Iki vasaros liko mėnuo: pajūrio verslininkai atskleidė, ką ir už kiek galima išsinuomoti skirtinguose miestuose

Palangos tiltas, 2022-05-09
Peržiūrėta
615
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Iki vasaros liko dar mėnuo, tačiau pajūrio nuomotojams rezervacijos plaukia jau nuo kovo mėnesio. Nors dėl vėsios gegužės verslininkai ir negali džiaugtis poilsiautojų būriais, tačiau su nekantrumu laukia jų prie jūros sugužant liepą-rugpjūtį. Tad, nors vietų vasarai dar yra, tačiau šios sparčiai tirpsta.

Palangos viloje „Jūros akis“ atsakinga už apgyvendinimą Rūta Ginaitienė portalui lrytas.lt pasakojo, kad, nors laisvų vietų dar yra, tačiau jau ir nemažai rezervuota, mat užsakymai plaukia nuo kovo, balandžio.

Visi klientai – lietuviai, o užsieniečių skambučių ji sakė dar kol kas nesulaukusi. Kainos šioje viloje, pasak R.Ginaitienės, svyruoja nuo 50 iki 100 eurų. „Priklauso nuo to, kiek svečias užsisako naktų, ar renkasi paprastą numerį, ar apartamentus, kiek žmonių atvažiuoja“, – kalbėjo ji. 

Nidoje esančios „Gėlių Vilos“ savininkė Odeta Čepienė taip pat apgailestavo šiemet turbūt nesulauksianti nė vieno užsieniečio. „Gaila, kad nesimato nė vieno iš užsienio atvykstančio poilsiautojo – seniau gegužę dažnai atvažiuodavo vokiečiai, latviai, bet dabar net nebėra jų užklausų. O kas buvo anksčiau užsirezervavę vietas, visi jų atsisakė prasidėjus karui“, – portalui lrytas.lt sakė ji.

Verslininkė taip pat guodėsi šiemet dėl vėsios gegužės negalinti pasidžiaugti gausiomis rezervacijomis, tad laisvų vietų viloje dar tikrai esą. Apskritai ji teigė pastebinti, kad dabar poilsiautojų mažiau negu net per pandemiją.

O kainos šioje viloje, pasak šeimininkės, nelabai keitėsi nuo pernai, be to, šios priklauso dar ir nuo mėnesio. „Kadangi visiškai atsinaujinome vilą, ją suremontavome, dabar, suteikdami poilsiautojams geresnes sąlygas, tikimės truputį didesnės grąžos. Galima kambarį išsinuomoti už 80 eurų, galima ir už 130 eurų – yra įvairių kainų“, – kalbėjo O.Čepienė.

Šventojoje esančios „Vilos Ingos“ savininkė Inga Rušinskienė portalui lrytas.lt sakė pastebinti, kad beprasidedantis sezonas labai panašus, kaip ir buvę po karantinų. Ji labai apgailestavo, kad poilsiautojai, visai neseniai atsigavę po COVID-19 iššūkių, buvo vėl išgąsdinti karo, dėl ko ir vėl sustojo ne tik rezervacijos, bet ir nebeliko nė užklausų. 

„Tačiau gyvenimas eina toliau. Dabar žmonės vėl po truputį pradėjo užsisakinėti vietas, planuoti savo vasaros atostogas. Šių metų gegužės pradžia labai panaši į praeitų, užpraeitų metų gegužę – atvažiuoja vienas kitas poilsiautojas“, – pasakojo ji.

Tačiau galbūt rezervacijų dar padaugės vėliau. Dažniausiai, kalbėjo šeimininkė, į vilą atvažiuoja šeimos su vaikais, tad, kol vaikams nesibaigia darželiai, mokslai, tol žmonės vasarai ruošiasi tik po truputį.

„Didžiausias užimtumas – liepą. Tačiau daug žmonių atvažiuoja birželio savaitgaliais, per Jonines, o po Joninių viskas priklauso nuo oro. Bet paprastai pats pikas vis tiek būna nuo Mindauginių iki Žolinių, nes tada prasideda atostogų laikas, mat vaikai, studentai jau būna baigę mokslus.

Užsienio lietuviai, beje, irgi atostogas planuoja liepą-rugpjūtį. O paskui, kiek tęsis sezonas, vėl priklauso nuo oro. Pavyzdžiui, paskutiniai metai buvo keisti – kadangi rugsėjis buvo it vasaros vidurys, tai jo savaitgaliai buvo gana užimti“ – kalbėjo I.Rušinskienė. 

Į jos vilą, anot verslininkės, užsieniečių atvažiuodavo vienetai: paprastai tai būdavę rusai, baltarusiai, dažniau atvažiuodavo artimiausių kaimynų latvių, tačiau bene dažniausiai atvažiuodavo lietuviai su svečiais iš užsienio. „Panašiai vienas kitas užsienietis atvažiuos ir šiemet“, – pastebėjo ji. 

Kainos, tikino šeimininkė, bus panašios į praeitų metų, galbūt tik keliais eurais didesnės nei pernai – kaip ir visur. „Kaina priklauso nuo paklausos ir oro sąlygų. Vasarą dviviečių-šešiaviečių kambarių ir namelių kainos svyruoja nuo 39 iki 80 eurų“, – sakė ji.

Lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje butą išsinuomoti pagal skelbimą panorusios moterys buvo apgautos – negavo buto ir prarado pinigus.


Iki vasaros liko dar mėnuo, tačiau pajūrio nuomotojams rezervacijos plaukia jau nuo kovo mėnesio. Nors dėl vėsios gegužės verslininkai ir negali džiaugtis poilsiautojų būriais, tačiau su nekantrumu laukia jų prie jūros sugužant liepą-rugpjūtį. 


Palangoje, Vanagupės gatvėje, praeiviai jau gali pamatyti naujai iškilusį keturių aukštų pastatą. Apartamentų projekte „Santjago“ pasiektas beveik 60 proc. statybų baigtumas.


Praėjusius metus galima vadinti antrojo būsto įsigijimo proveržio laikotarpiu. Lietuviai pirko po antrą, trečią butą ne tik didmiesčiuose, bet ir kurortuose. Populiariausiu jų pasirinkimu buvo šalies pajūris. Tačiau kiek apsukresni ir saulės išsiilgę tautiečiai ėmė domėtis NT šiltuose kraštuose. Kaip teigia Ispanijoje NT brokeriu dirbantis Dainius Markevičius, lietuviai čia pirko ir kelis...


 Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino 12 kandidatų į Seimą Mėguvos rinkimų apygardoje. Kaip įsitikino šių eilučių autorius, beveik visi jie mielai postringauja apie rūpinimąsi žmonėmis, meilę Tėvynei ir Palangai. Tačiau dauguma ilgai krapštė galvas ir klupo ties paprasčiausiu klausimu: „Kiek kilometrų Palangos miesto savivaldybės teritorijoje driekiasi...


Šalyje paskelbtas karantinas sujaukė visų verslininkų planus, tačiau apie laukiantį prastesnį vasaros sezoną šiandien kalba ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė. Jos teigimu, žmonės rezervacijas atšaukinėja ne tik pavasariui, tačiau didesnės grupės jas jau anuliuoja ir birželiui bei liepai.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, jog kaip ir kasmet, taip ir šiemet, padėdama sąžiningai pajūryje verslą vykdantiems verslininkams užtikrinti pajamų apskaitymą ir mokesčių sumokėjimą, šią vasarą vykdys prevencines, stebėjimo bei kontrolės priemones apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriuose. Vasaros sezonas pasirinktas, nes...


Ruošiantis artėjančiam vasaros sezonui viešbutyje „Palangos vėtra“ Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai susitiko su Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariais bei apgyvendinimo, maitinimo paslaugas poilsiautojams teikiančiais verslininkais aptarti saugios aplinkos Palangos svečiams...


Nuo šių metų įsigaliojus naujoms Žemės mokesčio įstatymo (ŽMĮ) nuostatoms, nustatyti vėlesni žemės mokesčio deklaracijų pateikimo mokėtojams ir šio mokesčio sumokėjimo terminai, informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).


Smulkieji verslininkai vėl liko apgauti

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010 04 09 | Rubrika: Miestas

Prekybos ir paslaugų teikimo vietomis prekiaujanti Savivaldybė apgaudinėja net po keliasdešimt tūkstančių litų miesto biudžetui negailinčius verslininkus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius