„Gintarėlyje“ minėta sporto ir sveikatos savaitė

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-10-17
Peržiūrėta
1716
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Visą praėjusią savaitę Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ vyravo energijos sklidina atmosfera. Mažieji ugdytiniai drauge su savo auklėtojomis įvairiomis pramogomis minėjo sporto ir sveikatos savaitę, pavadintą itin įkvepiančiu pavadinimu „Judėk, sportuok, sveikai maitinkis – būsi sveikas“. Vaikams ši savaitė buvo ypatingai naudinga, mat jie ne tik aktyviai sportavo, tačiau taip pat daug sužinojo ir patyrė.

 

Pradžia su sportu

Įtraukę į savo naujų išgyvenimų keliones ir tėvelius mažieji „Gintarėlio“ auklėtiniai visą savaitę gyveno malonių išbandymų emocijomis. Pirmąją dieną vaikai pradėjo pasirengimu šiai ypatingai šventei sportuodami. Kitą dieną visi mažieji sportininkai skubėjo drauge atlikti „Gintarėlio“ himną, prieš tai draugiškai dalyvavę iškilmingoje eisenoje. Neabejotinai visi nugalėtojais tapo linksmosiose estafetėse.

 

Pažintinės kelionės įspūdžiai

Pažinti gamtą, išmokti ją mylėti ir puoselėti – kiekvieno tiek mažo, tiek didelio pareiga, tad lopšelio-darželio auklėtojos, pasitelkusios į pagalbą ir tėvelius, išvyko su vyresniaisiais auklėtiniais į gamtą, kur rinko gamtinę medžiagą, stebėjo besikeičiančią aplinką, kurią vis labiau spalvina ruduo. Tuo metu mažesnieji dalyvavo sportinėse pramogose „Su mamyte ir tėčiu pasportuot labai smagu“.

„Vaikai nepažįsta medžių, tad sumanėm, kaip išmokinti juos atskirti – kiekviena grupė iš prisirinktų gamtinių medžiagų pagamino po medį“, - pristatė idėją direktorės pavaduotoja Milda Kucevičienė. Kūrybinis projektas „Medžiai rudenį“ tapo ypatinga puošmena darželyje, nes ant popieriaus lapų atgimė lapų nemetantys, itin kruopščiai sulipdyti medžiai, nuo šiol kiekvieno juos gaminusio vaiko galvelėje paliksiantys įsimintinus pavadinimus.

 

Išradingi kulinarai

Smagia pramoga tapo praėjusį ketvirtadienį organizuotas iš sveikų maisto produktų pagamintų patiekalų degustavimas. Atsakingai ruošęsi nugalėti vaikai su tėveliais ir auklėtojomis darželyje surengė visą puotą, nes nuo suneštų patiekalų tiesiog lūžo stalai. Žinoma, komisijai išrinkti skaniausius, išradingiausius, kūrybiškiausius patiekalus buvo itin sunku, tačiau visgi išrinkti teko. Daugiausia apdovanojimų susirinko „Kiškučių“ grupės vaikai, kuriems itin talkino mamytės, pasistengusios nustebinti savo gebėjimu šeimininkauti virtuvėje. Pirmoji vieta atiteko „Žiogelių“ grupei bei mamytei Irenai Kusaitei, antroji – „Žuviukų“ ir mamai Skaistei Skuodienei, trečioji – mamytėms Gražinai Diemintienei ir Vitai Bernatavičienei, o ketvirtoji – minėtiesiems „Kiškučiams“ ir „Kodėlčiukams“. Įmantriausiai patiekti patiekalai ir jų ragavimas tapo dienos švente, kuri tądien pasibaigė, papuošus darželį pagamintais vaikų medžiais.

Paskutiniąją dieną vaikai susigrūmė sportinėse varžybose, žinoma, prisiminus labiausiai įsiminusias šventės akimirkas, kurių būta itin daug.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visą savaitę darželyje šurmuliavo, judėjo vaikai. Rugsėjo 18- 22 dienomis vyko judumo savaitė.


Rugsėjo 18–22 dienomis visa lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė dalyvavo jau tradicija tapusioje iniciatyvoje ,,Europos judumo savaitė“.


Jau kitą savaitę Palangoje prasideda visą savaitę truksiantis šiuolaikinės krikščioniškos muzikos ir menų festivalis „Sielos“.


Rugsėjo 16-oji Šventosios pagrindinėje mokykloje pati judriausia diena mokslo metuose – Sporto diena.


Kovo 30 – balandžio 5 dienomis kurorto bendruomenė bei svečiai tradiciškai kviečiami drauge paminėti ne tik Palangai, bet ir visai šaliai svarbius du istorinius įvykius – Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos 1921 m. kovo 30 d., taip pat – miesto vardo gimtadieniu vadinamą Balandžio 5-ąją – dieną, kai 1253 m. Palanga paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte. Ta...


Lopšelyje-darželyje ,,Nykštukas‘‘ gegužės 10-14 dienomis vyko tradicinė sveikatos, sporto ir gerų emocijų šventė. Mažieji mūsų ugdytiniai yra smalsūs, aktyvūs ir linksmi, todėl su didžiuliu entuziazmu įsitraukė į įvairias sveikatingumo veiklas. Kiekviena grupė sportavo, žaidė ir linksminosi savo aikštelėse, kurias buvo pasipuošę vėliavėlėmis...


Minint Europos judumo savaitę Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras kviečia pasimėgauti ne tik ėjimu, bet ir meditacija su gongo garsais vandenyje – aktyviausieji turės galimybę spalio 5 d. Palangos baseine vyksiančiame renginyje apsilankyti nemokamai.  


Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė aktyviai įsijungė į Europos judumo savaitę. Rugsėjo 16 dienos ryte vaikai, pedagogai, darbuotojai, tėveliai susirinko į bendrą rytinę mankštą. Direktorė Rūta Regina Lukaitienė paskelbė Europos judumo savaitės pradžią ir palinkėjo visiems kuo daugiau judėti, būti geros nuotaikos. Mankštą nuotaikingai pravedė auklėtoja...


Visą praėjusią savaitę Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ vyravo energijos sklidina atmosfera. Mažieji ugdytiniai drauge su savo auklėtojomis įvairiomis pramogomis minėjo sporto ir sveikatos savaitę, pavadintą itin įkvepiančiu pavadinimu „Judėk, sportuok, sveikai maitinkis – būsi sveikas“. Vaikams ši savaitė buvo ypatingai naudinga, mat jie ne tik aktyviai sportavo, tačiau taip pat...


„Gintarėlio“ vaikai ieškojo sveikatos

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 19 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ mažieji auklėtiniai buvo mokomi saugoti sveikatą sportuojant, tad jie mielai ėmęsi veiklos sukūrė ypatingą renginį, pavadintą Sporto ir sveikatos savaitės švente „Ieškome sveikatos“. Sveiko gyvenimo būdą propaguojančiame darželyje aktyviai sportuodami vaikai patyrė džiaugsmą šią veiklą paįvairindami judriais žaidimais, o ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius