Į finalo ketvertą patekusi „Palanga“ už Palangą kaunasi „į skolą“

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-04-02
Peržiūrėta
435
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

"Palangos" legionierius Travisas Garrisonas- nesustabdomas
"Palangos" legionierius Travisas Garrisonas- nesustabdomas

Kurorto reprezentacinis krepšinio klubas „Palanga“  pateko tarp keturių geriausių Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) komandų  (kai laikraštis ketvirtadienio vakarą buvo atspausdintas, „Palanga“ ketvirtose ketvirtfinalio rungtynėse namuose prieš Vilniaus „Perlas“–MRU šventė pergalę, palangiškiams atvėrusiems duris tarp keturių stipriausių čempionato komandų), bet miesto savivaldybė klausimą dėl Tarybos rinkimų biudžeto paskirstymo aukštojo meistriškumo komandoms – ir „Palangai“ –nukėlė vėliau, kai bus suformuota naujoji valdžia. „Tokias lėšas skirsčiusi komisija baigė darbą dar iki rinkimų – toks buvo valdžios noras. Kodėl toks – nežinau“, – sakė Palangos sporto centro direktorius Romaldas Kazlauskas. Vadinasi, Palangos vardą garsinantis klubas gali tikėtis miesto pinigų tik... pabaigęs sezoną.

„Tokia tvarka ypač nepatogi krepšininkams“
„Ankstesnė komisija direktorės (Akvilės Kilijonienės – aut. past.) įsakymu yra panaikinta, o naujoji kol kas nesudaryta. Tai, matyt, susiję su tuo, kad į komisiją įeina ir Tarybos nariai“, – spėjo R. Kazlauskas. Jis, beje, buvo jau neveikiančios komisijos pirmininkas.
Direktorius negalėjo pasakyti, kada bus suformuota naujoji komisija. „Tik po naujosios Tarybos posėdžio, nes Švietimo komiteto pirmininkas turi tapti komisijos nariu, – sakė jis. – Mes patys laukiame, kada tai bus padaryta. Labai laukia ir patys klubai. Ypač esanti tvarka nepatogi krepšininkams – jie sezoną pradeda vienais metais, o pinigus gauna kitais metais. Bet mes čia nieko negalime padaryti“.

Tvarka – ydinga
Palangos miesto savivaldybės vicemeras Saulius Simė sutiko, kad tokia tvarka „nėra gera“, bet negalėjo pasakyti, kodėl taip nutiko.
„Reikėtų klausti administracijos vadovų, kodėl taip yra. Matyt, toks buvo jų noras. Manau, kad tokia tvarka yra ydinga. Klubas yra suplanavęs savo sezoną dienų tikslumu, sudėliojęs ir savo biudžetą, bet dėl to, jog kažkokie pinigai yra „pakibę“, žinoma, tai neveikia gerai. Idealu būtų, jeigu lėšos pagal jūsų minimą programą būtų komandoms paskirstytos, pavyzdžiui, dar praėjusiais metais, tarkime, spalį, – sakė S. Simė. – Kodėl tai nebuvo padaryta, nežinau. Spėju, kad su rinkimais buvo susiję“.

Pergalės ir pralaimėjimai nepriklauso nuo klubo pinigų
Beveik į kiekvienas „Palangos“ rungtynes besistengiantis ateiti Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus vakar ryte sakė, kad „būtinai“ ateisiąs į klubo likusias rungtynes šį sezoną. Žinoma, ir vakar vakarą prieš „Perlą“–MRU.
„Bet aš tikrai nemanau, kad mūsų klubo pergalė ar pralaimėjimas galėtų būti kaip nors siejamas su miesto pinigų skyrimu ar neskyrimu“, – „Palangos tiltui“ sakė B. Martinkus.
Anot jo, jis dažnai bendrauja su klubo vadovu Arūnu Vaitulioniu ir pastarasis jam dėl to nesiskundęs.
Paklaustas, kodėl komisija prie Sporto centro iki šiol nepaskirstė aukštojo meistriškumo sportininkams šiems metams numatytų lėšų, B. Martinkus atsakė: „Negaliu pasakyti, kodėl ne senajai komisijai buvo pavesta lėšas paskirstyti. Noriu pabrėžti, kad šie pinigai skirstomi ne komandų sezonams, o metams. „Palanga“ sezoną, žinia, pradėjo praėjusių metų rudenį, o miestas pinigus aukšto meistriškumo komandoms skirsto po biudžeto priėmimo (paprastai vasarį – aut. past.) einantiems metams. Tai bus padaryta naująją komisiją patvirtinus naujajai Tarybai bei paskyrus savivaldybės administracijos vadovus“.
Iki šiol pagal minėtą programą buvo paskirstoma apie 150 tūkst. litų. Dėl jų nuolat „susikibdavo“ kurorto krepšininkai ir futbolininkai.
„Buvo metų, kai ir vieni, ir kiti gaudavo po lygiai. Pastaraisiais metais krepšinio klubas („Naglis“, vėliau – „Palanga“ –aut. past.) gaudavo 100 tūkst. litų“, – sakė direktoriaus pavaduotojas.
Jis neatmetė galimybės, kad skirstant pinigus, bus atsižvelgta į sportinius pasiekimus. „Būtų logiška tai daryti. „Palanga“ „įsibėgėjo“ ir žaidžia labai gerai“, – pastebėjo krepšinio aistruolis.

Tikslas – ranka pasiekiamas
Prieš ketvirtąsias rungtynes prieš „Perlą“ klubo „Palanga“ savininkas A. Vaitulionis negailėjo pagyrų krepšininkams ir treneriui Virginijui Sirvydžiui. „Vyrai rodo itin didelį ryžtą, ypač sezono pabaigoje susitelkė ir tai rodo klubo rezultatai. Naujasis treneris (V. Sirvydis – aut. past.) sustygavo komandos žaidimą. Tikiu, kad galime žengti toliau“, – sakė A. Vaitulionis.
Kad klubas iki šiol negavo miesto žadėtos finansinės paramos, jis pokalbio pradžioje vadino „smulkmenomis“, bet vėliau įsišnekėjęs vadino „absurdiška situacija“.
„Turime nemažai finansinių įsipareigojimų – ir žaidėjams, ir treneriams, už salės nuomą įvairia forma su komunaliniais patarnavimais mokame nuo 1200 iki 1600 litų (350 iki 463 eurų – aut. past.), o baigiantis sezonui dar neturime pinigų savo sąskaitoje“, – A. Vaitulionis sakė „Palangos tiltui“.
Jis džiaugėsi, kad per visą sezoną pilnėjo universalios sporto arenos, kurioje žaidžia „Palanga“, tribūnos.
„Pagrindinė tribūna, talpinanti apie 700 žiūrovų, vykstant lemiamoms kovoms – beveik pilna. Tikiuosi, kad į likusias rungtynes susirinks dar daugiau palangiškių palaikyti komandą, – sakė pašnekovas. – Visada visiems sakiau ir sakau: „Palanga“ – Palangos ir palangiškių komanda“.
A.Vaitulionis dirba be jokio atlygio. Klubo išlaidas padidino pastaruoju metu autobuso nuomos kaštai – „Palanga“ samdo autobusą nuvežti dalį savo sirgalių į miestus, kuriuose atkrintamosiose kovose kaunasi palangiškiai.
„Į Vilnių tokio autobuso išvyka mums kainuoja apie 2000 litų (580 eurai – aut. past.)“, – pastebėjo A. Vaitulionis.
Komandą remia nemažai miesto verslo įmonių – dalis krepšininkų gyvena „Gabija“ ir „Riverstar“ viešbučiuose, maitinasi „Palangos Juzėje“.
Jeigu „Palanga“ nugalės serijoje iki trijų pergalių prieš „Perlą“–MRU, klubas pateks tarp keturių geriausiųjų Nacionalinės krepšinio lygos klubų, kurie išsiaiškins NKL čempioną.
Tik jis paklius kitąmet į Lietuvos krepšinio lygą (LKL) – prestižiškiausią šalies krepšinio lygą.
„Mūsų tikslas – pakliūti į finalinį NKL ketvirtą – jau lyg ranka pasiekiamas. Tikiu, kad galime nudžiuginti palangiškius gražiu pasiekimu“, – sakė A. Vaitulionis.

Ketvirtadienis, balandžio 2 d., 20 val.

"Palanga" pateko tarp keturių stipriausių NKL klubų, kovos dėl kelialapio į LKL

Ketvirtosiose NKL ketvirtfinalio rungtynėse „Palanga“ savų žiūrovų akivaizdoje po itin įtemptos kovos 77:72 įveikė reguliaraus sezono nugalėtojus Vilniaus „Perlo-MRU“ krepšininkus ir iškovojo kelialapį į finalo ketvertą Raseiniuose. Be Antano Udro rungtyniavę vilniečiai ketvirto kėlinio pradžioje dar buvo priekyje, tačiau neatlaikė šeimininkų spaudimo, pralaimėjo rungtynes ir anksčiau nei planavo baigė sezoną.

T.Rinkūno vedama „Perlo-MRU“ ekipa pirmąjį kėlinį pradėjo rezultatyviai, bet palangiškiai kvėpavo į nugarą (13:16), o ketvirčio pabaigoje išsiveržė į priekį - 23:20.

 

T. Garrison ir D. Keburys (S. Čirbos nuotr.)

Atkarpa 11:3 antrąjį kėlinį pradėjo V.Sirvydžio kariauna, kuri 15-ąją minutę įgijo dviženklį pranašumą (34:23). Tačiau sostinės krepšininkai rankų nenuleido ir po A.Žarskaus dvitaškio su kėlinio sirena komandas teskyrė vienas metimas - 38:36.

Po ilgosios pertraukos „Palanga“ surengė mini spurtą 6:0, bet į tai iškarto atsakė ir vilniečiai (44:40). Ketvirčio viduryje aikštėje pasirodęs jaunasis Dominykas Zupkauskas pelnė savo pirmuosius taškus ir taip pirmą kartą išvedė „Perlą-MRU“ į priekį (47:48). Vilniečiai trapią persvarą išlaikė iki kėlinio galo (53:55).

„Perlas-MRU“ nežadėjo sustoti ir, ketvirtį pradėję sausa atkarpa 7:0, įgijo 9 taškų pranašumą (53:62). Deividas Keburys pelnė 4 taškus iš eilės, Povilas Šakinis smeigė du tolimus šūvius ir „Palanga“ susigrąžino pirmaujančios komandos poziciją (66:64). Paskutinę kėlinio minutę sirgalių džiaugsmui Domininkas Matutis pataikė tritaškį ir komandos dalyvavo baudų metimo loterijoje. Ją laimėjo ir kėlialapį į finalinį ketvertą iškovojo V.Sirvydžio ekipa - 77:72.

„Palanga“: Travis Garrison 19 (5 atk. kam.), Domininkas Matutis 13 (5 rez. perd.), Deividas Anužis (5 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Adomas Drungilas (7 atk. kam.) po 11, Povilas Šakinis ir Erikas Kubilius po 8.

„Perlas-MRU“: Tadas Rinkūnas 15, Tomas Černeckis 12, Alvydas Žarskus 10 (6 atk. kam.), Dominykas Domarkas 9.

NKL finalinis ketvertas Raseiniuose vyks balandžio 18-19 dienomis. Palangiškiai pusfinalyje susikaus su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ krepšininkais.

NKL informacija
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Pasiekę finalinį ketvertą "Palangos kuršiai" liko be medalių

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 14 | Rubrika:

Palangos reprezentacinė krepšinio komanda "Palangos kuršiai", patekę į 2018-2019 metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalinį ketvertą, jame liko be medalių - „Telšių“ krepšininkai Nacionalinės krepšinio lygos mažajame finale po dramatiškos kovos 73:66 (26:14, 15:20, 19:18, 13:14) įveikė „Palangos...


Kai jau atrodė, kad Molėtų „Ežerūnas“ sugebės išplėšti lemiamas ketvirtfinalio serijos rungtynes, savo žodį tarė „Palangos Kuršiai“. Ketvirtajame kėlinyje 7 taškų deficitą turėję Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai atsitiesė ir trečią kartą paeiliui Molėtų ekipą įveikęs pajūrio klubas pateko į Jonavoje vyksiantį Nacionalinės krepšinio...


 Palangoje balandžio 23-24 dienomis bus surengtos Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalo ketverto varžybos. „Palangos“ krepšininkai atsidūrė per žingsnį nuo jo. Ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių tarp "Palangos"ir Vilniaus "Perlo-MRU"- lygiosios. Šiandien, balandžio 9-ąją, ketvirtose ekipų rungtynėse pergalę...


Kurorto reprezentacinis krepšinio klubas „Palanga“ braunasi į geriausių Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) komandų ketvertą (kai laikraštis ketvirtadienio vakarą buvo atspausdintas, „Palanga“  ketvirtose ketvirtfinalio rungtynėse nugalėjo Vilniaus „Perlas“–MRU ir pateko tarp keturių NKL komandų, kurios kovos dėl kelialapio į...


Pirmi naujos Palangos arenos parketą penktadienį išbandė 3x3 turnyro dalyviai, kurie pirmame atrankos etape varžėsi dėl kelialapio į pasaulio 3x3 čempionatą Maskvoje. Tris valandas vykusiame turnyre jėgas pasitikrino aštuonios komandos, sudarytos iš Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) žaidėjų.


Dar vienas „Naglio“ žingsnis link finalo

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 14 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangos krepšinio komanda „Naglis“ Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pusfinalyje trečiosiose serijos rungtynėse nugalėjo Pakruojo komandą „Meresta“ ir taip priartėjo dar vienu žingsneliu prie finalo. Namie vykusiose varžybose palangiškiai nugalėjo atvykusius svečius rezultatu 95:80.


Vaikai stovyklavo „į skolą“

Miglė IVANAUSKAITĖ, 2009 07 04 | Rubrika: Miestas

Socialiai remtinų vaikų stovyklos “Vaivorykštė“ dalyviai alkani neliko, tačiau programą organizavęs Palangos miesto Moksleivių klubas iki šiol negauna Švietimo ir mokslo ministerijos skirtų lėšų už birželio 16-30 dienomis vykusią vaikų vasaros ir poilsio dieninę stovyklą „Vaivorykštė“.


Valdžia nusprendė bristi į skolą

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 28 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį įvykęs miesto valdžios posėdis prasidėjo kurorto bendruomenės atstovų, kurie savo elgesiu bei kalbomis šįkart „perlenkė lazdą“, pasisakymais. Miesto Tarybos nariams teko išklausyti ne tik per kraštus besiliejusias, emocijas, bet ir įžeidinėjimus, užgauliojimus. Palangos meras Vytautas Stalmokas baigiantis posėdžiui miesto Tarybos narius patikino, jog daugiau nebeleisiąs...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius