Jaukiame Jono Šliūpo muziejaus kiemelyje kūrybinės „Namolio“ dirbtuvės su keramikos mokytoja Julija Baranova

Palangos tiltas, 2023-08-03
Peržiūrėta
1068
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jaukiame Jono Šliūpo muziejaus kiemelyje kūrybinės „Namolio“ dirbtuvės su keramikos mokytoja Julija Baranova

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus rugpjūčio 10 d., ketvirtadienį 15 val. kartu su keramikos mokytoja Julija Baranova kviečia į kūrybines „Namolio“ dirbtuvėles. Pamatiniais būdais savo rankomis iš tikro molio kursime susvajotus šiltus molinukus, tobulėsime kurdami, susipažinsime su keramikos meno pagrindais ir dekoravimo subtilybėmis – nuo senųjų puodininkystės tradicijų ir šiuolaikinės keramikos technologijų. Lipdydami patirsime paslaptingąjį molio jausmą ir nepaprastas molio savybes. 

Per ypatingos medžiagos - molio formavimą ugdomas jautrumas formai, medžiagai, lavinama meninė raiška. Per konkrečias užduotis ir ilgą keramikos kūrimo procesą skatinama kantrybė, atkaklumas, vaizduotė, kūrybiniai gebėjimai, skonis. Kviečiame ateiti tuos, kurie norėtų išbandyti molio plastiką, nusilipdyti širdžiai mielą darbelį ar dovaną artimiesiems. Ateisiantys turi žinoti, kad greito rezultato tikėtis nereikia: darbelius pirma reikia nulipdyti, tada išdžiovinus išdegti specialioje krosnyje, po to, padengus glazūra, dar kartą išdegti. Bet jūsų kantrybė bus apvainikuota – turėsite savo rankomis sukurtą mielą molinuką. Dėl ilgo gamybinio proceso krosnyje išdegtus darbus visi bus kviečiami atsiimti po keleto dienų. 

Edukacinės dirbtuvės skirtos 5-12 metų vaikams ir paaugliams, tačiau svetingai priimsime ir juos atlydėjusius tėvelius. Renginys vyks Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus kiemelyje (Vytauto g. 23A, Palanga; patekimas iš Vytauto g. pro Jono Šliūpo biustą).

 

Kada? 2023 m. rugpjūčio 10 d., 15.00 val.

Kur? Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus kiemelyje (Vytauto g. 23A, Palanga)

Kiek? Užsiėmimo kaina 2 Eur.

Kas dar? Dėl riboto dalyvių skaičiaus kviečiame registruotis iš anksto užpildant anketą: http://bit.ly/3DAnPYD

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 6 d. Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje atidaryta antroji vieno eksponato parodų ciklo paroda  „Subtili mėlyna: ką matė stiklo akutės“ . 


Kovo 6 d., trečiadienį, Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje atsidarys antroji vieno eksponato parodų ciklo paroda „Subtili mėlyna: ką matė stiklo akutės“. 


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus rugpjūčio 14 ir 16 dienomis, 15 val. kartu su „Stalo teatras“ įkūrėja bei režisiere, scenografe, aktore Saule Degutyte kviečia paklausyti lietuvių liaudies pasakų bei įsitraukti į išskirtines edukacines-kūrybines dirbtuves.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus rugpjūčio 10 d., ketvirtadienį 15 val. kartu su keramikos mokytoja Julija Baranova kviečia į kūrybines „Namolio“ dirbtuvėles. 


Jau pakvietęs į kone dešimt susitikimų su kūrėjais ir menininkais, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus lapkričio 30 d. 17 val. gręžiasi į jaunimą ir kviečia į susitikimą Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“.


Sparčiais žingsniais keliaujančios paskutinės rudens dienos netrukus atves mus į Adventą – Kalėdų laukimo laiką. O kad jis neprailgtų, Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia patirti kūrybos ir laukimo džiaugsmą drauge.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus, atslūgus vasaros sezonui ir siekdamas įtraukti Palangos bei vakarų regiono jaunimą į kultūros veiklas, rengia slemo varžytuves ir kviečia į kūrybinio rašymo dirbtuves.


Ar norėtum sužinoti kaip atrodė pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo diena? 


Liepos 25–30 d. Jono Šliūpo muziejus jau antrą kartą surengs unikalią stovyklą – kūrybines istorijų pasakojimo dirbtuves 11–14 metų paaugliams „Mažosios istorijos“. 


„Ramybės“ kultūros centre vyksta Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojo Agniaus Jankevičiaus  vadovaujamos tarptautinės kūrybinės dirbtuvės „Teatras vaikams. Ritmas ir poezija“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius