Institute bus sumažinti šilumos energijos nuostoliai

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-10-04
Peržiūrėta
721
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kauno medicinos psichofiziologijos ir reabilitacijos institutas, įsikūręs ir Palangoje, laukia Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansine pagalba parengto renovuoti jų pastato. „Jau kitą savaitę turėtų būti pasirašyta darbo sutartis su statybininkais. Po sutarties pasirašymo, per dešimt dienų turėtų būti pradėtas renovuoti psichofiziologijos ir reabilitacijos institutas. Tikimės, kad darbai bus pradėti kuo anksčiau, nes vienas iš pagrindinių darbų – įvesti šildymo sistemą pastate, todėl nesinorėtų, kad šie darbai būtų vykdomi žiemos metu“, - kalbėjo KMU psichofiziologijos ir reabilitacijos klinikos ūkio skyriaus vedėjas Linas Zakaravičius.

 

Finansavimas – bemaž 4 mln.

Kauno medicinos universiteto psichofiziologijos ir reabilitacijos instituto projektui „KMU Psichofiziologijos ir reabilitacijos instituto pastato atitvarų rekonstrukcija ir inžinerinių sistemų modernizacija“, skirtas iki 4 000 0,00 litų finansavimas pagal Lietuvos 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategiją ir Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemonę “Viešosios paskirties pastatų renovavimas nacionaliniu lygiu”.

Šio projekto vykdytojas yra Kauno medicinos universitetas. Projekto vertė yra 4 mln. 192 tūkst. 340 litų, iš jų ES dalis – 3 mln. 400 tūkst. litų, projektui buvo išmokėta 187 185,21 litų, iš jų ES dalis – 159 107,43 litų.

 

Susiduria su šildymo išsaugojimo problemomis

KMU PRI yra valstybės biudžetinė įstaiga Palangoje, teikianti sveikatos priežiūros paslaugas. Čia vykdomi moksliniai tyrimai širdies ligų ir psichologinių faktorių, turinčių įtakos sergamumui širdies ligomis bei gyvenimo kokybei, srityse. Veikla vykdoma pastate, pastatytame 1976 metais, kurio plotas – 2.854,89 kvadratinių metrų. Institutas, vykdydamas savo veiklą, susiduria su energijos taupymo ir šilumos išsaugojimo problemomis, nes pastatas yra senas.

„Išlaidos šildymui ir šiltam vandeniui ruošti 2007 metais sudarė 98,8 tūkstančius litų. Todėl visi apšildymo ir vėdinimo darbai, langų pakeitimas pastatui yra būtini dalykai, taip instituto pastatas bus ekonomiškesnis, bus išleidžiama mažiau pinigų šildymo sezono metu“, - informavo KMU psichofiziologijos ir reabilitacijos klinikos ūkio skyriaus vedėjas L. Zakaravičius.

Šilumos energija į pastatą tiekiama iš katilinės, esančios instituto balanse. Katilinė naudojama nuo 2001 metų liepos 11 dienos, joje sumontuoti du dujiniai katilai, kurių galia – 450 kilovatų. Energijos vartojimo audito duomenimis, faktiniai ir norminiai šilumos nuostoliai atitvaruose yra lygūs atitinkamai 425,57 ir 500,39 kilovatvalandžiams.

 

Laukiantys darbai

Projekte numatytos veiklos: energetinio audito parengimas (jau įvykdyta), techninės dokumentacijos parengimas, išorinių atitvarų renovacija.

„Pastato laukia tokie darbai: langų pakeitimas, sienų apšildymas, bus uždėtas naujas stogas pastatui,  įvestos šildymo ir vėdinimo sistemos. Šie darbai sumažins šilumos energijos nuostolius pastatuose: norminiai sutaupymai per metus – 292,66 kilovatvalandžių. Projektas svarbus ir ypatingas tuo, jog bus kompleksiškai sutvarkytas stambus mokslinių tyrimų centras, kuriame teikiamos ir su mokslu susijusios paslaugos vartotojams“, -  apie numatomus atlikti darbus pasakojoL. Zakaravičius.

Labai svarbu ir tai, jog dalis parengiamųjų darbų (įskaitant ir pirkimų dokumentaciją statybos darbams) jau yra atlikti, taip pagreitinamas galutinių rezultatų gavimas, sumažinama projektų vykdymo rizika.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo per penktadienį, vasario 5 d., Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Vienas jų buvo Palangos reabilitacijos ligoninėje – penktadienį patvirtinti trys atvejai, iš kurių du yra darbuotojai ir vienas pacientas. Iš viso su protrūkiu Palangoje siejami keturi COVID-19 ligos atvejai. Dar...


Palangos reabilitacijos ligoninėje plintant koronavirusui šią savaitę sustabdė naujų pacientų priėmimą. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pranešė, kad per praėjusią parą buvo nustatyti penki nauji atvejai, siejami su protrūkiu Palangos reabilitacijos ligoninėje. Vertinama, kad su protrūkiu šiuo metu yra susiję 16 infekcijos atvejų.


UAB „Palangos šilumos tinklai“ praneša, kad nuo 2020-05-17 iki 2020-05-21 bus vykdomi šilumos tinklų hidrauliniai bandymai ir remonto darbai Šventojoje.


Vakar Palangos reabilitacijos ligoninės bibliotekoje buvo atidaryta tradicinė Estijos salos Hiumaa Kardla Kultūros centro Dailės studijos „Hiumaa Estija“ paroda. Mainus meno srityje Palangos reabilitacijos ligoninė su estais vykdo jau nuo 2006 metų. Parodoje demonstruojami klasikinės tapybos, akrilo ant drobės darbai. Ligoninės pacientų ir personalo akis džiugins Luisos Harjak...


Penktadienio popietę miesto meras Šarūnas Vaitkus oficialiai atidarė miesto reabilitacijos ligoninės kiemelyje įrengtą aktyvios reabilitacijos centro rekreacijos salą. Atidarymo šventėje taip pat dalyvavo ir sveikinimo kalbas sakė Lietuvos generalinis konsulas Kaliningrade Vaclovas Stankevičius, Rusijos Federacijos generalinis konsulas Klaipėdoje Anatolij Krotkov bei Palangos...


Pagal Europos Sąjungos (ES) Sanglaudos veiksmų programą Palangoje yra įgyvendintas projektas „Neįgaliųjų profesinės reabilitacijos infrastruktūros plėtra Palangos reabilitacijos ligoninėje“.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą jau yra įvykdytas ES projektas „Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ pastatų energetikos sistemų ir išorinių atitvarų rekonstrukcija“, kurio tikslas - didinti Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ energijos vartojimo efektyvumą, gerinti personalo darbo ir klientų poilsio sąlygas.


Palangos oro uoste vykdomas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto degalų bazės modernizavimas- projektavimas“. Kaip pasakojo Palangos oro uosto direktoriaus pavaduotojas Edmundas Vaišnoras, jau pabaigti tvarkyti visi reikalingi dokumentai ir yra pradėti  darbai. „Jau gavome statybos leidimus ir yra pradėti vykdyti statybos darbai. Šiuo metu...


Kauno medicinos psichofiziologijos ir reabilitacijos institutas, įsikūręs ir Palangoje, laukia Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansine pagalba parengto renovuoti jų pastato. „Jau kitą savaitę turėtų būti pasirašyta darbo sutartis su statybininkais. Po sutarties pasirašymo, per dešimt dienų turėtų būti pradėtas renovuoti psichofiziologijos ir reabilitacijos institutas. Tikimės, kad...


Praėjusį ketvirtadienį Tarybos posėdyje savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėją Kostą Jakubauską, ne itin rišliai Tarybos nariams pristatantį darbotvarkės klausimą, badė pašaipūs žvilgsniai: „Gal vėl girtas?“ Kažin, ar valdininkas gali drąsiai žiūrėti kolegoms ir savo vadovams į akis – vos prieš savaitę, rugpjūčio 13-ąją, darbo metu, jis buvo pastebėtas neblaivus. Atvykus policijos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius