Etikos komisijos sudarymas – užsitęsę politiniai žaidimai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-11-08
Peržiūrėta
488
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Posėdžiausiančios Palangos miesto savivaldybės tarybos darbotvarkėje numatyta keisti kai kuriuos veiklos reglamento punktus. Nors Taryba šių metų gegužę patvirtino naują veiklos reglamentą, kuris apsprendžia politikų veiklą, tačiau iki šiol nedirba Etikos ir procedūrų komisija. Priežastis – niekaip neišrenkamas komisijos pirmininkas.

 

Siūloma pataisa

Pagal įstatymą komisijos pirmininko postas priklauso opozicijai. Pastaroji net du kartus teikė Tarybos narės Salomėjos Slaboševičienės kandidatūrą, tačiau jai nepritarė valdančioji dauguma. Tad, likus  metams iki kadencijos pabaigos, minėta komisija nesudaryta.

Valdantieji, norėdami užbaigti formuoti Tarybos struktūrą, pasiūlė pakeisti veiklos reglamento nuostatas. Pateiktame pataisyme sakoma, kad jei Tarybos nariai nepritaria siūlomai kandidatūrai ir antrą kartą, tuomet opozicija privalo siūlyti kitą kandidatūrą į pirmininko postą.

 

Keičia, kad neišrinktų

Paprašius pakomentuoti numatomą veiklos reglamento keitimą Tarybos narės S.Slaboševičienės, kurios kandidatūra nepriimtina valdantiesiems, politikė sakė, jog dokumento punktas  keičiamas tam, kad galėtų jos neišrinkti. „Miesto valdžia nėra suformavusi visų struktūrų. Aš domėjausi, ar Vietos savivaldos įstatyme numatyta galimybė apriboti siūlymus kartais ir ar tai teisėta. Dabar, patvirtinus  naują veiklos reglamento redakciją, vėl bus galima pradėti iš pradžių, ir procesas gali tęstis iki begalybės. Tai ne rinkimai, o žaidimai. Vietos savivaldos įstatymas parašytas protingiems žmonėms. Kadangi jame nenumatyti tokio pobūdžio žaidimai, tai dar kartą įrodo Tarybos daugumos politinį išprusimą. Nesant tokios svarbios komisijos, valdantiesiems  labai patogu dirbti be jokios opozicijos,“ – apie veiklos reglamento keitimo peripetijas kalbėjo mažumos atstovė.

 

Prižiūri politikų veiklą

Šios  svarbios Tarybos komisijos funkcijos yra pakankamai plačios. Jai pavesta prižiūrėti, ar Tarybos nariai laikosi Vietos savivaldos įstatymo, Valstybės politiko elgesio kodekso, Tarybos veiklos reglamento, kitų teisės aktų, reglamentuojančių Tarybos nario veiklą. Taip pat komisija analizuoja ir aiškinasi, kodėl Tarybos narys nedalyvauja Tarybos, komitetų ir komisijų posėdžiuose, nagrinėja gautą informaciją dėl Tarybos narių viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo bei nagrinėja bendruomenės siūlymus ir pastabas dėl jų veiklos skaidrumo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Ar ne anekdotas? Šiandien, balandžio 30-ąją, miesto Taryba patvirtino praėjusių metų pabaigoje iš lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų atleistos Ilonos Milkontės veiklos ataskaitą už 2019 metus.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Lapkričio 18–21 d. Seime vyko Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdžiai, kuriems pirmininkavo parlamentaras Antanas Vinkus, kuris yra komisijos pirmininkas Seime.


Neatsakingas elgesys prieš pustrečių metų svarstant sprendimo projektą dėl šalto vandens suvartojimo normų nustatymo mieste, Tarybos narei Elenai Kuznecovai grįžo bumerangu vakar: Tarybos posėdyje ji nebuvo patvirtinta savivaldybės Kontrolės komiteto pirmininke (toks postas pagal įstatymą priklauso Tarybos opozicijai), o Tarybos Etikos komisija dėl jos pradėjo tyrimą.


Kaip geriausiai išbalinti nelabai baltą mundurą? Palangos vicemeras (išvykus merui Š. Vaitkui atostogų, ir laikinai einantis miesto mero pareigas – aut.), Sporto mokyklos bokso treneris ir savivaldybės Antikorupcijos komisijos pirmininkas Saulius Simė pasirinko boksininko taktiką: pulk! Kitame miesto laikraštyje S. Simė praėjusį savaitgalį paskelbė...


Posėdžiausiančios Palangos miesto savivaldybės tarybos darbotvarkėje numatyta keisti kai kuriuos veiklos reglamento punktus. Nors Taryba šių metų gegužę patvirtino naują veiklos reglamentą, kuris apsprendžia politikų veiklą, tačiau iki šiol nedirba Etikos ir procedūrų komisija. Priežastis – niekaip neišrenkamas komisijos pirmininkas.


Tarybos veiklos reglamentas dar rengiamas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 04 15 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės taryba kol kas dar neturi naujojo savo veiklos reglamento. Dirbama vadovaujantis senuoju, kuris patvirtintas prieš dvejus metus. Miesto valdžia nusprendė, jog šis svarbus dokumentas taisytinas ir jį  galima tvirtinti tik tinkamai paruoštą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius