Ilgąjį Joninių savaitgalį – pirties šventė Palangoje

Palangos tiltas, 2014-06-19
Peržiūrėta
1894
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ilgąjį Joninių savaitgalį – pirties šventė Palangoje

Nors lietuviški Joninių orai retai lepina šiluma, šis ilgasis savaitgalis Palangoje bus neabejotinai karštas – birželio 20-22 d. J. Basanavičiaus gatvėje ir paplūdimyje prie tilto šurmuliuos jau antrasis pirties ir SPA festivalis „Gintarinė Baltija“.

Renginį organizuoja Lietuvos pirties-SPA federacija drauge su Palangos miesto savivaldybe. Tris dienas truksiančioje šventėje žiūrovų laukia patys įvairiausi pirties ir SPA malonumai. Ant jūros kranto įrengtame mobiliame pirčių miestelyje bus galima pasikaitinti, pasivanoti, išbandyti sveikatinančias pirties procedūras. SPA miestelis vilios masažais, veido kaukėmis, grožio terapija, kvapų miestelis – kvapų terapija, aromaterapijos procedūromis. Unikalus šios šventės akcentas – pažintis su gintaro panaudojimu grožio ir sveikatos puoselėjimui, specialistų konsultacijos ir galimybė čia pat išbandyti jo poveikį. Veiks grožio ir sveikatinimo priemonių mugė, kurioje bus galima įsigyti pirties reikmenų, tautodailininkų dirbinių, ekologiškų arbatų, muilų ir kt.
Pagrindinis ir visų pirties mėgėjų labiausiai laukiamas renginys – penktadienį ir šeštadienį vyksiantis IV-asis Lietuvos vanojimo čempionatas. Šiemet čempionate pareiškė norą dalyvauti devyni vantos meistrai iš visos Lietuvos. Kai kurie jėgas panašiose varžytuvėse mėgina jau ne pirmą kartą. Susirungti, kas geriau, maloniau, saugiau, gražiau sušildys klientą, panoro aštuoni vyrai ir viena moteris. Čempionato pasirodymai vyks specialiai sukonstruotoje stiklinėje kabinoje prie jūros tilto, o juos vertins autoritetinga komisija, sudaryta iš ankstesnių Lietuvos bei tarptautinių vanojimo čempionatų prizininkų. Penktadienį dalyviai varžysis klasikinio vanojimo rungtyje, kurioje turės pademonstruoti gerus techninius įgūdžius: kaip geba valdyti vantą, dirbti su garu ir t.t. Svarbus ir sugebėjimas užmegzti ryšį su klientu, estetiškumas, darbo su kūnu įgūdžiai. Geriausiai pasirodžiusieji vanotojai šeštadienį varžysis finale – laisvojoje programoje, kurioje jau vien technikos nebeužteks – reikės pademonstruoti ir artistiškumą, originalumą, bus galima pasipuikuoti ir įdomesnėmis vantomis ar kitaip nustebinti komisiją ir žiūrovus (beje, žiūrovams renginys nemokamas). Po finalininkų pasirodymo savo meistriškumą demonstruos pirties meistrai bei mokytojai ir net teisėjai.

Čempionato nugalėtojų laukia ne tik organizatorių bei rėmėjų dovanos, bet ir galimybė atstovauti Lietuvai tarptautiniame vanojimo čempionate.

 

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jūros dienos šventė Šventojoje pirmą kartą surengta prieš 89 metus. Tęsiant šią tradiciją, Palangos kultūros ir jaunimo centras pajūrio gyventojus ir svečius kviečia į tris dienas – rugpjūčio 4-6 dienomis – truksiančią šventę.


Per ilgąjį šventinį savaitgalį, 2022 m. birželio 24 – 26 d., vykdytas priemones Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai nustatė 25 neblaivius vairuotojus.


Informuojame, kad mobilusis punktas dirbs lapkričio  2 d., antradienį, nuo 9 val. iki 11 val. Lapkričio 1 d. Palangos mobilus punktas nedirbs.


Kaip informavo "Palangos tiltą" Klaipėdos apskr. VPK Komunikacijos vedėja Andromeda Grauslienė, Palangoje  praėjusį savaitgalį vėl buvo išskirta papildomų pajėgų. Per ilgąjį savaitgalį Palangos kurorte buvo surašyti 143 protokolai už KET pažeidimus, o už administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 45 str. pažeidimą dėl karantino nesilaikymo surašytas tik 1...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Joninių savaitgalį į Palangą poilsiautojus viliojo ne tik Joninių laužai, bet ir jau tradicinis penktus metus organizuotas pirties ir SPA festivalis „Gintarinė Baltija“. Renginiai vyko centriniame paplūdimyje prie tilto, J. Basanavičiaus gatvėje, Jūratės ir Kastyčio skvere bei „Atostogų parke“. Kaip teigė Lietuvos pirties-SPA federacijos prezidentas, renginio...


Kitą savaitę švęsime Jonines – jau tapo tradicija, kad į šios šventės sūkurį įsisukti vėl kviečia Šventoji. Nuobodžiauti tikrai neteks – minint trumpiausią metų naktį bus siūloma daug įvairių pramogų, netgi siekiama rekordo atliekant jogos saulės pasveikinimus. O štai Palangos paplūdimyje ilgąjį savaitgalį vyks jau ketvirtasis pirties-SPA...


Nors lietuviški Joninių orai retai lepina šiluma, šis ilgasis savaitgalis Palangoje bus neabejotinai karštas – birželio 20-22 d. J. Basanavičiaus gatvėje ir paplūdimyje prie tilto šurmuliuos jau antrasis pirties ir SPA festivalis „Gintarinė Baltija“.


Palangos paplūdimyje – analogų neturinti pirties ir SPA šventė  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 20 | Rubrika: Miestas

Lietuvos pirties-SPA federacija ir Palangos miesto savivaldybė gegužės 24-26 d. Palangoje organizuoja pirmąjį ir analogų Lietuvoje neturėjusį renginį – Pirties-SPA festivalį „Gintarinė Baltija 2013“ bei III-ąjį Lietuvos vanojimo čempionatą.


Karštos vasaros dienos pirties mylėtojų neatbaidė nuo pirties kančių. Visą savaitgalį Palangoje, Užkanavės gatvėje, buvusioje pionierių stovykloje, buvo įsikūrę pirtininkai. Nors ši stovykla oficialiai priklauso Lietuvos švietimo ministerijai, tačiau klubo „Pirties bičiuliai“ įkūrėjui Kęstučiui Gurevičiui leista joje vykdyti švietėjišką veiklą. Kiekvieną savaitgalį vasaros metu stovykloje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius