Ekstremalaus sporto festivalyje „Katilas“ aistros liejosi per kraštus

Palangos tiltas, 2016-07-04
Peržiūrėta
593
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ekstremalaus sporto festivalyje „Katilas“ aistros liejosi per kraštus

Salomėja GALDIKAITĖ

Liepos 2 dieną Palangos senosios gimnazijos stadione vyko ekstremalaus sporto festivalis „Katilas“. Jau antrus metus vykstantis renginys pritraukė daug Palangos ir kitų miestų jaunimo ir paskatino turiningai praleisti savaitgalį. Dalyviai galėjo varžytis trijose sporto šakose: buvo organizuojamos tinklinio, krepšinio ir ekstremalaus sporto rungtys. Be abejo, prizininkų laukė gausios rėmėjų dovanos.

Sulaukė didelio susidomėjimo
Nors protarpiais ir pliaupė lietus, tai nesugadino renginio ir nesumažino jaunimo aktyvumo. Anot organizatorių, pagal registracijas, šiais metais įvairiose rungtyse dalyvavo apie 130 dalyvių.
Buvo organizuojamos krepšinio, tinklinio ir ekstremalaus sporto varžybos. Pastarąsias sudarė BMX dviračių, riedlenčių (skate) ir riedučių (inline skating) kvalifikacinės rungtys. Žinoma, viską stebėjo ir analizavo teisėjai: BMX dviračių rungtyje – Rytis Antanavičius, Simonas Norkus, Ernestas Šulčius, riedlenčių – Justas Žulkus, riedučių – Vidmantas Mitkus, Linas Strankauskas.
Nugalėtojams buvo išdalintos gausios rėmėjų dovanos: parduotuvių tinklo „Technorama“ įsteigti prizai, specialūs trofėjai ir dar daugelis kitų.

Nori, kad jaunimas praleistų laiką turiningai
Ne paslaptis, kad jaunimui nuolat reikia veiklos. „Katilo“ organizatorius V. Mitkus, šiemet Palangos senąją gimnaziją baigsiąs abiturientas, sako, kad renginio idėja būtent tuo ir paremta. „Jaunimas yra labai įdomus dalykas. Nesugeba ir nemoka praleisti turiningai laiko, jeigu jiems nėra viskas paduodama ant lėkštutės. Todėl aš nutariau paduoti ant lėkštutės, surengti renginį, kuriame būtų visą dieną ką veikti. Vienoje erdvėje per dieną galima užsiimti trimis sporto šakomis, manau, kad tai turiningas laiko praleidimas“, – „Palangos tiltui“ sakė jaunuolis, pats laisvalaikiu irgi užsiimantis ekstremaliuoju sportu.
Dalis ekstremalaus sporto festivalio „Katilas“ lėšų buvo iš jaunimo iniciatyvų skatinimo fondo. Projektas buvo pateiktas bendradarbiaujant kartu su Palangos miesto savivaldybe.

Reikia nebijoti kalbėtis su rėmėjais
Kiekvienam renginiui yra reikalingi rėmėjai. Paklausti, kaip sekasi jų rasti ir kaip vyksta pačios paieškos, organizatoriai atsakė, jog svarbiausia yra gražiai kalbėtis ir prašyti. „Šiais metais buvo gerokai lengviau atrasti rėmėjų, nes renginys vyksta jau antri metai. Jau pirmaisiais metais buvo jaučiamas pasisekimas, todėl viskas vyksta lengviau“, – aiškino Vidmantas.

Pavadinimo idėja
Renginys intriguoja originaliu ir įdomiu pavadinimu. „Iš tikrųjų, turbūt dažniausias klausimas yra apie pavadinimą. Mes galvojom, kaip visa tai pavadinti įdomiau nei kad sporto zona ar tiesiog sporto savaitgalis. Vienas komandos narys Martynas visiškai atsitiktinai leptelėjo tokį pavadinimą „Katilas“. Labai tinka, nes visos rungtys viename, viskas kaip virtinė, pavadinimas prigijo, todėl dabar jis ir yra toks“, – apie renginio pavadinimo kilmę pasakojo Vidmantas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Planuojama, kad neilgai trukus Palanga turės modernų ekstremalaus sporto aikštyną – jau yra paskelbtas konkursas šio aikštyno projektavimui, laukiama projektinių pasiūlymų.


Gruodžio 14-18 dienomis Palangos miesto savivaldybės Tarybos nariai Bronius Vaitkus ir Justas Žulkus viešėjo Portugalijoje, Portimao, kur vyko konferencija, skirta urbanistinių (miesto) sporto šakų plėtojimui. B. Vaitkus ir J. Žulkus atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.


Gegužės 26 d. Palangoje vykusiame festivalyje „Sportas visiems“ šachmatininkai varžėsi 3 „Žaibo“ turnyruose. Suaugę ir vaikai iš įvairių miestų (Palanga, Vilnius, Klaipėda, Panevėžys, Kėdainiai, Mažeikiai, Anykščiai ir kt.) kovėsi net 6 valandas.


Balandžio 14 d. miesto Kultūros ir jaunimo centro Palangos visuomenei žinomas ir populiarus vyrų choras „Jūros šauliai“ (vadovas Rimgaudas Juozapavičius) dalyvavo Tauragės tradiciniame vyrų chorų ir ansamblių IX-jame festivalyje „Užtraukime, vyrai, dainą“. Šiemet festivalis suskambo dar iki šiol negirdėto darnumo akordais. Kas gi gali geriau...


Palangosmiesto kultūros ir jaunimo centro liaudiškų šokių grupė „Banguolis“(vadovė Janina Serapinienė) Naujojoje Akmenėje dalyvavo respublikiniame liaudiškų šokių kolektyvų festivalyje-šventėje „Mes – visada jauni“.


Liepos 2 dieną Palangos senosios gimnazijos stadione vyko ekstremalaus sporto festivalis „Katilas“. Jau antrus metus vykstantis renginys pritraukė daug Palangos ir kitų miestų jaunimo ir paskatino turiningai praleisti savaitgalį. Dalyviai galėjo varžytis trijose sporto šakose: buvo organizuojamos tinklinio, krepšinio ir ekstremalaus sporto rungtys. Be abejo...


Šią savaitę Palangos V. Jurgučio pagrindinėje mokykloje įvyko jau tradiciniu tampantis ketvirtą kartą organizuojamas eilėraščių deklamavimo konkursas „Kalėdiniai skaitymai“, kuriame dalyvavo Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos, Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos, Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos, Kretingos rajono Vydmantų gimnazijos...


Savaitgalį Palangoje vyko jaunimo ilgai lauktos ekstremalaus sporto varžybos „Karramba“, entuziastus ir žiūrovus džiuginusios net keletą dienų. Renginio metu Jūratės ir Kastyčio skvere entuziastai rungtyniavo riedlenčių, riedučių, BMX dviračių varžybose. J. Basanavičiaus gatvėje vyko gatvės gimnastų čempionatas, mažieji „Karramba“ ekstremalai galėjo sudalyvauti...


Vakar posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba pritarė šių metų biudžeto projektui. Pirmąkart politikams pateiktame Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės pristatytame projekte, dėl kurio dar galima teikti pastabas ir pasiūlymus, numatoma, jog 2015-aisiais į Palangos biudžeto katilą turėtų įkristi 19 mln. 322 tūkst. Eur pajamų. Tai – net 11 proc....


Palangos „Bočiai“- festivalyje Rygoje

Asociacijos „Palangos bočių ansamlis“ prezidentė Birutė MOCKUVIENĖ, 2013 05 13 | Rubrika: Kultūra

Palangos kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių ansamblis „Bočiai“ gegužės 11 dieną dalyvavo tarptautiniame šokių ir dainų festivalyje „Mano tėviškės spalvos“, kuris vyko Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje. Festivalis pradėtas organizuoti nuo 2007 metų. Šiais metais festivalyje dalyvavo devyni Lietuvos ir Latvijos tautinių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius