In memoriam

Palangos tiltas, 2013-03-18
Peržiūrėta
1919
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

PRANCIŠKUS JUOZAUSKAS 1938-12-01 – 2013-03-13
PRANCIŠKUS JUOZAUSKAS 1938-12-01 – 2013-03-13

PRANCIŠKUS JUOZAUSKAS
1938-12-01 – 2013-03-13

P.Juozauskas gimė 1938 m. gruodžio 1 d. Joniškio raj. Juodžių kaime. Meninę gyslelę jis paveldėjo iš be galo jautrios sielos ir meniškos prigimties, deja, anksti mirusios mamos. Jau nuo mažų dienų, o ir vėliau, besimokydamas Joniškio 1-ojoje vidurinėje mokykloje, jis piešė jį supančius daiktus, įamžino ryškiai vaiko vaizduotėn įsirėžusius karo vaizdus, aplinkinių šaržus, buvo nepamainomas karnavalinių kaukių kūrėjas, be to, kūrė eiles.
Nenuostabu, kad gavus brandos atestatą jo kelias vedė į Kauno Politechnikos institutą, architektūros specialybės studijas. Čia P.Juozauskas studijavo 1958 - 1964 m. ir įgijo inžinieriaus–architekto specialybę.
1964-1972 m. dirbo Plungės rajono vyriausiuoju architektu.
1974 m. stažavosi Maskvos Architektūros institute, kur parengė 200 000 gyventojų miesto planą.
1984 m. IFLA kongreso Šiofoke (Vengrijoje) dalyvis.
1972-1992 m. Palangos m. Vykdomojo komiteto Architektūros skyriaus vyresnysis architektas.
1996-2002 m. Palangos m. Savivaldybės vyriausiasis paminklotvarkininkas.
1991 m. įkūrė P.Juozausko projektavimo biurą, kuriame dirbo kaip atestuotas architektas, nekilnojamų kultūros vertybių apsaugos specialistas.

Architekto P.Juozausko pagrindiniai darbai:
Ligoninė ir poliklinika Kuliuose (1969-1970).
Paminklas žuvusiems Plungės kapinėse (su skulpt A.Belevičiumi, 1970).
Skveras su dekoratyvine skulptūra Nausodžiuose, Plungės raj. (su skulpt. A.Belevičiumi, 1972).
Individualių namų statybos kvartalai Plungės m. (1968-1969).
Kultūros namai Lioliuose, Plungės raj (1971-1972).
Kavinė „Guboja“ Kunigiškėse (1974).
Kavinė „Eglaitė“ Kastyčio g. Palangoje (1976).
Individualių gyvenamųjų namų projektai ir rekonstrukcijos Palangoje, Šventojoje ir aplinkinėse sodų bendrijose.
Nežinybinės apsaugos administracinis pastatas Klaipėdos pl. Palangoje (1991).
Antkapinis paminklas Juozauskų šeimos kapavietėje Palangoje (su skulptore A.Januškaite).
Grafo A.Tiškevičiaus antkapinio paminklo stela Palangos kapinėse (2010).

P.Juozauskas buvo aktyvus visuomenininkas, Lietuvos architektų sąjungos narys nuo 1967 m., Lietuvai pagražinti draugijos Palangos skyriaus Valdybos narys, Šaulių sąjungos narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys.
Dainavo vyrų chore „Žilvinas“ (1996-2002), „Naglis“ nuo (2002 m.).
Architektas surengė keletą akvarelės darbų parodų Plungėje bei Palangoje. Domėjosi liaudies meno margučių marginimo ir dažymo vašku technika bei tradicijomis. Savo margintus Velykinius margučius nesyk eksponavo parodose, o viena jo margučių kolekcija iškeliavo net į Vokietiją.

P.Juozauskas užaugino sūnų Mindaugą ir dukrą Audronę, žinomą Lietuvoje pianistę.

Šv. mišios už Pranciškų Juozauską Palangos bažnyčioje bus aukojamos antradienį, kovo 19 d., 8.30 val.
Atsisveikinti su P. Juozausku bus galima antradienį nuo 10 val. iki 15 val. viloje „Anapilis”, Birutės al. 34a.
Laidotuvės įvyks antradienį, kovo 19 d. Paskutinė kelionė į senąsias Palangos kapines - 15 val.

Užuojautai pareikšti pakaks ir gėlės žiedo.

Jūsų komentaras:

regina 2013-03-19 12:09 (IP: 195.182.88.82)
Užuojauta artimiesiems

Taip pat skaitykite

Šiomis dienomis socialinius tinklus apskriejo vaiko paėmimo iš motinos vaizdo įrašas. Nors nepilnamečio paėmimo operacijos vaizdai internete išplito tik dabar, aiškėja, kad veiksmai vykdyti prieš maždaug kelis mėnesius. 


Sekmadienio (rugpjūčio 13 d.) naktį tragiškai žuvusio Vaido Šimačio, žinomo Palangos ir Šventosios verslininko ir politiko, bendražygiai ir bičiuliai braukia ašarą. „Likimas būna įvairus. Kartais – ir žiaurus, ir netikėtas...“ – įrašą Facebook pradeda ilgametis Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, dabar – Seimo narys Mindaugas Skritulskas.


Aktyvi visuomenininkė, poetė Nijolė Fultinavičienė, o ir buvusi Palangos duonos gamyklos ilgametė vadovė prisipažįsta, kad sėdėti be veiklos net ir sulaukus garbingo aštuoniasdešimtmečio – ne jos būdui. Visą gyvenimą buvusi itin energinga, reikli tiek sau, tiek kitiems ji nenustygsta vietoje ir dabar, kai galėtų skirti visą savo laiką tiesiog poilsiui. Vietoj to ji leidžia savo poezijos...


Sužinojus cukrinio diabeto diagnozę daugeliui moterų kyla klausimas – ar galėsiu kada susilaukti vaikų? Visuomenėje vis dar gajus mitas, kad diabetu sergančios moterys neturėtų tapti mamomis, nes bus sunku išnešioti kūdikį, jų vaikai taip pat gali susirgti nepagydoma liga. Savo istorijomis dalinasi I-ojo tipo diabetu sergančios mamos: žurnalo „Diabeto IQ“ redaktorė Asta Berdikšlienė ir...


Pagaliau medikų vakcinavimas nuo COVID-19 prasidėjo ir Palangoje. Antradienį, gruodžio 29-ąją, Jūrininkų ligoninės Palangos departamente buvo paskiepyta 40 šios gydymo įstaigos medikų ir pagalbinių darbuotojų, keli atsisakė, motyvuodami, kad jie nežiną, kokį poveikį vakcina turės jų sveikatai. Nuo karantino pradžios kurorte „kovidu“ susirgo 621 palangiškiai...


Kaip informavo Andromeda Grauslienė, Klaipėdos apskrities policijos komisariato komunikacijos vadovė, antradienį, gruodžio 29-ąją, Palangos postuose buvo patikrinti 732 automobiliai, neįleisti 27, surašyti du KET protokolai.


Palangos "Baltijos" pagrindinėje mokykloje buvo surengtos pratybos

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 04 | Rubrika: Miestas

Spalio 2 d. Palangos "Baltijos" pagrindinėje mokykloje buvo surengtos pratybos, kurių metu vyko vaikų ir personalo evakuacija, imituojant gaisrą mokykloje. Pratybų metu tobulintas evakuacijos organizavimas bei personalo veiksmai, kilus gaisrui.


....2003 metų šventų Kalėdų išvakarėse namuose Saulėtekio take laimingi skaitėme giminišką, šiltą, savą laišką iš Kelmės, paties Juozo Liaudanskio meniškos širdies inžinieriaus sūnaus Romo. Su juo dirbau sykiu 1972-1973 m. Mažūnuose, Kelmės mezgimo ceche. Štai šis autentiškas, dar vienas meninės prigimties...


P.Juozauskas gimė 1938 m. gruodžio 1 d. Joniškio raj. Juodžių kaime. Meninę gyslelę jis paveldėjo iš be galo jautrios sielos ir meniškos prigimties, deja, anksti mirusios mamos. Jau nuo mažų dienų, o ir vėliau, besimokydamas Joniškio 1-ojoje vidurinėje mokykloje, jis piešė jį supančius daiktus, įamžino ryškiai vaiko vaizduotėn įsirėžusius karo...


„Tikrai, tikrai smagu buvo jausti gyvenimą tada, kai buvo gyvi“, – palangiškė, meniškos prigimties Klaipėdos plento gyventoja Stanislova kalbėjo objektyviai, neapmaudavo, nepyko, tik pabrėžė, kad tada, „kai buvo gyvi“, buvom lietuviai ir vieningesni, ir draugiškesni, ir nebėgom vienas nuo kito už artimiausios sankryžos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius