Gyvūnų kapinės – prasimanymas ar būtinybė?

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-07-21
Peržiūrėta
442
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Legalizuotų gyvūnų kapinių Palangos mieste nėra, tačiau savuosius gyvūnėlius, laikomus šeimos nariais gyventojai trokšta pagerbti tinkamai. Žinoma, būna tokių atvejų, kuomet pakasama bet kur, netgi išmetama į konteinerius. Ties Liepojos plentu esančiame miške atsiveria reginys, kaip pavyzdingai prižiūrimi nugaišusių gyvūnų kapai. Turintiems privačias valdas gyventojams tokių klausimų neiškyla, nes jie atsisveikinti su savo numylėtiniais gali ir savo valdose, tačiau daugiabučių gyventojams kur kas sudėtingiau.

 

Suformuoti kapeliai

Žinoma, gyvūnai – ne žmonės, jiems nereikia paminklų, ypatingų laidojimo būdų, tačiau dauguma savo augintinius itin vertina ir siekia jam suteikti kuo geresnes gyvenimo sąlygas, todėl jo netektis prilygsta artimojo praradimui. Nugaišus augintiniui, žmonės ieško jam tinkamos vietos, kitos išeities neatsiradus, atsisveikinama po artimiausiu medžiu ar kokiame miške. Tokią vietelę keletas gyventojų atrado ties Liepojos plentu esančiame miškelyje. Ten išpuoselėti kapeliai suteikia vilties žmonių geraširdiškumu gyvūnų atžvilgiu. Vaikai atneša gėlių, prižiūri akmeninis suformuotus kapelius, paprieštaraudami pastaruoju metu pasklidusiems gyvūnų skriaudėjams.

 

Pasirūpina tarnyba

Įvairiais atvejais, kuomet gyvūnas serga, pasensta ar paliegsta, tuo pasirūpina Gyvūnų globos ir kontrolės tarnyba „Nuaras“, kaip patikino Palangos miesto maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Arūnas Elijošius, šios tarnybos darbuotojai pasirūpina jų užmigdymu, o ir nugaišusius surenka ir išveža. Jiems nėra aktualu, gyvūnas – naminis ar laukinis, jie atlieka savo darbą. Gyventojams išsakius norą tokią kapavietę įsteigti, jiems būtų būtina kreiptis į miesto savivaldybę su prašymu apsvarstyti šią galimybę, tačiau kuomet susiduriama su žmonių laidojimo problema, retas kuris susimąstys apie augintinius.

 

Kreipiamasi dėl agresyvių šunų

Kaip paminėjo ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus, ne visi žmonės išreiškia susižavėjimą gyvūnais, ne vienas atvejis jau buvo pagarsintas, kuomet su jais buvo elgiamasi itin žiauriai, tačiau daliai gyventojų tai būtų aktualu. Jis ir pats neslėpdamas teigė, jog nebuvo apie tai susimąstęs. Pasak direktoriaus pavaduotojo, dažniausiai žmonės kreipiasi dėl agresyvių šunų, lakstančių be pavadėlio ir priežiūros, keliančių grėsmę aplinkiniams ar garsiai lojančių ir trikdančių ramybę, tačiau dar nei vienas nesikreipė dėl gyvūnų kapinių. „Tai nebūtų nieko blogo“, - konstatavo B.Martinkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos pakraštyje, Vanagupės rajone, savivaldybė nusprendė naikinti dalį miško, kirsti mažiausiai 35 brandžius medžius. Taip siekiama nutiesti 200 metrų dviračių ir pėsčiųjų tako atkarpą, kuri niekur neveda. Kaimynystėje esančių namų gyventojai tam priešinasi, nes mano, kad taip už savivaldybės pinigus planuojama nutiesti įvažiavimą į privačią valdą.


Sausio 19-20 dienomis Kaune, Aleksandro Stulginskio universiteto parodų paviljone Nr. 3 vyko VI-oji paukščių ir gyvūnų paroda „PET SHOW LIETUVA“, kurioje nepastebėti neliko ir palangiškiai. Parodą globojo Seimo narys Kęstutis Mažeika.


Informuojame, kad UAB „Palangos vandenys“ ne kurortinio sezono metu atlieka vandentiekio tinklų plovimą. Tai yra būtina norint palaikyti gerą jų būklę, kadangi didelė dalis Palangos miesto vandentiekio tinklų eksploatuojama jau daugiau kaip 30-40 metų. Tinklai plaunami visoje Lietuvoje taikomu vandentiekio tinklų plovimo metodu „vanduo-oras“. Atliekant darbus vandens...


Inga ŠVIESAITĖ Palangoje žurnaliste dirbusi Inga Šviesaitė dabar sėkmingai dirba dizainere Klaipėdoje, o laisvalaikiu mėgsta fotografuoti ir keliauti. Inga toliau dalijasi savo kelionės į Maroką potyriais su „Palangos tilto“ skaitytojais.  


Pasaulis kasmet spalio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinės gyvūnų dienos misija – pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.


Vytauto g. 81 daugiabučio kiemas – išties nedidelis, telpa vos keli automobiliai. Patys gyventojai sugeba draugiškai susitarti, kas kur statys savo transporto priemones, tačiau kaip suvaldyti prašalaičius, kurie atskuba į savivaldybės pastatą, esantį Gintaro g., tvarkyti tam tikrų reikalų ir nesukdami galvos palieka savo automobilius taip, kad nei išvažiuoti...


„Palangos tilto“ laikraščio balandžio 11 dienos numeryje straipsnis („Šunų vedžiotojų sąmoningumas auga: 53 iš 60-ies turėjo maišelius kakučiams surinkti“, – red. past.) apie augantį šunų vedžiotojų sąmoningumą nepaliko manęs abejingos.


Nuo Naujųjų metų keičiasi elektros kainos, nežymiai didėja pensijos bei atlyginimai ir esama kitų pokyčių, svarbių kiekvienam gyventojui. Tad „Palangos tiltas“ domėjosi, kokie pasikeitimai įsigalioja nuo 2016 metų pradžios.


Jaunieji palangiškiai kūrybingai minėjo gyvūnų dieną

„Palangos tilto“ informacija, 2010 10 11 | Rubrika: Miestas

Visą praėjusią savaitę Palangos miesto Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba minėjo Pasaulinės pasiutligės ir gyvūnijos dienas. Praėjusį pirmadienį renginį, pavadintą „Gyvūnas – mano draugas“, organizavo Šventosios pagrindinėje mokykloje, o vakar gausus būrys vaikų rinkosi Palangos pradinėje mokykloje, kur buvo vertinami jaunųjų gyvūnų mylėtojų darbai – piešiniai bei fotografijos....


Gyvūnų kapinės – prasimanymas ar būtinybė?

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 07 21 | Rubrika: Miestas

Legalizuotų gyvūnų kapinių Palangos mieste nėra, tačiau savuosius gyvūnėlius, laikomus šeimos nariais gyventojai trokšta pagerbti tinkamai. Žinoma, būna tokių atvejų, kuomet pakasama bet kur, netgi išmetama į konteinerius. Ties Liepojos plentu esančiame miške atsiveria reginys, kaip pavyzdingai prižiūrimi nugaišusių gyvūnų kapai. Turintiems privačias valdas gyventojams tokių klausimų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius