Gimnazistas – tarp geriausių Lietuvos jaunųjų geografų

Palangos tiltas, 2016-05-13
Peržiūrėta
2064
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

A. Gudaitis ir jį ruošęs geografijos mokytojas N. Vaišvilas po apdovanojimų.
A. Gudaitis ir jį ruošęs geografijos mokytojas N. Vaišvilas po apdovanojimų.

Palangos senosios gimnazijos IIIB klasės mokinys Adomas Gudaitis tapo vienu iš geriausių Lietuvos jaunųjų geografų, Gimnazijai parvežęs garbingų apdovanojimų iš respublikinės geografijos olimpiados.
Moksleivis buvo apdovanotas du kartus – jis, nusileidęs tik tiems mokiniams, kurie Lietuvai atstovauja pasaulinėse olimpiadose, gavo ne tik III laipsnio diplomą ir bronzos medalį, bet ir Pagyrimo raštą už geriausiai atliktas testo užduotis.
Adomas respublikinėje geografijos olimpiadoje dalyvauja nuo IX klasės ir, kaip pats teigia, trečias kartas nemelavo – jį aplankė sėkmė. Geografijos olimpiadoje, kuri šiemet buvo skirta Afrikos žemynui, mokiniai žinias galėjo pasitikrinti net penkiose užduotyse (testas, geografiniai tyrimai internete, geografinis takas gamtoje, toerinės ir vaizdinės užduotys), kurios buvo labai kruopščiai paruoštos, labai originalios ir sudėtingos. Anot Adomą olimpiadai ruošusio geografijos mokytojo metodininko Nerijaus Vaišvilo, mokinys nuosekliai siekė tikslo būti tarp geriausių Lietuvoje: 2014 m. jis užėmė 53 vietą, 2015 m. – 22 vietą. Todėl ir mokytojas, ir moksleivis tyliai tikėjosi apdovanojimo: šiais metais – bronzos medalis.
Be nuoseklaus darbo, svarbi ir ankstesnėse olimpiadose įgyta patirtis. „Trečiame olimpiados etape daug praktinių užduočių, kurias reikia atlikti orientuojantis vietovėje, todėl, dalyvaujant pirmąkart, jas perprasti sekėsi daug sunkiau. Šiais metais važiuodamas jau žinojau, kokių užduočių tikėtis“, – teigia Adomas. Svarbi ir asmeninė patirtis – jau pradinėje mokykloje mokinys suprato, kad patinka tyrinėti žemėlapius, domėtis svetimais kraštais. Kadangi olimpiada vyko Ignalinoje, jos dalyviai, kaip prisimena Adomas, galėjo žavėtis įspūdinga gamta ir dvelkiančia ramybe. „Tikiuosi sėkmingai sudalyvauti ir kitais metais, juolab, kad jie mokykloje paskutiniai“, – viliasi būsimasis abiturientas.

Aušra ŠEŠTOKIENĖ
Palangos senosios gimnazijos mokytoja

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos gimnazijų  reitingą, kuriame Palangos senoji gimnazija yra 25 vietoje iš 354 Lietuvos gimnazijų. Tai aukščiausia pozicija per visą gimnazijos istoriją. 


Palangos senosios gimnazijos bendruomenė šį pavasarį, kovo mėnesį, džiaugėsi literatūrinių konkursų ir olimpiadų prizininkais. 


Vilniuje įsikūrusio palangiškio fotomenininko Pauliaus Makausko vardas šiemet nuskambėjo itin plačiai – jis buvo pripažintas vieno prestižiškiausių pasaulyje fotografijos konkurso „International Photography Awards“ (IPA) nugalėtoju. Konkursui pristatęs keletą savo kuriamo ciklo „Naujos jūros“ nuotraukų, tarp 13 tūkst. darbų iš daugiau...


Nekart jau Palangą įvairiuose konkursuose atstovavęs palangiškis Kristupas Kerulis šiuos mokslo metus pradėjo Palangos senojoje gimnazijoje.


Saulė Janavičiūtė- tarp geriausių jaunųjų biologų Lietuvoje Kovo pabaigoje Palangos senąją gimnaziją pasiekė džiugi žinia - IA klasės gimnazistė Saulė Janavičiūtė tapo 52-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados prizininke devintų klasių grupėje.


Balandžio 5-7 dienomis į Vilnių sugrįžo 50-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas, kurio pirmasis renginys įvyko 1965 metais Vilniuje, o vėliau jis kasmet keliavo po įvairius Lietuvos miestus ir rajonus. Jubiliejinio filologų konkurso atidarymo renginys vyko Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje, kur susirinko net 102 jaunieji kūrėjai iš 35 Lietuvos miestų ir rajonų....


Palangos senosios gimnazijos IIIB klasės mokinys Adomas Gudaitis tapo vienu iš geriausių Lietuvos jaunųjų geografų, Gimnazijai parvežęs garbingų apdovanojimų iš respublikinės geografijos olimpiados.


Prieš pusmetį Palangos centre įsikūrusiame viešbutyje „Amberton Green Apartments“ atidarytą išskirtinės virtuvės restoraną „Onoré“ jau atrado nuolatiniai klientai. Restoranas sėkmingai paneigia mitus, kad Palangoje nėra aukšto lygio maitinimo įstaigų, ar kad, jeigu nori įsitvirtinti Palangoje, virtuvė turi orientuotis tik į...


Pirmą kartą šalies istorijoje Lietuvos moksleivio rašinys pateko tarp trijų geriausių Pasaulinės pašto sąjungos ir UNESCO organizuojamo tarptautinio epistolinio rašinio konkurso darbų. Šventosios pagrindinės mokyklos auklėtinės Gabijos Petrauskaitės tekstas buvo pripažintas vienu iš geriausių rašinių. Lietuvos atstovei už sukurtą...


Praėjusį šeštadienį valstybinės įmonės poilsio namų „Baltija“ viešbutyje „Žilvinas“ įvyko Palangos miesto mero inauguracija. Puošnių balinių suknelių, smokingų, ne vieną šimtą litų kainuojančių šukuosenų ir pompastikos, kurios lauktume tokiame renginyje, nebuvo. Mero inauguracija buvo kukli (meras Šarūnas Vaitkus sakė „Palangos tiltui“, kad ji miestui kainavo 1200 litų), tarsi galvojant...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius