Išretėjusi Taryba rodė stebėtinai didelę energiją

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-05-31
Peržiūrėta
871
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Išretėjusi Taryba rodė stebėtinai didelę energiją

Ar vasara ir atostogų nuotaikos ima valdyti savivaldybės Tarybos narius? Toks įspūdis vakar kilo stebinti ištuštėjusią Tarybos salę – posėdyje dalyvavo tik 16 miesto politikų, o kartais salėje jų nebuvo nė tiek... Tačiau posėdyje dalyvavę Tarybos nariai rodė stebėtiną energiją: uoliai „tardė“ pranešėjus, prakalbo net tie, kurie paprastai tyli...

 

Susirūpino neformaliu ugdymu

Tvirtinant nekilnojamojo turto mokesčius kitiems metams, „tvarkietis“ G. Valinevičius teiravosi, kiek nekilnojamojo turto objektų pernai buvo apmokestinti 1 procentu šio mokesčio.

Biudžeto skyriaus vedėja R. Garadauskienė sakė, kad mokesčių inspekcijai pernai buvo teikiama 10 įmonių, kurioms buvo taikomas tokio dydžio mokestis, bet faktiškai tik pusė jų mokėjo 1 procento nekilnojamojo turto mokestį.

Svarstant šių metų biudžeto pakeitimus, socialdemokratų lyderis D. Paluckas atkreipė dėmesį, kad kai kurios vaikų įstaigos, pavyzdžiui, Moksleivių klubas yra apverktinos būklės, ir siūlė biudžete numatyti daugiau ir „aiškiau“ lėšų kurorto vaikų ugdymo poreikiams. Tam pritarė ir „darbietis“ E. Krasauskas.

Jis siūlė dėl to padaryti pakeitimus biudžete ir priimti pataisytą biudžetą vėliau, bet su pasiūlymu nesutiko meras Š. Vaitkus, teigdamas, kad dėl to miesto biudžetas gali negauti dalies įplaukų. Socialdemokratas pasiūlymą atsiėmė.

Mero siūlymu, pakoreguotame miesto savivaldybės biudžete buvo patvirtinta 20 tūkstančių litų Tremties muziejaus stogo remontui.

 

Socialinio būsto strategija?

Pateikus klausimą dėl atsilaisvinusių patalpų perdavimo savivaldybės socialinio būsto fondui, teiravosi, ar Palangos savivaldybė turi socialinio būsto strategiją.

Jis liko nesuprastas kitų politikų, o meras sakė, kad savivaldybė neturi tokių finansinių galimybių kaip Vilnius ir negali statyti socialinės paskirties namo.

Tarybos nariai buvo informuoti, kad mieste yra 40 socialinių būstų.

Tvirtinant keleivių vežimo vietiniais maršrutais didesnius tarifus, E. Krasauskas domėjosi, kodėl jie yra didinami.

Pranešėja S. Saltonienė sakė, kad savivaldybei tenka iš savo lėšų dengti nuostolingus maršrutus, todėl, mažinant savivaldybės naštą, siūloma didinti kai kuriuos tarifus. Taryba juos patvirtino.

Pateikus Tarybai sprendimo projektą „Dėl leidimų laidoti išdavimo, laidojimo ir civilinių kapinių lankymo Palangos miesto savivaldybės teritorijoje tvarkos aprašo patvirtinimo“, į tribūną lipo Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš Tarybai siūlė nesudaryti sunkumų gyventojams ir nekeisti dabartinės tvarkos, o ją keičiant, pratęsti jos vykdymo terminą.

Konservatorius M. Skritulskas pastebėjo, kad naujoji tvarka yra labiau „psichologinio ir moralinio“ pobūdžio, tačiau Taryba balsavo už sprendimo projektą.

 

Liberalsąjūdiečio kartelė buvo per aukštai

Praėjusiame Tarybos posėdyje, liberalsąjūdiečio E. Židanavičiaus siūlymu, Tarybai nustačius 100 tūkstančių rinkliavą už apžvalgos ratą, kitaip tariant karuselę, Gedimino gatvėje, neatsirado norinčiųjų imtis šioje vietoje tokio verslo, todėl vakar Tarybai buvo skubiai pateiktas naujas siūlymas – nustatyti 50 tūkstančių litų rinkliavą metams.

Taryba balsavo už, bet ar atsiras norinčiųjų imtis tokio verslo?

Politikai vakar kaip niekada anksčiau „kedeno“ miesto taksistų „plunksnas“.

Savivaldybei siūlant riboti licenzijų – tai yra leidimų dirbti – taksistams skaičių iki 55, D. Paluckas prieštaravo, kad negalima riboti žmonių noro dirbti. E. Krasauskas tam pritarė: siūlė neriboti konkurencijos ir baisėjosi, kad dalis taksistų dirba nesąžiningai: nejungia taksometrų, taksi automobiliai techniškai netvarkingi.

Tačiau balsuojant pritrūko Tarybos narių, kad savivaldybės pasiūlymas būtų priimtas.

Svarstant klausimą dėl automobilių parkavimo automatų (dar šiemet numatyta papildomai įrengti 4 naujus automatus nuo Vytauto g. iki S. Dariaus ir S. Girėno gatvės), R. A.Kirstukas sakė, kad jo vadovaujamas Ekonomikos komitetas tokiam siūlymui šiemet pritars, bet kitais metais – ne.

„Reikalausime, kad būtų padaryta eismo schema, tada spręsime“, – sakė buvęs meras liberalcentristras.

Taryba balsavo už papildomų parkomatų minėtoje atkarpoje pastatymą.

Jūsų komentaras:

dar 2012-06-02 08:49 (IP: 86.100.62.110)
tegul gelbetojai pliaze pranesineja kad sunu negalima vedzioti pliaze. Ir tegul IVARDINA SKAICIAIS (butinai) KOKIOS BAUDOS GRESIA UZ TAISYKLIU NESILAIKYMA. Bet kazin ar yra tokios taisykles, juk stalmokynui buvo svarbiausi kiti dalykai, bet ne miesto reikalai... Tikimes is naujo mero tvarkos siuo klausimu. Beje aciu merai, uz graziai tvarkoma Palanga

palangiske 2012-06-02 08:16 (IP: 86.100.62.110)
ar yra Palangos miesto vidaus taisykles kuriose butu nurodoma bausti tuos suskius, kurie savo sunis sikina vaiku aikstelese, ir nesusirinke savo sudu(vadinkim tai tikrais vardais) nueina sau ramiai,o mazieji vaikuciai turi po sudus klampoti? Kada situos suskius prades bausti? O jei yra tokios taisykles prasau jas atspausdinti miesto laikrasciuose. Ir turetumete dar pakomentuoti. NEBEIMANOMA PRO SUDUS PRAEITI

Taip pat skaitykite

Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Praėjusią savaitę Klaipėdos apygardos administracijos teismas, išnagrinėjęs UAB „Palink“ skundą dėl Palangos miesto savivaldybės Tarybos sprendimo padidinti turto mokesčio tarifą 2014-iesiems metams, nusprendė, jog Tarybos sprendimas padidinti tarifą nuo 0,5 iki 3 proc. buvo teisėtas.


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Vakar įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje pirmiausia tylos minute buvo pagerbtas netikėtai į Anapus išėjusio Tarybos nario Giedriaus Šatkausko atminimas. Dėl jo mirties buvo nuspręsta nagrinėti tik tris darbotvarkės klausimus, kurių nebuvo galima atidėti dėl įsipareigojimų.


Ar vasara ir atostogų nuotaikos ima valdyti savivaldybės Tarybos narius? Toks įspūdis vakar kilo stebinti ištuštėjusią Tarybos salę – posėdyje dalyvavo tik 16 miesto politikų, o kartais salėje jų nebuvo nė tiek... Tačiau posėdyje dalyvavę Tarybos nariai rodė stebėtiną energiją: uoliai „tardė“ pranešėjus, prakalbo net tie, kurie paprastai tyli......


Apie nuosavą būstą svajoja kone kiekvienas lietuvis. Ko gero, norą turėti savo būstą būtų galima pavadinti nacionaliniu lietuvių tautos bruožu. Mes nesinuomojame būsto – mes jį perkame. „Palangos tiltas“ pasidomėjo kaip sekasi nekilnojamojo turto agentūroms pardavinėti butus, nuosavus namus bei žemės sklypus Palangoje – kokia nekilnojamojo turto Palangoje paklausa ir...


Vakar įvyko Palangos savivaldybės Tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 19 Tarybos narių. Mero Šarūno Vaitkaus siūlymu, darbotvarkė buvo papildyta dviem klausimais – dėl Kelių direkcijos skirto 1, 67 milijono litų miesto keliams ir gatvėms paskirstymo ir  administracinės komisijos prie miesto savivaldybės sudarymo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius