Gintarinis savaitgalis jau rytoj pažers atrakcijų ir naujovių

Palangos tiltas, 2018-05-03
Peržiūrėta
1269
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gintarinis savaitgalis jau rytoj pažers atrakcijų ir naujovių

Jau rytoj, šeštadienį, Palanga visus kviečia pasinerti į gintaro lietų bei tapti naujo rekordo stebėtojais ar kūrėjais – Gintarinio savaitgalio metu jūrų dievas Bangpatys ne tik dosniai žarstys vadinamąjį Lietuvos auksą, bet ir kvies dalyvauti Lietuvos gintaro rinkimo čempionate. Šventės dalyvių laukia ir naujovė – Jūratės ir Kastyčio skvere bus siekiama suverti rekordinio ilgio gintarinius Šimtmečio karolius. Pramogos prasidės vidurdienį.

Pasiruošta daug gintaro
Jau tapo įprasta, kad kiekvieną pavasarį Palangos J. Basanavičiaus gatvėje bei paplūdimyje ties jūros tiltu pažyra gintaro lietus – vadinamąjį Lietuvos auksą dosniai žarsto jūrų dievas Bangpatys. Ne išimtis ir šie metai – Gintarinis savaitgalis į Palangą sukvies šeštadienį.
Kaip pasakojo šventės organizatoriai, kad gintarų šį šeštadienį Palangoje nepritrūktų, šventės organizatoriai ėmė rūpintis iš anksto. „Šventei turime apie 50 kilogramų gintaro. Be abejonės, kaip ir kasmet, gintaro gabalėliais savo svečius džiugins ir Palangos viešbučiai, restoranai bei kavinės“, – sakė šventę organizuojančios UAB „Palangos renginiai“ atstovas Nerijus Stasiulis.
Tradiciškai žirgu kinkyta karieta J. Basanavičiaus gatve link jūros Bangpatys pajudės prieš vidurdienį. Pakeliui jis saujomis žarstys gintarą bei visus kvies skubėti prie jūros ir sudalyvauti smagiose Gintarinio savaitgalio atrakcijose.
Vidurdienį Jūratės ir Kastyčio skvere, prie Jūratės ir Kastyčio skulptūros, bus pradedami verti Šimtmečio gintaro karoliai. Ši atrakcija truks iki pavakarės – 16.30 val. „Esame išsikėlę tikslą suverti ne trumpesnius nei 300 metrų karolius, ir tai būtų naujas Lietuvos rekordas. Būtent šiemet, minint Lietuvos atkūrimo šimtmetį, tai ir taps Gintarinio savaitgalio akcentu“, – kalbėjo N. Stasiulis.

Karolius verti galės kiekvienas
Šiuo metu ilgiausi Lietuvoje gintaro karoliai taip pat yra Palangoje – vėrinys, kurio ilgis – 283 metrai, Palangos gintaro gildijos meistrų 2009 m. buvo suvertas Kurorto šventės metu. „Norime šeštadienį ne tik pasiekti naują rekordą, bet ir sukurti dar vieną turistams įdomią atrakciją – šie karoliai bus eksponuojami Palangos amatų centre“, – sakė N. Stasiulis bei pridūrė turįs minčių kasmet Gintarinio savaitgalio metu šiuos karolius ilginti ir pasiekti jau ne Lietuvos, bet pasaulio rekordą.
Verti rekordinio ilgio karolius galės kiekvienas norintis, nesvarbu kokio amžiaus yra. „Šimtmečio karolių vėrimas – bendra veikla – labai gražus ir simboliškas veiksmas. Kad būtų patogiau, tautodailininkas Albertas Bukauskas su savo pagalbininkais pamokys kiekvieną, kuris norės prisidėti kuriant naują Lietuvos rekordą, o taip pat vėrėjus apdovanos gintaro pakabukais“, – teigė Gintarinio savaitgalio organizatorius.

Aktyviausiems – prizai
Kiek po vidurdienio, 13 val. prie jūros tilto prasidės tradicinis Lietuvos gintaro rinkimo čempionatas. Šiemet jis – jau šeštasis. Dešimt renginio dieną užsiregistravusių dalyvių turės per 5 minutes surinkti kuo daugiau gintaro gabaliukų, išbarstytų kiekvienam dalyviui atskirai parengtoje rinkimo zonoje. Čia į smėlį kiekvienam rinkėjui bus paberta po 100 gramų vadinamojo Lietuvos aukso, sumaišyto su natūraliomis jūros bangų į krantą išnešamomis medžiagomis – dumbliais, šapeliais, pagaliukais ar kt. Laimės tas, kuris per numatytą laiką gintaro surinks daugiausiai ir švariausiai.
Gintaro rinkimo čempionatas kasmet sulaukia didelio tiek dalyvių, tiek ir smalsuolių dėmesio. Ir nenuostabu – trumpą laiką vykstanti atrakcija nestokoja azarto.
15.30 val. Bangpatys patrauks į pajūrį bei čia dosniai išbarstys gintarą, tad pažirs tikras gintaro lietus. Nuolatiniai Gintarinio savaitgalio dalyviai šiai atrakcijai rengiasi iš anksto – pasirūpina specialiais graibštais, botais – kad galėtų gintarą gaudyti pirmiausia jūroje, ir tik vėliau – krante. O stengtis surinkti kuo daugiau gintaro tikrai verta – pasibaigus gintariniam lietui, rinkėjų laukia šventės organizatoriai – jie „laimikį“ pasveria bei, įvertinę, ar gintaras surinktas švariai (be smėlio ar dumblių), skelbia nugalėtojus. Jiems įteikiami prizai.
Prizai laukia ne tik renkančių gintarą, bet ir mėgstančių pasipuošti – kaip ir kasmet, vyks gražiausio gintarinio papuošalo rinkimai. Tad susirasti įspūdingus vėrinius, sages ar kitus papuošalus bei jais pasidabinti šeštadienį einant prie jūros tikrai verta.

Gintaras – pagrindinis akcentas
Šventės organizatorius N. Stasiulis teigė, jog kasmet Gintarinio savaitgalio metu siekiama pasiūlyti naujovių – šiemet bus veriami Šimtmečio gintaro karoliai, kitais metais planuojama dėmesį telkti į gintaro juvelyriką, terapiją.
„Gintarinio savaitgalio esmė – gintaras, tad jis ir turi būti dėmesio centre. Šia švente siekiame paskleisti dvi žinias – kad iki aktyviojo kurortinio sezono pradžios liko vos dvi savaitės, ir priminti apie gintarą, jį gaubiančias legendas“, – teigė šventės organizatorius. Todėl Gintarinio savaitgalio metu visuomet būna primenama gintaro teikiama visapusiška nauda, o taip pat ir garsioji legenda apie Jūratę ir Kastytį.

Gintaras – magiškas
Kaip teigė tautodailininkas A. Bukauskas, kasmet stebintis visus gintaro entuziastus, kai kurie žmonės į šią šventę atvyksta metai iš metų ir yra pasiryžę surinkti kuo daugiau gintaro gabalėlių.
„Radę gintaro, žmonės džiaugiasi. O kaip kitaip, juk gintaras yra magiškas, traukiantis prie savęs, šiltas. Todėl žmonėms jis ir patinka, jo ir ieško. Pažiūrėkit, kaip gintaras vilioja mažus vaikus – jie gi irgi mielai renka gintaro gabalėlius. Palietus šį vadinamąjį Lietuvos auksą, užlieja geras jausmas“, – gintaro gerąsias savybes apibūdino tautodailininkas.
Gintaras vyraus visur
Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai kasmet taip pat aktyviai įsitraukia į Gintarinio savaitgalio šventę, tad viešojo maitinimo ar apgyvendinimo įstaigose šią dieną taip pat vyrauja gintaro tema. Kaip pasakojo asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė, svečiams siūloma paragauti „gintarinių“ patiekalų ar pasimėgauti „gintarinėmis“ paslaugomis.
„Vienur žmonės raginami paragauti „gintarinių“ desertų ar kokteilių, SPA centrai kviečia pasimėgauti „gintarine“ terapija, gintaro dulkėmis ir kitaip nustebina svečius. Daugelyje įmonių Gintarinio savaitgalio metu galioja to paties pavadinimo kodas, kuris suteikia ir daugiau pramogų, nuolaidų atvykusiems kurorto svečiams“, – pasakojo I. Valaitienė.

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien, penktadienį, gegužės 21 d., ir rytoj, šeštadienį, gegužės 22 d., visi 18 metų ir vyresni palangiškiai gyvos eilės principu be išankstinės registracijos galės pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos „Vaxzevria“ vakcina. Norintieji pasirinkti kitą vakciną kviečiami skiepui registruotis per vieningą elektroninę registracijos sistemą, apsilankius...


Šis savaitgalis mieste pasižymės įvairių, didelio dėmesio vertų renginių gausa: rytoj, šeštadienį, kurorte jau ketvirtąjį kartą vyks socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“, mieste šurmuliuos ir tradicinio festivalio „Laumės juosta“ dalyviai, miesto stadione Lietuvos lengvosios atletikos čempionate varžysis geriausi šalies...


Jau rytoj, šeštadienį, Palanga visus kviečia pasinerti į gintaro lietų bei tapti naujo rekordo stebėtojais ar kūrėjais – Gintarinio savaitgalio metu jūrų dievas Bangpatys ne tik dosniai žarstys vadinamąjį Lietuvos auksą, bet ir kvies dalyvauti Lietuvos gintaro rinkimo čempionate. Šventės dalyvių laukia ir naujovė – Jūratės ir Kastyčio skvere bus siekiama...


Su Naujaisiais metais, mieli „Palangos tilto“ skaitytojai ir visi palangiškiai! Nors pagal kinų kalendorių 2018-ieji – Šuns metai, man jie – naujovių metai.


Palangoje rytoj prapliups gintaro lietus

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 08 | Rubrika: Miestas

Rytoj, šeštadienį, gegužės 10 d., Palanga visus norinčius pakvies pasimėgauti gintaro lietumi – kurorte vyks tradicinė šventė „Gintarinis savaitgalis“.


Lietuvos kultūros sostinei Palangai – gintarinis kurorto tautodailininkų Kurhauzas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 02 11 | Rubrika: Miestas

Palangos – Lietuvos kultūros sostinės metus vietos tautodailininkai nusprendė pažymėti išskirtinai. Šia proga kurorto merui Šarūnui Vaitkui penktadienį įteiktas gintarinis paveikslas, kuriame vaizduojamas Kurhauzas.


Bene gražiausiai pavasario šventei – šv. Velykoms – besirengianti Palanga kurorto gyventojams ir svečiams žada ne vieną įsimintiną atrakciją. Pramogautojus į vieną iš garsiausių Lietuvoje J. Basanavičiaus gatvę palangiškiai sukvies antrąją Velykų dieną, balandžio 9-ąją. Pėsčiųjų pamėgta J. Basanavičiaus gatvė jau netrukus pavirs įspūdinga Margučių...


Kokie buvo praeinantys metai  UAB „Palangos butų ūkis“? Su kokiomis viltimis Naujuosius sutinka butus administruojanti, prižiūrinti ir valdanti bendrovė? Kokių naujovių ji pasiūlys 2011-aisiais? Apie tai „Palangos tilto“ korespondentė šnekėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriumi Raimundu Juodzevičiumi ir  UAB „Vitės valdos“, kuri valdo ir UAB „Palangos butų ūkis“...


Palangoje savaitgalis tapo gintariniu

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį J.Basanavičiaus gatvė ir jūros tiltas bei pakrantė spindėjo nuo išbarstytų Neptūno gintarų, o žmonių minia skubėjo įsimesti vieną kitą į kišenę, juk buvo švenčiamas „Gintarinis savaitgalis“, po kurio nevalia namo grįžti be gintarėlio. Gausiausiai surinkę gavo ir dovanų, dėl kurių varžėsi ir maži, ir dideli.


Ilgasis savaitgalis – su kriminaliniu prieskoniu

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 14 | Rubrika: Miestas

Kone pirmasis saule ir šiluma palepinęs ilgasis savaitgalis Palangoje buvo ganėtinai ramus. Sugužėję atvykėliai bei vietiniai gyventojai mėgavosi saulėtu pajūriu ir pušyno kvapu ir, palyginus su kitais metų ilgaisiais savaitgaliais, neprikrėtė tunto eibių, išskyrus ilgapirščius, uoliai darbavusiuosius visomis, net šventinėmis dienomis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius