„Geriausia dovana būtų visų sumanymų sėkmingas įgyvendinimas“

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-12-28
Peržiūrėta
322
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mero Š. Vaitkaus didžiausias džiaugsmas -vaikai:  dukros Gabija ir Ievutė bei sūnus Domantas
Mero Š. Vaitkaus didžiausias džiaugsmas -vaikai: dukros Gabija ir Ievutė bei sūnus Domantas

Laikrodžio rodyklėms apsukant paskutiniuosius 2015-ųjų ratus, Palanga, į juos atsisukdama ir įvertindama savo pasiekimus ir laimėjimus, jau dėlioja darbus Naujaisiais, 2016-aisiais, metais. Miesto meras Šarūnas Vaitkus praeinančius metus Palangai vadina sėkmingais, o tarp svarbiausių darbų Naujaisiais metais pirmiausia įvardija šilumos ūkio perėmimą į miesto rankas bei biokuro katilinės statybą. Š. Vaitkus atsakė į „Palangos tilto“ redaktoriaus klausimus.
– Kokie buvo praeinantys 2015 metai Palangai ir jums, miesto merui?
– 2015-ieji Palangai buvo sėkmingi. Galime pasidžiaugti, kad sėkmingai įvykdėme suplanuotą miesto biudžeto planą, pelnėme itin garbingą įvertinimą – Europos Garbės vėliavą. Įgyvendinome ne vieną kurortui svarbų projektą: gruodį duris atvėrė moderni, uždara Koncertų salė – tai ilgai lauktas objektas, svarbus ne tik Palangai, bet ir visam Vakarų Lietuvos regionui. Džiugina ir kiti per šiuos metus nuveikti darbai: sutvarkytas bei apšviestas Birutės parkas, restauruotas Gintaro muziejus, baigtas modernus kempingo Nemirsetoje įrengimas, rekonstruotas Savivaldybės administracijos pastatas, miesto stadionas, sėkmingai vyksta vilos „Anapilis“ restauracija, Jūratės gatvės aikštę papuošė muzikinis fontanas. Labai svarbus 2015 m. įgyvendintas projektas – Palangos aplinkkelis.
Daug dėmesio skirta gyventojų poreikiams – mieste įrengta nemažai naujų automobilių stovėjimo vietų, remontuotos bei rekonstruotos gatvės, atnaujintos vaikų žaidimų aikštelės, apšviestos pėsčiųjų perėjos, tvarkyta daugiabučių namų aplinka, modernizuota ir Socialinių paslaugų tarnyba.
Aišku, būta ir sunkumų – kaip ir visoje šalyje, taip ir Palangoje nepavyko išvengti nesklandumų, susijusių su kai kurių daugiabučių namų renovacija, strigo biokuro katilinės statybos darbai, kurie, beje, jau po Naujųjų metų bus atnaujinti.
– Vargu, ar galima tikėtis, kad galėtumėte išskirti vieną ar kitą projektą, darbų pabaigtuves iš kitų, bet kurie užbaigti projektai – jums itin brangūs?
– Tarp reikšmingiausių paminėtina Palangos koncertų salės rekonstrukcija, Palangos aplinkkelis, rekonstruotas miesto stadionas – tai objektai, kurių ne tik Palangos gyventojai, bet ir miesto svečiai laukė ne vienerius metus.
– Naujuosius metus Palanga sutinka pakylėta, su naująja Koncertų sale. Ar galės joje vykti komerciniai renginiai nesant koncesininko? Kada bus skelbiamas naujas konkursas?
– Pirmasis skelbtas koncesininko konkursas neįvyko, ir tai nestebina – visoje Lietuvoje yra per 15 naujų objektų, kuriems koncesininkai dar neatsirado. Palangos miesto savivaldybės taryba pakoregavo sąlygas būsimam koncesininkui – palyginti su ankstesnėmis sąlygomis, trejais metais (nuo septynerių iki dešimties metų) pratęstas koncesijos sutarties laikas.
Kandidatų pasiūlymų laukiama iki sausio 4 d. Neatsiradus nė vienam dalyviui, konkursas bus skelbiamas iš naujo – tol, kol atsiras koncesininkas.
– Ar Koncertų salėje galės vykti ne tik klasikinės muzikos renginiai, bet ir koncertuoti jaunimo pamėgti atlikėjai, pavyzdžiui, grupė „Sel“? Ar tiesa, kad jis jums paskambino per jūsų 40-ąjį gimtadienį? Ką sutarėte?
– Be abejonės, naujojoje salėje galės vykti įvairūs renginiai – tiek klasikinės, tiek ir estradinės muzikos koncertai, taip pat – muzikiniai spektakliai, televiziniai projektai ir kiti.
– Ar Palanga jau turi koncesininką kempingui Nemirsetoje? Kada jis paaiškės, jei ne?
– Yra paskelbtas konkursas, sulaukta vieno pasiūlymo. Šiuo metu tęsiamos procedūros.
– Atsisakymą siekti jau kitąmet įvažiavimo į Palangą mokesčio įvedimo galima laikyti jūsų nesėkme. Koks parengiamasis darbas jau yra padarytas tokiam mokesčiui?
– Nemanau, kad tai reikėtų įvardinti kaip nesėkmę – tiesiog priėmus minėtą Tarybos sprendimą, sulaukėme nemažai pasiūlymų, pageidavimų dėl lengvatų taikymo tvarkos. Dabar šie pasiūlymai vertinami, analizuojami, nagrinėjamos įvairios galimybės – nesinori skubėti priimant sprendimus, kad vėliau nereikėtų jų keisti. Skubėti, įgyvendinant minėtą sprendimą, negalima ir dėl kitų priežasčių – būtina išlaikyti visus viešųjų pirkimų procedūrų terminus.
– Ar tikite, kad tokį mokestį Palanga galės įvesti po dviejų metų, 2017-aisiais? Juk bus jau netrukus savivaldos Tarybos rinkimai, o tokio mokesčio įvedimas juose gali skaudžiai atsiliepti jūsų vadovaujamiems Palangos konservatoriams?
– Yra priimtas Savivaldybės tarybos sprendimas, kuris turi įsigalioti nuo 2017 m. birželio.
– Vasarą įvyko didžiausios Palangoje investicijos pristatymas – UAB „Minera“ ketinimas investuoti 50 mln. eurų į SPA ir gydyklas buvusioje purvo gydyklų teritorijoje Vytauto g. 170. Bendrovė buvo numačiusi atlikti ženklią dalį darbų dar šiais metais, tačiau minėtoje teritorijoje jokia technika neburzgia. Ar investuotojas pakeitė planus? Ar tiesa, kad „Minera“ norėtų Vytauto g. 170 pastatyti ir prabangius gyvenamuosius kotedžus, su kuo nesutinka miestas ir jūs?
– Investuotojas planų nepakeitė, tačiau pasirengimas tokio objekto statyboms – ne vienos dienos darbas. Teritorijos detalusis planas yra parengtas, Savivaldybė yra išdavusi visus reikiamus dokumentus techniniam projektui, investuotojai rengia techninį projektą.
Natūralu, kad tokio dokumento parengimas reikalauja laiko – priminsiu, jog minėtoje teritorijoje planuojamas didžiausias sanatorinio gydymo kompleksas Palangoje su vandens pramogų objektais, purvo gydyklomis. Numatomos investicijos – apie 50 mln. eurų.
Investuotojai mane informavo, jog darbai šioje teritorijoje prasidės po Naujųjų metų – vasario pradžioje. Kažkieno išgalvotų pamąstymų, skleidžiamų gandų nekomentuoju.
– Kaip vyksta miesto baseino statymo darbai?
– Šiuo metu vyksta viešojo pirkimo procedūros baseino techniniam projektui parengti. Šį dokumentą planuojame turėti 2016 m. viduryje. Beje, visai neseniai, gruodžio 23 d., iš ministerijos gavau žinią, jog baseino statybos darbų pradžiai 2016 m. Valstybės investicijų programoje yra numatytos lėšos. Tai – svarbiausia žinia Palangai ir palangiškiams.
– Kokius pagrindinius darbus šiemet išskirtumėte Šventojoje?
– Kaip pagrindinį, daugiausiai investicijų Šventojoje pareikalavusį darbą, įvardinčiau Jūros gatvės rekonstrukciją. Taip pat – rekonstruotą Antano Valiuškos alėją. Be abejo, buvo atlikta ir daugiau Šventajai ir šventojiškiams svarbių darbų.
– Kokie ženkliai infrastruktūrą pagerinsiantys projektai laukia įgyvendinimo Palangoje ir Šventojoje kitąmet?
– Darbų, be abejonės, nusimato daug. Kaip ir kasmet, bus tvarkoma gyvenamoji aplinka, miesto gatvės. Išskirčiau Tiškevičių alėjos bei Šventosios aikštės rekonstrukcijos ir baseino techninių projektų parengimą ir statybų pradžią. Tačiau didžiausias Savivaldybės tarybos laukiantis iššūkis – šilumos ūkio perėmimas į miesto rankas bei biokuro katilinės statybos darbai.
– „WizzAir“ pradės skrydžius į Londoną nuo kovo pabaigos. Ar jau turite bilietą į Londoną? Ar Palanga jau pristatoma Londono kelionių agentūroms? Kas daroma ta linkme?
– Bilieto į Londoną neturiu – man geriausia Palangoje. Kalbant apie mūsų kurorto pristatymą Londono kelionių agentūroms, verta paminėti, jog Palanga jau keletą metų pristatoma Londone rengiamoje tarptautinėje turizmo parodoje „World Travel Market“ ir sulaukia didelio tiek verslo atstovų, tiek ir parodos lankytojų susidomėjimo.
– Pabrėžiate, kad Palanga – šeimų kurortas. Ką padarysite gerindami šeimų poilsį Palangoje kitąmet? Ar Palangoje laukiamos ir ne šeimos?
– Be abejonės, Palangoje laukiami visi svečiai – tiek šeimos, tiek jaunimas, tiek vyresni poilsiautojai. Kad visi Palangos svečiai čia jaustųsi puikiai, dedame daug pastangų, gerindami kurorto infrastruktūrą, siūlydami įvairius kultūrinius renginius.
– Ar padėjote žmonai Vilmai ir savo vaikams papuošti eglutę? Kokias dovanas šeimai po ja padėjote?
– Artėjant žiemos šventėms puošti eglutę – viena iš didžiausių pramogų vaikams. Mūsų mažylė, aišku, dar per maža tai daryti, tačiau vyresnieji vaikai su džiaugsmu dabina eglę – pasirenka patinkančius žaisliukus, girliandas, patys nusprendžia, kaip puošti eglę. Mes, tėvai, nebesikišame į šį procesą – nesinorėtų iš vaikų atimti džiaugsmo savarankiškai, pagal savo skonį papuošti eglę.
– Kokių talentų jau atskleidė jūsų mažiausioji Ievutė?
– Kiekvienas iš trijų vaikų mus džiugina savais pasiekimais – priklausomai nuo amžiaus, jie yra didesni arba mažesni. Jei kalbėtume apie mažylę, bene didžiausias jos šiandieninis pasiekimas – nuoširdus, užkrečiantis vaikiškas juokas. Jį išgirdus, neįmanoma nenusišypsoti.
Beje, Kalėdų rytą mažoji man pateikė puikią dovaną. Mes šeimoje per Kalėdas tradiciškai keičiamės dovanomis, o sprendžiant, kas ką sveikins, aš ištraukiau mūsų mažylės vardą, o ji – mano. Kadangi dukrytė dar per maža pirkti dovanas, Kalėdų rytą ji mane pradžiugino kitaip – ištarė pirmą žodį – „tete“. Man tai buvo pati geriausia dovana.
– Kokia dovana jums būtų geriausia Naujaisiais metais?
– Jei kalbėtume apie Palangą – norėčiau, kad visi sumanyti projektai būtų sėkmingai įgyvendinami, kad mūsų kurortas garsėtų puikiais kultūriniais renginiais, sanatorinio gydymo galimybėmis bei kasmet sulauktų vis daugiau svečių. O kalbant apie asmeninę laimę, manau, jog kiekvienam žmogui geriausia dovana yra puiki mūsų ir mūsų artimųjų sveikata, santarvė šeimoje.
– Ko palinkėtumėte „Palangos tilto“ skaitytojams, laikraščio redakcijai?
– Kiekvienam palangiškiui, šventojiškiui, kurorto svečiams pirmiausia linkiu asmeninės laimės. Te 2016-aisiais išsipildo jūsų svajonės, teneapleidžia jūsų ir jūsų artimųjų puiki sveikata, optimizmas, ryžtas bei drąsa, įgyvendinant savus sumanymus. Nuoširdžiai linkiu, kad ateinantys metai būtų geresni už besibaigiančius.

Jūsų komentaras:

sekmes linketojui 2016-01-04 15:42 (l / IP: 78.57.226.210)
nju neserga meras kuklumu ir TIKRAI nesusirgs, kaip ir jinteligencija

brasui tyntai 2016-01-04 10:29 (IP: 78.57.226.210)
stovi sale ir stowes,,, ka te laikyti...',kultura ji neikainojama, ale tie runkeliai nesuprantasi. o meras surinks po 5 ewr, ir tada bus uz ka UZKALNI i teisma padoot/ fuu ,,,materialistas, dvasingumo bie/

brasui tyntai 2016-01-04 10:27 (IP: 78.57.226.210)
stovi sale ir stowes,,, ka te laikyti...',kultura ji neikainojama, ale tie runkeliai nesuprantasi. o meras surinks po 5 ewr, ir tada bus uz ka UZKALNI i teisma padoot

o Uzkalni? 2016-01-03 13:21 (IP: 78.57.226.210)
teimawosi Mere?...5 jewrai?

o Uzkalni? 2016-01-03 13:20 (IP: 78.57.226.210)
teimawosi Mere?

o Uzkalni? 2016-01-03 13:19 (IP: 78.57.226.210)
teismawosi, mere?

Tendencijos 2016-01-02 13:48 (IP: 178.217.187.39)
Paskutiniu dienu rasiniu tendencijos rodo, kad anksciau Palangos tiltas visaip imanydamas liaupsino mera vaitku kaip imanydamas. Taciau, dabar matyti, kad Palangos tiltas pazere kritikos musu mesijui vaitkui. Dabar vaitkaus liauspinima pereme Vakarine Palanga su Tamara Zaiceva priesakyje, kuri jau visa zarnyna baigia isnardyti vaitkui tiek savo laikrastyje, tiek facebooke. Kokiais pinigais meras nuopirko Zaiceva? Kas nutiko Jegeleviciui, siaip turinciam labai kieta stubura ? Gal ji atstume vaitkus? Gal vaitkus pabego pas klebona vensku, o gal venskus susimete su jegelaviciumi? belieka tik spelioti...

kuklumo be 2016-01-02 11:53 (, / IP: 78.57.226.210)
ikyrus kadras,,,, o dar tie 5 eurai

kuklumo be 2016-01-02 11:53 (, / IP: 78.57.226.210)
ikyrus kadras,,,, o dar tie 5 eurai

5euray 2016-01-01 08:55 (, / IP: 78.57.226.210)
5euray

prasideda 2015-12-31 10:22 (, / IP: 78.57.226.210)
foto ,,meras ir 3 waikai""

ROKAS 2015-12-29 09:33 (IP: 78.57.226.210)
5 jewrai, 5jewrai!!!!!

ROKAS 2015-12-29 09:32 (IP: 78.57.226.210)
nefotografookis su vaikais ant skulpturu

Rokas 2015-12-29 09:26 (; / IP: 78.57.226.210)
aciu tau mere , saule tu musu..../laikrasti jau turi... ko tau daugiau??? Meras Christmas!!!

Taip pat skaitykite

Palangos centre vystomas projektas „Smilčių namai”, kuriame poilsio apartamentai bus iš anksto pritaikyti nuomai. Skaičiuojama, kad šiuose apartamentuose iš nuomos gautos pajamos gali siekti vidutiniškai 10 000 eur per metus ir grąžinti apie dešimtadalį būstui skirtos investicijos.


Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro geriausia 2020 metų specialiste tapo visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Agnė Leonavičiūtė, įvertinta už atsakingą, nuoseklų darbą stiprinant Palangos miesto savivaldybės gyventojų sveikatą nuo įstaigos įsikūrimo pradžios. Specialistę pasveikino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta...


Jau artimiausiu metu Palangos lavinimo įstaigas pasieks ypatinga Švietimo ir Mokslo ministerijos dovana - 400 planšečių.


Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas ir nekilnojamojo turto valdymo bei vystymo bendrovė „Laviga“ užbaigė sandorį dėl Palangoje esančių poilsio namų „Baltija“ įsigijimo. Už 100 proc. akcijų paketą aukcioną laimėjęs investuotojas sumokėjo daugiau nei 4 mln. Eur.


Liepos pradžioje turėtų įvykti derybos dėl Palangos koncertų salės nuomos. Šį kartą Palangos miesto savivaldybė tikisi, kad pagaliau koncesijos konkursas įvyks sėkmingai. Norą organizuoti koncertinę veiklą pareiškė keturios bendrovės. Sunkiai vystantis koncesijos konkursui buvo pašvelnintos nerimo interesantams kėlusios sąlygos, tačiau ir dabar, panašu, klausimų...


Po dviejų metų pertraukos Palangą nudžiugino dvynukų gimimas. Sausio 27 dieną neseniai į Palangą atsikėlusių Ernestos ir Sauliaus Nemanių šeimoje gimė dvi palangiškės – Saulė ir Smiltė. Mažame mieste tai yra prasmingas ir džiugus įvykis, juo labiau, kad būtent dėl mažųjų ši šeima atsikraustė gyventi į kurortą, nes čia, pajūryje ir pušų apsuptyje...


Laikrodžio rodyklėms apsukant paskutiniuosius 2015-ųjų ratus, Palanga, į juos atsisukdama ir įvertindama savo pasiekimus ir laimėjimus, jau dėlioja darbus Naujaisiais, 2016-aisiais, metais. Miesto meras Šarūnas Vaitkus praeinančius metus Palangai vadina sėkmingais, o tarp svarbiausių darbų Naujaisiais metais pirmiausia įvardija šilumos ūkio perėmimą į miesto rankas bei biokuro...


Klaipėdos apskrities Jūros šaulių trečiosios rinktinės Palangos šaulių šeštosios kuopos vadas Adolfas Sendrauskas įsitikinęs, jog patriotizmą vaikams reikia skiepyti jau nuo vaikų darželio, o visi, sulaukę 18-ojo gimtadienio, turėtų ne kiurksoti apsiblausę kaimuose, kelti sparnus į aukštąsias mokyklas ar, blogiausiai, į užsienį laimės ieškoti, o...


Mero dovana „Bočiams“ – pramoginė kelionė į Mingę

Jurgita Vanagė, Palangos savivaldybės mero patarėja, 2011 06 28 | Rubrika: Miestas

Palangos kultūros centro pagyvenusių žmonių tautinių šokių kolektyvo „Bočiai“ nariai savaitgalį sulaukė išskirtinės miesto valdžios dovanos – kelionės po Lietuvos Venecija vadinamą Mingės kaimą. „Tai buvo miesto mero Šarūno Vaitkaus dovana kolektyvo penkiasdešimtmečio proga“, - sakė „Bočių“ kolektyvo vadovė Janina Serapinienė.


Turėti talentą – didžiulė dovana, teikianti malonumą sau ir kitiems, tačiau niekas nepaneigs, jog reikia ir didelio darbo. Tai ypatingai puikiai pastebi S.Vainiūno muzikos mokyklos Dailės skyriaus mokytoja ekspertė Lendrūna Moncevičienė. Jos dėka daugelis meniškos sielos vaikų turėjo galimybę prisiliesti prie meno, pajusti drobėje slystantį potėpį. Vienas iš tokių, kaip pati mokytoja...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius