Iki vasaros liko mėnuo: pajūrio verslininkai atskleidė, ką ir už kiek galima išsinuomoti skirtinguose miestuose

Palangos tiltas, 2022-05-09
Peržiūrėta
1516
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Iki vasaros liko dar mėnuo, tačiau pajūrio nuomotojams rezervacijos plaukia jau nuo kovo mėnesio. Nors dėl vėsios gegužės verslininkai ir negali džiaugtis poilsiautojų būriais, tačiau su nekantrumu laukia jų prie jūros sugužant liepą-rugpjūtį. Tad, nors vietų vasarai dar yra, tačiau šios sparčiai tirpsta.

Palangos viloje „Jūros akis“ atsakinga už apgyvendinimą Rūta Ginaitienė portalui lrytas.lt pasakojo, kad, nors laisvų vietų dar yra, tačiau jau ir nemažai rezervuota, mat užsakymai plaukia nuo kovo, balandžio.

Visi klientai – lietuviai, o užsieniečių skambučių ji sakė dar kol kas nesulaukusi. Kainos šioje viloje, pasak R.Ginaitienės, svyruoja nuo 50 iki 100 eurų. „Priklauso nuo to, kiek svečias užsisako naktų, ar renkasi paprastą numerį, ar apartamentus, kiek žmonių atvažiuoja“, – kalbėjo ji. 

Nidoje esančios „Gėlių Vilos“ savininkė Odeta Čepienė taip pat apgailestavo šiemet turbūt nesulauksianti nė vieno užsieniečio. „Gaila, kad nesimato nė vieno iš užsienio atvykstančio poilsiautojo – seniau gegužę dažnai atvažiuodavo vokiečiai, latviai, bet dabar net nebėra jų užklausų. O kas buvo anksčiau užsirezervavę vietas, visi jų atsisakė prasidėjus karui“, – portalui lrytas.lt sakė ji.

Verslininkė taip pat guodėsi šiemet dėl vėsios gegužės negalinti pasidžiaugti gausiomis rezervacijomis, tad laisvų vietų viloje dar tikrai esą. Apskritai ji teigė pastebinti, kad dabar poilsiautojų mažiau negu net per pandemiją.

O kainos šioje viloje, pasak šeimininkės, nelabai keitėsi nuo pernai, be to, šios priklauso dar ir nuo mėnesio. „Kadangi visiškai atsinaujinome vilą, ją suremontavome, dabar, suteikdami poilsiautojams geresnes sąlygas, tikimės truputį didesnės grąžos. Galima kambarį išsinuomoti už 80 eurų, galima ir už 130 eurų – yra įvairių kainų“, – kalbėjo O.Čepienė.

Šventojoje esančios „Vilos Ingos“ savininkė Inga Rušinskienė portalui lrytas.lt sakė pastebinti, kad beprasidedantis sezonas labai panašus, kaip ir buvę po karantinų. Ji labai apgailestavo, kad poilsiautojai, visai neseniai atsigavę po COVID-19 iššūkių, buvo vėl išgąsdinti karo, dėl ko ir vėl sustojo ne tik rezervacijos, bet ir nebeliko nė užklausų. 

„Tačiau gyvenimas eina toliau. Dabar žmonės vėl po truputį pradėjo užsisakinėti vietas, planuoti savo vasaros atostogas. Šių metų gegužės pradžia labai panaši į praeitų, užpraeitų metų gegužę – atvažiuoja vienas kitas poilsiautojas“, – pasakojo ji.

Tačiau galbūt rezervacijų dar padaugės vėliau. Dažniausiai, kalbėjo šeimininkė, į vilą atvažiuoja šeimos su vaikais, tad, kol vaikams nesibaigia darželiai, mokslai, tol žmonės vasarai ruošiasi tik po truputį.

„Didžiausias užimtumas – liepą. Tačiau daug žmonių atvažiuoja birželio savaitgaliais, per Jonines, o po Joninių viskas priklauso nuo oro. Bet paprastai pats pikas vis tiek būna nuo Mindauginių iki Žolinių, nes tada prasideda atostogų laikas, mat vaikai, studentai jau būna baigę mokslus.

Užsienio lietuviai, beje, irgi atostogas planuoja liepą-rugpjūtį. O paskui, kiek tęsis sezonas, vėl priklauso nuo oro. Pavyzdžiui, paskutiniai metai buvo keisti – kadangi rugsėjis buvo it vasaros vidurys, tai jo savaitgaliai buvo gana užimti“ – kalbėjo I.Rušinskienė. 

Į jos vilą, anot verslininkės, užsieniečių atvažiuodavo vienetai: paprastai tai būdavę rusai, baltarusiai, dažniau atvažiuodavo artimiausių kaimynų latvių, tačiau bene dažniausiai atvažiuodavo lietuviai su svečiais iš užsienio. „Panašiai vienas kitas užsienietis atvažiuos ir šiemet“, – pastebėjo ji. 

Kainos, tikino šeimininkė, bus panašios į praeitų metų, galbūt tik keliais eurais didesnės nei pernai – kaip ir visur. „Kaina priklauso nuo paklausos ir oro sąlygų. Vasarą dviviečių-šešiaviečių kambarių ir namelių kainos svyruoja nuo 39 iki 80 eurų“, – sakė ji.

Lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kol įvairios tarnybos čeburekų prekeivius stumia lauk iš paplūdimių, vieni Šventosios verslininkai sugalvojo kaip šių riebaluose keptų skanėstų mėgėjus prisivilioti pas save.


Sulig kiekviena diena artėjant vasaros sezonui, lietuvių akys nejučia krypsta į šalies pajūrį, o jei tiksliau – į jame esantį nekilnojamąjį turtą (NT).


Palangos verslininkai su nerimu laukia vasaros – dalis kavinių po karantino užsidarė, dalis ėmė paskolas, kad išsilaikytų, o nuo Naujųjų panaikinta PVM lengvata taip pat nepadeda sugrįžti į stabilias vėžes. O kur dar atlygis už darbą: gera virėja už ačiū taip pat nedirba.


Nuo birželio 1-osios pajūryje, kurortinėse teritorijose ir kai kuriose kituose Lietuvos miestuose „Iki“ parduotuvės dirbs valanda ilgiau. Pokyčiai įsigalioja 9 prekybos vietose.


Darbo skelbimų portaluose ir socialiniuose tinkluose jau kurį laiką mirga darbdavių pasiūlymai ir jaunuolių klausimai, kur galėtų įsidarbinti vasaros sezonui pajūryje.


Iki vasaros liko dar mėnuo, tačiau pajūrio nuomotojams rezervacijos plaukia jau nuo kovo mėnesio. Nors dėl vėsios gegužės verslininkai ir negali džiaugtis poilsiautojų būriais, tačiau su nekantrumu laukia jų prie jūros sugužant liepą-rugpjūtį. 


Palangoje, Vanagupės gatvėje, praeiviai jau gali pamatyti naujai iškilusį keturių aukštų pastatą. Apartamentų projekte „Santjago“ pasiektas beveik 60 proc. statybų baigtumas.


Praėjusius metus galima vadinti antrojo būsto įsigijimo proveržio laikotarpiu. Lietuviai pirko po antrą, trečią butą ne tik didmiesčiuose, bet ir kurortuose. Populiariausiu jų pasirinkimu buvo šalies pajūris. Tačiau kiek apsukresni ir saulės išsiilgę tautiečiai ėmė domėtis NT šiltuose kraštuose. Kaip teigia Ispanijoje NT brokeriu dirbantis Dainius Markevičius, lietuviai čia pirko ir kelis...


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, jog kaip ir kasmet, taip ir šiemet, padėdama sąžiningai pajūryje verslą vykdantiems verslininkams užtikrinti pajamų apskaitymą ir mokesčių sumokėjimą, šią vasarą vykdys prevencines, stebėjimo bei kontrolės priemones apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriuose. Vasaros sezonas pasirinktas, nes...


Smulkieji verslininkai vėl liko apgauti

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010 04 09 | Rubrika: Miestas

Prekybos ir paslaugų teikimo vietomis prekiaujanti Savivaldybė apgaudinėja net po keliasdešimt tūkstančių litų miesto biudžetui negailinčius verslininkus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius