Ieškantieji miesto valdžios klaidų vis nepataiko

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018-04-14
Peržiūrėta
2138
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ieškantieji miesto valdžios klaidų vis nepataiko

Vargas tokiai Palangos valdžios opozicijai, kuri prasnaudusi visą kadenciją tik retkarčiais akį pramerkia tykodama kokios nors valdančiųjų klaidos ar nelaimės.
Anądien atsivijęs miesto taryboje vieninteliu likęs liberalų atstovas Eugenijus Simutis sunkiai slėpdamas piktdžiugą pranešė, kad Vytauto gatvėje automobilis nutrenkė dviratininkę. Girdi, štai ir prišaukė nelaimę išgirtasis vienos krypties eismas.
Tokias nelaimes už realios valdžios borto likę politikai pranašavo nuo pat praėjusių metų vasaros, kai tik Vytauto gatvėje buvo įvestas vienakryptis eismas. Plačius dviračių takus šioje gatvėje kažkas skambiai net keliu į kapines buvo pavadinęs.
Jau seniai nelaimę Vytauto gatvėje pranašavę, jos sulaukė tik dabar. Tik bėda ta, kad automobilio ir dviratininkės susidūrimas su vienos krypties eismu niekaip nesusijęs. Kastyčio gatve važiavusi mašina kirto Vytauto gatvę ir nepastebėjo ja važiavusios dviratininkės. Žioplas vairuotojas policijai teisinosi, kad jį apakinusi saulė ir todėl jis artėjančio dviračio nepastebėjęs.
Tik kuo čia dėtas vienos krypties eismas? Jei būtų ir dvipusis eismas, pagrindine gatve kelkraščiu važiavusios dviratininkės nepraleidęs žioplas vairuotojas vis vien ją būtų kliudęs.
„Čia tokių avarijų bus ir daugiau. Vis tiek kažkada mieste valdžia pasikeis ir atšauks tą nesąmonę (suprask, vienos krypties eismą)“, – panašiai taip pranašaudamas kitos nelaimės laukti nuėjo E. Simutis.
Šitaip pasikalbėjus pasidarė liūdna. Jei tik tokio lygio valdžios oponentai bus ir ateityje, kurortą valdantys konservatoriai ramūs gali likti dar ilgam.
Bet kas pasakytų, kad mėginti kritikuoti aiškiai pasisekusias idėjas yra bergždžias darbas. Priešingai, žmonių akyse toks aklas politikas yra pasmerktas iš anksto. Tačiau jokios realios alternatyvos ar sėkmingesnės kurorto plėtros vizijos pasiūlyti nesugebantys opozicionieriai vis bando išgyventi ieškodami valdžios klaidų ir laukdami nelaimių.
Antai, kitas nuolatinis valdžios kritikas Eimutis Židanavičius viešai skėlė nuomonę dėl rekonstruojamos Kretingos gatvės. „Tuos gatvės rekonstrukcijai skirtus 7 milijonus eurų buvo galima panaudoti racionaliau ir gyventojams sukurti kur kas didesnę pridėtinę vertę“, – kaimyninio rajono laikraštyje porina Palangos politikas.
Visame pasaulyje įprasta 4 eismo juostų gatvė E. Židanavičiui kažkodėl primena sovietinę „gigantomaniją“. Anot jo, buvusį įvažiavimą į miestą tereikėjo kiek paplatinti, padaryti jį gražesnį, modernesnį ir tiek. O dabar pastatyta autostrada nieko gero neduosianti, mašinų spūsčių nesumažinsianti, nes vairuotojai vis vien „atsimuš“ į čia įrengtus žiedus.
Politiko nuomone, buvusio įvažiavimo remontui būtų užtekę skirti ir pusę tos sumos, o už likusius pinigus Palangoje buvo galima nutiesti naujus dviračių takus ir šaligatvius. Ir tarp eilučių vis bado Palangos valdžiai, kurios užsakymu atliktas projektas dabar Kretingos gatvėje ir įgyvendinamas.
Iš pirmo žvilgsnio galima pagalvoti – protingai šneka, špyga taukuota. Skirsto pinigus, kaip koks ūkininkas už nurinktą derlių gautą uždarbį ant stalo pasiskleidęs.
Deja, Automobilių kelių direkcijai priklausančio kelio rekonstrukcijai valstybės skirtus 7 mln. eurų gavo ne miestas. Jei savivaldybė būtų pageidavusi įvažiavimo kelią tik pagražinti, tik tokiems darbams reikalingą sumą toks projektas ir būtų gavęs. Ir tai labai abejotina, ar Kelių direkcija būtų skyrusi lėšas elementariam gatvės remontui be jokių transporto eismą gerinančių didesnių pokyčių.
Jau ne pirmą kadenciją miesto taryboje sėdintis E. Židanavičius apsimeta to nežinąs, ar iš tiesų nesuvokia ir savo populistiniais siūlymais kvailina kitus?
Įvažiavimą siūlydamas tik „praplatinti“ E. Židanavičius nutyli, kad ir tuomet automobiliai į kurortą įvažiuotų viena juosta, į kurią, lyg į siaurą butelio kakliuką, turės sulįsti dviem juostom nuo Kretingos pusės atvažiavusios mašinos. Negi iki pat sankryžos su Klaipėdos plentu liekančios dvi įvažiavimo juostos iki šiol buvusių transporto spūsčių nesumažins? Ar tikrai? Ar sankryžose įrengus žiedus iš tiesų nebus patogiau sukantiems į Sodų, Vasaros ir Valteriškės gatves?
Tačiau bet kokiomis priemonėmis miesto valdžią „sukalti“ siekiantis politikas ir bubina iš visų jėgų: tas blogai, anas negerai. Jei tai būtų pagrįsti priekaištai – viskas suprantama. Tokia ir yra opozicijos užduotis – gaudyti už skverno nesąmones darančią miesto valdžią. Ne tik ją kontroliuoti, bet ir siūlyti protingas ir pamatuotas alternatyvas.
Bet viešai įrodinėti, kad vietoj siauro keliuko į Palangos centrą pradėta 4 eismo juostų gatvės statyba yra miesto valdžios sumanyta nesąmonė – tas pats kaip spjaudyti prieš vėją. Taip opozicija ir artėja link rinkimų: vieni – laukdami nelaimių, kiti – apsispjaudę ir to net nepajutę.
Be jokios abejonės, naujos Kretingos gatvės statybos metu bus nepatogumų. Iki rugsėjo vidurio teks pavargti ir į Palangą važiuosiantiems poilsiautojams, ir miesto gyventojams. Tokiems kantrybės stokojantiems geriausiai atsakė vienos televizijos kalbinta palangiškė: bet koks remontas sukelia nepatogumų, ką tu beremontuotum – gatvę, namą ar kambarius. Užtat koks džiaugsmas ir patogumas laukia baigus darbą.

Jūsų komentaras:

Juokinga 2018-04-17 06:14 (IP: 90.131.32.32)
Na taip, tai pagarsejes, Palangos valdzios (sios valdzios, o ypac mero) liaupsintojas. As tik stebiuosi, kad jis vis dar bando vadinti zurnalistu. :)))) Ziabkau, jusu zodziais taip ar taip abejoja zmones (neabejoja tik tam tikros markes).

Augis 2018-04-15 08:47 ([email protected] / IP: 5.254.79.66)
Zidanaviciui Vaitku kritikuoti patinka lygiai taip pat stipriai, kaip komjaunuoliui Ziabkui - Vaitkaus subine laizyti. Skanaus!

Taip pat skaitykite

Pajūrio kurortai lepinasi saulėtais orais, o Palangos ir Neringos savivaldybių atstovai pastebi džiuginančias tendencijas.


Ieškantieji miesto valdžios klaidų vis nepataiko  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 04 14 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vargas tokiai Palangos valdžios opozicijai, kuri prasnaudusi visą kadenciją tik retkarčiais akį pramerkia tykodama kokios nors valdančiųjų klaidos ar nelaimės.


Praėjusį šeštadienį Gintautas Paluckas, sulaukęs didesnio socialdemokratų bičiulių pasitikėjimo antrajame partijos lyderio rinkimų ture nei varžovas Mindaugas Sinkevičius, priiminėjo sveikinimus ir iš kairės, ir iš dešinės – jis naujasis Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas. O kitame Lietuvos gale, Palangoje, kaito ir jo brolio, LSDP...


Šventoji pareikalavo miesto valdžios dėmesio

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2014 02 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Daugiau nei metus trukusioje Palangos mero Šarūno Vaitkaus ir šventojiškių priešpriešoje – pralaužti ledai.


Miesto valdžia tyliai pažymėjo šimto dienų atkarpą. Nuo valdžios lovio rinkėjų ar buvusių partnerių nuvarytų buvusio miesto valdžios, regis,   niekas, išskyrus mūsų laikraštį, nė neprisiminė. Koks buvo šimtas dienų   tiems, kurie dar neseniai sprendė miesto ateitį ir buvo svarbūs mūsų visų gyvenimui kurorte?   „Palangos tiltas“...


Iki rinkimų į savivaldybių Tarybas maratono – kitiems, matyt, sprinto ar bėgimo su kliūtimis – pabaigos liko visai nedaug. Vieni jau uždusę, kiti šelmiškai šypsodamiesi ar mintyse jau dėliojantys būsimos naujos valdžios kortas skaičiuoja paskutines dvi savaites iki rinkimų. Kandidatai, kaip numato įstatymas, turėjo visuomenei viešai atskleisti dalį duomenų apie savo gyvenimą. Bet tik...


Komunalininkai tapo sniego ir miesto valdžios įkaitais

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 12 19 | Rubrika: Miestas

Palanga paskendo sniege. Trečdaliu susiaurėjusios ir sniego apkasais įrėmintos kurorto gatvės tapo panašios į aukštais borteliais apjuostas bobslėjaus trasas.  Prie šaligatvių negalinčios privažiuoti mašinos šalikelėse stovi užėmusios beveik visą eismo juostą, o šalia jų prasilenkiantys du automobiliai gatvėje jau sunkiai beišsitenka.


Apginkime mūsų pliažus nuo neapgalvotų valdžios sprendimų

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 11 26 | Rubrika: Miestas

Palangos pliažams iškilo rimtas pavojus. Ir tą pavojų kelia dabartinės miesto valdžios, kurios įgaliojimai baigsis už 3 mėnesių, ketinimai kurorto pliažus penkerius metus paversti balaganu. 


Modernaus kurorto siekis suerzino valdžios trubadūrus

Irena Švanienė, asociacijos „Svetingas šeimininkas“ pirmininkė, 2010 11 23 | Rubrika: Miestas

Kuo toliau, tuo „Vakarinės Palangos“ laikraštis stebina labiau.  Užuot buvęs objektyviu miesto laikraščiu, atspindinčiu visų kurorto gyventojų mintis, jis jau seniai tapo Palangos valdžios ir miestą valdančios liberalcentristų partijos organu, savotišku jų dvaro trubadūru.


Nors mokslo metai prasidėjo rugsėjį, tačiau miesto savivaldybės taryba buvo priversta tikslinti  klasių komplektų skaičių miesto švietimo įstaigose. Nepaisant to, jog rugpjūtį valdžia patvirtino mokinių priėmimo į Palangos miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklas tvarką, tačiau pastarąją tiek Švietimo skyriaus tarnautojai, tiek bendrojo lavinimo mokyklų vadovai ignoruoja.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius