Gediminas Jacka: „Mes sutiktumėme Savivaldybei parduoti savo Kurhauzo dalį“

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-10-03
Peržiūrėta
2061
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kurhauzo bendrasavininkai, Gediminas ir Virginija Jackos
Kurhauzo bendrasavininkai, Gediminas ir Virginija Jackos

Po Palangos miesto apylinkės teismo sprendimo, kuriuo buvo pripažinta, kad Kurhauzo bendrasavininkas Gediminas Jacka ir jo šeimos nariai tinkamai prižiūri jiems priklausančią pastato dalį, ir dėl to nėra pagrindo jos paimti į valstybės rankas (to siekia ieškovas, Kultūros paveldo departamentas ir trečiuoju asmeniu byloje esanti Palangos miesto savivaldybė), abi pusės pasiryžusios ginčyti tokį sprendimą aukštesnėje teisminėje instancijoje. G. Jacka atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.


– Palangos miesto apylinkės teismas paskelbė sprendimą pagal KPD ieškinį dėl Kurhauzo nudegusios dalies paėmimo valstybės nuosavybėn. Kaip jūs jį vertinate?
– Teisingumą vykdo teismai. Paskelbtas teismo sprendimas nėra įsigaliojęs. Aš sprendimą apskųsiu aukštesniam teismui, todėl reikšti sprendimo vertinimą nekorektiška.
– Po teismo sprendimo, kuris jums yra palankus, sakėte, kad jį skųsite. Kodėl?
– Skųsiu, nes priimtas sprendimas manęs netenkina, o neįsiteisėjusio sprendimo vertinti neturiu teisės.
– Jums gali būti sunku bylinėtis su valstybei atstovaujančiu KPD ir trečiuoju asmeniu byloje esančia Palangos miesto savivaldybe. Tikėtina, kad jūs bylą pralaimėsite, o jūsų valdoma Kurhauzo dalis bus paimta valstybės. Ar svarstote tokią galimybę? Ar esant nepalankiam teismo sprendimui, svarstysite bylinėjimąsi tęsti Strasbūre, Europos Žmogus Teisių teisme?
– Jūsų klausimas nekorektiškas. Netikiu, kad man priklausanti dalis, kaip jūs keistai išsireiškėte, bus paimta valstybės. Lietuva – teisinė valstybė ir mane gina Konstitucija. Pritariu jūsų rugsėjo 27 d. „Palangos tilto“ straipsnyje „Palangos teismas nesiryžo atimtiJackams priklausančios dalies“paskelbtam teiginiui, kad „Europos Sąjungos ir Lietuvos teisė įtvirtinusi privačios nuosavybės neliečiamumą. Aš siekiu išsikovoti galimybę atstatyti sudegusią Kurhauzo dalį.
Esu pirmasis lietuvis ne Strasbūre, o gimtojoje Lietuvoje, laimėjęs bylą prieš Lietuvą atstovavusią Teisingumo ministeriją, generalinę prokuratūrą ir teismus, bei prisiteisęs piniginę kompensaciją. Aš tebekovoju už savo tiesą. Jau penkti metai, kaip esu pensininkas, todėl laiko bei patirties turiu. Kad tik sveikata nepavestų, o optimizmo ir užsispyrimo man niekada netrūksta.
Neneigiu, advokatams išleidžiamos ženklios piniginės lėšos. Sieksime ir tikiu, kad pasieksime galimybę atstatyti Kurhauzą. Sutinkame parduoti savo gyvenamąjį namą ir gautas lėšas naudoti Kurhauzo reikmėms.
– Ar svarstytumėte iš Palangos miesto savivaldybės gauti piniginę kompensaciją už jūsų Kurhauzo dalį ir atsisakyti visų teisių į ją? Kokia kompensacija jus tenkintų?
– Kaip jau anksčiau atsakiau, Lietuvos Konstitucija gina privačią nuosavybę ir netikiu, kad grįžtume į sovietinius laikus. Mes, Jackai, ne kartą siūlėme pastato bendraturčiui, Palangos miesto savivaldybei, nupirkti iš jų, ar jiems parduoti savo turimas Kurhauzo dalis. Siūlėme atstatyti ir jiems nuomoti. Esame atviri deryboms, bet bendraturčius valdo ne protas, o ambicijos. Teismui rašytame atsiliepime mano dukros Eglė, Venta ir Virgeda paminėjo, kad sutiktų parduoti savo dalis už teismo nutartimi paskirto aukštos kvalifikacijos teismo eksperto nustatytą rinkos kainą.
– Jeigu ne ryžtingi Palangos miesto savivaldybės ir jo mero Šarūno Vaitkaus sprendimai 2011 metais, sudegusio Kurhauzo likučiai ir šiandien riogsotų. Ar jums neapmaudu, kad Kurhauzas buvo atstatytas be jūsų?
– Apmaudu, kad mero Š. Vaitkaus vadovaujama savivaldybė neduoda sutikimo, jog mes atstatytume mums teisėtai priklausančią Kurhauzo dalį. Buvome priversti kreiptis j teismą, bet byla sustabdyta. Tikimės, kad greitu laiku byla bus atnaujinta ir teismas priims mums palankų sprendimą. Reikia dar laimėti teismuose dabar sustabdytas bylas, kuriose siekiame iš Kultūros paveldo departamento gauti specialiuosius paveldosaugininkų reikalavimus, taikomus kultūros paveldo objektui, kad Nacionalinė žemės tarnyba išnuomotų, parduotų ar suteiktų užstatymo teisę prie Kurhauzo pastato suformuotam sklypui, ir žinoma, kad nuimtų areštą, kuris siekia jau beveik 16 metų. Ir laimėti teismą, kad be Palangos miesto savivaldybės sutikimo galėtume atstatyti pastatą, nors tikėtina, kad Palangos savivaldybė apsigalvos ir nebeprieštaraus pilnam Kurhauzo atstatymui. Manau, kad tam tereikia Š. Vaitkaus geros valios.
Einame ir kitu keliu – siekiame, kad būtų naujai įvertintos Kurhauzo pastato vertingosios savybės ir nuspręsta ar Kurhauzui gali būti taikomas kultūros paveldo statusas. Pažymėtina, kad Vilniuje įspūdingai atstatyti Valdovų rūmai nėra kultūros paveldo objektas.
– Ar džiaugiatės atstatytu Kurhauzu? Kokiuose renginiuose Kurhauze jau lankėtės?
– Džiaugiuosi, bet kartu ir liūdna, kad atstatytas Kurhauzas prarado savo kaip kultūros paveldo objekto būklę, nes Palangos miesto savivaldybė nepaisė pasirašytoje mūsų taikos sutartyje įtvirtintų ekspertų nustatytų reikalavimų. Kadangi vyksta teismai, tai nenoriu daugiau komentuoti. Renginiuose lankausi ir džiaugiuosi gera akustika.
– Po Palangos miesto apylinkės teismo sprendimo paskelbimo pratrūkote užgauliojimais merui Š. Vaitkui. Ar apgailestaujate dėl to?
– Apgailestauju, kad emociškai nesusivaldžiau, kai Š. Vaitkus mane provokavo ir fiziškai sąmoningai kliudė mane. Sakiau tiesą, bet emociškai, kas paprastai man nebūdinga. Esu žmogus, gimęs po Skorpiono ženklu, nemėgstantis melo, o Š. Vaitkui, manau, taip pat trūksta diplomatijos ir kultūros. Gaila, kad meras turi tiek daug asmeninės neapykantos man. Š. Vaitkus nori kenkti man, o kenčia miesto ir net šalies prestižas. Tikėkimės, kad po kadencijos jo valdžioje nebeliks. Mano nuomone, būtų dar geriau, jeigu Š. Vaitkus nebebūtų toks ambicingas pasipūtėlis. Meras, kaip ir visi valdininkai, turi tarnauti žmonėms, o ne rodyti asmeniškumą ir siekti pigios savo reklamos. To jam ir linkiu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gerai išlaikytą, populiarios markės automobilį galima parduoti ir per keletą valandų, tačiau kai kuriais atvejais automobilio pardavimas gali užtrukti ir keletą mėnesių.


Netekęs kantrybės, palangiškis vairuotojas Gedeminas rengiasi socialiniame tinkle Facebook kreiptis į Vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę. „Žadu jos paprašyti, kad ji  pati pamėgintų parduoti savo transporto priemonę, kad pati įsitikintų, su kokiomis nesąmonėmis gali susidurti po to,“ – pasakojo vyras.


Kovo 10 d. vyko VŠĮ Šilutės profesinio mokymo centrui priklausančio nekilnojamojo turto (NT) objekto aukcionas, organizuotas tarptautinės nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“. Jo metu už kiek daugiau nei 1,3 mln. Eur (neįskaitant PVM) buvo parduotas poilsio paskirties pastatas Palangoje.


Saugodama kurorto gyventojus nuo galimos grėsmės, Palangos miesto Savivaldybė priėmė sprendimą, pagal kurį nuo pirmadienio uždrausta apgyvendinti svečius tiek viešbučiuose, tiek privačiuose būstuose.


Sparčiai atgimsta Palangos kurhauzo medinė dalis  2

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 19 | Rubrika: Miestas

Legendinis Palangos kurhauzas toliau sėkmingai kyla tarsi Feniksas iš pelenų. Kaip ir buvo planuota, dar iki šių metų pabaigos bus atkurtas statinio tūris, uždengtas stogas, sudėti langai. Kurhauzo medinę dalį restauruoja konkursą laimėjusi įmonė „Pamario restauratorius“, kuri sutvarkė ir mūrinę legendinio pastato dalį.


Penktadienį, liepos 21 dieną, Vilniuje, Kultūros paveldo departamente, aptartas Kurhauzo medinės dalies perdavimo Palangos miesto savivaldybei klausimas. Jau kitą savaitę vyksiančio Savivaldybės tarybos posėdžio metu bus priimtas sprendimas dėl sutikimo perimti šį turtą bei lėšų skyrimo Kurhauzo restauraciniam projektui parengti.


Po Palangos miesto apylinkės teismo sprendimo, kuriuo buvo pripažinta, kad Kurhauzo bendrasavininkas Gediminas Jacka ir jo šeimos nariai tinkamai prižiūri jiems priklausančią pastato dalį, ir dėl to nėra pagrindo jos paimti į valstybės rankas (to siekia ieškovas, Kultūros paveldo departamentas ir trečiuoju asmeniu byloje esanti Palangos miesto savivaldybė), abi pusės...


Palangos savivaldybei pradė jus restauruoti kurhauzo savodalį, paveldosaugininkai sulaukė ir Gedimino Jackos prašymo leisti tvarkyti jam priklausančią dalį. Tačiau jo pageidavimą specialistai įvardina gana keistu ir vadina restauracijos imitavimu. Prašo projektavimo sąlygų Medinę kurhauzo dalį valdantis palangiškis kreipėsi į Kultūros paveldo departamento...


Dėl buvusių miesto valdžių klūpinėjimų prieš kurhauzo bendrasavininką Gediminą Jacką buvo pažeisti miesto interesai. Prieš dešimtmetį Palangos apylinkės teismui nusprendus, kad G. Jackos žmonos Virginijos dalies kurhauzo kiemo statinių pardavimo-pirkimo sutartis su Alfredu Tiškevičiumi yra negaliojanti, savivaldybės tuometiniai klerkai snaudė, kai 2004-aisiais V....


(Tęsinys)   Klaipėdos apylinkės teismo baudžiamoji byla dėl kurhauzo padegimo atskleidžia įdomių kurhauzo padegimo detalių ir užkulisių, apie kuriuos visuomenė iki šiol tik spėliojo. „Palangos tilto“ redakcija, siekdama visuomenę supažindinti su sunkiai atmintyje išdylančiu įvykiu – kurhauzo padegimu – toliau skelbia teismo medžiagą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius