Gimnazijos scenoje – miuziklas „Gripino klasta, arba kas taps karaliumi“

Palangos tiltas, 2016-12-29
Peržiūrėta
1116
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gimnazijos scenoje – miuziklas „Gripino klasta, arba kas taps karaliumi“

Palangos senosios gimnazijos bendruomenę prieš didžiąsias metų šventes pradžiugino, galima drąsiai pavadinti, tikras muzikinis įvykis – buvo parodytas bendromis mokinių ir mokytojų jėgomis pastatytas miuziklas pagal kompozitoriaus V. Barkausko jaunesniojo operą „Gripino klasta, arba kas taps karaliumi“.
Idėja mokyklos scenoje pastatyti miuziklą tik pradėjus dirbti gimnazijoje kilo iniciatyviai muzikos mokytojai Rimai Griciutei. Todėl mokytoja, parašiusi projektą „Jaunimo meno virusas“ ir gavusi finansavimą iš Palangos miesto savivaldybės,šiemet subūrė kūrybinę grupę. Ją sudarė dainavimo patirties jau turintys ir dar tik žengiantys pirmuosius žingsnius šioje srityje mokiniai (P.Skrabytė, kuri atliko mokytojos vaidmenį, A.Armonas, sukūręs Gripino personažą, I.Danieliūtė, M. M.Lizzi, T.Stonkutė, G.Šarkaitė, A.Gadliauskaitė, Ū.Janulytė, L.Vagener, atlikusios muzikos garsų Do,Rė, Mi,Fa,Sol,La,Si partijas). Pasirodymą taip pat kūrė R.Rimeikis, V.Mickūnas, B.Karpovič(prisidėjo prie dizaino darbų), šokėjos G.Stonkutė, A.Adomaitytė, L.Kazlauskaitė, V.Jucevičiūtė ir A.Biknevičiūtė. Idėjomis miuziklą papildė mokytojos R.Griciūtė, R.Radzevičienė, M.Bukytė, J.Vaišvilė, D.Stonkuvienė, J.Vaičiulienė, o kostiumus kūrė buvusi gimnazistė, dabar rūbų dizainą studijuojanti R.Liekytė.
Miuziklas šiuolaikiškas: veiksmo aplinka – virtuali kompiuterio erdvė, pasakojama apie šių laikų dienas, virtualųjį pasaulį, kuriame gyvena muzikiniai garsai.Idėjos autorė R.Griciutė prisimena nelengvą miuziklo kūrimo pradžią, kai reikėjo visai komandai įkvėpti pasitikėjimo, įrodyti, jog pavyks pasiekti rezultatą. Mokytoja ypač išskyrė mokinių indėlį– jie jautėsi tikrais renginio šeimininkais, buvo kaip vienas kumštis. „Dėsime pastangas, kad miuziklas nebūtų tik vienadienis pasirodymas. Galvojame apie galimybes parodyti jį platesnei auditorijai kitoje erdvėje“, – ateities planais dalijosi R.Griciutė.

Aušra ŠEŠTOKIENĖ
Palangos senosios gimnazijos mokytoja

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmadienį, balandžio 19 dieną, Lietuvos Konstitucinis Teismas (KT) paskelbė, kad prieš šešerius metus įvesti tiesioginiai merų rinkimai prieštarauja Konstitucijai, todėl negali vykti. „Konstitucinio teismo sprendimą reikia vykdyti, o ne komentuoti ,“ – šyptelėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus, pirmadienio popietę sulaukęs...


Seimo narys Antanas Vinkus, atstovaujantis Seime Palangai ir daliai Kretingos, šiandien „Palangos tiltui“, patvirtino, jog ketina dalyvauti rudenį vyksiančiuose naujojo Seimo rinkimuose.


Pelės ir bulvės scenoje kausis 50-ąjį kartą

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 10 | Rubrika: Kultūra

Antano Kučinsko opera vaikams „Bulvinė pasaka“ Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre švenčia jubiliejų: spalio 13 d. 13 val. Žvejų rūmuose bus pristatytas 50-asis šios operos spektaklis.    


Jau balandžio 19 d. žiūrovai Klaipėdoje turės progą išvysti unikalų miuziklą „Lituanica”. Tai vienas didžiausių Lietuvoje kada nors pastatytų miuziklų, pasakojantis patriotinę istoriją apie nepalaužiamą tautos dvasią ir apie vieną iš labiausiai įkvepiančių epizodų mūsų istorijoje – S. Dariaus ir S. Girėno žygį, įrodžiusį visam pasauliui, kad...


Malonus sutapimas: Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistas Mantas Leonardo Lizzi 12-ą gimtadienį šventė grodamas scenoje. Ir ne bet kur: Austrijos sostinėje Vienoje vyko tarptautinis akordeonistų konkursas VAMO.


Palangos senosios gimnazijos bendruomenę prieš didžiąsias metų šventes pradžiugino, galima drąsiai pavadinti, tikras muzikinis įvykis – buvo parodytas bendromis mokinių ir mokytojų jėgomis pastatytas miuziklas pagal kompozitoriaus V. Barkausko jaunesniojo operą „Gripino klasta, arba kas taps karaliumi“.


Liepos vidurys – metas, kuomet abiturientai gali šiek tiek atsikvėpti: brandos egzaminų sesija jau praeityje, rezultatai aiškūs, o netrukus rankose jie laikys ir brandos atestatą. Odontologiją arba mediciną planuojanti studijuoti Kotryna Jasinskaitė – Palangos senosios gimnazijos abiturientė, su kuria, pakėlusia sparnus skrydžiui iš Palangos, pasikalbėjome...


Palangos senosios gimnazijos abiturientas, 2012 metais išrinktas Palangos metų jaunuoliu, Tautvydas Lubys kartu su bičiuliais leidosi į 8 dienų žygį dviračiais paminėti keletą reikšmingų ir miestui svarbių datų: Palangos – Lietuvos kultūros sostinės metus, miesto 760 metų gimtadienį ir Palangos senosios gimnazijos 90-mečio jubiliejų.


Dainininkė Evelina Sašenko - šešis kartus „Dainų dainelės“ laureatė, šiuo metu Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantūroje studijuojanti džiazo vokalą. Ji dalyvavo tokiuose projektuose kaip „Triumfo arka 2“, LNK muzikiniame projekte „Žvaigždžių duetai 5“, taipogi du kartus jau žengė į nacionalinės atrankos „Eurovizija“ sceną,  antrasis kartas, žinia, buvo sėkmingas – mergina...


Meilė teatrui – mokyklos scenoje

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 27 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Palangos Pradinėje mokykloje šurmuliavo „Teatro savaitė“. Į sceną lipo ir mokiniai, ir mokytojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius