Įžūlus prašymas – Kurhauzą padalyti iš naujo

„Lietuvos rytas", 2013-09-02
Peržiūrėta
1351
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Įžūlus prašymas – Kurhauzą padalyti iš naujo

Sudegusios medinės Palangos kurhauzo dalies atstatyti nepradėjęs Gediminas Jacka su savo šeima nusižiūrėjo valstybės ir savivaldybės lėšomis baigiamą restauruoti mūrinę istorinio kurorto pastato dalį.
Prieš dešimt metų Kurhauzo pastatą pasidalijusi ir savo mūrinę dalį po gaisro jau atstačiusi Palangos valdžia sulaukė Jackų akibrokšto.
Kurhauzo bendraturčiai reikalauja iš naujo nustatyti pastato naudojimosi tvarką ir pageidauja savivaldybės valdomos mūrinės dalies antrojo aukšto. Toks ieškinys buvo pradėtas nagrinėti Palangos apylinkės teisme.


Nusižiūrėjo ir kambarius
Neabejodamas, kad dalis atstatyto Kurhauzo priklauso jam, G.Jacka kartu prašo teismo šiuo metu įrengiamo pastato antrojo aukšto patalpas paskirstyti jo šeimos nariams.
Palangiškis netgi pasiūlė, kurie kambariai turėtų atitekti jam, žmonai Virginijai ir trims dukterims.
Ieškovams atstovaujantys keturi advokatai teisme karštai įrodinėjo, kad viso pastato bendraturčiai privalo iš naujo dalytis pastatą, nes ankstesnė taikos sutartis 2003 metais teisme buvo sudaryta tarp savivaldybės, G.Jackos ir grafo Alfredo Tiškevičiaus.
Grafas yra miręs, o G.Jacka jam priklausančią pastato dalį 2005 metais yra perleidęs žmonai ir dukterims.
Todėl, Jackų teigimu, buvęs pastato padalijimas naujiems bendraturčiams nebegalioja.
Anot G.Jackos, naujų dalybų reikia dar ir dėl to, kad atstatydama mūrinę dalį savivaldybė vienos lauko terasos sąskaita padidino bendrąjį pastato plotą.
O verslininkui nepriklausantis plotas esą sumažėjo, nes jis 2010 metais buvo įpareigotas nugriauti po audros pavojingai pasvirusias medinės verandos sienas.

Savivaldybė piktinasi

„G.Jacka, kuris vėliau nupirko A.Tiškevičiui priklausiusią menką pastato dalį, ir savivaldybė, jau po gaisro išlikusį pastatą teisme pasidaliję lygiomis dalimis, sutarė prie to daugiau negrįžti.
Užuot atstatęs savo pastato pusę, G.Jacka sulaukė, kol savivaldybė restauravo mūrinę dalį, dabar ėmė įžūliai reikalauti antrojo aukšto”, – piktinosi savivaldybės juristas Vytautas Korsakas.
Teisininko teigimu, Kurhauzo bendraturtėmis tapusioms G.Jackos žmonai ir dukterims buvo žinomos taikos sutarties sąlygos.

Gali netekti patalpų

Tačiau neatmestina, jog Jackų šeima gali prarasti net ir tą Palangos kurhauzo dalį, kurią valdo iki šiol.
Kultūros paveldo departamentas teismui yra pateikęs ieškinį dėl šių patalpų paėmimo valstybės nuosavybėn.
Paveldosaugininkai teisiniu būdu mėgins įrodyti, kad bendraturčiai savo pastato dalies nebandė atstatyti, jos neprižiūrėjo, dėl to medinė Kurhauzo dalis visiškai sunyko.

Jūsų komentaras:

joooo 2013-09-05 05:36 (k / IP: 79.133.225.75)
negrazu, neteiseta, kai ,,restauracija'' atlikta be bendrasavininku sutikimo, kai savivaldybes teisininkas atvirai reiskia nuomone

senbuvis 2013-09-05 05:00 (l / IP: 79.133.225.75)
linkiu ponams JACKOMS tapti tikruoju kurhauzo seimininkais

palangiskis 2013-09-02 23:33 (IP: 78.61.43.127)
tiems durniams jackoms senai i durnyna laikas

Taip pat skaitykite

Vyriausybės trečiadienį (gegužės 6 d.) patvirtintame ekonomikos skatinimo plane – šimtai tūkstančių eurų dvarų ir kitų lankytinų objektų remontams. Šiame plane 1,2 mln. eurų numatyta skirti Palangos kurhauzo medinės dalies atstatymui ir pritaikymui kultūrinei veiklai.


„Man brangūs visi mano projektuoti objektai. Tačiau Palangos kurhauzas – ypatingas: prie jo restauracijos nuo projekto parengimo iki jo realizavimo su pertraukomis dirbau trisdešimt metų“, – "Pajūrio naujienų" žurnalistei Livijai Grajauskienei sakė 2013 metais atstatytos Palangos kurorto simboliu vadinamo kurhauzo mūrinės dalies restauracijos ir...


Sparčiai atgimsta Palangos kurhauzo medinė dalis  2

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 19 | Rubrika: Miestas

Legendinis Palangos kurhauzas toliau sėkmingai kyla tarsi Feniksas iš pelenų. Kaip ir buvo planuota, dar iki šių metų pabaigos bus atkurtas statinio tūris, uždengtas stogas, sudėti langai. Kurhauzo medinę dalį restauruoja konkursą laimėjusi įmonė „Pamario restauratorius“, kuri sutvarkė ir mūrinę legendinio pastato dalį.


Ant Kurhauzo medinės dalies stogo iškeltas vainikas

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 26 | Rubrika: Miestas

Ant Kurhauzo medinės dalies stogo šią savaitę buvo iškeltas vainikas – medinė konstrukcija pagaliau suręsta. Rekonstruoti Palangos kurhauzo medinę dalį ir visiškai atstatyti jos fasadą planuojama iki šių metų pabaigos.


Sudegusios medinės Palangos kurhauzo dalies atstatyti nepradėjęs Gediminas Jacka su savo šeima nusižiūrėjo valstybės ir savivaldybės lėšomis baigiamą restauruoti mūrinę istorinio kurorto pastato dalį. Prieš dešimt metų Kurhauzo pastatą pasidalijusi ir savo mūrinę dalį po gaisro jau atstačiusi Palangos valdžia sulaukė Jackų akibrokšto. Kurhauzo...


Palangos savivaldybei pradė jus restauruoti kurhauzo savodalį, paveldosaugininkai sulaukė ir Gedimino Jackos prašymo leisti tvarkyti jam priklausančią dalį. Tačiau jo pageidavimą specialistai įvardina gana keistu ir vadina restauracijos imitavimu. Prašo projektavimo sąlygų Medinę kurhauzo dalį valdantis palangiškis kreipėsi į Kultūros paveldo departamento...


Kurhauzo restauracijos pradžia tapo dar artimesnė: trečiadienį Vyriausybė patvirtino  kurhauzo mūrinės dalies restauracijos ir pritaikymo viešajai kultūrinei paskirčiai programą. Jai įgyvendinti Vyriausybė anksčiau skyrė 700 tūkst. litų. VĮ „Lietuvos paminklai“ jau gegužės 9-ąją paskelbs, kuri įmonė laimėjo viešųjų pirkimų konkursą atlikti restauraciją. Bet...


Kultūros paveldas – šventi žodžiai, į kuriuos yra „velkami“ visi savivaldybės Tarybos sprendimai, pagal kuriuos yra kuriama kurorto plėtros strategija. Ir ne paslaptis, kad kultūros paveldo prievaizdai Palangoje yra dažniau keiksnojami negu kiti: Kultūros paveldo departamentas (KPD) nubraukė ne vieną kurorto plėtotojų ir kurorto valdžios grandiozinį planą. Dabartinė...


Dėl buvusių miesto valdžių klūpinėjimų prieš kurhauzo bendrasavininką Gediminą Jacką buvo pažeisti miesto interesai. Prieš dešimtmetį Palangos apylinkės teismui nusprendus, kad G. Jackos žmonos Virginijos dalies kurhauzo kiemo statinių pardavimo-pirkimo sutartis su Alfredu Tiškevičiumi yra negaliojanti, savivaldybės tuometiniai klerkai snaudė, kai 2004-aisiais V....


Kas ir kada prie kurhauzo sudegusios sienos pritvirtino elektros kabelinę spintą? Jos pakabinimas turėjo būti suderintas ne tik su VST, bet ir Palangos savivaldybės Komunalinio ūkio skyriumi, bet nei elektrikai, nei savivaldybės komunalininkai apie ją teigia nieko negirdėję. Kurhauzo bendrasavininkas Gediminas Jacka, dėl kibirkščiuojančios spintelės sustabdęs kurhauzo medinės dalies ardymo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius