Interneto svetainė Palanga2013.lt tebelaukia starto

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-01-10
Peržiūrėta
2020
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Interneto svetainė Palanga2013.lt  tebelaukia starto

Lietuvos kultūros sostinės titulą 2013 metais iš Anykščių perėmusi Palanga žada per 100 renginių. Tačiau sužinoti apie juos kol kas nėra kaip – pagrindinę informaciją turinti skelbti specialiai tam kuriama interneto svetainė www.palanga2013.lt vis dar tuščia. Besirūpinantieji jos kūrimu ramina: vyksta paskutiniai darbai, artimiausiu metu – gal net jau ateinančią savaitę – ji turėtų startuoti.

  Renginių gausa
Šiemet 760 metų sukaktį minėsianti Palanga po Lietuvos kultūros sostinės „skėčiu“ žada sutalpinti per 60 koncertų, daugiau nei 40 parodų, penkis festivalius, kelias miesto šventes. Tarp jų – naują kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio vardo klasikinės muzikos festivalį. Taip pat žadama pastatyti stelą grafams Tiškevičiams, kurie XIX amžiuje pavertė Palangos gyvenvietę kurortu.
„Mūsų projektas, kuris laimėjo kultūros sostinės vardą, buvo orientuotas į Palangos specifiką – per parko prizmę, per istoriją, gamtos unikalumą, tai siejant su menais – muzika, vaizduojamaisiais menais, teatru, – prieš porą savaičių sakė Kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius. – Tuo požiūriu buvo ir komplektuojama visa programa. Kai tą programą laikas pakoregavo, palikome tik esminius, ryškiausius sumanymus ir po projekto gaubtu pritraukėme visus mūsų tradicinius renginius, artėjančias reikšmingas datas“.
Pirmasis didelis renginys, kurio metu oficialiai bus paskelbta, jog Palanga tapo Lietuvos kultūros sostinė – „Kultūros diena“ – numatomas balandžio 15 dieną, nors po Kultūros sostinės vėliava vyks ir Stintų šventė. Dauguma kitų renginių vyks nuo gegužės 15 dienos iki rugsėjo 15-osios.
Vasarą žadami ir nauji renginiai – M. K. Čiurlionio muzikos festivalis, „Kultūros naktis prie Baltijos“ su opera „Birutė“, taip pat tradicinis klasikinės muzikos koncertų ciklas „Nakties serenados“. Į Kultūros sostinės programą, be jau minėtos dešimtosios „Palangos stintos 2013“ šiemet įtraukti ir kiti tradiciniai – Kurorto, Palangos stalo šventės.
Antano Mončio namuose-muziejuje vyks tarptautinis meno festivalis „Antano Mončio dienos“, taip pat numatoma nemažai fotografijos parodų. Be to, žadama išleisti proginį medalį, pastatyti stelą grafams Tiškevičiams. Tikimasi, kad šiais šventiniais metais bus baigtas ir visuomenei perduotas kurorto simbolis Kurhauzas.

Informaciją tenka  „gaudyti“
Tačiau smalsesnis žmogus sužinoti apie būsimus renginius gali nebent gaudydamas laikas nuo laiko šmėstelinčias žinutes žiniasklaidos – dažniausiai internetinėse – priemonėse. Gruodžio pabaigoje V. Rekašius pateikė informaciją agentūrai BNS, ją įsidėjo „Bernardinai“. Pirmadienį pranešimą spaudai išplatino Palangos miesto savivaldybės administracija.
Tuo tarpu pagrindiniu informacijos šaltiniu turinčioje tapti svetainėje www.palanga2013.lt nuo vasaros patalpintas tik kiek patobulintas kultūros sostinės ženklas. Tiesa, per pusę metų ten prisidėjo šiek tiek informacijos: nurodytas elektroninio pašto adresas, kuriuo smalsučiai gali rašyti laiškus, bei Kultūros skyriaus telefono numeris.
Kodėl tos informacijos tik tiek? Gal tam įtakos turėjo tai, kad tik spalį buvo sužinota, jog Valstybė Kultūros sostinės renginiams Palangoje skyrė triskart mažesnę sumą nei buvo numatyta skirti projektui – 100 tūkst. litų, ir atitinkamai teko koreguoti patį renginių tinklelį, kaip dar lapkritį minėjo ir V. Rekašius, ir Kultūros skyriaus vedėjas Žilvinas Kažys bei jo pavaduotojas, miesto Tarybos narys Nerijus Stasiulis?
Pasak V. Rekašiaus, pačios Kultūros sostinės programos perrikiavimas įtakos, žinoma, turėjęs – nedėsi juk į interneto svetainę informacijos po gabalėlį. Tačiau kodėl palanga2013.lt nestartavo, tarkim, nuo sausio pirmosios, teirautis derėtų jos kūrimu besirūpinančio Kultūros centro.

Keliama informacija
„O kas būtų pasikeitę, jei svetainė būtų „startavusi“ sausio pirmąją? – paklausė N. Stasiulis. – Ką tai būtų davę, išskyrus tai, kad besidomintieji būtų galėję patenkinti savo smalsumą?“
Pasak Kultūros centro direktoriaus pavaduotojo, svarstymai, ar ne per vėlai rengiamasi „užkurti“ svetainę, nėra labai rimti. Esą vėlu-nevėlu – sąlyginiai dalykai, ir viskas įvyks pačiu laiku. Tiesa, tą laiką lemia aplinkybės, galimybės bei finansai. O informacija apie Kultūros sostinę bei jos renginius yra skelbiama – pati žinia jau nuo pat 2010-ųjų.
„Šiuo metu į svetainę sukeliama turima informacija su pirmosiomis žiniomis ir pranešimais, jog startuosime per „Palangos stintos“ šventę. Tada bus ir rimtesnė reklama, ir televizija įsijungs. Žinot, kai yra mažai amunicijos, geriau iššauti vieną taiklų šūvį, vieną rimtą salvę. Geriau kiek išlauksime, bet viską padarysime kokybiškai“, – kalbėjo N. Stasiulis, pridūręs, jog labai sunku, kai visą pirmą šių metų ketvirtį teksią dirbti be biudžeto.

Starto tikisi artimiausiu metu
Kultūros centro direktorius Ž. Kažys pripažino, jog buvo norėta ir tikėtasi, kad svetainė palanga2013.lt pradės veikti nuo sausio pirmosios. Tačiau vėluojama, pasak direktoriaus, „dėl tobulumo ieškojimo“.
„Mes jau matėme visą projektą, informacija praktiškai sukelta, vyksta svetainės testavimas, – sakė Ž. Kažys. – Daug laiko „suėdė“ tai, kad norėjome sukurti ne šabloninę ir nepanašią į kitų iki šiol buvusių Lietuvos kultūros sostinių svetainę. Buvome surengę apklausą – konkursą ir atsirinkome mums priimtinausią variantą ir kainos, ir darbų kokybės atžvilgiu. Dabar palanga2013.lt kuria firma „Complete“, kurioje – jauni palangiškiai: Kasparas Skripkauskas rūpinasi programavimu, Viktorija Petruškaitė – dizainu“.
Direktorius dar kartą pabrėžė, jog svetainė bus ne šabloninė, dizainas – ne vien nuotraukos ir statiški „kompiuteriniai vaizdai“. Daug piešinių kuriama ranka, o tai irgi atima laiko.
„Tikimės, jog startuosime jau ateinančią savaitę. Palanga2013.lt bus skelbiama Kultūros sostinės renginių programa, anonsuojami patys renginiai bei pateikiama informacija iš jų. Žinoma, svetainė bus nuolat pildoma ir atnaujinama, kiek to reikės“, – sakė Ž. Kažys.    

Jūsų komentaras:

"P.T." skaitytojas 2013-01-22 10:06 (IP: 78.61.89.12)
Jūs rašėte apie Palangos himno įteisinimą.Ar Kultūros nsostinės programoje bus visuomenei pristatytas himnas?

Adas Sendrauskas 2013-01-15 20:16 ([email protected] / IP: 78.61.120.166)
Gerbiamiejii PALANGOS TILTO skaitytojai, ar jums neatrodo, kad PALANGOS KULTŪROS SOSTINĖS 2013 idėja tampa paranoja? Tai gali būti nauju brendu Europos kultūros sostinių plejadoje. Tai kažkas naujo!

Taip pat skaitykite

Didžiausias mobilaus ryšio operatorius Lietuvoje „Tele2“ mažina populiarių interneto ir pokalbių planų kainas savo klientams. 


Nuo kovo 2-osios, taip pat paskutiniame iki rinkimų periodiniame leidinyje draudžiama skelbti kompromituojančią informaciją visuomenės informavimo priemonėse. 


Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos interneto skaitykloje visą birželį eksponuojama Palangos kurorto muziejaus parengta paroda.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, itin paprastai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti, jos yra informatyvesnės.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Švelninant karantino sąlygas atnaujinamos bibliotekų darbo sąlygos – leidžiama naudotis kompiuterių, interneto ir kitų skaityklų paslaugomis.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Apie šalies kultūros sostinės Palangos renginius – specialiame tinklapyje

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 01 21 | Rubrika: Miestas

www.palanga2013.lt – tokiu adresu Lietuvos kultūros sostinės Palangos interneto svetainė jau laukia lankytojų. Joje besidomintieji kultūra bei Palangoje šiais metais vyksiančiais renginiais ras visą juos dominančią informaciją lietuvių ir anglų kalbomis.


Lietuvos kultūros sostinės titulą 2013 metais iš Anykščių perėmusi Palanga žada per 100 renginių. Tačiau sužinoti apie juos kol kas nėra kaip – pagrindinę informaciją turinti skelbti specialiai tam kuriama interneto svetainė www.palanga2013.lt vis dar tuščia. Besirūpinantieji jos kūrimu ramina: vyksta paskutiniai darbai, artimiausiu metu – gal net jau...


Kultūros sostinės titulą perėmusi Palanga žada nustebinti

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 12 10 | Rubrika: Miestas

Pasitikdama 2013-uosius Palanga iš Anykščių perėmė Lietuvos kultūros sostinės titulą. Anykščiuose vykusio teatralizuoto renginio metu didžiausio šalies kurorto mero pavaduotojui Sauliui Simei kartu su Lietuvos kultūros sostinės titulu perduota ir didžiulė skrynia su vietos bendruomenės linkėjimais palangiškiams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius