Viena kavinė kvies ir žiemą, kita, užvėrusi duris, lauks pavasario

Viktorija ŠIMKUTĖ, 2012-12-03
Peržiūrėta
2274
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Teko greitai išmokti daug įvairių kavos receptų, bet noras dirbti buvo stipresnis”, – sakė kavinės barmenė-padavėja Martyna Rasickaitė.
„Teko greitai išmokti daug įvairių kavos receptų, bet noras dirbti buvo stipresnis”, – sakė kavinės barmenė-padavėja Martyna Rasickaitė.

Jeigu niūrią gruodžio dieną nusprendėte nuotaiką pakelti karštu kavos puodeliu, „Max Coffee“ kavinės barmenė-padavėja Martyna Rasickaitė, kuri dirba čia nuo balandžio mėnesio, pasitiks su šypsena.
Mergina prisimena, kad pradžia nebuvo lengva.
„Teko greitai išmokti daug įvairių kavos receptų, bet noras dirbti buvo stipresnis. Dabar iš akių matau, kokios kavos klientas pageidaus“, – juokavo pašnekovė.

Rudenį darbo mažiau
„Žinoma, vasarą sunkiau dirbti nei vasarą, nes kartais būna, kad į kavinę priguža daugybė žmonių. Rudenį nemažai sulaukiame moksleivių“, – sakė Martyna.
Martyna kavinėje dirba penkias dienas per savaitę ir klientų daugiausia sulaukia savaitgaliais. Ji pridūrė, jog konkurencijos aplinkinių kavinių ji nejaučianti.
„Kitoje gatvės pusėje dirbusi kavinė užsidarė, todėl konkurentų nebeliko“, – skėsteli rankomis mergina.
Kavos mylėtojus pasitinkanti plačia šypsena, džiaugiasi, jog nusiskundimų girdėjusi nėra.
„Tik gerus atsiliepimus ir komplimentus“, – šypteli mergina.

Klientai nesiskundžia
Kad dauguma kavinėje jaučiasi kaip namuose – nemažas merginos nuopelnas.
Jūratė ir Viktorija, kurios prisipažino į kavinę užsukančios per savaitę mažiausiai du kartus, pasakojo, jog joje patinka aptarnavimas, nes barmenė-padavėja visada pasitinka su šypsena. „Patinka ir didelis kavos pasirinkimas, galimybė šaltą rudens vakarą čia pasėdėti“, – pasakojo pašnekovės.
Abiturientas Tomas čia užsuka mėgstamos kavos – „karamelinės mochiato“.
Vaikinas teigia, jog čia vienintelė vieta, kur gali atsigerti būtent šios kavos.
„Be to, čia galiu pasijungti internetą. Aišku, pabendrauti ir su padavėja“, – juokėsi abiturientas.

Pradžia nebuvo lengva
Kavinė „Vero Coffe“, esanti šalia pašto, deja, buvo priversta užsidaryti, siūliusi kavą vos keturis mėnesius.
Šios kavinės barista Ugnė Kasmauskaitė pasakojo, jog kavinė užsidarė, nes ją buvo sunku išlaikyti: „Užsidarėme, nes Palangoje, pasibaigus sezonui, nėra pakankamai pirkėjų“.
Merginos nuomone, priešais esančios kavinės privalumas buvo ir tas, jog ji galėjo pasiūlyti atsisėsti patogius fotelius.
Mergina tikisi, kad kavinė kavos mylėtojus vėl pakvies visus pavasarį.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

32-ąjį kartą iš įvairių Lietuvos vietų susirinkę folkloro ansambliai balandžio 22-24 dienomis kvies palangiškius ir miesto svečius į Jurginių festivalio veiklas gamtoje – nuo skambančių eitynių iki slibino ugnies misterijos pajūryje. 


Kavinėje gaminama kava žavi ne tik savo skoniu, bet ir aplinkui supančia atmosfera. Sodrus kavos kvapas, supanti šiluma, negarsiai sklindanti muzika – aplinka, kurioje mėgavimasis karštu kavos puodeliu tampa atpalaiduojančia patirtimi. Dabar visus šiuos pojūčius galite lengvai perkelti ir į savo namus. Reikia tik įsigyti funkcionalų kavos aparatą, susikurti jaukią aplinką virtuvėje ir pridėti...


Kartą garsi amerikiečių rašytoja ir prodiuserė Pam Brady pasakė: „Visos tiesos yra meilėje, šilumoje ir kavoje“. Meilės Palangoje netrūksta, šilumos liepą gal ir mažiau, bet lietuviškai vasarai užtenka, o ... kavos? Sutikime, dažnas mūsų be rytmetinio kavos puodelio niekaip neįsivaizduoja savo dienos. Su kavos puodeliu ją pradėti Palangoje tikrai yra...


Minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną – visame pasaulyje simboliškai ji švenčiama spalio 1-ąją, – pirmąkart Palangoje nemokamo puodelio kavos ar arbatos senjorus pakvietė viešbutis „Kerpė“, vienintelis atsiliepęs į Palangos trečiojo amžiaus universiteto tarybos kvietimą šią dieną mūsų mieste sukurti naują gražią tradiciją.


Antradienio rytą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo progą pabendrauti su Lietuvos socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininku, miesto Tarybos nariu, Kontrolės komiteto pirmininku bei užduoti jam aktualius klausimus tiek apie miesto problemas, tiek apie Tarybos darbą.


Antradienio rytą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo progą pabendrauti su bendrovės „Palangos butų ūkis“ direktoriumi Artūru Kaktavičiumi bei užduoti jam aktualius klausimus, kurių pagrindinis – būsimoji daugiabučių renovacija.


Antradienio rytą trečiąjį kartą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo progą pabendrauti su specialiai į susitikimą iš Kauno atvykusiu Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininku Vyteniu Tomkumi bei užduoti jam aktualius klausimus, į kuriuos svečias atsakinėjo visą valandą.


Antradienio rytą antrąjį kartą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos kartu su laikraščio redaktoriumi Linu Jegelevičiumi pasikalbėti ir apie mūsų leidinį, ir apie jiems bei Palangai aktualius klausimus, pasidalinti savo nuomone ir padiskutuoti su žurnalistais rinkosi mūsų skaitytojai.


Antradienio rytas „Palangos tilto“ redakcijoje prasidėjo neįprastai. Pirmą kartą prie puodelio kavos kartu su laikraščio redaktoriumi ir kolektyvu mūsų skaitytojai pasikalbėjo ir apie mūsų leidinį, ir apie jiems bei Palangai aktualius klausimus, dalijosi savo nuomone ir diskutavo su žurnalistais.


Jeigu niūrią gruodžio dieną nusprendėte nuotaiką pakelti karštu kavos puodeliu, „Max Coffee“ kavinės barmenė-padavėja Martyna Rasickaitė, kuri dirba čia nuo balandžio mėnesio, pasitiks su šypsena. Mergina prisimena, kad pradžia nebuvo lengva. „Teko greitai išmokti daug įvairių kavos receptų, bet noras dirbti buvo stipresnis. Dabar iš akių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius