Informacija apie grynųjų pinigų litais keitimą į eurus

Palangos tiltas, 2014-12-29
Peržiūrėta
1717
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuotrauka www.iq.lt
Nuotrauka www.iq.lt

Nuo 2015 m. sausio 1 d. gyventojams grynieji litai į eurus bus keičiami nemokamai: bankuose, pašte ir kai kuriose kredito unijose.
Įvedus eurą Lietuvos bankas savo kasose Vilniuje ir Kaune litus į eurus keis nemokamai neribotą laiką. Komerciniai bankai litus į eurus keis nemokamai 6 mėnesius nuo euro įvedimo dienos, (iki 2015 m. birželio 30 d.). Dar pusmetį, t. y. iki 2015 m. gruodžio 31 d., nemokamai litus į eurus keis dalis komercinių bankų padalinių (visų apskričių centruose ir kai kuriuose kituose miestuose). AB Lietuvos paštas ir kai kurios kredito unijos litus į eurus nemokamai keis 60 kalendorinių dienų nuo euro įvedimo, t. y. iki 2015 m. kovo 1 d.
Visos nemokamo pinigų keitimo vietos yra paskelbtos svetainėje euras.lt. Pinigų keitimo įstaigų darbo laikas taip pat bus skelbiamas minėtoje svetainėje. Daugiau informacijos galima gauti paskambinus nemokamu euro telefonu (8 800) 34 528.
Atkreipiame dėmesį į tai, kad neįgaliųjų (ypač turinčių judėjimo sutrikimus) grynuosius litus į eurus atskirais atvejais gali pakeisti ir kiti fiziniai asmenys. Tokiu atveju, siekiant užtikrinti sklandų neįgaliųjų turimų santaupų litais keitimą į eurus, gali būti sudaryta pavedimo sutartis tarp santaupų litais turinčio neįgaliojo asmens ir kito asmens, kuris būtų įgaliotas pakeisti jam perduotus litus į eurus. Tokią galimybę numato Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.756 straipsnis „Pavedimo sutarties samprata“. Pavedimo sutartis surašoma kaip laisvos formos raštas su nurodyta keičiama pinigų suma ir abiejų asmenų parašais.
Grynieji pinigai nebus keičiami nei namuose, nei gatvėje. Dėl to gyventojams patartina būti ypač budriems ir neapsigauti, jeigu jų namuose apsilankę, telefonu paskambinę ar kitaip susisiekę asmenys siūlytų registruoti litų banknotus, santaupas litais keisti į eurus. Susidūrus su pinigų keitimą namuose siūlančiais asmenimis, nedelsiant pranešti policijai.

Lietuvos banko inf.
 

Jūsų komentaras:

chaosas... 2015-01-01 11:59 (. / IP: 86.100.63.40)
visas tas sukeltas chaosas su tuo euru-pasibaisėtinas, kaip ebolos virusas...Atsibodo ! Nė vienas pinigų keitimas, eiliniam žmogui, jokios naudos neatnešė,- atvirkščiai...

Taip pat skaitykite

Seimas grąžino iki 2020 m. birželio galiojusią tvarką, kai, skiriant gyventojams šildymo ir vandens šildymo išlaidų kompensacijas ar socialinę pašalpą, vertinama gyventojų nuosavybės teise turimo turto vertė. 


Šiemet vasara gerų dienų lietuviams šiek tiek pagailėjo. Tad gyventojai, išvydę gerų orų prognozes, neretai paskutinę minutę nusprendžia pasinaudoti proga ir vienai ar kelioms dienoms nuvykti į pajūrį. 


„Akyse nesu matęs to J. Pirožniko“, – tikina Seimo narys Artūras Skardžius, kuris, teigiama, buvo sekamas inicijavus kriminalinės žvalgybos tyrimą buvusio Palangos gelbėjimo stoties vadovo Jono Pirožniko atžvilgiu.


Visoje Lietuvoje po truputį atsisakant grynųjų pinigų ir vis dažniau už prekes ir paslaugas atsiskaitant iš piniginės išsitraukus banko korteles, vienas triukšmingai pagarsėjęs Palangos baras nusprendė pagudrauti.


Plačiai visos šalies žiniasklaidoje nuskambėjus, kad vagišiai Palangoje vidurį baltos dienos iš ne itin atidžios ukrainietės pabėgėlės nukniaukė asmens dokumentus, grynuosius pinigus, banko korteles ir du auksiniai žiedus – žala buvo įvertinta 2357 eurais, Palangos policija skubėjo paskelbti įtariamųjų nuotrauką (ją skelbia „Palangos tiltas“), tačiau visuomenės pagalbos neprireikė....


Palangos LIONS moterų klubas gerumo ir šilumos kupiname labdaros renginyje „Sapnuok baltai“, kuris įvyko spalio 16 dieną Kurhauze, surinko 8 218 eurus.


Visa reikalinga informacija Palangoje apie koronavirusą. Svarbūs kontaktai, kuriuos reikia žinoti.


Iš picerijos nugvelbė 11 634 eurus

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 29 | Rubrika: Kriminalai

Pirmadienį, liepos 22 dieną, vienos picerijos darbuotojai rado išlaužtą seifą ir pasigedo per kelias dienas uždirbtų pinigų. Prieš pat liepos 22-osios vidurdienį užsukę į tarnybines patalpas picerijos darbuotojai pamatė atvirą seifą. Jo durelės buvo brutaliai išlaužtos, viduje nebebuvo pinigų.


Nuo 2015 m. sausio 1 d. gyventojams grynieji litai į eurus bus keičiami nemokamai: bankuose, pašte ir kai kuriose kredito unijose.


Nemokamai grynuosius litus į eurus bus galima išsikeisti beveik 700 vietų visoje šalyje, jas rasite interaktyviajame žemėlapyje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius