, atsižvelgti į muziejaus darbuotojų prašymus, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Taip pat, esant galimybei, už muziejaus bilietą ir kitas paslaugas prašome atsiskaityti banko kortele.
Informacija internete – www.lndm.lt
Informaciją teikia Palangos gintaro muziejaus parodų kuratorė Regina Makauskienė ‒ mob. 8 686 778 641.

LNDM Komunikacijos ir rinkodaros skyrius

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje, Senosios gimnazijos stadione, duris atvėrė Klimato muziejus, įdomiai ir interaktyviai pasakojantis apie klimato kaitą.


Palangos gintaro muziejus, vykdamas Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Baltų ženklų simboliai ir vaizdiniai“, sukūrė mokslininkų įžvalgomis paremtą edukacinį užsiėmimą su šiuolaikine inovatyvia dalimi bei kūrybiškomis praktinėmis veiklomis, skirtą vyresnio amžiaus mokiniams ir plačiai visuomenei.


Penktadienį, balandžio 30 d., duris atvėręs Palangos gintaro muziejus lankytojus pasitiko su atnaujintomis ekspozicijomis ir kviečia užeiti pro pagrindinį grafų Tiškevičių rūmų įėjimą. Atnaujintoje ir praturtintoje gintaro ekspozicijos salėje, be kitų, pristatomi ir dar niekad lankytojams nerodyti eksponatai, įrengta nauja apšvietimo sistema. Atnaujintą ekspoziciją sudarė...


Lietuvos nacionalinis dailės muziejus nuo balandžio 30 d., penktadienio, kviečia apsilankyti Palangos gintaro muziejuje (Palanga, Vytauto g. 17), kuris lankytojams atveria duris su atnaujintomis ekspozicijomis ir kviečia užeiti pro pagrindinį grafų Tiškevičių rūmų įėjimą, užkopus reprezentaciniais laiptais nuo didžiojo parterio su fontanu pusės. Muziejaus svečiai pateks į rūmų holą...


Tradicinių amatų centras-galerija, įsikūręs S. Dariaus ir S. Girėno g. 27A, Palangoje, jau laukia lankytojų. Čia kiekvieną dieną nuo 10 val. iki 19 val. galima ne tik pasigrožėti eksponuojamais Lietuvos menininkų sukurtais stiklo, medžio, lino, keramikos, gintaro dirbiniais, tapybos darbais, įsigyti patikusį suvenyrą, bet ir sudalyvauti įdomiose edukacinėse veiklose.


Nuo š.m. balandžio 29 d. Viešoji įstaiga Antano Mončio namai-muziejus vėl atveria duris lankytojams.


Palanga kviečia švęsti – gegužės 20-22 dienomis mieste šurmuliuos Kurorto šventė, skelbianti aktyviojo poilsio sezono pradžią.


Palangą garsinančiame Gintaro muziejuje intensyviai vyksta renovacijos darbai. Atsinaujinusi kurorto pažiba visu savo grožiu lankytojams atsivers jau šią vasarą. „Siekiame, kad iki kurortinio sezono pradžios rūmų fasadas būtų visiškai sutvarkytas, ir iš išorės rūmai „blizgėtų“, – sakė Lietuvos dailės muziejaus, kuriam priklauso ir Gintaro...


Palangos gintaro muziejus šį šeštadienį švenčia 50 metų jubiliejų

LDM Ryšių su visuomene centro inf., 2013 08 01 | Rubrika: Kultūra

Lietuvos dailės muziejus rugpjūčio 3 d., šeštadienį, 17 val. kviečia į Palangos gintaro muziejaus 50 metų jubiliejaus renginius Palangoje (Vytauto g. 17): simbolinį žibinto prie naujojo Gintaro muziejaus įėjimo įžiebimą, susitikimą su Gintaro muziejaus kūrėjais ir puoselėtojais rūmų Didžiajame salone, parodos „Palangos gintaro muziejui – 50“ atidarymą rūmų...


Palangos gintaro muziejus jau kitų metų gegužės mėnesį lankytojus ims priiminėti atsinaujinęs. finansuojant Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programai „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“, atliekama reprezentacinių rūmų restauracija ir pritaikymas šiuolaikiniams kultūrinio turizmo poreikiams. Kaip paminėjo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius