Geriausia pirties vanotoja- iš Trakų

"Palangos tilto" informacija, 2015-06-23
Peržiūrėta
1937
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje vyko pirties vanotojų čempionatas
Palangoje vyko pirties vanotojų čempionatas

Jau trečius metus iš eilės Palanga tapo ne tik vasaros, bet ir pirties bei SPA pramogų sostine. Paplūdimyje, prie tilto ir Basanavičiau gatvėje šurmuliavo pirties ir SPA festivalis „Gintarinė Baltija“.

 Palangoje rungėsi ir pirčių vanotojai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Varžybos vyko specialiai renginiui suręstoje medinėje pirtelėje -jame dalyvavo 7 pirties vanojimo meistrai.

Pirmą kartą toks renginys organizuotas užpernai, jame dalyvauja ne tik Lietuvos pirties bei SPA mėgėjai, bet ir gausus užsienio svečių būrys. Pernai festivalyje pasirodė beveik 300 pirtininkų, masažuotojų, SPA meistrų.

Iš užsienio šalių ekspertų sudaryta teisėjų komisija vanotojus vertino  pagal 11 kriterijų. Buvo kreipiamas dėmesys ne tik į vantų kokybę, vanojimo techniką, kūno įšildymą, originalumą, bet ir pirtelėje sudaromą garą ir net vanojimo estetiką bei garinės paruošimą.

Daugiausia balų surinko Darijus Rimdeika. Antras liko Darijus Narvilas, o trečią vietą užėmė pernykštis čempionato prizininkas Justinas Bundonis.

Čempionato nugalėtojams buvo pasiūlyta dalyvauti šeštadienį prasidėjusiame pirmąjame pasaulio pirties ir SPA procedūrų čempionate, tačiau pirmą kartą pasaulio vanojimo čempionatas buvo sujungtas su SPA procedūromis, kurių metu buvo būtina atlikti masažą, o visas pasirodymas trunka 40 minučių.

Tokiam išbandymui ryžosi tik kaunietis J.Bundonis, kuris pasaulio čempionate susirungė su dar 5 dalyviais iš Ukrainos, Latvijos, Rusijos ir dar viena Lietuvos atstove iš Trakų Tatjana Michailova.

Pirmąja pasaulio pirties ir SPA procedūrų čempione teisėjai paskelbė Lietuvos atstovę Tatjaną Michailovą. Jau ketverius metus vanojimu užsiimanti 38 metų moteris sakė, kad ši pergalė jai buvo netikėta, nes visi jos varžovai buvo profesionalūs pirtininkai, gerai išmanantys savo amatą.

Į Palangą neatvyko kviesti varžybų dalyviai iš Tailando, Suomijos, Austrijos, Japonijos, Rusijos.

Renginį organizavo Palangos miesto savivaldybė drauge su Lietuvos pirties-SPA federacija.  Ant jūros kranto įrengtame mobiliame pirčių miestelyje buvo galima pasikaitinti, pasivanoti, išbandyti sveikatinančias pirties procedūras. SPA miestelis viliojo masažais, veido kaukėmis, grožio terapija, kvapų miestelis – kvapų terapija, aromaterapijos procedūromis, buvo galima susipažinti su gintaro panaudojimu grožio ir sveikatos puoselėjimui, čia pat išbandyti jo poveikį. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro geriausia 2020 metų specialiste tapo visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Agnė Leonavičiūtė, įvertinta už atsakingą, nuoseklų darbą stiprinant Palangos miesto savivaldybės gyventojų sveikatą nuo įstaigos įsikūrimo pradžios. Specialistę pasveikino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta...


Joninių savaitgalį į Palangą poilsiautojus viliojo ne tik Joninių laužai, bet ir jau tradicinis penktus metus organizuotas pirties ir SPA festivalis „Gintarinė Baltija“. Renginiai vyko centriniame paplūdimyje prie tilto, J. Basanavičiaus gatvėje, Jūratės ir Kastyčio skvere bei „Atostogų parke“. Kaip teigė Lietuvos pirties-SPA federacijos prezidentas, renginio...


Kitą savaitę švęsime Jonines – jau tapo tradicija, kad į šios šventės sūkurį įsisukti vėl kviečia Šventoji. Nuobodžiauti tikrai neteks – minint trumpiausią metų naktį bus siūloma daug įvairių pramogų, netgi siekiama rekordo atliekant jogos saulės pasveikinimus. O štai Palangos paplūdimyje ilgąjį savaitgalį vyks jau ketvirtasis pirties-SPA...


Po dviejų metų pertraukos Palangą nudžiugino dvynukų gimimas. Sausio 27 dieną neseniai į Palangą atsikėlusių Ernestos ir Sauliaus Nemanių šeimoje gimė dvi palangiškės – Saulė ir Smiltė. Mažame mieste tai yra prasmingas ir džiugus įvykis, juo labiau, kad būtent dėl mažųjų ši šeima atsikraustė gyventi į kurortą, nes čia, pajūryje ir pušų apsuptyje...


Geriausia pirties vanotoja- iš Trakų

"Palangos tilto" informacija, 2015 06 23 | Rubrika: Miestas

Jau trečius metus iš eilės Palanga tapo ne tik vasaros, bet ir pirties bei SPA pramogų sostine. Paplūdimyje, prie tilto ir Basanavičiau gatvėje šurmuliavo pirties ir SPA festivalis „Gintarinė Baltija“.


Nors lietuviški Joninių orai retai lepina šiluma, šis ilgasis savaitgalis Palangoje bus neabejotinai karštas – birželio 20-22 d. J. Basanavičiaus gatvėje ir paplūdimyje prie tilto šurmuliuos jau antrasis pirties ir SPA festivalis „Gintarinė Baltija“.


Palanga įsipareigojo puoselėti pirties tradicijas ir kviečia į išskirtinę šventę

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 06 09 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybė ir Lietuvos pirčių SPA asociacija susitarė bendradarbiauti puoselėjant lietuviškos ir baltų pirties tradicijų išsaugojimą, didinant Palangos kurorto žinomumą ir patrauklumą bei šviečiant visuomenę apie SPA koncepciją bei filosofiją. Bendradarbiavimo sutartį ketvirtadienį pasirašė Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Lietuvos pirties...


Praėjusį savaitgalį su beveik tropiniu karščiu atidariusi vasaros sezoną, Palanga vėl kviečia kaitros ir vandens malonumų mėgėjus. Lietuvos pirties-SPA federacija ir Palangos miesto savivaldybė gegužės 24-26 d. Palangoje organizuoja pirmąjį ir analogų Lietuvoje neturėjusį renginį – Pirties-SPA festivalį „Gintarinė Baltija 2013“ bei III-iąjį Lietuvos vanojimo...


Palangos paplūdimyje – analogų neturinti pirties ir SPA šventė  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 20 | Rubrika: Miestas

Lietuvos pirties-SPA federacija ir Palangos miesto savivaldybė gegužės 24-26 d. Palangoje organizuoja pirmąjį ir analogų Lietuvoje neturėjusį renginį – Pirties-SPA festivalį „Gintarinė Baltija 2013“ bei III-ąjį Lietuvos vanojimo čempionatą.


Karštos vasaros dienos pirties mylėtojų neatbaidė nuo pirties kančių. Visą savaitgalį Palangoje, Užkanavės gatvėje, buvusioje pionierių stovykloje, buvo įsikūrę pirtininkai. Nors ši stovykla oficialiai priklauso Lietuvos švietimo ministerijai, tačiau klubo „Pirties bičiuliai“ įkūrėjui Kęstučiui Gurevičiui leista joje vykdyti švietėjišką veiklą. Kiekvieną savaitgalį vasaros metu stovykloje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius