„Gintarėlio“ vaikai ieškojo sveikatos

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-05-20
Peržiūrėta
352
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusią savaitę Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ mažieji auklėtiniai buvo mokomi saugoti sveikatą sportuojant, tad jie mielai ėmęsi veiklos sukūrė ypatingą renginį, pavadintą Sporto ir sveikatos savaitės švente „Ieškome sveikatos“. Sveiko gyvenimo būdą propaguojančiame darželyje aktyviai sportuodami vaikai patyrė džiaugsmą šią veiklą paįvairindami judriais žaidimais, o ir tėvelių teigiama reakcija paskatino visiems bendrai patirti šį malonumą.

 

Naudinga pamoka

Visą savaitę trukusi šventė neprailgo, nes pateikė daugybę gražių akimirkų, dar ilgai priminsiančių apie įgyvendintą renginį. „Gintarėlio“ vaikai jau pirmąją dieną pradėjo šventę pasipuošę ir pasirengę bet kokiems išbandymams. Nešini grupių vėliavėlėmis, pasipuošę tik joms būdinga atributika mažieji šventės dalyviai drauge su savo auklėtojomis pradėjo didįjį įvykį, kupiną įvairiausių nuotykių. Vaikai padainavo bendrą dainelę, pristatė savo komandas bei visi kartu atliko mankštelę, o palinkėję vieni kitiems sveikatos pradėjo linksmybes. Jas itin praskaidrino auklėtojų L.Miežetienės, M.Mikėnienės, D.Milinskienės, L.Gabrėnienės sukurti jūros personažai – Gintarėlis, Medūza, Krevetė ir kiti įspūdingi Baltijos jūros gyventojai aplankė mažuosius bei suteikė jiems naudingos informacijos apie sveiką gyvenseną. Prisistačiusi piktadarė Liga bandė įteigti priešingai, tačiau visa „sveikuolių komanda“ papasakojo ir jai, jog norint sveikai gyventi būtina sportuoti ir sveikai maitintis. Po įtaigios pamokėlės vaikai turėjo progą išbandyti jėgas sportiniuose žaidimuose, kuriuose pasisėmė daug geros energijos bei užplūdusio sportinio adrenalino.

 

„Gintarėlio keliu“

Antroji diena vaikams padovanojo įdomią kelionę. „Gintarėlio“ auklėtiniai kartu su tėveliais dalyvavo auklėtojos metodininkės A.Viskontaitės bei logopedės M.Lileikienės judriųjų estafečių kelionėje „Gintarėlio keliu“. Patys mažiausieji lopšelio grupės vaikai demonstravo savo sugebėjimus programėlėje „Su mamyte ir tėčiu pasportuot visus kviečiu“. Renginio metu netrūko ir dovanų, kurias atnešė pats jūros valdovas Neptūnas.

 

Svečiuose

Trečioji diena buvo skirta sveikatos valandėlėms. Puikiai sveikatos saugojimą ir norą niekuomet nesirgti atspindėjo „Gintarėlio“ vaikų ir jų auklėtojų sukurtas spektaklis „Kaip Gintarėlis sveikatos ieškojo“, būtent šį itin išraiškingą spektakliuką pamatė ir mokyklos-darželio „Pasaka“ vaikai, kurie taip pat nėra abejingi sveikatos puoselėjimui, atsakingai ja rūpinasi ir aktyviai sportuoja. Spektaklis pamokantis, todėl labai vaikams naudingas. Už parodytą vaidinimą vaikai buvo apdovanoti – jie vaišinosi ledais.

 

Susitikimas su jūra

Ketvirtadienio ryte vaikų krykštavimas persikėlė į jūros pakrantę ir tam nesutrukdė nei apniukęs dangus. Vaikai, lydimi auklėtojų sveikinosi su jūra, statė smėlio pilis, ant popierinių balandžių rašė priesakus Neptūnui, o oro balionu juos išsiuntė. Linksmybių nesugadino nei lietutis, vaikai linksmai sportavo, auklėtojų paraginti vykdė judriuosius žaidimus, itin džiugino atvykęs Neptūnas, su kuriuo vaikai galėjo pabendrauti.

 

Svetingos sutiktuvės

Visą savaitę lopšelyje-darželyje jautėsi didžiulis aktyvumas, vaikų žvalumas, mat jie ypač noriai atlikdavo popietinių mankštų pratimus. Vaikams itin smagu buvo padirbėti su pedagoge Tatjana Stankevičiene, kuri suorganizavo judesių lavinimo, kvėpavimo bei atsipalaidavimo pratimus.

Paskutinioji sporto ir sveikatos diena išaušo itin vaišinga. Atvykę svečiai iš Vilniaus, ikimokyklinių įstaigų pedagogai, turėjo progą pasivaišinti sveiku maistu, nes grupės vykdė veiklą „Sveiką maistą gaminame ir kitus vaišiname“. Renginį vainikavo bendra rikiuotė, komandų prisistatymas, apdovanojimai bei Mikės Lilikės knygelės „Kaip Gintarėlis sveikatos ieškojo“ ir diskelio pristatymas bendruomenei.

 

Naudinga patirtis

Renginys, vykęs visą savaitę, paliko daug malonių ir naudingų įspūdžių, kurie paskatins vaikus būtent taip ir gyventi – sveikai maitintis, sportuoti, būti žvaliems ir linksmiems. Trykšdami energija vaikai pademonstravo savo aktyvumą ir norą kuo daugiau sužinoti. Mažiesiems buvo smagu sportuoti, kartu ir žaisti, pasikviesti prisijungti tėvelius. Šitaip gyvendami jie tampa fiziškai stipresni, sumažėja sergamumas, susiformuoja teigiamas požiūris į sveiką gyvenimo būdą, mitybą, atsisakant žalingų įpročių.  Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo praėjusių metų vidurio mieste veikiantis Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (toliau – Sveikatos biuras) rūpinasi savivaldybės gyventojų sveikata, organizuoja ir vykdo įvairias sveikatinančias veiklas, siekdamas įgyvendinti šiuolaikinę visuomenės sveikatos misiją – gerinti gyventojų sveikatą bei mažinti sveikatos netolygumus.


Praėjusią savaitę palangiškiai tėveliai sukėlė diskusiją apie tai, kad Palangoje nėra vaikų gydytojo, o sergančiam vaikui iškvietus medikus, jie neva, atvykę iš Klaipėdos, to ir nežinojo. Medikai patikino, kad tikrai visi viską žino, tačiau vaikas, jeigu jo būklė yra prasta, vis tiek vežamas į artimiausią gydymo įstaigą.


Liepą veiklą kurorte pradėjo Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras, besirūpinsiantis miesto gyventojų sveikata bei aktyvų laisvalaikį mėgstantiems kurorto gyventojams ir svečiams pasiūlysiantis įdomių nemokamų sveikatai naudingų veiklų.


Gegužės 5 dieną nuo pat ryto Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ vyravo sportinė nuotaika. Sirgaliai dalijosi pasigamintais plakatais, o mažieji krepšininkai ruošėsi tradicinėms varžyboms „Kylančios žvaigždutės“, skirtoms Lietuvos krepšinio 95-mečiui paminėti.


Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė aktyviai įsijungė į Europos judumo savaitę. Rugsėjo 16 dienos ryte vaikai, pedagogai, darbuotojai, tėveliai susirinko į bendrą rytinę mankštą. Direktorė Rūta Regina Lukaitienė paskelbė Europos judumo savaitės pradžią ir palinkėjo visiems kuo daugiau judėti, būti geros nuotaikos. Mankštą nuotaikingai pravedė auklėtoja...


Į Palangos Reabilitacijos ligoninę gerinti sveikatos kasmet atvyksta ne vienas traumą patyręs ar dėl ligos sveikatą praradęs pacientas. Šios kurorto gydymo įstaigos direktoriaus pavaduotoja medicinai Romantė Aleknavičienė medicinos srityje dirba nuo studijų baigimo. Kaip prisipažino pati pašnekovė, ji niekuomet ir neįsivaizdavo kitokio gyvenimo kelio – visuomet svajojo...


Spalio 10 – Pasaulinė psichikos sveikatos diena

Parengė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas Visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų teikimo programą pagal sutartį su Palangos savivaldybe, 2013 10 10 | Rubrika: Sveikata

Nuo 1992 m. Pasaulinė psichinės sveikatos federacija pasiūlė minėti Pasaulinę psichikos sveikatos dieną ir kiekvienais metais ši federacija skelbia vis kitą aktualią šios dienos temą. Šių metų Pasaulinės psichikos sveikatos dienos tema skirta vyresnio amžiaus žmonių psichinei sveikatai.


Visą praėjusią savaitę Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ vyravo energijos sklidina atmosfera. Mažieji ugdytiniai drauge su savo auklėtojomis įvairiomis pramogomis minėjo sporto ir sveikatos savaitę, pavadintą itin įkvepiančiu pavadinimu „Judėk, sportuok, sveikai maitinkis – būsi sveikas“. Vaikams ši savaitė buvo ypatingai naudinga, mat jie ne tik aktyviai sportavo, tačiau taip pat...


„Gintarėlio“ vaikai ieškojo sveikatos

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ mažieji auklėtiniai buvo mokomi saugoti sveikatą sportuojant, tad jie mielai ėmęsi veiklos sukūrė ypatingą renginį, pavadintą Sporto ir sveikatos savaitės švente „Ieškome sveikatos“. Sveiko gyvenimo būdą propaguojančiame darželyje aktyviai sportuodami vaikai patyrė džiaugsmą šią veiklą paįvairindami judriais žaidimais, o ir...


„Ąžuoliuko“ vaikai aktyviai saugo gamtą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 05 | Rubrika: Miestas

Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ praėjusį trečiadienį buvo atkreiptas dėmesys į propaguojamą ekologinę kryptį. Susirinkusios pedagogės išgirdo apie „Ąžuoliuko“ auklėtojų vykdomus projektus, turėjo progą apžiūrėti vaikų sukurtą parodėlę, sužinojo, kaip ši vertybė perteikiama vaikams, kurie savo ruožtu spektakliu pademonstravo, kaip jiems svarbu saugoti gamtą, kuria taip mielai džiaugiasi.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius