Ne itin šiltą savaitgalį paįvairino pirties ir SPA malonumai

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-06-26
Peržiūrėta
1910
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ne itin šiltą savaitgalį paįvairino pirties ir SPA malonumai

Joninių savaitgalį į Palangą poilsiautojus viliojo ne tik Joninių laužai, bet ir jau tradicinis penktus metus organizuotas pirties ir SPA festivalis „Gintarinė Baltija“. Renginiai vyko centriniame paplūdimyje prie tilto, J. Basanavičiaus gatvėje, Jūratės ir Kastyčio skvere bei „Atostogų parke“. Kaip teigė Lietuvos pirties-SPA federacijos prezidentas, renginio organizacinio komiteto vadovas Vladas Jokubauskas, tokio renginio, koks organizuojamas Palangoje, daugiau niekur nėra pasaulyje, net patys suomiai, garsėjantys pirčių tradicijomis, tokios šventės neturi.

Šiemet daugiau pirties mėgėjų
Renginį organizuoja Palangos miesto savivaldybė drauge su Lietuvos pirties-SPA federacija. Tris dienas trukusioje šventėje žiūrovų laukė patys įvairiausi pirties ir SPA malonumai. Ant jūros kranto įrengtame mobiliame pirčių miestelyje buvo galima pasikaitinti, pasivanoti, išbandyti sveikatinančias pirties procedūras. SPA miestelis viliojo masažais, veido kaukėmis, grožio terapija, kvapų miestelis – kvapų terapija, aromaterapijos procedūromis, buvo galima susipažinti su gintaro panaudojimu grožio ir sveikatos puoselėjimui, čia pat išbandyti jo poveikį. Veikė grožio ir sveikatinimo priemonių mugė, kurioje buvo galima įsigyti pirties reikmenų, tautodailininkų dirbinių, ekologiškų arbatų, muilų ir kt.
Kaip pasakojo V. Jokubauskas, pernai festivalyje pasirodė apie 300 pirtininkų, masažuotojų, SPA meistrų, o šiemet sulaukta kur kas didesnio svečių būrio. „Labai daug kas priklauso nuo orų. Pernai svilino 30 laipsnių karštis, tai į pirtis žmonės nelabai norėjo eiti, o šiemet oras jau buvo gerokai vėsesnis, tad mieliau visi naudojosi pirtimis. Pirtys tapo puikia alternatyva atvykusiems poilsiautojams, juk ne visada žmonės, atvykę atostogauti į lietuviškąjį pajūrį, gali į vandenį įbristi, orai ne visada lepina, o štai pirtyje žmogus gali pasikaitinti ir bent kiek atsigaivinti Baltijos bangose“, – pastebėjo Lietuvos pirties-SPA federacijos prezidentas. Tiesa, pirčių esama Smiltynėje ir veikia Palangos pliaže prie centrinės gelbėjimo stoties, tačiau tokių pramogų trūksta aktyviausiai lankomuose paplūdimio ruožuose.

Nudžiugino naujove
Greta jau tradicinių pirties ir SPA procedūrų pristatymų bei septintą kartą vykusio Lietuvos vanojimo čempionato, šiemet festivalis nudžiugino naujove – antrąkart organizuota tarptautine pirties meistrų fiesta bei Joniniųdienos vakare rengta apeigine Rasų – Joninių švente su saulės palydėjimu, laužais, pirtynomis bei maudynėmis.
Festivalio metu Palangos svečiai galėjo ne tik pamatyti geriausius SPA, pirties ir masažo meistrus, bet ir išbandyti įvairias procedūras, o norintys galėjo prie jūros mėgautis visais vasaros malonumais bei procedūromis, nesirūpindami dėl ne visada palankių ir sunkiai prognozuojamų lietuviškos vasaros orų.
Festivalyje dalyvavo visi geriausi pasaulio meistrai, atvykę iš įvairių pasaulio šalių, jie demonstruoja savo įgūdžius, dalijasi patarimais su svečiais. O tokių, kuriems įdomu, tikrai būta, tą patvirtino ir V. Jokubauskas. „Žmonės daug naudingo sužinojo apie pirtinimąsi, kitas procedūras. O pasimokyti tikrai buvo iš ko. Pirmą kartą tiek „žvaigždžių“ susirinko vienoje vietoje“, – šypsojosi pašnekovas.

Rungėsi vanotojai ir meistrai
Penktadienį Lietuvos vantos meistrai susirungė VII-ajame Lietuvos vanojimo čempionate. Vanotojai demonstravo savo sugebėjimą maloniai, saugiai ir sveikai sušildyti ir atpalaiduoti klientą. Pasirodymus stebėjo autoritetinga teisėjų komisija, kuriai reikėjo įvertinti ne tik vanotojų techniką ir mokėjimą valdyti garą, bet ir psichologijos žinias, gebėjimą užmegzti ryšį su klientu, originalumą, charizmą. Vanojimo čempionate, kuris vyko septintąjį kartą, geriausiuoju išrinktas Igoris Michailovas.
Šeštadienis – meistrų diena. Paplūdimyje visą dieną vyko tarptautinė pirties meistrų fiesta, kurioje be lietuvių pasirodė ir svečiai iš Latvijos, Rusijos, Baltarusijos bei kitų šalių. Fiestos dalyviai – pripažinti savo srities meistrai, pirties ir vanojimo mokytojai, nacionalinių ir tarptautinių varžybų prizininkai. Jų užduotis – pademonstruoti originalius, naujus metodus, pasidalinti profesiniais atradimais, kurie sužavėtų ne tik žiūrovus, bet ir kolegas pirtininkus, nes už įdomiausius pasirodymus balsavo ne vertinimo komisija, bet patys fiestos dalyviai, o daugiausiai jų balsų surinkęs gavo Meistrų Meistro titulą.
Šioje fiestoje varžėsi patys geriausieji pirties meistrai iš Ukrainos, Rusijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Tituluočiausias pirties meistras yra būtent Lietuvos pirties-SPA federacijos prezidentas V. Jokubauskas. Šiemet geriausiuoju išrinktas Rusijos atstovas VasilijusLiachovas. Tai – simbolinės varžytuvės, kuriose dalyvauja visi meistrų meistrai, tituluoti, savo vardo verti žmonės.

Unikali šventė
Gera tradicija tampanti pirties ir SPA šventė kurorto svečiams leidžia ne tik geriau susipažinti su sveikos pirties tradicijomis, bet ir patiems išbandyti sveikatą teikiančių procedūrų naudą, padeda populiarinti sveiką gyvenseną ir tiesiog leidžia padaryti ne vieną malonų atradimą.
„Įdomiausia, kad toks festivalis yra vienintelis pasaulyje. Esama įvairių švenčių – alaus gėrimo, baikerių, kurie organizuojami beveik kiekviename miestelyje, bet tokio festivalio niekas neorganizuoja. Visą šventę organizuoja Palangos miesto savivaldybė, ji teikia reikalingas priemones, mes atvežame paslaugą ir suteikiame galimybę patirties pasisemti bendraujant su geriausiais pasaulio meistrais. Mūsų šventė nėra komercinė, nesiekiame reklamuoti alkoholio ar ko kito, o galėtume. Mūsų tikslas yra detoksikacijos propagavimas, o alkoholio reklamavimas būtų priešingas mūsų nuostatoms, tad iškeičiame pinigus į sveikatą“, – šypsojosi renginio organizacinio komiteto vadovas V. Jokubauskas.
Kitąmet, sudarius bendradarbiavimo sutartį su Palangos miesto savivaldybe, festivalis dar tikrai vyks, o ateityje bus matyti. Ne paslaptis, jog kuo daugiau renginių kurorte, tuo geriau, tad tokios šventės Palangai reikalingos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasarai perkopus į antrąją pusę imamasi žvalgytis, kokių rezultatų atnešė įpusėjęs aktyvusis sezonas: ar daug poilsiautojų atvyko, ar „kišo koją“ nepastovus ir dažnai šilumos stokojantis oras, ar vis dėlto rinkosi kitokias pramogas atvykusieji ir nepaisė prasto oro. Tuo metu, kai dauguma pabumba, jog vasaros šiemet vis nėra, tad ir pelno, natūralu, bus...


Joninių savaitgalį į Palangą poilsiautojus viliojo ne tik Joninių laužai, bet ir jau tradicinis penktus metus organizuotas pirties ir SPA festivalis „Gintarinė Baltija“. Renginiai vyko centriniame paplūdimyje prie tilto, J. Basanavičiaus gatvėje, Jūratės ir Kastyčio skvere bei „Atostogų parke“. Kaip teigė Lietuvos pirties-SPA federacijos prezidentas, renginio...


Jau penktus metus iš eilės Palanga kviečia į tradicinį pirties ir SPA festivalį „Gintarinė Baltija“. Šiemet festivalis vyksta birželio 23-25 d., Joninių savaitgalį, todėl laukiama ypač gausaus lankytojų būrio bei daugybės svečių iš Lietuvos ir užsienio. Renginiai vyks centriniame paplūdimyje prie tilto, J. Basanavičiaus gatvėje, Jūratės ir Kastyčio skvere bei...


Kitą savaitę švęsime Jonines – jau tapo tradicija, kad į šios šventės sūkurį įsisukti vėl kviečia Šventoji. Nuobodžiauti tikrai neteks – minint trumpiausią metų naktį bus siūloma daug įvairių pramogų, netgi siekiama rekordo atliekant jogos saulės pasveikinimus. O štai Palangos paplūdimyje ilgąjį savaitgalį vyks jau ketvirtasis pirties-SPA...


Geriausia pirties vanotoja- iš Trakų

"Palangos tilto" informacija, 2015 06 23 | Rubrika: Miestas

Jau trečius metus iš eilės Palanga tapo ne tik vasaros, bet ir pirties bei SPA pramogų sostine. Paplūdimyje, prie tilto ir Basanavičiau gatvėje šurmuliavo pirties ir SPA festivalis „Gintarinė Baltija“.


Nors lietuviški Joninių orai retai lepina šiluma, šis ilgasis savaitgalis Palangoje bus neabejotinai karštas – birželio 20-22 d. J. Basanavičiaus gatvėje ir paplūdimyje prie tilto šurmuliuos jau antrasis pirties ir SPA festivalis „Gintarinė Baltija“.


Palanga įsipareigojo puoselėti pirties tradicijas ir kviečia į išskirtinę šventę

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 06 09 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybė ir Lietuvos pirčių SPA asociacija susitarė bendradarbiauti puoselėjant lietuviškos ir baltų pirties tradicijų išsaugojimą, didinant Palangos kurorto žinomumą ir patrauklumą bei šviečiant visuomenę apie SPA koncepciją bei filosofiją. Bendradarbiavimo sutartį ketvirtadienį pasirašė Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Lietuvos pirties...


Praėjusį savaitgalį su beveik tropiniu karščiu atidariusi vasaros sezoną, Palanga vėl kviečia kaitros ir vandens malonumų mėgėjus. Lietuvos pirties-SPA federacija ir Palangos miesto savivaldybė gegužės 24-26 d. Palangoje organizuoja pirmąjį ir analogų Lietuvoje neturėjusį renginį – Pirties-SPA festivalį „Gintarinė Baltija 2013“ bei III-iąjį Lietuvos vanojimo...


Palangos paplūdimyje – analogų neturinti pirties ir SPA šventė  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 20 | Rubrika: Miestas

Lietuvos pirties-SPA federacija ir Palangos miesto savivaldybė gegužės 24-26 d. Palangoje organizuoja pirmąjį ir analogų Lietuvoje neturėjusį renginį – Pirties-SPA festivalį „Gintarinė Baltija 2013“ bei III-ąjį Lietuvos vanojimo čempionatą.


Karštos vasaros dienos pirties mylėtojų neatbaidė nuo pirties kančių. Visą savaitgalį Palangoje, Užkanavės gatvėje, buvusioje pionierių stovykloje, buvo įsikūrę pirtininkai. Nors ši stovykla oficialiai priklauso Lietuvos švietimo ministerijai, tačiau klubo „Pirties bičiuliai“ įkūrėjui Kęstučiui Gurevičiui leista joje vykdyti švietėjišką veiklą. Kiekvieną savaitgalį vasaros metu stovykloje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius