Palangoje – savaitės trukmės istorijų pasakojimo kūrybinės dirbtuvės paaugliams

Palangos tiltas, 2022-05-24
Peržiūrėta
1406
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje – savaitės trukmės istorijų pasakojimo kūrybinės dirbtuvės paaugliams

Liepos 25–30 d. Jono Šliūpo muziejus jau antrą kartą surengs unikalią stovyklą – kūrybines istorijų pasakojimo dirbtuves 11–14 metų paaugliams „Mažosios istorijos“. Visą savaitę jaunieji pasakotojai dalyvaus užsiėmimuose, kuriuose profesionalios istorijų pasakotojos ir edukatorės Daiva Ivanauskaitė, Milda Varnauskaitė, režisierė ir dailininkė Saulė Degutytė bei aktorius, režisierius, kūrybiškumo seminarų vedėjas Paulius Tamolė atskleis istorijų kūrimo paslaptis ir išmokys savyje atrasti pasakotojo talentą.

Nors pasakojimo žanras, kaip viena iš scenos meno rūšių, Lietuvoje tik atranda savo gerbėjus, Vakarų Europos šalyse istorijų kūrimo dirbtuvės populiarios jau keletą dešimtmečių. Viena iš stovykloje Jono Šliūpo muziejuje dirbsiančių profesionalių pasakotojų Daiva Ivanauskaitė atskleidžia, kad Škotijoje, garsėjančioje ilgaamže keltiškąja pasakojimo tradicija, pasakojimas yra pripažįstamas savarankišku menu, lygiaverčiu kitoms meno šakoms ir integruojamas švietimo, kultūros, sveikatos ir verslo srityse. O išraiškingas ir įtraukiantis istorijų pasakojimas yra kasdienė praktika, todėl nenuostabu, kad škotai yra puikūs pasakotojai. 

Neatsitiktinai jaunieji pasakojimo dirbtuvių dalyviai stovyklauti kviečiami į jaukų pirmojo Palangos burmistro Jono Šliūpo namų kiemelį – muziejus slepia daugybę įdomių, tik galbūt paslėptų istorijų.  Į kūrybines dirbtuves atvykę jaunieji pasakotojai mokysis šias istorijas atrasti, improvizuoti, o galbūt kurti naujas – apie savo šeimą, brangius daiktus, gimtąjį miestą. Kartu su patyrusiais edukatoriais jie mokysis lavinti vaizduotę, kurti turtingą bei įtraukų pasakojimą, atlikdami praktines kūrybines užduotis bandys įveikti scenos ir viešo kalbėjimo baimę bei užmegzti ryšį su auditorija.

Į kūrybines dirbtuves kviečiami visi 11–14 metų amžiaus vaikai, tačiau ypač laukiami kūrybiški ir smalsūs, mėgstantys klausytis istorijų, tačiau nedrįstantys jų pasakoti viešai, nepasitikintys savimi ar nerandantys instrumentų savo kūrybiškumui atskleisti. Stovyklos užsiėmimuose galės dalyvauti tik 40 vaikų, tad visi susidomėję kviečiami registruotis iš anksto, nurodant savo kontaktinius duomenis, muziejaus el. paštu: [email protected]. Šešias dienas truksiančios stovyklos kaina – 10 eurų. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Tel. pasiteirauti 8 460 54559.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus rugpjūčio 14 ir 16 dienomis, 15 val. kartu su „Stalo teatras“ įkūrėja bei režisiere, scenografe, aktore Saule Degutyte kviečia paklausyti lietuvių liaudies pasakų bei įsitraukti į išskirtines edukacines-kūrybines dirbtuves.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus rugpjūčio 10 d., ketvirtadienį 15 val. kartu su keramikos mokytoja Julija Baranova kviečia į kūrybines „Namolio“ dirbtuvėles. 


Ar norėtum sužinoti kaip atrodė pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo diena? 


Liepos 25–30 d. Jono Šliūpo muziejus jau antrą kartą surengs unikalią stovyklą – kūrybines istorijų pasakojimo dirbtuves 11–14 metų paaugliams „Mažosios istorijos“. 


Vasario 26 d. 14 val. kurhauzo koncertų salėje vyks PKJC moterų vokalinio ansamblio „Guboja" ir Jūros šaulių vyrų choro meno vadovo Rimgaudo Juozapavičiaus kūrybinės veiklos 40-mečio koncertas.


Palangos „Kuršiai“ praėjusią savaitę tapo viena iš dviejų komandų, „7bet-NKL“ laimėjusių po dvejas rungtynes, o pajūrio ekipos vedlys Derekas Hanesas buvo pripažintas savaitės MVP.


Žinoma, koronavirusą mes įveiksime, nors jis laikinai sutrikdė ne tik Palangos, Lietuvos, bet ir viso pasaulio ritmą. Vienintelis Palangos laikraštis "Palangos tiltas" ieško inspiruojančių, viltį teikiančių drąsių palangiškių istorijų.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


„Ramybės“ kultūros centre vyksta Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojo Agniaus Jankevičiaus  vadovaujamos tarptautinės kūrybinės dirbtuvės „Teatras vaikams. Ritmas ir poezija“.


Istorijų pasakojimo konkursas

Rengėjai, 2011 04 05 | Rubrika: Kultūra

Istorijų pasakojimo konkursas "Mano gyvenimo pasaka"


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius