Kurorto švietimo darbuotojai ignoruoja miesto valdžios priimtus sprendimus

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-10-12
Peržiūrėta
1495
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nors mokslo metai prasidėjo rugsėjį, tačiau miesto savivaldybės taryba buvo priversta tikslinti  klasių komplektų skaičių miesto švietimo įstaigose. Nepaisant to, jog rugpjūtį valdžia patvirtino mokinių priėmimo į Palangos miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklas tvarką, tačiau pastarąją tiek Švietimo skyriaus tarnautojai, tiek bendrojo lavinimo mokyklų vadovai ignoruoja.

 

Nusižengiama tvarkai

„Nusižengiama ne tik miesto politikams, tėvams, vaikams, bet ir pačių priimtai tvarkai,- konstatavo miesto savivaldybės tarybos narė Salomėja Slaboševičienė.

Politikė atkreipė dėmesį, kad miesto savivaldybės švietimo skyrius nepriminė ir nereikalavo laikytis Tarybos sprendimo nepriimti daugiau mokinių tėvų prašymų nei numatyta komplektuoti klasių bei nukreipti juos į kitas mokyklas.

Kaip aiškino Švietimo skyriaus specialistų aiškinimu, bendrojo lavinimo mokyklų direktoriai tik mokslo metų pradžioje pateikė informaciją apie gautus tėvų prašymus. Be to, nevienodam mokinių pasiskirstymui įtakos turėjo ir migracija.

 

Nuostoliai biudžetui

Pasak S.Slaboševičienės, kai prasideda klasių komplektavimas, tiek Švietimo skyrius, tiek mokyklų vadovai  imasi saviveiklos. Kokią tiesioginę įtaką tai turi biudžetui, nebe svarbu.  „Mano skaičiavimu, dėl šešių perteklinių  klasių komplektų biudžetas patiria apie 200 tūkst. litų nuostolio. Įstaigų vadovai savivaliauja ir todėl turim papildomai finansuoti padidėjusį klasių komplektų skaičių. Tokiu būdu, nebepakanka Mokinio krepšelio ir sumos susidaro grėsmingos“, - sakė politikė.

 

Nukenčia  ugdymas

S.Slaboševičienės teigimu, tai atsiliepia ne tik finansinei padėčiai, bet ir ugdymui. Pasak jos, padėtis netoleruotina, kai Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje klasėse po 20 mokinių, neliko jaunimo klasių, o mokinių neturinčių motyvacijos ir nelankančių mokyklos skaičius didėja. Tuo pačiu, trūkstant lėšų, nukenčia mokymosi proceso kokybė dirbant tiek su gabiaisiais, tiek su silpnaisiais mokiniais. „Nenormalu, kuomet papildomam ugdymui skirta vos viena valanda, o fakultatyvams apskritai lėšų nebelieka“, - piktinosi ji.

 

Pareikalauta atsakomybės

Miesto savivaldybės tarybos narės nuomone, privalu situaciją įvertinti ir pareikalauti tiek iš Savivaldybės administracijos, tiek iš įstaigų vadovų atsakomybės, įgyvendinant miesto tarybos sprendimą, kuriame aiškiai patvirtinta mokinių priėmimo į miesto bendrojo lavinimo mokyklas tvarka. Taip pat S.Slaboševičienė pasiūlė įpareigoti kurorto savivaldybės administracijos direktorių atlikti tarnybinį patikrinimą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir 116.1...


Ginti Palangos baseiną nuo Konkurencijos Tarybos, kuri rekomendavo Palangos miesto savivaldybės administracijai per vienerius metus paskelbti jos valdomo miesto baseino koncesininko konkursą, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė Svetlana Grigorian nusprendė inicijuodama peticiją, kurią peticijų puslapy gali pasirašyti visi. Tačiau, teisybės dėlei, tokios iniciatyvos jau pernai, VRM...


Skirtingai nei daug kitų savivaldybių, Palanga lieka ištikima sau – mokinių skaičius didžiausiame šalies kurorte naujais mokslo metais vėl padidės. Kaip sakė Savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vilma Varpiotienė, planuojama, kad Palangos bendrojo ugdymo mokyklose 2022-2023 metais mokysis 2186 mokiniai, iš jų 146 ukrainiečiai. Anot jos, Palangos bendrojo ugdymo mokyklose...


Penktadienį, lapkričio 19 d., Palangoje lankėsi bei aktualius švietimo klausimus su Savivaldybės atstovais bei miesto ugdymo įstaigų vadovais aptarė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. 


Savivaldybė, reaguodama į Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimus ir į ekstremalią padėtį dėl koronaviruso pandemijos pasaulyje, siekia saugiai organizuoti interesantų aptarnavimą.


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Nors mokslo metai prasidėjo rugsėjį, tačiau miesto savivaldybės taryba buvo priversta tikslinti  klasių komplektų skaičių miesto švietimo įstaigose. Nepaisant to, jog rugpjūtį valdžia patvirtino mokinių priėmimo į Palangos miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklas tvarką, tačiau pastarąją tiek Švietimo skyriaus tarnautojai, tiek bendrojo lavinimo mokyklų vadovai ignoruoja.


Artimiausiame miesto Tarybos posėdyje bus svarstomas sprendimo projektas dėl miesto mokyklų pedagoginių pareigybių, dėl bendrojo lavinimo mokyklų, gimnazijos, mokyklos-darželio, ikimokyklinio ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų darbuotojų etatų normatyvų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius