Jauniems žmonėms vis dar rūpi Lietuva!

Alfredas PUMPULIS, 2011-04-20
Peržiūrėta
439
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jauniems žmonėms vis dar rūpi Lietuva!

Brigita Miseliūnaitė – Palangos Senosios gimnazijos mokinė, laisvalaikiu besidominti žurnalistika, Lietuvos Moksleivių Sąjungos (LMS) tarybos narė, Palangos miesto Mokyklų Savivaldos Informacinio Centro (MSIC) pirmininkė, atrodo, turėtų verstis per galvą, kad viską suspėtų, tačiau merginai laiko užtenka viskam, net ir interviu „O man ne dzin“.

 

Neseniai tapai MSIC Palangos skyriaus pirmininke. Kokios tai pareigos? Ką veiki?

Šiuo metu Palangos MSIC  skyriuje dirba 16 jaunų žmonių. Jie deleguojami iš kiekvienos mokyklos. Ir šie 16 žmonių išsirenka savo pirmininką. Pirmininkas(-ė)  yra atsakingas už mokyklų savivaldos reikalus. Beje, pirmininkas automatiškai įrašomas  į Lietuvos moksleivių sąjungos tarybą.

Kas tave paskatino dalyvauti mokyklos savivaldoje, rinkimuose į MSIC pirmininko vietą?

Kadangi dalyvavau Lietuvos moksleivių parlamento rinkimuose, geras draugas Antanas Mikalauskas mane paragino sudalyvauti ir  LMS  rinkimuose. Nors ir nelaimėjau Lietuvos moksleivių parlamento rinkimų, kandidatavau LMS rinkimuose. Balsavus visiems 16 Palangos skyriaus MSIC narių, paaiškėjo, kad laimėjau teisę būti pirmininke.

Kodėl mažam miestui reikalinga tokia organizacija?

Manau, kad tokios organizacijos reikalingos kiekvienam šalies miesteliui, nes jos vienija moksleivius. Mes iš tiesų per savivaldą sprendžiame moksleivijos problemas šalyje. Vykstantys forumai suvienija visus mus dirbti bendriems tikslams, atstovauti savo bendraklasius, mokyklos mokinius.

Kiek laiko per savaitę reikia skirti laiko šiai visuomeninei veiklai?

Eiliniams MSIC nariams per savaitę tenka skirti tokiai veiklai kelias valandas. Tačiau man, pirmininkei,  kiekvieną dieną centro reikalams tenka skirti bent po pusę valandos. Prieš susirinkimą būtina pasiruošti, norint, kad jis vyktų organizuotai.

Ką ketini tobulinti Palangoje būdama  LMS nare ir MSIC pirmininke?

Mūsų Palangos skyriaus pagrindinis siekis yra suvienyti visų trijų mokyklų moksleivius, rengti kuo daugiau  bendrų renginių, pavyzdžiui, bendrą mokinių išvyką dviračiais į gamtą, rengti  orientacines varžybas ar rinkti ir apdovanoti  aktyviausią Palangos mokinį ar mokinę.

Mokykla, visuomeninė veikla, asmeniniai pomėgiai. Ar tau lieka laiko miegoti?!

Galbūt atrodo, jog aš esu labai užsiėmusi, tačiau tai tik toks įspūdis. Svarbu susiplanuoti laiką ir jo laikytis. Esu pastebėjusi, jog  marias laiko išvaistau  niekams,  „trynimuisi“ iš „kampo į kampą“.  Tą laiką galėčiau panaudoti kur kas naudingiau. Tai ir stengiuosi daryti.

Ačiū. Sėkmės veiklose!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Savaitgalį Lenkijos Kielce mieste vyko Europos jaunučių 14-16 m. bei jaunimo 18-22 m. čempionatas, kuriame Lietuvos rinktinės garbę gynė Julija Balčiūtė, Aistė Jankauskaitė bei Jūratė Milašiūtė. Į šį Europos čempionatą susirinko virš 300 dalyvių iš 22 Europos šalių.


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


Praėjusį trečiadienį Jaunimo darbo centre į Palangos mokinių savivaldų forumą susirinkusios kelios dešimtys aktyvių kurorto moksleivių visą popietę aktyviai dirbo įvairiose grupėse, išklausė Palangos mokinių savivaldų informavimo centro (MSIC) laikinojo pirmininko Žygimanto Mitkaus pristatytą Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus metinę ataskaitą bei išsirinko...


Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionate Palangos senosios gimnazijos merginos ir vaikinai pasidabino aukso ir sidabro medaliais.


Prieš Kalėdas Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos mokyklų savivaldų informavimo centras surengė keletą renginių moksleiviams.


Jauniems žmonėms vis dar rūpi Lietuva!

Alfredas PUMPULIS, 2011 04 20 | Rubrika: Miestas

Brigita Miseliūnaitė – Palangos Senosios gimnazijos mokinė, laisvalaikiu besidominti žurnalistika, Lietuvos Moksleivių Sąjungos (LMS) tarybos narė, Palangos miesto Mokyklų Savivaldos Informacinio Centro (MSIC) pirmininkė, atrodo, turėtų verstis per galvą, kad viską suspėtų, tačiau merginai laiko užtenka viskam, net ir interviu „O man ne dzin“.


Forume išrinktas Palangos miesto mokyklų savivaldų informavimo centro pirmininkas

Palangos Senosios gimnazijos Parlamento narys Antanas Mikalauskas, 2011 04 04 | Rubrika: Miestas

Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) yra paruošusi projektą mokinių savivaldų stiprinimui.  Mokyklų savivaldos informavimo centras (toliau-MSIC) - tai miesto mokinių savivaldų susibūrimas, kuris turi atsirasti kiekviename mieste, visoje Lietuvoje. MSIC tikslas - vienyti mokyklų savivaldas, stiprinti jų struktūrą, didinti mokinių dalyvavimą ir aktyvumą savivaldų veikla. Toks mokyklų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius