„Gintarėlyje“ minėta sporto ir sveikatos savaitė

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-10-18
Peržiūrėta
823
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Visą praėjusią savaitę Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ vyravo energijos sklidina atmosfera. Mažieji ugdytiniai drauge su savo auklėtojomis įvairiomis pramogomis minėjo sporto ir sveikatos savaitę, pavadintą itin įkvepiančiu pavadinimu „Judėk, sportuok, sveikai maitinkis – būsi sveikas“. Vaikams ši savaitė buvo ypatingai naudinga, mat jie ne tik aktyviai sportavo, tačiau taip pat daug sužinojo ir patyrė.

 

Pradžia su sportu

Įtraukę į savo naujų išgyvenimų keliones ir tėvelius mažieji „Gintarėlio“ auklėtiniai visą savaitę gyveno malonių išbandymų emocijomis. Pirmąją dieną vaikai pradėjo pasirengimu šiai ypatingai šventei sportuodami. Kitą dieną visi mažieji sportininkai skubėjo drauge atlikti „Gintarėlio“ himną, prieš tai draugiškai dalyvavę iškilmingoje eisenoje. Neabejotinai visi nugalėtojais tapo linksmosiose estafetėse.

 

Pažintinės kelionės įspūdžiai

Pažinti gamtą, išmokti ją mylėti ir puoselėti – kiekvieno tiek mažo, tiek didelio pareiga, tad lopšelio-darželio auklėtojos, pasitelkusios į pagalbą ir tėvelius, išvyko su vyresniaisiais auklėtiniais į gamtą, kur rinko gamtinę medžiagą, stebėjo besikeičiančią aplinką, kurią vis labiau spalvina ruduo. Tuo metu mažesnieji dalyvavo sportinėse pramogose „Su mamyte ir tėčiu pasportuot labai smagu“.

„Vaikai nepažįsta medžių, tad sumanėm, kaip išmokinti juos atskirti – kiekviena grupė iš prisirinktų gamtinių medžiagų pagamino po medį“, - pristatė idėją direktorės pavaduotoja Milda Kucevičienė. Kūrybinis projektas „Medžiai rudenį“ tapo ypatinga puošmena darželyje, nes ant popieriaus lapų atgimė lapų nemetantys, itin kruopščiai sulipdyti medžiai, nuo šiol kiekvieno juos gaminusio vaiko galvelėje paliksiantys įsimintinus pavadinimus.

 

Išradingi kulinarai

Smagia pramoga tapo praėjusį ketvirtadienį organizuotas iš sveikų maisto produktų pagamintų patiekalų degustavimas. Atsakingai ruošęsi nugalėti vaikai su tėveliais ir auklėtojomis darželyje surengė visą puotą, nes nuo suneštų patiekalų tiesiog lūžo stalai. Žinoma, komisijai išrinkti skaniausius, išradingiausius, kūrybiškiausius patiekalus buvo itin sunku, tačiau visgi išrinkti teko. Daugiausia apdovanojimų susirinko „Kiškučių“ grupės vaikai, kuriems itin talkino mamytės, pasistengusios nustebinti savo gebėjimu šeimininkauti virtuvėje. Pirmoji vieta atiteko „Žiogelių“ grupei bei mamytei Irenai Kusaitei, antroji – „Žuviukų“ ir mamai Skaistei Skuodienei, trečioji – mamytėms Gražinai Diemintienei ir Vitai Bernatavičienei, o ketvirtoji – minėtiesiems „Kiškučiams“ ir „Kodėlčiukams“. Įmantriausiai patiekti patiekalai ir jų ragavimas tapo dienos švente, kuri tądien pasibaigė, papuošus darželį pagamintais vaikų medžiais.

Paskutiniąją dieną vaikai susigrūmė sportinėse varžybose, žinoma, prisiminus labiausiai įsiminusias šventės akimirkas, kurių būta itin daug.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dar nežinai, ką veiksi rugpjūčio 8-14 dienomis? Būtent tada Palangoje vyks jau ketvirtą gimtadienį švenčiantis projektas „Jaunimo savaitė“. Palangos kultūros ir jaunimo centras kartu su atvira jaunimo erdve „Be stogo“ pasirūpino visos savaitės pramogomis, kurios visų pirma skirtos jaunimui nuo 14 iki 29 metų, tačiau laukiami visi!


Lopšelyje-darželyje ,,Nykštukas‘‘ gegužės 10-14 dienomis vyko tradicinė sveikatos, sporto ir gerų emocijų šventė. Mažieji mūsų ugdytiniai yra smalsūs, aktyvūs ir linksmi, todėl su didžiuliu entuziazmu įsitraukė į įvairias sveikatingumo veiklas. Kiekviena grupė sportavo, žaidė ir linksminosi savo aikštelėse, kurias buvo pasipuošę vėliavėlėmis...


Daugiabučių namų gyventojai, kurių laiptinės nėra periodiškai valomos šlapiuoju būdu, turėtų sunerimti. Atlikę mikrobiologinius ir parazitologinius tyrimus specialistai nešvariose Klaipėdos daugiabučių namų laiptinėse aptiko žmogaus sveikatai itin pavojingų užkratų – parazitų ir bakterijų. Neabejojama, kad situacija yra panaši ir kitų miestų daugiabučių...


Minint Europos judumo savaitę Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras kviečia pasimėgauti ne tik ėjimu, bet ir meditacija su gongo garsais vandenyje – aktyviausieji turės galimybę spalio 5 d. Palangos baseine vyksiančiame renginyje apsilankyti nemokamai.  


Palangoje šią savaitę karaliauja jaunimas – minima Jaunimo savaitė. Iki šiol rugpjūčio 12-ąją būdavo švenčiama Tarptautinė jaunimo diena, o šįkart pramogų organizatoriai pažėrė visą savaitę renginių, skirtų jaunimui. Taigi ir veiklos esama įvairios, tinkančios skirtingų pomėgių jaunuoliams.


Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė aktyviai įsijungė į Europos judumo savaitę. Rugsėjo 16 dienos ryte vaikai, pedagogai, darbuotojai, tėveliai susirinko į bendrą rytinę mankštą. Direktorė Rūta Regina Lukaitienė paskelbė Europos judumo savaitės pradžią ir palinkėjo visiems kuo daugiau judėti, būti geros nuotaikos. Mankštą nuotaikingai pravedė auklėtoja...


Balandžio 28 d. – Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena, kuria siekiama atkreipti didesnį visuomenės dėmesį į tą žalą ir skausmą, kuriuos sukelia abejingumas darbo sąlygoms, į darbdavio pareigą pasirūpinti, kad jos būtų saugios ir nekenktų sveikatai. Lygiai taip svarbu, kad ir darbuotojai suvoktų būtinybę patys saugoti save ir laikytis saugaus darbo reikalavimų....


Pradinėje mokykloje paminėta Teatro savaitė

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 04 18 | Rubrika: Miestas

Visą besibaigiančią savaitę Palangos pradinėje mokykloje šurmuliavo itin pakiliai nusiteikę vaikai, mat buvo minima jau tradicine tapusi Teatro savaitė. Šiom dienom ypatingai pasireiškia ir vaikų, ir pedagogų kūrybiškumas. O ir dienos tampa kur kas linksmesnės, kai kiekvieną dieną laukia staigmena – naujas spektaklis.


Visą praėjusią savaitę Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ vyravo energijos sklidina atmosfera. Mažieji ugdytiniai drauge su savo auklėtojomis įvairiomis pramogomis minėjo sporto ir sveikatos savaitę, pavadintą itin įkvepiančiu pavadinimu „Judėk, sportuok, sveikai maitinkis – būsi sveikas“. Vaikams ši savaitė buvo ypatingai naudinga, mat jie ne tik aktyviai sportavo, tačiau taip pat...


„Gintarėlio“ vaikai ieškojo sveikatos

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ mažieji auklėtiniai buvo mokomi saugoti sveikatą sportuojant, tad jie mielai ėmęsi veiklos sukūrė ypatingą renginį, pavadintą Sporto ir sveikatos savaitės švente „Ieškome sveikatos“. Sveiko gyvenimo būdą propaguojančiame darželyje aktyviai sportuodami vaikai patyrė džiaugsmą šią veiklą paįvairindami judriais žaidimais, o ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius